Schiedamse Toon in Voice-battles Wat te doen zonder telefoon? Omslagdoeken voor Borstkliniek West gooit etensresten in de gfe-container Vervelend, maar daardoor hield ik wel geld over Wintertijd - Discotijd! 3 WOENSDAG 15 NOVEMBER 2017 Met zijn helblonde haar en cleane uitstraling valt hij op. En door zijn zwoele stem óók, want twee stoelen van Voice-coa- ches Ali B en Sanne draaiden om toen de Schiedamse zanger in de spotlight stond bij The voice of Holland. Toon Mentink staat nu nog achter de bar in lokaliteit Lucas, maar misschien is hij binnenkort wel de Nederlandse Ed Sheeran? SCHIEDAM - Zijn keuze voor Ali B als coach in het program ma The voice of Holland deed menig kijker verbazen. Maar het leverde naast een prachtig plaatje -van donker krullend lang haar naast een blonde jonge Viking- ook een prima samenwerking tussen rapper en sfeerzanger op. Volgens Toon is Ali B. een keiharde coach die precies vertelt waar het aan schort bij zijn presen tatie. Een keiharde leraar, en dat bevalt de 21-jarige hoc keyer van HCS wel. Dat is hij gewend om, net als bij sport, tot betere prestaties te komen. Met het nummer 'Catch and release' van Matt Simons luk te het hem twee stoelen te laten draaien. Met zijn zwoele en romantisch interpretatie van de song wist hij de coa ches te overtuigen van zijn muzikale kunnen. Na de Blind Auditions mag Toon Mentink nu over drie weken 'battelen tegen de overgebleven talen ten van de RTL-show die veel kijkers trekt op de vrijdag avonden. Hoewel Toon ook in boyband 4U zingt, doet hij aan The voi ce mee als solo-artiest. Toen hij op tournee was door Indo nesië werd hij gebeld door Talpa om mee te doen aan sei zoen 8. Al eerder deed Toon mee aan voorronden van The voice, waar hij volgens eigen zeggen wel opviel, maar toch niet doorging. Talpa heeft graag goede kandidaten en zo werd hjj gebeld om solo op te tre den bij de talentenshow. "Een enorme kans om aan mijn zangcarrière te werken", vertelt hij bescheiden in de Schiedamse bieb over zijn op tredens. "Natuurlijk ga ik door met de boyband 4U maar The voice is voor mij nu een enor me ervaring met een spette rende show, fantastische mu zikanten én een topcoach." Zijn doel is om net zo goed te worden als Ed Sheeran, de po pulaire Engelse muzikant die in de popindustrie op onge kende hoogte staat. Vaak met ballades die Toon met zijn ei gen stemgeluid tot leven brengt. Zijn droom is om net als Sheeran zelf liedjes te componeren op gitaar of pia no en om de hitlijsten te be stormen. Lucas Nu staat hij nog aan het begin van zijn carrière en is hij nog gewoon te 'bewonderen' in de bediening van drankwinkel Lucas op de Grote Markt. Maar volgend jaar wil hij naar het conservatorium Codarts en zich verder bekwamen als zanger. Toon Mentink is Schiedams' trots in The voice of Holland. Elke vrijdag op RTL 4. (Foto: TVOH) BERICHTEN UIT HET BLAUWHUIS JOKE BALLIJNS Regelmatig (vaak) erger ik mij kapot aan mensen die overal, maar echt overal op hun mobiel zitten te turen, lopen of fietsen het maakt hun niet uit. Als ik op mijn brommertje iemand inhaal, hou ik daar altijd rekening mee. Het allerbe langrijkste is: wat is de Wificode? Wat het ergste nu is, ik doe er soms ook aan mee. Wantje kunt niet om een mobieltje heen, dat heb ik de afgelopen weken ook gemerkt. Wat was ik trots op mijn nieuwe mobiel, wat was ik verdrietig toen bleek dat hij kapot was en terug moest. Geen telefoon? Hoe moest dat nu verder? In eerste instantie was het lekker rustig, maar toen ik iets wilde bestellen en betalen op internet, helaas komt mijn TAN-code op mijn mobiel, juist die mobiel die ik niet meer had. Staat mijn geld op de ene rekening, kan ik die niet verplaatsen naar een andere rekening, wil ik mijn nieuwe ziektekostenpolis nakijken? Jammer daar heb je de Digid voor nodig. Lukt ook niet. Vervelend, maar daardoor hield ik wel geld over, probeer altijd negatieve dingen in positieve dingen om te zetten, maar waar ik geen rekening mee gehouden heb is, dat juist U mij niet kon bellen. Tenminste wel bellen, maar ik was in gesprek of buiten beeld. Dat is nu juist wat ik zo jammer vind, dat nieuwe leden mij niet SCHIEDAM - Vrouwen met borstkanker kunnen zich erg kwetsbaar voelen. Veel onder zoeken, behandelingen en ge sprekken vinden plaats met ontkleed bovenlichaam. Daar om zijn voor deze patiënten van de Franciscus Borstkliniek Embrace omslagdoeken aan- geschaft. Deze doeken zijn speciaal gemaakt voor vrou wen met borstkanker. De Embrace omslagdoek is een doek van zeer zacht mate riaal voor vrouwen met borst kanker. Zij moeten tijdens on- hebben kunnen bereiken. Juist toen ik bezig was met een nieuwe ledenwerving. Maar gelukkig krijg ik nu weer een herkansing, ik heb een nieuwe telefoon en wat heb je daaraan als die niet rinkelt?! Wilt u lid worden van Soos Blauwhuis voor alle activitei ten of gewoon door ons te steunen. Hebben wij weer meer ruimte om dingen te or ganiseren voor mensen met een smalle beurs, want geld mag echt geen reden zijn om thuis te blijven. Laat de een zaamheid niet bij u binnen dringen, onze sociëteit is laag drempelig. Druk op de rode knop en kom binnen, het kost slechts 20 euro per persoon per jaar. Zondag 26 november is weer zo'n dag, er is een modeshow, Chinese maaltijd, Sint met Piet komt langs, dat brengt mij op een idee: geef u nu op als lid! Bel mij op 06 22724227. SCHIEDAM - In Schiedam West worden de komende weken 50 verzamelcontainers voor groenten-, fruit- en etensresten (gfe) geplaatst. Voortaan kunnen ook inwo ners zonder container aan huis, hun gfe scheiden en wegbrengen. Zodra de contai ners zijn geplaatst bezoekt een Irado-team de wijk om vragen te beantwoorden. Te vens bieden ze alle huishou dens in de wijk ook gratis een biobakje aan. Het gebruik van een biobakje maakt het apart houden van gfe nog gemakke lijker. Het verzoek tot plaatsing van de gfe-containers komt van de wijkbewoners zelf. Zo hebben bewoners uit Schiedam West in gesprekken met de ge meente aangegeven dat er een grote behoefte is aan het beter kunnen scheiden van gfe. De bewoners ontvangen voor af een brief waarin ze geïnfor meerd worden over het plaat sen van de gfe-containers en de locatie van de dichtstbij zijnde container. Zodra deze zijn geplaatst be zoekt dezelfde week een Ira- do-team de wijk om vragen te beantwoorden en om biobak- jes uit te delen waarin het af val in de keuken kan worden verzameld. COLOFON HET NIEUWE STADSBLAD derzoeken vaak hun bovenlichaam ontkleden. Dat geeft een kwetsbaar, ongelijk waardig en naakt gevoel. De patiënt kan de doek in één be weging omslaan. De omslag doek omarmt -vandaar em brace- de patiënt. Advertentieverkoop en media-advies Heieen Theeuwkens fiÊ j (E) advertising.west@ '4LJ' persgroep.nl (T) 06- 109 29 840 Familieberichten (E) familieberichtenweekbladen@ persgroep.nl (T) (088) 013 72 68 (I) www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties (E) rubriekenweekbladen@persgroep (T) (0900) 674 38 36 Bezorgklachten (I) www.nieuwestadsblad.nl/service Commercieel directeur Dirk Renders Druk De Persgroep Nederland Eindredactie Karin Moerman (E) redactie.ns@persgroep. www.nieuwestadsblad.nl Twitter @NieuweStadsblad Facebook/NieuweStadsblad Redactiemedewerkers Gerard Verver (sport), Frank Wil- lemse, Bart van der Linden, Kathy Huitema, Rob Kamminga (fotografie) Clustermanager Dennis Rijsbergen Algemene voorwaarden Nieuwe Stadsblad is een uitgave van de Persgroep Nederland. Aangeboden kopij kan zowel in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland worden SCHIEDAM - Voor kinderen en jongeren zijn er de ko mende tijd drie winterdis- co's in Wijkcentrum Oost: Eentje op vrijdag 17 novem ber: Sensation White (witte dresscode), daarna op vrij dag 8 december: Winter- party en tenslotte op vrij dag 26 januari: de Nieuwjaarsparty. De kinde ren (8 t/m 12 jaar) trappen iedere keer af van 18.30 - 20.00 uur. Daarna volgen de jongeren (13 t/m 16 jaar) van 20.00 - 21.30 uur. gave van De Persgroep Nederland Verschijnt in papieren vorm, wekelijks op woensdag en in digitale vorm c De Persgroep Nederland www.nieuwestadsblad.nl (I) www.depersgroep.nl/adverteren Het Nieuwe Stadsblad is een uit-

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 3