Verhalen achter historische gevels 'Nie lulle, maar breie' I I Sint Maartenoptocht in Sveaparken Wijkactie Warmtescan Fat Freddy's Cat dicht Zondagmiddag niks te doen? Ga dan op stadsafari in het cen trum. Het is voor nieuwsgierige Schiedammers en centrum bewoners zetten hun voordeur er wijd voor open. Ze laten zien wat er achter hun historische gevels gebeurt. Een gratis excursie met onverwachte ontmoetingen en verhalen achter de historische gevels van de binnenstad. Ook nieuwsgierig? SCHIEDAM - Een spannende safari, dat belooft Bob van der Lugt. De cultuurscout geloofd heilig dat Schiedammers op deze gratis excursie af zullen komen. Wie wil nou niet we ten wat zich achter de vaak historische voordeur afspeelt? Onverwachte ontmoetingen dus in het centrum van Schie dam waar, zo belooft de cul tuurscout, menig spannend verhaal te vertellen is over wat we achter de gevels gebeurt. Samen met de bewonersver eniging Schiedam Centrum (ëVSC) die spontaan aanhaak te, maakte hij de stadstocht door oud-Schiedam. Te begin nen bij het nieuwe pand van Stichting Mooi Werk op de Hoogstraat 97. Daar begint de stadssafari met lopend -tel kens een kwartiertje- achter iemands voordeur kijken. "Zonder iets te verklappen, kan ik zeggen dat we echt langs ontontdekte plekjes gaan", vertelt de 64-jarige cul tuurscout enthousiast. Zoals een kloostertuin waar een kunstenaar werk toont en vertelt over die specifieke plek. Of naar een religieus ge bouw waar niet-gelovigen maar zelden komen. Net als bij een proeverij met amuses in het hartje centrum. De safa ri eindigt in een kunstenaars kroeg op de Hoogstraat. Ook vast eens leuk om binnen te kijken. De excursie door BVSC en Mooi Werk is een try-out en belooft intrigerende gebeur tenissen op ontontdekte plek ken. Eerder organiseerde stichting Mooi Werk al kunstroutes met de fiets door Nieuwland en een scootmobiel toer voor ou deren. Die ging door steeds meer verschillende wijken, wegens grote populariteit. Daarnaast organiseren zij cul tuuronderwijs op scholen en wijkkoren en theatervoorstel lingen in verschillende Schie- damse buurten en wijken. Info Zondag 12 november om 14.00 uur start de stadssafari met een drankje op de Hoogstraat/ hoek Appelmarkt. De lopende excursie is gratis met gids en culinaire attracties. En eindigt twee uur later in café 't Spul', ledereen kan mee, zelfs aan melden is niet nodig. Doen dus? Foto's Ga je mee op Stadssafari, deel dan vooral ook de leuke foto's die je hiervan maakt met ons. Wie weet sta jij volgende week dan wel in deze krant. Stuur je foto naar: redactie. ns@persgroep.nl HELP, IK BEN EEN ADVOCAAT JOOP HARDAM Een Rotterdams gezegde luidt: niet den ken, maar doen Wat is de beste aanpak om een voorliggend probleem op te lossen Dat is altijd weer een uitda ging- Ook ondernemers in Schiedam zullen dit vast herkennen. Er komt best veel op u af om rekening mee te houden. In 2018 zal er opnieuw het nodige veranderen waar het gaat om wet- en regelgeving. De Kamer van Koophandel brengt al een aantal jaren geen jaar lijkse bijdrage meer in rekening. Wanneer toch een factuur ont vangen, dan is er mogelijk sprake van een valse factuur verzon den door oplichters. Het lijkt vreemd, maar pas vanaf 16 maart 2013 zijn de beta lingstermijnen wettelijk vastgelegd. Voor ondernemers onder ling geldt meestal dat de facturen binnen 30 dagen dienen te zijn voldaan. Wanneer tijdige betaling uitblijft, mag een standaardvergoeding voor incassokosten in rekening worden gebracht (minimumbe drag 40,-). Om hier aanspraak op te kunnen maken, is het nodig dat een zogeheten 14-dagen aanmaningsbrief wordt verstuurd. Het gebruik van camerabeelden is al enige tijd verruimd. Als on dernemer mag u beelden van een diefstal/overval verspreiden. U moet dan wel eerst aangifte doen bij de politie, zodat de ca merabeelden kunnen worden beoordeeld en gebruikt. Ook pas na toestemming van justitie mag u de beelden bijvoorbeeld via internet verspreiden. Even terug naar het begin. Zo als meer kinderen had mijn zoon op jongere leeftijd een vervelende gewoonte. Op veel vragen kreeg ik als antwoord: "Wat Dat kwam onbeleefd over. "Wat zegje, papa leek meer gepast. Voor alle zeker heid lieten we de huisarts een onderzoek doen. Misschien moesten zijn oren uitgespoten worden. Er was niets aan de hand, het bleek een kwestie van Oost-Indisch doof. Door niet meer te reageren op het "gewat" en vragen niet conti nue te herhalen, is de verve lende gewoonte vanzelf over gegaan. Kortom: iedere probleemsitu atie vergt zijn eigen aanpak, afhankelijk van de situatie en achtergrond. Mocht u advies kunnen gebruiken, neem ge rust contact op. Een eerste ge sprek is altijd gratis. Reacties? hardam@mhz-advocaten.nl SCHIEDAM - In Schie- dam-Noord wordt zaterdag 11 november het feest van Sint Maarten met een grote lampi onoptocht gevierd. Naar ver wachting trekken dan zo'n honderd kinderen met hun vrolijke lichtjes door de wijk Sveaparken. De jongens en meisjes en hun begeleiders zijn om 18.30 uur welkom in de r.-k. basisschool De Vlinder aan Stockholm 3. Daar voeren leerlingen van deze school het Sint Maarten toneelspel op. SCHIEDAM - Wethouder Van Aaken (Milieu) heeft maandag hef startsein gegeven voor de Wijkactie Warmtescan. Zij maakte in de Bilderdijkstraat de eerste warmtescan, een in- fraroodfoto waarmee warm- telekken van een woning in beeld komen. De Wijkactie Warmtescan is een initiatief van het Servicepunt Woning verbetering, dat samen met de bewoners in West de wijk duurzamer wil maken. In de maand november zijn adviseurs van het Servicepunt Woningverbetering elke dins dag en woensdag aanwezig in de wijk West. Tussen 17.00 en 20.00 uur maken zij op ver zoek warmtescans van een woning. Op de voorinschrij ving hiervoor hebben zich al circa vijftig eigenaren aange meld. Aan de hand van een warmtescan weet een eige naar waar isolatie ontbreekt en energie weglekt. Via het Servicepunt Woningverbete ring krijgt de eigenaar vervol gens een gratis advies over energiebesparende maatrege len. Volgens wethouder Van Aaken zorgen energiebesparende maatregelen ervoor dat het wonen goedkoper en comfor tabeler wordt. "Op de warm tescan worden kieren en ga ten zichtbaar. Via het Servicepunt Woningverbete ring krijgen eigenaren gratis advies op maat over energie besparing." COLOFON HET NIEUWE STADSBLAD Hierin wordt de legende van Sint Maarten verbeeld. Het verhaal gaat over een ridder, die met zijn zwaard zijn man tel doormidden snijdt en de helft aan een arme man geeft, om hem te beschermen tegen de kou. Advertentieverkoop en media-advies Heieen Theeuwkens (Jfj (E) advertising.west@ persgroep.nl (T) 06- 109 29 840 Familieberichten (E) familieberichtenweekbladen<3> persgroep.nl (T) (088) 013 72 68 (I) www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties (E) rubriekenweekbladen@persgroep (T) (0900) 674 38 36 Bezorgklachten (I) www.nieuwestadsblad.nl/service Commercieel directeur Dirk Renders Druk De Persgroep Nederland Eindredactie Karin Moerman (E) redactie.nsfffipersgroep. nl www.nieuwestadsblad.nl Twitter @NieuweStadsblad Facebook/NieuweStadsblad Redactiemedewerkers Gerard Verver (sport), Frank Wil- lemse, Bart van der Linden, Kathy Huitema, Rob Kamminga (fotografie) Clustermanager Dennis Rijsbergen Algemene voorwaarden Nieuwe Stadsblad is een uitgave van de Persgroep Nederland. Aangeboden kopij kan zowel in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland worden SCHIEDAM - In vervolg op de uitspraak van de Afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State heeft burgemeester Lamers be sloten de aan Fat Freddy's Cat verleende exploitatie vergunning van 26 augus tus in te trekken per i no vember. Lamers: "De uitspraak van de Raad van State betekent dat de ver gunning destijds in 2014 terecht is ingetrokken op grond van een negatief bi- bob-advies." gave van De Persgroep Nederland Verschijnt in papieren vorm, wekelijks op woensdag en in digitale vorm c De Persgroep Nederland www.nieuwestadsblad.nl (I) www.depersgroep.nl/adverteren Het Nieuwe Stadsblad is een uit- Ga mee op stadssafari door de binnenstad van Schiedam. Er is nog zoveel om daar te ontdekken! (Foto: Anneke van der Knaap) 3 WOENSDAG 8 NOVEMBER 2017 EF

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 3