Uit Agenda ©®ef%Vt9 130 films op historische plekken in oude binnenstad Dansvoorstelling Isabelle Beernaert Marjolein Meijers viert veijaardag in Wennekerpand Waar getekend? Tom Steenbergen over zijn boek Poppioniers Uitkijken naar de Sint Retour en Bourgogne C'est La Vie (AL) Justice League (12+) 19 WOENSDAG 15 NOVEMBER 2017 SCHIEDAM - Waar in Schiedam tekende Marcel wan Eeden? Ga naar de tentoonstel ling Circus Henny in het Stedelijk Museum, bekijk zijn tekeningen en doe mee aan de wedstrijd. Wie de meeste plekken en tek sten herkent, wint het boek Circus Henny. SCHIEDAM - Het 13e en gratis Suikerzoet FilmFestival in Schiedam vindt van 16 tot en met 19 november plaats met 130 recente speelfilms en korte films en een aantal filmklas siekers. De films worden ver toond op 12 historische loca ties in de oude binnenstad. Naast de films zijn er tal van andere activiteiten. Zo is er een opening op de donder dagavond met de uitreiking van de Zilveren Traan - de prijs voor de beste korte film en is er op zaterdagavond een af terparty met dj's en vj's. Bij twee films wordt live muziek vertolkt: bij 'I was born but' speelt Maud Nelissen piano en organist Geert Bierling be geleidt 'The Phantom of the Opera'. Dit jaar zijn er vier nieuwe bijzondere locaties waar tijdens het filmfestival een filmzaal is gecreëerd: het Stedelijk Museum Schiedam, de Lutherse Kerk (ook wel Vaste Burg-kerk), Ruimte in Beweging en het Brugwach tershuisje. Er is een aparte se rie 'roze' films voor lesbien nes, homoseksuelen, bi-seksuelen en transgenders (LHBT), met ook een over-the- top party 'Candy Dandy Night' op vrijdag in het Wenneker- pand. Informatie: www.sui- kerzoetfilmfestival.nl. SCHIEDAM - Bij boekhandel Post Scriptum komen op vrijdag 24 november de muziekjaren '60 en '70 weer terug. Auteur Tom Steen bergen vertelt bij deze boekpresentatie over zijn boek Poppi oniers, waarin de pio niers van de eerste popfestivals en pop podia aan het woord komen. Het is een terugblik op de jaren van de le gendarische eerste popconcerten in Ne derland. Natuurlijk is er tijdens lezing op vrijdag avond 24 november beeld en geluid. Daarnaast wordt er met het publiek een popquiz gespeeld. Aanvang 20.00 uur en de entree bedraagt 5,00 euro. ^■Het Suikerzoet Filmfestival kent vrijdag 17 november vanaf 18.45 uur de feestelijke kinderopening in en rondom de Grote Kerk met de spannende ontkno ping van het verhaal van de Bende van de Bieb en het suikerzoete huwelijk van Aagje en Gilles. Deelnemen is gratis. Kids kunnen zich ook opgeven voor de auditie op zaterdag van het na schoolse project Klassefilm. THEATER AAN DE SCHIE SCHIEDAM - Sinterklaas is 29 november in het theater om Karei de Kok, hoofdla kei Franciscus en hofdame Frandoliente bezoeken. Hi larische kinderklucht. SCHIEDAM - "Met licht, geluid en decor in het theater kun nen choreografen een verhaal te creëren met dans." De Bel gische choreografe en thea termaker Isabelle Beernaert staat zaterdag 18 november met haar nieuwe dansvoor stelling Tabula Rasa in Theater aan de Schie. Tabula Rasa is Latijn voor 'schone lei' of 'on beschreven blad' en het uit gangspunt voor haar nieuwste choreografie. "Wie wil er niet weieens helemaal opnieuw beginnen, alles achterlaten en als een onbeschreven blad weer doorgaan?" Bekend door haar bijzondere choreografieën voor So You Think You Can Dance, probeert Beernaert in haar nieuwste dansvoorstelling vastgeroeste gewoontes los te laten. Om schoon schip te maken, de vrijheid op te zoeken en te kunnen groeien. Een mooi thema waarbij pure dans wordt gecombineerd met ver schillende muziekstijlen van onder andere Muse, Armand Amar, Max Richter en Damien Rice. Voorafgaand aan de voorstel ling vertelt Isabelle Beernaert over de totstandkoming van haar nieuwe choreografie, de keuze voor zowel het thema als voor de muziek. Bezoekers kunnen vragen stellen. De in leiding begint om 19.15 uur, de toegang bedraagt 3,00 euro. FILMSELECTIE EUROSCOOP O SCHIEDAM - Een kleine greep uit het veelzijdi ge filmaanbod van Euroscoop Schiedam: Max runtal 30 jaar een cateringbedrijf en heeft zodoende honderden feesten en partijen geor ganiseerd. Zo ook de bruiloft van Pierre en He lena, die trouwen in een prachtig 17e eeuws kasteel. Lukt het Max' team datgene te doen waar ze allemaal goed in zijn: het geven van een waanzinnig feest? Van de makers van Intouchables. Let op: Frans gesproken, Nederlands ondertiteld. Gevoed door het herstelde vertrouwen in de mens en geïnspireerd door de onbaatzuchtig heid van Superman, krijgt Bruce Wayne nu te maken met een nog grotere vijand. Maar ge lukkig krijgt hij hulp van een nieuwe bondge noot: Diana Prince. Batman en Wonder Woman moeten snel een team van metahumans sa menstellen om de strijd aan te gaan met deze nieuwe dreiging. Maar ondanks het team van superhelden, Batman (Ben Affleck), Wonder Woman (Gal Gadot), Aquaman (Jason Momoa), Cyborg (Ray Fisher) en Thé Flash (Ezra Miller), is het misschien al te laat om de wereld te behoe den voor een catastrofale ramp. Warner Bros Pictures brengt voor de eerste keer het epische actie avontuur Justice League naar het grote doek. De bioscoop met elf zalen is te vinden aan de Noorderweg 20. Het complete aanbod en de aanvangstijden: www.euroscoop.nl/schiedam. SCHIEDAM - Theater aan de Schie is zondag 19 no vember onderdeel van het Suikerzoet Filmfestival. Met Una mujer fantéstica en Retour en Bourgogne. De Belgische choreografe en theatermaker Isabelle Beernaert verzorgt zaterdag een inleiding bij haar voorstelling (Foto: Bob Karman). Wat doet een rasartiest bij het plannen van een optre den en het is net toevallig haar verjaardag? Marjolein Meijers: "Spelen natuurlijk, muziek maken is wat ik het liefste doe!" SCHIEDAM - Dus maakt Thea ter aan de Schie er met Marjo lein en haar mannen op woensdag 22 november een bijzonder feestje van. Marjo lein Meijers maakt haar leven lang al muziek, ze zingt, speelt bas, gitaar, banjo en staat al veertig jaar op de planken. Met bandjes. De Berini's, Jan Rot en solo, zoals nu met haar twee vaste muzikanten Walter (viool, mandoline, bouzouki, doedelzak) en Onno Kuipers (accordeon, trekzak, gitaar). Muzikale wereldreis Haar nieuwste programma MUZIEK! bruist opnieuw. Met veel nieuwe liedjes, prachtige muziek en vrolijke en ontroe rende verhalen. "We maken een muzikale wereldreis," zegt Marjolein Meijers er zelf over. "We vertrekken uit Rotterdam en gaan via Ierland, Bulgarije en Turkije met een grote zwaai naar Amerika." Een verjaardag moet worden gevierd en dat dóet Theater aan de Schie. Met gastoptre dens van niemand minder dan Lenny Kuhr. Vorige maand won de zange res nog de oeuvreprijs tijdens de BUMA NL Awards. En na afloop van de voorstelling is er frisse rock en roll van The Wanderers, met fifties en six ties classics in het grand café van Theater aan de Schie. Woensdag 22 november 20.15 uur, 19,00 euro Marjolein Meijers met haar twee vaste muzikanten Walter en Onno Kuipers (Foto: PR)

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 19