II II II I Waarom moeten bomen weg? ll ll li Een aapje op de schouder m b II Van de Lezer: Schiespoor Iedere aap heeft aandacht, liefde en verzorging nodig Hockey Club 60+ speelt bij Schiedam Sprookjes- tocht afgelast li. p i 3 WOENSDAG 11 OKTOBER 2017 De bomen aan de Westfrankelandsedijk die zouden moeten sneuvelen. (Foto: Huib Sneep) Het gaat in feite om negentig bomen aan de Westfrankeland sedijk. De gemeente wil ze kappen, veel omwonenden willen dat niet. Boomdeskundige Hyib Sneep heeft de gemeente meermaals gevraagd waarpnt (iet met die bomen niet anders kan, „maar ik krijg geen goelle uitleg." Sneep heeft vaak overleg met de gemeente. Als actieve bur ger zet hij zijn kennis graag in voor een goede belangenaf weging. Maar ditmaal citeert hij oud-informateur Herman Tjeenk Willink: „Hoe legitiem is een overheid als zelfs com petente burgers hun weg niet meer kunnen vinden?" Volgens het college moeten de bomen weg in verband met de aanleg van een regio naal fietspad, Hollandse Baan, en een parallel daaraan ge pland voetpad. Het fietspad moet aan bepaalde eisen vol doen, het mag zo min moge lijk rijbanen vopr gemotori seerd verkeer snijden. Daarom moet het aan de zuidzijde van de Westfrankelandsedijk en niet aan de kant van het Volkspark, want dan zouden er extra kruisingen zijn ter hoogte van zwembad Zuid en nabij het Shell-pompstation aan de Vlaardingerdijk. Maar aan de zuidzijde staan de bo men. Elzen, populieren, es doorns, linden, ook een strook struiken van 1700 vierkante meter. Huib Sneep heeft zich verdiept in alternatieve moge lijkheden om het fietspad zo aan te leggen dat de bomen kunnen blijven staan. Het voetpad hoeft volgens hem niet pal langs het fietspad te lopen. Wel nodig? Hij stelt ook de vraag of er wel een voetpad in oost-westelij ke richting nodig is. „Wie maakt daar nu gebruik van? Wandelaars lopen door het Volkspark of over de Stadhou derslaan." Hij kreeg van ambtenaren geen argumenten die hem tot een ander inzicht konden brengen. Maar erger dan dat, de ambtenaren leken zijn ar gumenten niet meer te willen wegen - het besluit om de bo men te kappen stond al vast, alleen de vergunning moest nog onherroepelijk worden; inmiddels zijn door meer dan dertig bewoners van Schie- dam-West bezwaren tegen de kapvergunning ingediend. Huib Sneep legde de kwestie voor aan wethouders Alexan- Niks wijzer Hij klaagde ook bij de burge meester. Maar hij is nog geen cent wijzer wat de vraag be treft waarom de bomen niet kunnen worden gered. Reageren? Mail: redactie.ns@persgroep. nl der van Steenderen, Patricia van Aaken en Marcel Hout kamp, die ieder vanuit hun eigen portefeuille een betrok kenheid bij de kwestie beho ren te-voelen. HELP, IK BEN EEN ADVOCAAT JOOP HAKDAM Wie kent 'm niet Jack de aap, het huisdier van Hector Barbossa in de legendarische films Pirates of the Caribbean. Of, voor de nog wat oudere lezers, Meneer Nil- son, het aapje van Pippi Langkous. Bei de dieren zijn vrijwel onafscheidelijk van hun baasje en, in geval van Jack de aap, zelfs onsterfelijk. Ook in het dagelijkse leven lopen best veel mensen rond met een aapje op hun schouder. Thuis, op vakan tie of op het werk. Niet een echt aapje natuurlijk, maar een denkbeeldige in de vorm van het onbedoeld overnemen van andermans probleem. Wanneer dit zo af en toe gebeurt, is dit niet erg of vervelend. Het wordt pas lastig als iemand de oppas en verzorger wordt van een drukke apenkooi. Iedere aap heeft aandacht, liefde en ver zorging nodig en dat kost tijd. narde situatie terecht zijn ge komen. Eén van de belangrijkste af spraken die dan tot stand komt is dat we een probleem SAMEN gaan oplossen en niet dat de advocaat hier alleen voor verantwoordelijk is of wordt. Tot dusver heb ik sym bolisch gelukkig nog geen knuffelaap op een zichtbare plek hoeven neer te zetten. Reacties hardam@mhz-ad- vocaten.nl Joop Hardam is advocaat in Schiedam en wisselt deze co lumn voortaan af met Joke Ballijns van Soos Blauwhuis, die u volgende week weer op deze plaats treft. Zelf trap ik soms ook nog wel eens in die valkuil, hoewel ik dat zoveel als mogelijk probeer te voorkomen. Mijn werk bestaat voor het overgrote deel uit het helpen en ondersteunen van mensen met weinig geld die door omstandigheden in een be- SCHIEDAM - Donderdag 19 oktober speelt de Nederlandse Hockey Club 'De zestigplus sers' (NHC 60+) met 20 teams haar onderlinge wedstrijden op het complex van HC Schie dam. De NHC 60+ is opgericht in 1989 voor spelers van 60 jaar en ouder. De club is zowel er kend door de KNHB als de WGMA (World Grand Masters Association). De vereniging telt ruim 500 actieve leden waaronder een groot aantal voormalige hoofdklasse- en oud Nederlands elftal spelers. De vereniging organiseert ge durende het hockeyseizoen iedere 2 a 3 weken op dinsdag of donderdag onderlinge wedstrijden (OLW) die plaats vinden bij hockeyverenigin- gen door heel Nederland. SCHIEDAM - Wij ontvingen een ingezonden brief van Ray mond Wijzenbroek die zich druk maakt over het onderko men van zijn modelspoorver eniging. Schiespoor moet dat gebouw uit. "Model Spoor Vereniging Schiespoor gaat op 1 decem ber de deur sluiten. Na zo'n 25 jaar in ons gebouw een leuke hobby te hebben gehad wor den we door de gemeente Schiedam op straat gezet. Men heeft de grond nodig, wordt er gezegd en ons ge bouw zal worden gesloopt Een ander onderkomen heeft de gemeente niet voor ons althans niet op een betaalbare locatie." "Er staat genoeg leeg in de stad, maar de huurprijzen zijn voor ons niet op te brengen. Ons ledenbestand bestaat grotendeels uit oudere gepen sioneerden, die geen hoge contributie kunnen opbren gen. De gemeente heeft altijd iets tegen vereenzaming van de ouderen, nou dit helpt ze ker niet! Wij moeten ons nu een groep hangouderen gaan voelen, weet u nog een paar bankjes te staan? Met lede ogen moeten we binnenkort toezien hoe de bulldozer ons geliefde clubgebouw met de grond gelijk gaat schuiven." Raymond Wijzenbroek Suggesties? Mail naar: redac- tie.ns@persgroep.nl COLOFON HET NIEUWE STADSBLAD Advertentieverkoop en media-advies Heieen Theeuwkens (E) advertising.west@ persgroep.nl (T) 06- 109 29 840 Familieberichten (E) familieberichtenweekbladen@ persgroep.nl (T) (088) 013 72 68 (I) www.familieberichtenonline.hl Rubrieksadvertenties (E) rubriekenweekbladen@>persgroep (T) (0900) 674 38 36 Bezorgklachten (I) www.nieuwestadsblad.nl/service Commercieel directeur Dirk Renders Druk De Persgroep Nederland Eindredactie Karin Moerman (E) redactie.ns@persgroep. nl www.nieuwestadsblad.nl Twitter <§>NieuweStadsblad Facebook/NieuweStadsblad Redactiemedewerkers Gerard Verver (sport), Frank Wil- lemse, Bart van der Linden, Kathy Huitema, Rob Kamminga (fotografie) Clustermanager Dennis Rijsbergen Algemene voorwaarden Nieuwe Stadsblad is een uitgave van de Persgroep Nederland. Aangeboden kopij kan zowel in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland worden geplaatst. (I) www.depersgroep.nl/adverteren SCHIEDAM - De sprookjes- tocht die 3 november zou worden georganiseerd gaat niet door. Door omstandigheden kan de sprookjestocht niet doorgaan. De stichting Vrienden van Beatrixpark probeert een nieuwe datum te vinden in het nieuwe jaar. Wel is er een herfstwande- ling op zondag 15 oktober olv. de stads ecoloog Hans de Kruijf. Aanvang 14.00 uur. Het Nieuwe Stadsblad is een uit gave van De Persgroep Nederland Verschijnt in papieren vorm, wekelijks op woensdag en in digitale vorm c De Persgroep Nederland www.nieuwestadsblad.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 3