Uit Agenda Schiedam Covert: feesten in Grote of Sint Janskerk Musical over leven van Liesbeth List Puberdrama: In mijn hoofd ben ik een dun meisje (12+) «P Requiem Mozart Harpe Davids goes pop met popkoor Pleasure Pretty in Pink Kattenfilm Kedi Hé, wie zit er op de wc? Country uit Nashville Feestelijke kick off 17 WOENSDAG 1 NOVEMBER 2017 SCHIEDAM - Toonkunstkoor Schiedam gaat 4 november in de Grote Kerk het requiem van Mozart zingen. Met bekende solisten en het Dordts Kamerorkest kan het niet anders dan dat het geweldig gaat klinken. Meer in formatie: www.toonkunstkoorschiedam.nl. SCHIEDAM - Michael Jackson, Bruno Mars, Farell Williams en Gloria Estefan zijn slechts enkele inspi ratiebronnen voor het concert van Harpe Davids op zaterdag 4 november in het Wennekerpand in Schiedam. Harpe Da vids werkt voor dit (pop)concert samen met het popkoor Pleasure-Schiedam. SCHIEDAM - Crevor Events heeft twee partybands weten te strikken voor een optreden op vrijdag 10 november in de Grote Kerk. Schiedam Covert is een vervolg op het optreden dat BigBrid Band gaf in de Grote Kerk en wordt een mu zikaal avontuur met meer dan 250 bekende hits. Ditmaal tre den The Guilty Six en Proost! op. Met een energieke live show laat The Guilty Six je Apart en gezamenlijk spelen het orkest on der leiding van Bram Soentjens en het koor onder leiding van Ta- litha Holl enkele vro lijke popsongs uit he den en verleden tot leven brengen. Bestel kaarten (7,50 euro) via de website www.harpedavids.nl. De kaarten liggen dan klaar voor aanvang van het concert. schaamteloos losgaan op de bekendste hits aller tijden. Geen enkele plaat is meer vei lig. The Guilty Six was de beste live act op Paaspop 2017 van de party bands. Avond na avond brengt Proost! een knallende en energieke show waarin de lekkerste hits ver weven zijn in de vetste med leys. De band bestaat uit zes topmuzikanten die je een uit zinnige avond laten beleven. Dj Ikey zorgt tussendoor voor de nodige sfeer. Crevor Events kijkt uit naar de feestavond. "De Grote- of Sint Janskerk heeft zich al meerdere keren bewezen als mooie locatie in Schiedam waar je ook gewoon een goed feest kan hebben." De prijs voor een ticket is 15,00 euro. Meer informatie op www.crevorevents.nl. De kerk is vrijdag 10 november open vanaf 19.00 uur. - Apollo Toneel speelt 3,4 en 5 november 'Vrouw met de baard' in Ruimte in beweging aan de Boterstraat 81 in Schiedam. Het stuk gaat over de grote liefdes, tragische gebeurte nissen, en uiteindelijk pro beert iedereen er wat van te maken. 3 en 4 november begint de voorstelling om 20.15 uur en op zondag om 14.15 uur. Kaarten a 12,50 euro via apollotoneel.nl. WAT IS ER TE DOEN? SCHIEDAM - In Bibliotheek Schiedam/De Ko renbeurs aan Lange Haven 145 opent vrijdag 3 november om 16.00 uur de tentoonstelling 'Pretty in Pink, de kunst van de Pink Panther' Al direct vanaf de eerste Pink Panther film in 1963 was de panter een onverwacht succes. Hij zou uiteindelijk in honderden tekenfilms spelen. En dat meestal zonder een woord te spreken. In deze tentoonstelling zijn originele 'eels' (met de hand gemaakte waterverfschilderijen op plas tic die gebruikt werden bij het maken van de tekenfilms), originele tekenfilmschetsen en stripboektekeningen van de Pink Panther te zien uit de collectie van AnimationNation, een galerie op de Hoogstraat in Schiedam. SCHIEDAM - Bij Wenneker Cinema draait 2, 3 en 5 november de film Kedi. Een verrassende en aandoenlijke documentaire over honderd duizenden Turkse katten die zich vrij bewegen door de straten van Istanbul. De film is op don derdag en vrijdag te zien om 21.00 uur en zon dag om 15.00 uur. Zie ook wennekercinema.nl. SCHIEDAM - Poppenspeler Martin Soeters speelt zondag 5 november om 11.00 uur de voorstelling Hé, wie zit er op de wc? (4+) in bi bliotheek de Korenbeurs. Een hilarisch verhaal vol dierenvriehden die lang moeten wachten voor de deur van de wc open gaat. Toegang: 2,50 euro. Vanaf 10.00 uur kan ontbeten wor den bij Césant in de Korenbeurs. Een combi- kaart ontbijt én voorstelling is 7,50 euro. THEATER AAN DE SCHIE SCHIEDAM - Country en americana klassiekers van Nashville Night vanavond in Theater aan de Schie. Omlijst met bijzondere ver halen uit het Bluebird Café. SCHIEDAM - Met de eerste lezing van kerstproductie Kleine Sofie en Lange Wap per in volle bezetting, vier den Theater aan de Schie en De Stokerij de kick off. SCHIEDAM - Liesbeth List is een vedette en een voorbeeld van veerkracht. Ze overwon iedere tegenslag en boekte steeds weer opnieuw succes. Haar indrukwekkende levens verhaal vormt de leidraad van de musical over haar leven, waarin al haar mooie liedjes aan bod komen. Deze voor stelling is woensdag 8 novem ber te zien in Theater aan de Schie. Het motto van Liesbeth List wordt nu vertolkt door Renée van Wegberg in Liesbeth List, de musical. En dat doet ze op onvergetelijke wijze: "Intens, overtuigend en sterk in nuan ces." Op 2 oktober ging de mu sical in première en de recen sies waren direct lovend. "Renée van Wegberg subliem", kopte Dagblad Trouw. De musical laat Liesbeth List zien als moeder, minnares en natuurlijk als vertolkster van een rijk repertoire met tijdloze liedjes van Shaffy, Piaf, Azna- vour, Boeijen, Theodorakis en Brei. De teksten hiervan pas sen naadloos in het verhaal over haar leven. "Alle plussen en minnen mogen worden verteld", zegt Liesbeth List er zelf over. "Want het moet een eerlijke voorstelling zijn." Ze vindt het een grote eer dat er een musical aan haar wordt gewijd. "Het voelt alsof ik een monument krijg terwijl ik er nog ben." Als je er fantastisch uitziet dan moet je wel gelukkig zijn. Toch? In een wereld waarin glamour en lichamelijke perfectie het ideaal zijn, is iedere blik in de spiegel een confrontatie met je zelfbeeld. Het motto van Liesbeth List wordt vertolkt door Renée van Wegberg in Liesbeth List, de musical (Foto: Roy Beusker) SCHIEDAM - In een Las Ve- gas-achtige setting gaan vijf heel verschillende meisjes the ultimate challenge aan: de strijd om absolute controle over hun uiterlijk. Wees perfect. Wees jezelf "De media presenteren een schoonheidsideaal dat onbe reikbaar is voor gewone men sen. Toch worden we allemaal, dag in dag uit, geconfronteerd met deze beelden." In mijn hoofd ben ik een dun meisje in regie van Noël Fi scher was in 2016 één van de grote theaterhits en speelde voor uitverkochte zalen. De scènes zijn gebaseerd op rese arch, vrije improvisatie of the ma's. Samen met vijf actrices maakte Fischer een expressie ve, energieke en hilarische voorstelling die aanvoelt als 'een langdurige selfie'. In mijn hoofd ben ik een dun meisje (12+) is een rauw en hi larisch puberdrama. De voor stelling is de winnaar van de Zilveren Krekel 2016 en was daarmee één van de meest in drukwekkende jeugdtheater producties van het seizoen. "Een brutale performance over het ongegeneerde ver langen naar schoonheid." De productie van NT Jong/Het Nationale Theater is donder dag 9 november te zien in het Wennekerpand. In een Las Vegas-achtige setting strijden 5 meisjes om controle over hun uiterlijk (Foto: Bowie Verschuuren).

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 17