[oncist 'Samen doelen stellen' Zorg Welzijn G*é%lVï Samen voor behoud van goede zorg Franciscus Astma COPD centrum Franciscus Astma COPD centrum Vlietland heeft kinderraad fULLL 13 WOENSDAG 8 NOVEMBER 2017 UITBREIDING BLOEDAFNAME MAASSLUIS Het bloedafnamepunt van Franriscus Maassluis is nu ook drie dagen in de week in de middag geopendr Voortaan is het bloedafnamepunt op dinsdag en donderdag geopend van 7.30 tot 12.00 uur en op maandag, woensdag en vrijdag van 7.30 tot 16.30 uur. Binnen deze tijd kan ook materi aal voor onderzoek worden afigeven, zoals urine en ontlasting. SCHIEDAM - Na een succes volle eerste editie is Franciscus Gasthuis Vlietland gestart met een nieuwe kinderraad bestaande uit kinderen uit groep 6, 7 en 8 van de basis school. Samen met verschillende pro fessionals maken zij kennis met de afdelingen in het zie kenhuis en de beroepen die in een ziekenhuis bestaan. Ook komen ze erachter hoe de communicatie met bezoekers en patiënten is geregeld en ontdekken ze wat er allemaal is voor kinderen in een zieken huis. Zo doen ze de ene dag een ronde op de kinderafdeling en lopen ze een andere dag rond in het laboratorium om te zien hoe de apparatuur werkt. Ze maken dus erg leuke en leerzame dingen mee. Samen met de andere kinderraadsle den verdiepen ze zich in ver schillende onderwerpen en helpen ze het ziekenhuis ver beteren door hun mening en adviezen te geven. De Franciscus Gasthuis Vlietland Kinderraad is in ok tober onlangs weer van start gegaan. Geboortezorg gaat niet eerder dan 2019 naar Rotterdam. SCHIEDAM - De afdeling ge boortezorg en klinische kin dergeneeskunde van Francis cus Vlietland verhuist niet voor 2019 naar Rotterdam. De gesprekken van het zieken huis met de verloskundigen uit de regio over de manier waarop de integrale geboor tezorg vorm moet krijgen, worden voortgezet. Dat is afgesproken tijdens overleg tussen vertegenwoor digers van Franciscus Gasthuis 81 Vlietland, huisartsen en ver loskundigen uit de regio en de gemeenten Schiedam, Vlaar- dingen, Maassluis en Nisse- waard. Tijdens dit overleg ga ven het ziekenhuis, de huisartsen en verloskundigen een terugkoppeling van de gesprekken die zij afgelopen jaar hebben gehad, nadat zij in december 2016 een mani fest ondertekenden. De Schiedamse wethouder Van Aaken gaf eind 2016 na mens de vier gemeenten de aanzet tot gesprekken tussen het ziekenhuis, verloskundi gen en huisartsen naar aan leiding van het besluit van het ziekenhuis om de afdeling ge boortezorg en klinische kin dergeneeskunde te verhuizen van Schiedam naar Rotter dam. De medische staf van het ziekenhuis en de huisartsen ondertekenden een manifest. vvwa^ c-w -y-s Karen Nesselaar werkt als longconsulent voor het Franciscus Astma COPD centrum: 'Astma en COPD zijn chronische ziekten, dit betekent dat de ziekten blijvend zijn. In het expertisecentrum kijken we samen met de patiënt hoe we de ziekte onder controle kunnen houden, zodat de patiënt de dagelijkse dingen kan blijven doen.' In twee dagdelen, met een tussenperiode van een week, doorlopen patiënten een 'zorgpad': meerdere onderzoeken en gesprekken met verschillende zorgverleners. Voor de behandeling van Astma en COPD kunt u terecht op alle locaties van Franciscus Gasthuis Vlietland, zie www.franciscus.nl/contact Het Franciscus Astma COPD centrum onderscheidt zich onder andere doordat de longartsen betrokken zijn bij de ontwikkeling van landelijke zorgrichtlijnen en wetenschappelijk onderzoek. Afhankelijk van nun klachten kunnen patiënten contact hebben met een longarts, longfunctieanalist, longconsuiente, diëtist, psycholoog, fysiotherapeut en ergotherapeut. Wilt u meer weten over het complete zorgpad, bezoek dan onze website en bekijk de informatiefilm: www.franciscus.nl/filmastmacopd Individueel behandelplan Karen: 'Na de diagnose van de longarts stellen wij samen met de patiënt een individueel zorgplan op. Hierin staan meetbare en haalbare doelen, zowel voor de behandeling als op persoonlijk vlak. De doelen en benodigde acties zijn voor iedere persoon anders.' Verder kijken dan de klachten 'In het Franciscus Astma COPD centrum kijken we verder dan de klachten', vertelt Karen. 'Daarom vult iedereen een uitgebreide vragenlijst in over benauwd heid, frustraties en persoon lijke omstandigheden. Zo leren we hoe de persoon kan omgaan met zijn of haar chronische ziekte.' Levensstijl veranderen Karen: 'Bewegen is belang rijk bij COPD. Een onder deel in het zorgpad is de beweegmonitor, een apparaatje dat patiënten een week lang op de rug dragen. De beweeg- resultaten worden bij het bezoek op de polikliniek door de longconsulent met de patiënt besproken.' Bewustwording Karen: 'Wij bieden patiënten handvatten om de zelf gestelde doelen te halen, maar uiteindelijk moeten zij het doen!' Ais het moge lijk is wordt een verdere behandeling begeleid door de huisarts. Dit is natuurlijk afhankelijk van de kennis en faciliteiten die de huisarts praktijk bezit. Gasthuis Vlietland Astma COPD Centrum

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 13