Zelf koeien melken? Kom, want de Boer Zoekt Hulp Omdat wij begrijpen dat juist bij spoedzorg aandacht nodig is. Jjanciscus Griezel speurtocht Halloween Fright Night Chauffeurs gezocht Voorlezen in Boekhuis Concert Toon kunstkoor Duurzame tuinen Info over autisme 7 WOENSDAG 11 OKTOBER 2017 SCHIEDAM IN 'T KORT Let op: kids uit Groen- oord-Zuid! Heks Zaza heeft jullie hulp nodig. Graaf Klier heeft haar toverboek gepikt en jullie kunnen haar helpen om het boek terug te krijgen. Zaterdag 4 november van 18.15 tot 22.00 uur in boerderij Landvreugd (Scouting Tono groep) voor kinderen van 7-12 jaar. Het zou leuk zijn als je ook griezelig verkleed komt. Inschrijven voor dit grieze- lavontuur voor 20 oktober via: whatsapp 06-31067117 of kids- groenoordzuid@gmail.com. Vrijdag 27 oktober wordt er in zwembad Groenoord een Hal- loweenfeest georganiseerd. Durf jij het aan om te komen zwemmen? Speciaal voor de avond zal het water rood ge kleurd zijn en het zwembad wordt omgetoverd tot spook- zwembad. Je kunt je omkle den in twee verschillende kleedruimtes. We hebben deze avond normale kleedka mers maar ook spookkleedka- mers. Heb jij stalen zenuwen en wil je ook mee griezelen, kom dan met je vrienden en vriendin nen tussen 18.30-22.00 uur op deze enge avond naar Groen oord. Entree 6,75. Op zoek naar een vrijwilligers- baantje met verantwoording? Vanwege de steeds maar groeiende vraag naar rolstoel vervoer heeft het Rode Kruis (vestiging Vlaardingen) be hoefte aan uitbreiding van de groep chauffeurs (rijbewijs B) en begeleiders. Zowel man nen als vrouwen. Belangstel ling? Mail dan naar: nrknwn- vervoer@gmail.com Martin Soeters komt vrijdag 13 oktober van 14.00 tot 15.00 uur naar het Schiedams Boekhuis om voor te lezen. Toegang gratis op de Hoogs traat 106. Soeters geeft een uitgebreide theatrale, voor- leessessie met zijn poppen over de poppentheatervoor stelling Ik kom je opeten! Zaterdag 4 november, 20.00 uur, geeft Toonkunstkoor Schiedam een concert in de Grote Kerk. Dit keer een Mozartprogram- ma met onder andere het Re quiem. Informatie via www.toon- kunstkoorschiedam.nl Kom ook de boer helpen! Zaterdag 28 oktober kun je mee komen helpen in de melkstal. De boeren en boerinnen heb ben er weer zin in! Zaterdag 28 oktober zoeken onze boe ren in Midden-Delfland hulp in de melkstal. SCHIEDAM - Wat houdt Boer Zoekt Hulp in? 's Morgens vroeg uit de veren om in het donker de boerderij op te zoe ken, waar de koeien al lang zaam richting de melkput gaan omdat ze dat elke och tend zo gewend zijn. De lich ten gaan aan, de melkmachi ne wordt gestart en is het tijd voor de helpers om de overall en laarzen aan te doen en aan de slag te gaan. Je kunt 's och tends of 's middags meewer ken op de boerderij want de koeien worden twee keer per dag gemolken. Waar kun je nu echt een och tend of middag helpen met alle voorkomende werkzaam heden op de boerderij? Niet een beetje meehelpen om de kinderboerderij maar werke lijk de koeien melken: dus de spenen schoonmaken en de melkmachine eronder han gen. Daarna de koeien, de kalfjes en ander dieren voeren en zorgen dat ze er weer schoon bij staan. Je hebt alle gelegenheid om de boer het hemd van het lijf te vragen waarom hij zo van koeien houdt, waarom rood bonte of zwartbonte, wat er nu met de melk gebeurt en wat hij het mooiste van zijn vak vindt. Na gedane arbeid wordt er gegeten, wie weet wel een vers eitje van eigen kippen. Kosten 7,50 per persoon incl. ontbijt of avondmaaltijd. In schrijven voor eind oktober via www.vockestaert.nl. SCHIEDAM - In samenwer king met de gemeente Schiedam is VolkerWessels Vastgoed het project'Duur zame tuinen Park Harga' gestart. In dit project wor den toekomstige bewoners van Park Harga geïnfor meerd en betrokken bij de mogelijkheden om hun tuin duurzaam aan te leg gen. Wethouder Van Steende ren verzorgde de opening waarna de stadsecoioog en lokale tuinarchitecten hun visie en duurzame tuinont werpen hebben gepresen teerd. Duurzaamheid leeft in Schiedam! Meer dan honderd toekomstige be woners hebben informatie ingewonnen bij de tuinar chitecten. SCHIEDAM - Zoekt u infor matie over het hebben van autisme of wat het bete kent in de omgeving? Een gesprek is mogelijk. De NVA (Nederlandse Vereni ging voor Autisme) inloop ochtend op de tweede donderdag van de maand is er weer op 12 oktober in bibliotheek Vlaardingen van 10.30-12.00 uur aan de Waalstraat 100. Meer infor matie www.autisme.nl Spoedeisende Hulp Wij begrijpen dat het u geruststelt dat u bij spoed altijd kunt vertrouwen op de beste zorg, met aandacht voor u. Daarom staat Franciscus Gasthuis Vlietland voor de beste spoedeisende hulp. Zorg van generaties www.franciscus.nl Gasthuis Vlietland *ÉR!

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 7