De raadsels rond frequente darmklachten Dier van de Week: Diego zoekt nieuw avontuur iSBiSI Verhaal van Schiedam: Zakkendragershuisje Utile Dulci 106 jaar Ben Snel's beweegtip: kettlebell 2 4 Boek van de Week Steeds weer last van een opgeblazen gevoel, verstoppingen, diarree, winderigheid of buikkrampen? IKijimea Kijimea Prikkelbare Darm 25 WOENSDAG 1 NOVEMBER 2017 SCHIEDAM - Vorig jaar zomer is het Zakkendragershuis van buiten gerestaureerd, deze zo mer is het interieur onder handen genomen. Een goede aanleiding voor Caroline Nieu- wendijk om hèt Verhaal van Schiedam op zaterdag 4 no vember om 13.00 uur op loca tie in het Zakkendragershuis te houden. Na het Verhaal een korte film en een bezoek aan de Gildekamer. Toegang is gratis, aanmelden niet nodig. Gewoon verzame len bij de Oude Sluis 19. SCHIEDAM - Toneelvereni ging Utile Dulci bestaat 11 no vember 106 jaar en viert dit met de opvoering van De Eet kamer in het Stedelijk Gymna sium Schiedam. Deze feeste lijke toneelavond begint om 20.00 uur. Na afloop is er gele genheid het glas te heffen. De Eetkamer is een Ameri kaanse Komedie die geschre ven is door A.R.Gurney Jr. Pe ter Hoeksema zorgde voor de vertaling. De acht acteurs en actrices van UD spelen vele uiteenlopende rollen. De Eet kamer is de enige constante in het stuk. In een razend tempo brengen de spelers 18 verschil lende scenes op de planken- Elk tafereel gaat over een an dere familie en speelt zich af in een andere tijd en met ei gen spullen, maar altijd in de zelfde eetkamer. Het stuk stamt uit 1981 maar is nog ui terst actueel, omdat onze we reld nu ook onder druk staat. De regie wordt verzorgd door Guido Jonckers. Kaarten bestellen De toegangskaarten kosten €10 en zijn verkrijgbaar aan de zaal of vooraf te reserveren via: utile-dulci@outlook.com. De uitvoering vindt plaats in het theater van het Stedelijk Gymnasium, Valeriusstraat 31 Schiedam. SCHIEDAM - Elke week le zen ze een boek bij Post Scriptum. Deze week is dat Alex Boogers 'Onder een hemel van sproeten', dat van Ruud Aret een 9,5 krijgt. Een nieuwe roman van de schrijver van ons beste boek van 2015 is altijd iets om naar uit te kijken! Onder een hemel van sproeten heeft drie hoofd personages, met wie je al snel gaat meevoelen en -leven. Harvey is een grote donkere jongen. Amy een pubermeisje met een groot tekentalent. Tot slot is er Jacob, een weduwnaar die sinds het overlijden van zijn vrouw op zoek is naar een doel. Hun verhaal en lot wordt door Boogers doordacht met elkaar ver vlochten. Bij alle drie heeft een schokkende gebeurte nis hun leven op z'n kop gezet. Het zijn ook alle drie buitenstaanders, die zich niet thuis voelen in onze maatschappij. De afwisselende vertellers zorgen ervoor dat het tem po en het ritme in het ver haal blijven en je wordt meegesleept in hun (ge- voelsjwereld. De afloop van het verhaal komt bin nen als een stomp in je maag. Diego is een Amerikaanse Staffordshire Terriër die met nieuwjaar zijn 8e verjaardag viert. Hij zoekt zelf vrij snel contact en is heel sociaal tegenover mensen. De reden dat hij een nieuw thuis zoekt is dat hij teveel alleen thuis moest zijn. Dat is niet wat de vorige eigenaren voor Diego wilden. Heb jij plek en aandacht? Neem dan eens een kijkje in het asiel of bel: 088-34 37112 (locatie Schiedam). SCHIEDAM - Beweegcoach Ben Snel geeft wekelijks be- weegtips. "Bewegen is essen tieel voor de gezondheid. Van wege de populariteit van de kettlebell nog een tweede oe fening. Ga gesteund op armen en voeten op de grond liggen (push-uphouding). Pak met één hand het handvat van het gietijzeren gewicht. Til het op richting borst en draai je li chaam richting de kettlebell (zijplank houding). Draai terug en plaats het gewicht op de grond. Herhaal met de andere arm. Goed voor rompstabiliteit en buikspieren. Vergeet niet. Kom wekelijks twee en half uur in actie en vergeet de krachtoefeningen niet." advertorial GEZONDHEID Frequente darmklachten stellen de mensen die eraan lijden vaak voor een raadsel: zij hebben steeds weer last van verstoppin gen, diarree, winderigheid, een opgeblazen gevoel of buikkrampen - meestal zonder duidelijke reden. Vaak vinden deze klachten hun oorzaak in een prikkel bare darm en daar is een effectief middel voor. De oorzaken van het Prikkelbare Darm Syndroom waren ook voor de weten schap lange tijd een raadsel. Onderzoekers zochten tien tallen jaren naar de redenen waarom veel mensen telkens weer zonder aanwijsbare oor zaak symptomen vertoonden zoals verstopping, diarree, winderigheid, een opgebla zen gevoel of buikkrampen. Inmiddels is men meer te we ten gekomen over dit raadsel. MOGELIJKE OORZAAK GEVONDEN Steeds meer wetenschap pers zijn van mening dat het Prikkelbare Darm Syndroom door een beschadigde darm barrière kan wor den ver oorzaakt. Zij gaan ervan uit dat door de be schadig de darm barrière schadelijke stoffen en ziekteverwekkers in de darmwand binnendringen en de symptomen veroorzaken. Er is een effectief middel dat uitkomst biedt - Kijimea Prikkelbare Darm (zonder recept verkrijgbaar bij apo theken). HOE FREQUENTE DARMKLACHTEN SIGNIFICANT KUNNEN WORDEN VERMIN DERD Onderzoe kers heb ben bij de zoektocht naar een effectieve therapie vastgesteld dat een in Kijimea Prikkelbare Darm aanwe zige en wereldwijd unieke bifido-bacteriestam (B. bifidum MIMBb75) zich rechtstreeks aan de darmwand hecht. Kijimea Prikkelbare Darm legt zich als het ware als een pleis ter op de darm wand. Een kli nisch onderzoek heeft aangetoond: de klachten door de prikkelbare darm werden bij de getroffen per sonen significant verminderd, bij sommigen verdwe nen de symptomen- van de prikkelbare darm zelfs volledig. Sterker nog: de wetenschappers stel den vast dat de levenskwa liteit van de getroffen perso nen er in het algemeen op vooruitging. Kijimea Prikkelbare Darm is een medisch hulpmiddel. Het kan worden gebruikt nadat een arts Prikkelbare Darm Syndroom heeft vastgesteld Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Afbeelding geinspireerd deer getroffenen. KOAG/KAG Nr. 4342-0916-1435 Voor uw apotheek: (Z-Index 16273222)

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 25