OPEN COFFEE SCHIEDAM "Investeer in de relatie, want netwerken is echt iets van de lange adem" Rabobank Koffie, thee en een goed gesprek in je eigen stad. Zo'n zes keer per jaar komt een divers gezelschap van Schiedamse ondernemers - en vaak ook burgemeester Lamers en wethouders - samen om met elkaar in gesprek te gaan. Altijd vrijblijvend en informeel, zonder voorwaarden, pitches of lidmaatschap. De volgende Open Coffee Schiedam is op 17 januari 2018. En een uitbreiding van het werkgebied staat ook op de planning. Kijk voor meer informatie over de bijeenkomsten in Schiedam op www.OpenCoffeeSchiedam.nl eerst alleen om de boel een beetje af te tasten en op een gegeven moment nemen ze collega's of klanten mee. Dat is altijd een positief teken." PARTNERS IN ONDERNEMERSCHAP Ondernemers in staat stellen om met elkaar te netwerken en daarmee het lokale onder nemerschap versterken. Dat was voor Rabobank Rotterdam dé reden zich te verbinden aan de bijeenkomsten. "Het concept past binnen de vier coöperatieve thema's die de Rabobank steunt: ondernemerschap, woonaantrekkelijkheid, jongeren en voedselproblematiek",.zegt Jan-Willem. "We willen ondernemers die bij de Rabobank bankieren extra vooruithelpen. Zowel op het gebied van kennis als van netwerken. We organiseren al seminars en workshops en de Open Coffees sluiten daar perfect bij aan. Bovendien doen ondernemers uiteindelijk ook veel zaken met elkaar. Daarmee is Open Coffee Schiedam het platform waar alles samenkomt: kennis en netwerken. Een plek waar onder nemers van elkaar kunnen leren en eventueel ook nieuwe business kunnen genereren." INVESTEER IN RELATIES Als een van de weinige echte ondernemers verenigingen was de Open Coffee meteen een enorm succes. Schiedamse bedrijven stonden in de rij om hun locatie te lenen voor een Open Coffee meeting. Het succes is volgens John te wijten aan het gemak en de snelheid waarmee je anderen ontmoet: "Je leert in korte tijd heel veel mensen kennen. De kans datje direct zaken doet is klein dus mijn tip is altijd: investeer in de relatie. Netwerken is echt iets van de lange adem. Die connectie komt later heus van pas. Misschien niet direct voor je eigen onderneming, maar wel voor die van je buurman en zo wordt je netwerk steeds groter en groter." MARKTTEAM SCHIEDAM De koffiebijeenkomsten zijn een van de plekken waar je Stan en Jan-Willem kunt tegenkomen. Als'ogen en oren'van de bank zijn ze regelmatig bij verschillende beurzen, festiviteiten en bijeenkomsten in Schiedam te vinden. "We zijn daar niet alleen aanwezig voor mensen die vragen hebben over onze diensten, maar ook om zelf te netwerken", zegt Stan. "Klanten komen niet zo vaak meer naar kantoor toe en veel contact verloopt via e-mail, chatdiensten en sociale media. Wil je als bank feeling houden met de stad waar je werkt, dan moetje het kantoor uit, de boer op. En dat is onze missie als marktteam: wij zijn die bank die lokaal aanwezig is en zich betrokken voelt. Bovendien kan ik als accountmanager MKB mijn klanten beter begrijpen als ik op de hoogte ben van allerlei ontwikkelingen die voor hen belangrijk zijn. Dat is goed voor het ondernemersklimaat en op de lange termijn goed voor Schiedam en alle Schiedammers." Heb je een financiële vraag, of wil je meer weten over de Rabobankthema's ondernemerschap, woonaantrekkelijkheid, jongeren en voedselproblematiek? Spreek Stan van Zundert gerust aan tijdens een van de evenementen in Schiedam of neem contact op via 010 - 400 36 66 of via stan.van.zundert@rabobank.nl. www.rabobank.nl/rotterdam Samen de stad sterker maken

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 21