Uit Agenda Feest der leegstand in de binnenstad van Schiedam Swingende musical over entertainer Sammy Davis Jr. Jubileumtournee percussiesensatie Draaisma te gast Alex Boogers vertelt over nieuwe roman Petter met een juweeltje Flamenco lunchconcert 19 WOENSDAG 8 NOVEMBER 2017 SCHIEDAM - Bij het derde literair café op donderdag 30 november in bibliotheek de Korenbeurs is Nederlands psycholoog Dou- we Draaisma van 20.00 tot 22.00 uur te gast. Zijn specialisme is het mechanisme van het menselijk geheugen. Kosten 10,00 euro. SCHIEDAM De Vlaardingse schrijver Alex Boogers is vrij dag 17 november te gast bij boekhandel Post Scriptum om te vertellen over zijn nieuwe roman 'Onder een hemel van sproe ten'. Dit boek is een waardige opvolger van zijn overweldi gende en veefge- roemde coming-of- age roman 'Alleen SCHIEDAM - In en rondom de binnenstad van Schiedam is vrijdag 10 en zaterdag 11 no vember het 'Feest der leeg stand, ruimte biedt kansen'. Dit festival wordt georgani seerd door architectencollec tief ARD/AtelierRuimDenkers en architectuurfotograaf Jan Sluijter samen met gemeente Schiedam en provincie Zuid-Holland. Het Feest der Leegstand wil Schiedam op met de goden'. Zoals in al zijn werk schrijft Boogers zijn verhalen binnen de spannings bogen ouderdom en jeugd, zwart en blank, volks en elitair en in zijn nieuwe roman komt daar vriend schap en vergelding bij. De lezing begint om 20.00 uur en de toegang bedraagt 7,50 euro. Reserveren via: postscriptum.nl. een bijzondere manier in de schijnwerpers zetten. In een tijd van groeiende vraag naar ruimte, is leegstand in een historische binnenstad goud waard. Tijdens het congres op vrijdag inspireren de verhalen van sprekers zoals onderne mers, architecten en visonairs de deelnemers en tijdens een rondgang door Schiedam zul len de lege plekken zelf ook hun verhaal laten zien en ho- nema toont de documentai re Kedi over honderddui zenden Turkse katten die zich 'vrij bewegen door de straten van Istanbul. Te zien op 9 november {20.30 uur), 10 november {21.00 uur), za terdag n november (21.00 uur), zondag 12 november (15.00 uur) en woensdag 15 november (15.00 uur) aan de Vijgensteeg 2. Zie: www. wennekercinema.nl ren. Zaterdag 11 november is er een ontdekkingstocht die voert langs de verschillende locaties. Kunstenaars hebben zich laten inspireren door de locaties en deze omgevormd tot verrassende en vervreem dende kunstwerken. Het zijn vaak ingenieuze installaties die de plek in een volledig an der daglicht stellen en de 'schreeuw' van de plek om be nut te worden. si&&ÊT FILMSELECTIE EUROSCOOP O SCHIEDAM - Vanaf deze week wekelijks in de krant: een kleine greep uit het veelzijdige aan bod van Euroscoop Schiedam. De bioscoop met elf zalen is te vinden aan de Noorderweg 20. The Mountain Between Us (12+) Na een tragisch vliegtuigongeluk zijn twee vreemden op elkaar aangewezen om onder barre omstandigheden op een afgelegen, met sneeuw bedekte berg te overleven. Cast: Idris Elba, Kate Winslet, Dermot Mulroney, Beau Bridges. The Foreigner (16+) Wanneer de dochter van een Chinese restau ranteigenaar in Londen wordt vermoord door IRA terroristen en de politie geen actie wil on dernemen, besluit haar vader er alles aan te doen om haar dood te wreken en zelf voor ge rechtigheid te zorgen. The Foreigner is een strakke actiethriller van Martin Campbell (Casino Royal) met in de hoofdrollen Jackie Chan en Pierce Brosnan. Barbie Dolfijnen Magie (AL) In dit vrolijke onderwateravontuur gaan Barbie en haar zusjes op bezoek bij Ken. Euroscoop goes Opera (AL) Uitstekende kwaliteit, ontvangst met een heer lijke glaasje bubbels en prachtige voorstelling maken uw opera-avond onvergetelijk. Met op donderdag 9 november 'Der Fliegende Hollander' in 3 aktes (1841). Muziek en libretto van Richard Wagner. Kijk voor het complete aanbod en de aanvangstijden: www.euroscoop.nl/schiedam. THEATER AAN DE SCHIE SCHIEDAM - Debby Petter neemt het publiek mee naar een andere wereld. Precies waarvoor theater bedoeld is. Wennekerpand, woensdag 8 november. SCHIEDAM - Flamenco en moderne eigen composi ties van gitaristen Jur Ver mij en Lennard Hassing in een gratis lunchconcert, woensdag 15 november. From Sammy With Love ver telt het verhaal van topen- tertainer Sammy Davis Jr. door de ogen van multitalen- ten Stanley Burleson en Freek Bartels. Beide kruipen beurtelings in de huid van Davis, de showman uit de ja ren zestig die wereldbe roemd werd met zijn num mers Mr. Bojangles en Candyman.. SCHIEDAM - Het publiek wordt meegenomen naar het Verenigde Staten van de jaren zestig, waar het leven en de carrière van de entertain- mentlegende zich kenmerkte door roem en succes. Hij werd lid van de Rat Pack, de bij naam voor een groep arties ten in de jaren vijftig en zestig rondom Humphrey Bogart en Frank Sinatra. Tijdens zijn leven kreeg Sam my Davis ook te maken met de raciale spanningen van de ja ren zestig en zeventig. Davis gebruikte zijn status als topentertainer om de rechten van Afro-Amerikanen te ver beteren wat hem tot een graag geziene gast in het Wit te Huis maakte. From SammyWith Love is ge schreven door de Zweedse schrijfster en regisseur Jonna Nordenskiöld en speelde in 2013 al een aantal maanden in Stockholm. Nu is de musical vertaald doorJörgen Raymann en in Nederland te zien. Het is een swingende show met een ontroerend verhaal over lief de, racisme en passie. Stanley Burleson en Freek Bartels staan te midden van 3-koppi- ge band op het podium. Woensdag 15 november in The ater aan de Schie. Stanley Burleson en Freek Bartels staan te midden van 3-koppige band op het podium (Foto: Carli Hermès SCHIEDAM - 'Just drumming is boring' is het motto van de internationaal toerende Britse formatie STOMP. Zaterdag 11 én zondag 12 november in Theater aan de Schie. De show trekt wereldwijd al jaren volle zalen en ontving de New York- se Obie Award en de Laurence Olivier Award, een van de meest prestigieuze prijzen in de Britse theaterwereld. Ook stond STOMP centraal in com mercials van Heineken en Coca Cola en waren ze een van de hoogtepunten tijdens de Oscaruitreikingen. Met 25 jaar toeren in meer dan 50 landen en ruim 15 miljoen bezoekers behoeft de percussiesensatie STOMP nauwelijks verdere in troductie. Acht performers maken met alledaagse ge bruiksvoorwerpen als bezems, vuilnisemmers en aanstekers, een unieke combinatie van ritme, beweging en visuele komedie. STOMP verheft alle daagse herrie uit de stad tot een hemels concert. En van welke muziek je ook houdt, STOMP maakt onweerstaan baar theater voor iedereen. Kinderopvang Tijdens de matinee op zondag is er kinderopvang van Komki- ds in de foyer. De opvang is vanaf 45 minuten voor de voorstelling en kost 5,00 euro per kind. Aanmelden: kassa@ theateraandeschie.nl. Acht performers maken met alledaagse gebruiksvoon/verpen als bezems, vuilnisemmers en aanstekers (Foto: PR).

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 19