Ambtenaren uit Ivoren Toren? 't Is nu echt herfst Voorkom fietsendiefstal! Lunchlezen met Murat Isik 'I' I 1 Bewegen voor ouderen 3 WOENSDAG 1 NOVEMBER 2017 k Komen er straks woningen in de hoogbouw en ambtenaren in de laagbouw7 Waarom ook niet?! (Foto: gemeente Schiedam) Het lelijkste gebouw van Schiedam. Zo wordt de 13 hoge to renflat steevast genoemd in eH%interview. De witte hoog bouw als fallus temidden van dè oude binnenstad. Binnen kort leeg door verhuizing van Sibtenaren en plannen voor ombouw tot woonappartementen. Tegelijk moet de hele as en entree van station naar centrum opgeknapt worden. SCHIEDAM - Sinds de biblio theek verhuisd is uit het Stadskantoor staat de hele verdieping leeg. Door verhui zing van de ambtenaren van hoogbouw naar de begane grond wil het stadsbestuur twee vliegen in één klap slaan. De plint bezet en het plein meer levendig. Samen met een nieuwe ingang aan de Broersvest voor het Theater aan de Schie. Zo moet het hele gebied van treinstation naar centrum meer uitnodigend worden. Dat staat te lezen in het rapport 'Verkenning opga ve van Station naar Binnen stad' dat stelt dat 'nu een kans is om het stadscomplex te transformeren tot hét knoop punt tussen station en bin nenstad'. Al jarenlang staat het Stad- serfplein te verkommeren sinds het zelden meer ge bruikt wordt als festivalter rein, de weekmarkt er niet meer te vinden is en de bieb vertrokken is. Een koude en winderige vlakte met winkel ruimten die al jarenlang leeg staan. Net als het stadscom plex dat half leeg is doordat er steeds minder ambtenaren te vinden zijn, onder meer door flexwerken. Door dat perso neel te verhuizen van ivoren toren naar beneden wordt het plein gevuld en moet het le vendiger worden. Burgers en ambtenaren dicht bij elkaar met een lange 'stadshuiska mer'. Mét horeca en zonder balies waar je in en uit loopt. Samen met een niéuwe in gang voor het theater kan het zo, volgens het rapport, deso late en onaantrekkelijke plein levendig worden. En de lege toren kan daarmee uiteinde lijk een woonbestemming krijgen. Station Ook het Stationsplein moet opgekalefaterd. Schiedam heeft daar een toplocatie als knooppunt voor trein, tram, metro en bus. En er kan ge parkeerd worden om de hoek, bij Euroscoop. Probleem is dat voetgangers de weg naar het centrum maar moeizaam vin den. Ondanks de nieuwe 'Schie boulevard' die abrupt stopt voor de parkeergarage aan het Stadserf. Bezoekers kiezen meestal voor de Singel die nauw is en niet uitnodigt. Door alle plannen aan elkaar te knopen, wil B&W de as sta tion-binnentrad zo aantrekke lijker maken. Door het stads complex aan te pakken wil zij het 'vliegwiel' zijn om het ge bied vanaf Kop van de Singel aan te pakken tot entree naar het centrum voor toerist, fo rens en Schiedammer. BERICHTEN UIT HET BLAUWHUIS JOKE BALLIJNS De donkere dagen zijn weer aangebroken, begrijp alleen niets van die zomer- en 4 wintertijd, dat wordt weer een poosje honger krijgen op verkeerde tijden. Met deze herfst liggen overal veel bla deren en alles is spekglad, kijkt u wel uit, want een valpartij ligt op de loer en op onze leeftijd gaat een gebroken been lang duren. Helaas heb ik ZELF nog geen reactie gehad van Chris Oomen van DSW maar daar is natuurlijk alle tijd voor, het is natuurlijk niet niks als een columniste gewoon om een bijdrage vraagt van een miljoentje en de rest van de zorgverzekeraars ook uitdaagt, maar gelukkig lees ik op internet dat er meer geld wordt uitge trokken voor de thuiszorg. Helaas nog maar enkele procenten, maar dat is beter dan niks. Niet dat de ouderen daar veel van zullen merken, want het geld wordt ook gebruikt voor de "redding" van de organisaties en nu maar hopen dat er niet nog meer gegraaid gaat worden. In de winkels liggen al volop pepernoten en chocoladeletters en ook voor Soos Blauwhuis gaat het tijd worden voor inkopen, want onze themazondag op 26 november komt er aan. Wij ontvangen Sint met Zwarte Piet, er is een modeshow met mannequins die kleding showen uit de 6oer, 7oer jaren en de magen gaan wij vullen met een Chinees buffet; kortom weer een geheel verzorgde dag voor een eigen bijdrage van tien euro. Besef nu ineens dat ik nog niet heb overlegd met de penning meester, maar ja als het zwart op wit in de krant voor deze prijs staat, zal hij wel overstag moeten. Er is alleen één probleem, voor deze dag bestaat altijd heel veel animo, wacht daar om niet te lang met opgeven en betalen, want echt V0L=- VOL. Bel Nel Lowes of er nog plaats is 010-4262808 en betaal daarna gelijk. Is hij vol, laat u dan op de reservelijst plaat sen, wel met uw telefoon nummer erbij. Ben bezig om de laatste mensen te bereiken die zich nog niet hebben aan gemeld als lid van onze soos, voor slechts 20,- per persoon kunt u lid worden, gebruik maken van al onze activiteiten en belastinghulp. Let op wij zijn geen ANBO meer, dus meldt u aan bij mij op 06-22724227 en ik maak het voor u in orde. Tot over twee weken maar weer. Joke Ballijns SCHIEDAM - De opening van een nieuw seizoen Lunchle zen bij Post Scriptum vindt plaats op zondag 12 november. De eerste schrijver die naar Hof van Spaland komt is Mu rat Isik die eerder dit jaar ver raste met de roman 'Wees on zichtbaar' dat is gebaseerd op zijn eigen jeugd in de Amster damse Bijlmer. Het verhaal sluit naadloos aan bij zijn de buutroman 'Verloren grond'. De toegang bedraagt 8 euro en dit is inclusief een lichte lunch. Lunchlezen bestaat uit vijf lezingen en de auteurs die later optreden zijn Sanneke van Hassel (10 dec.), Franca Treur (7 jan.), Joost de Vries (11 febr.) en Arthur Japin (4 mrt.). Prijzen variëren van 8 tot 17,50 euro, passe-partout 45,00 euro. Aanvang: 12.00 uur. SCHIEDAM - Op plaatsen waar veel fietsen worden ge stald, slaan fietsendieven re gelmatig hun slag. Om fiet sendiefstal te voorkomen gaan de politie en team Toe zicht en Handhaving van de gemeente Schiedam fietsen- bezitters informeren over hoe zij hun rijwiel het best kunnen beschermen. De fiets goed op slot zetten is de belangrijkste maatregel om fietsendiefstal te voorkomen. Daarom vragen politie en ge meente hiervoor aandacht door bij station Schiedam Centrum (donderdag 2 no vember) en tijdens de week markt in de binnenstad (vrij dag 3 november) fietszadels te voorzien van een bescherm- hoes met daarop de tekst 'Let op, fietsendieven actief. Ge bruik een tweede slot'. Het kost immers meer tijd om twee sloten te forceren. Bo vendien blijkt dat veel dieven gespecialiseerd zijn in één soort slot. Door een combina tie van bijvoorbeeld een ringslot en een beugelslot of kettingslot te gebruiken wordt de kans dat een fiets wordt gestolen aanzienlijk kleiner. Het stelen van een fiets wordt verder moeilijker als de fiets - liefst met frame én voorwiel - wordt vastgemaakt aan een fietsenrek of beugel. Het is ook handig, om als de fiets is/wordt gestolen, snel alle gegevens bij de hand te hebben. COLOFON HET NIEUWE STADSBLAD Advertentieverkoop en media-advies Heieen Theeuwkens 1 (E) advertising.west@ persgroep.nl (T) 06- 109 29 840 Familieberichten (E) familieberichtenweekbladen® persgroep.nl (T) (088) 013 72 68 (I) www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties (E) rubriekenweekbladen@persgroep (T) (0900) 674 38 36 Bezorgklachten (I) www.nieuwestadsblad.nl/service Commercieel directeur Dirk Renders Druk De Persgroep Nederland Eindredactie Karin Moerman (E) redactie.ns@persgroep. www.nieuwestadsblad.nl Twitter @NieuweStadsblad Facebook/NieuweStadsblad Redactiemedewerkers Gerard Verver (sport), Frank Wil- lemse, Bart van der Linden, Kathy Huitema, Rob Kamminga (fotografie) Clustermanager Dennis Rijsbergen Algemene voorwaarden Nieuwe Stadsblad is een uitgave van de Persgroep Nederland. Aangeboden kopij kan zowel in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland worden geplaatst. w.depersgroep.nl/adverteren - Rust roest is een alom bekend gezegde. Juist als je ouder wordt, is bewegen erg belangrijk. In DrieMaasStede zijn daar om groepen waarin oude ren kunnen bewegen op het niveau dat bij hen past. Elke dinsdag van 14.00 tot 15.00 uur en vanaf 8 no vember ook elke woensdag van 14.00 tot 15.00 uur aan de Voorberghlaan. 3,50 euro per keer inclu sief koffie. Info: 010 - 427 83 90. Het Nieuwe Stadsblad is een uit gave van De Persgroep Nederland Verschijnt in papieren vorm, wekelijks op woensdag en in digitale vorm c De Persgroep Nederland 1 www.nieuwestadsblad.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 3