Uit Agenda Dumm'U? de Oftammie Sytse Buwalda zingt Dichter- liebe in Westvest90-kerk Film: The Big Sick Eigenzinnige cabaretier Dummie de mummie, verrassend en origineel Bijzondere Bach Lezingen over Luther in St. Jan de Doper Film: Dunkirk Jozua Douglas te gast Herfstwandeling park Peppa Pig 2+ North Sea Str. Quartet 29 WOENSDAG 11 OKTOBER 2017 Zaterdag 21 oktober presenteert Frédérick Haas in 't Huis te Poort Bach op bijzonder klavecimbel. Het tweede boek van het 'Wohltemperirte Clavier' wordt integraal uitgevoerd mét maaltijd. Za 21/10,17.00 uur, Dam 28-30,30 euro. SCHIEDAM - Countertenor Sytse Buwalda zingt vrijdag 20 oktober in de Westvestgo-kerk de complete liederencyclus Dichterliebe van componist Robert Schumann. Ook staan er liederen van Mendelssohn en Schubert op het program ma. Sytse wordt begeleid door pianist Jean-Baptiste Milon, die tevens enkele pianosolo- werken Brahms en Liszt zal spelen. Het concert maakt deel uit van de Piet Paaltjens Parade, die van 20 oktober t/m 1 novem ber op meerdere locaties in Schiedam plaatsvindt. Francois HaverSchmidt, als dichter bekend geworden on der het pseudoniem Piet Paal tjens, richtte in 1874 de ge loofsgemeenschap op die nog iedere zondag bijeenkomt in de Westvestgo-kerk. "Lange tijd was het not done om als countertenor romantisch re pertoire zoals Schumanns Dichterliebe te zingen", vertelt Sytse Buwalda over het con- cerprogramma. "De stemsoort werd vooral geassocieerd met oude muziek. Dankzij bariton Max van Egmond heb ik me er toch aan gewaagd. Een liefde voor het leven was geboren." Vrijdag 20 oktober, aanvang 20.15 uur. Tickets info: www. westvestgo.nl, 4260756. SCHIEDAM - Het op treden van Maarten Luther in 1517 is van beslissende invloed geweest op het Gods dienstige landschap van West Europa. Dit geldt niet alleen voor de vanaf dit moment beginnende protes tantse kerken, maar ook voor de Rooms Katholieke kerk. In het kader van het Luther- jaar 2017 organiseert de Raad van Kerken van Schiedam in sa menwerking met het Leerhuis Spiritualiteit een dubbellezingover deze voor de Christe nen zo belangrijke persoon. De lezingen zijn deels eerder ge houden op 26 februa ri. Op 18 oktober zijn ze te horen in St. Jan de Doper-Visitatie, Mgr. Nolenslaan gg, 14.00 uur. - In Wenneker Cinema draait deze week 'The Big Sick'. Na een one- night stand zijn stand-up comedian Kumail en Emily smoorverliefd op elkaar. Er zijn echter complicaties die hun relatie in de weg staan. Kumail verzwijgt zijn vrien din tegenover zijn traditio nele Pakistaanse ouders, die hun zoon liever zien trou wen met een Pakistaanse. 13,14/10 20.30,15,18/1015.00. Het verhaal van de evacuatie van Duinkerken en Operatie Dynamo is bekend, maar regisseur Christopher Nolan (Interstellar, Inception, The Dark Knight - trilogie) maakte er met een eigen origineel scenario een hele spannende thriller over. Britse en geallieerde troepen worden in Duinkerken tijdens WO II omringd door de Duitsers. Ze zitten gevangen op het strand met hun rug naar de zee. Het lijkt een onmogelijke situatie nu de vijand hen van alle kanten heeft ingesloten. 12/10 2O.3O 13, 14/10 21.00 Ook bij boekhandel Post Scriptum wordt de Kinderboekenweek gevierd. Tot en rpet zater dag 14 oktober is in de boekhandel een exposi tie te zien met kunstwerken van leerlingen van de basisscholen IKC-Kethel, De Violier, De Vlin der, De Poldervaart, De Taaltuin, De Regenboog en De Klinker. Zij maakten een kunstwerk waarvoor de boeken van de leukste kinderboe kenschrijver van Nederland, Jozua Douglas, als inspiratie dienden. Hij is zaterdag 14 oktober in de boekhandel met een heel grappig program ma. Zo 14/10,14.00 uur, gratis toegang Stichting Vrienden Beatrixpark Schiedam orga niseert zondag 15 oktober een herfstwandeling door het Beatrixpark. Gids Hans de Kruijf neemt de deelnemers mee op een wandeling langs allerlei herfstverschijnselen. Zo 15/10,14.00 uur bij de mozaiekbank, gratis THEATER AAN DE SCHIE Begin de herfstvakantie vrolijk en feestelijk met de familiemusical van Peppa Pig op zaterdag 14 oktober. Met na afloop meet greet in de foyer. SCHIEDAM - Grote kans dat u wel eens om een grap van Pie- ter Jouke heeft gelachen, bij voorbeeld via zijn schrijfwerk voor het populaire televisie programma Zondag met Lubach. Donderdag 12 oktober staat hij met Dingen die ik dacht, zijn vierde solopro gramma, in het Wenneker- pand. Zijn 'aller-Pieter-Jou- ke-ste' voorstelling tot nu toe. Over echtheid, ambitie en ma nieren om je ambitie te berei ken, daar gaat de voorstelling over. Laat je je afleiden door hoe ver anderen zijn of blijf je geconcentreerd op je eigen weg, zodat je kunt genieten van het gehele traject. "Als je je niet door anderen laat aflei den word je veel gelukkiger. Vooruitgang gaat soms zo langzaam dat je niet ziet hoe verschrikkelijk mooi het is. Dat is de basis van het program ma." Met zijn gevoel voor absurdis me en liefde voor het gespro ken woord, wordt Jouke wel vergeleken met Woody Allen, Wim Helsen en Herman Fin kers. "Dat vind ik absoluut een eer, maar ik geniet momenteel vooral van het vinden van mijn eigen stijl. En die heb ik steeds meer gevonden." Donderdag 12 oktober om 20.15 uur. Voor meer informa tie en kaartverkoop: www. theateraandeschie.nl Met Thijs Overpelt, de finalist van The Voice Kids, in de hoofdrol. Tijdens het gratis lunchcon cert kun je woensdag 18 oktober luisteren naar één van de meest veelzijdige strijkkwartetten van Ne derland. Van 12.15-13.00 uur. Pieter Jouke staat 12 oktober met zijn alweer vierde soloprogramma in het Wennekerpand. Vier dagen na de landelijke première is de splinternieu we familiemusical Dummie de mummie op zaterdag 21 oktober te zien in Theater aan de Schie. Door de redactie SCHIEDAM - Verrassend, hu moristisch en origineel. Met Thijs Overpelt, de finalist van The Voice Kids, in de hoofdrol. Stel je voor, je heet Goos Guts, je bent doodnormaal en je woont in het saaiste dorp van de wereld. Op een dag ruik je iets vies, je kijkt rond in je kamer en je ziet ineens een mummie in je bed. Wat doe je dan? De familiemusical Dummie de mummie is gebaseerd op de succesvolle kinderboeken reeks van Tosca Menten, de grappigste kinderboeken schrijver van Nederland. De boeken werden meerdere malen bekroond en in Neder land zijn er al ruim 300.000 boeken verkocht. Na drie succesvolle films kan een theatervoorstelling niet uitblijven. Maashi! Maashi! Kinderopvang Komkids Kom gezellig met het hele ge zin naar het theater. Kinderen in een andere leeftijdscatego rie? Geen probleem: Theater aan de Schie biedt kinderopvang door Komkids in de foyer voor uw jongere kinderen. De opvang is vanaf 45 minu ten voor aanvang van de voor stelling en kost 5 per kind. Aanmelden via kassa@ theateraandeschie.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 29