Schiedammers balen van geel/grijze deelfïets Natuurlijke pijnstiller voor gewrichten en bij reuma N Vos Albeda Feest voor gehuwden Repair Café Open Avond fotoclub familieberichten UitvaartCompact Complete uitvaart al vanaf 1450 Tl450 2000 Uilvaart Compact Actie bridge Bestuur gezocht ZIJ WIL VEEL MEER DAN KINDEREN KRIJGEN. NEEFT edukans U HAAR DIE KANS? - 'Bij reumatische pijn, zoals door artrose en artritis' 7 WOENSDAG 15 NOVEMBER 2017 SCHIEDAM IN 'T KORT Elk jaar komen er in Neder land kinderen wonen die door (oorlogs-)omstandigheden niet meer in hun eigen land kunnen wonen. Zij moeten hier naar school ondanks dat zij niet of nauwelijks Neder lands kunnen spreken. Zij zijn erbij gebaat om zo snel moge lijk de Nederlandse taal te le ren. In de regio Vlaardingen en Schiedam wordt deze functie voor kinderen van 12 t/m 18 jaar vervuld door De Internati onale Vos/Eerste opvang An derstaligen (EOA). In dit pilot- project gaan de leerlingen naast de 3 dagen die zij op school doorbrengen ook nog 2 dagen naar het Albeda, waar zij ook gedeeltelijk stage (bui ten de school) lopen. De Inter nationale Vos hoopt dat haar leerlingen op deze wijze snel ler een MBO-1 diploma krij gen. Woensdag 15 november vindt in het oude stadhuis het feest voor 60 jaar gehuwden plaats. Al sinds 2009 worden twee keer per jaar echtparen die 60 jaar getrouwd zijn uitgeno digd om samen met de burge meester hun jubileum geza menlijk te vieren. Het oude stadhuis is ook veelal de plek waar de echtparen 60 jaar ge leden met elkaar in het huwe lijk zijn getreden. Dit keer worden 24 paren in het zon netje gezet. Zaterdag 18 november is het laatste Repair Café van dit jaar. Deskundige vrijwilligers staan weer klaar om, kosteloos, spullen te repareren die an ders zouden worden wegge gooid. Koffie-apparaten, (kerstver lichting, audio- en video-ap- paratuur, (kinderfietsen, kle ding en meubels kunnen mogelijk een nieuw leven krij gen. Het Repair Café is in De Vijf Molens, Nieuwe Damlaan 818, van 9.30 tot 12.00 uur. Al ruim 40 jaar bestaat foto club FWS Maassluis uit een groep veelzijdige fotografen die elkaar graag uitdagen en van elkaar willen leren. Van beginnende amateurs tot professionals, ieder heeft zijn eigen motivatie om de clubavonden te bezoeken. Een kwart van de leden komt uit Schiedam. Vrijdag 24 november vanaf 19.30 uur opent de club de deuren voor alle fotografen die graag hun horizon willen verbreden. Waar? In het ate liergebouw 'De Wasserij' aan de Zuidvliet 108, in Maassluis dus. De felgekleurde krengen die voor veel ergernis zorgen, ook in Schiedam! (Foto: Bart Bos) SCHIEDAM - "Eerst stond er maar eentje, nu staan er al acht!" Schiedammers worden horendol van de felgekleurde deelfietsen die sinds deze zo mer overal opduiken. "Laatst stond er eentje in de fietsen rekken die nota bene voor be woners en bezoekers zijn be doeld", vertelt een omwonende van een blijkbaar legale standplaats voor de geel/grijze deelfietsen van het bedrijf oBike. "Sinds kort staan er ineens acht van die kren gen, zolang ze blijven staan tenminste. Bij de eerste sterke Familieberichten BETROUWBAAR EN EENVOUDIG FAMILIEBERICHTEN OPGEVEN IN DAG EN WEEKBLADEN Met familieberichtenonline.nl kunt u op een snelle manier uw blijde of droevige bericht samenstellen en plaatsen in uw dag- en/of weekblad naar keuze. Basispakket crematie Dat regelt u zelf. Gemakkelijk en snel direct online via UitvaartCompact.nl 24/7 telefonische ondersteuning Ophalen van de overleden^ Vervoer van de overledene naar de uitvaartlocatie Verzorgen en kleden Verblijf in het mortuarium Crematie in één van onze crematoria Asbestemmijjg naar keuzej^_ uitstrooien over zee JÊÊÊÊ^ Aangifte van overlijden Vi^^V bij de gemeente Akte van overlijden Met afscheid naar wens: Afscheid nemen in één van onze uitvaartcentra of opbaring in huis Al ruim 10 jaar gewaardeerde verzorger van crematies en begrafenissen in de Randstad WWW.uitvaartCOmpact.nl 0800 - 580 75 75 (24/7 bereikbaar) windvlaag ontstaat er een do mino-effect en liggen ze alle maal op hun kantje." Niemand kan meer om de deelfietsen heen die sinds een aantal maanden op sommige locaties straatbepalend zijn. In alle grote steden duiken ze op, en met wereldstad Rotterdam als buur, waar al 3.000 oBikes zijn gestald, ziet oBike ook po tentie in Schiedam als open bare fietsenstalling. In tegen stelling tot de ouderwetse OV-fiets, kennen de deelfiet sen geen vaste terugbreng- plekken. Via een app op je mobiel vind je een fiets, je huurt hem voor 25 cent per kwartier, en je laat hem staan waar je wilt. Dat lijkt een geniaal idee maar bewoners denken daar echter anders over en houden hun hart vast voor de toekomst plannen van het bedrijf: 'om de 200 meter een deelfiets'. En nieuwe fietsverhuurbedrijven schieten als paddenstoelen uit de grond, allen met dezelfde visie: een fiets binnen hand bereik! (Tekst: Bart Bos) SCHIEDAM - Bridgeclub Kethel viert haar eerste lus trum met een eenmalige jubileumactie. Deze actie houdt in dat nieuwe leden eenmalig de mogelijkheid hebben om als ze zich voor 1 december aanmelden als lid van de vereniging mee kunnen spelen tegen een gereduceerde contributie van 20,00 per persoon, voor de periode december 2017 t/m april 2018. Voor informatie: B.C.Kethel of joop41@caiway.net, 010-4271982. SCHIEDAM - Het Cultureel Forum Schiedam is opge richt met als doel het sti muleren van het culturele klimaat in Schiedam. De afgelopen jaren heeft het forum diverse activiteiten georganiseerd, zoals Opera aan de Schie (dat nu een zelfstandige organisatie is geworden) en de fotoma nifestaties HeartzArt (2014) en Schiedams Water (2017). Ze zijn op zoek naar nieu we bestuursleden waarbij de voorkeur uitgaat naar zowel kunstenaars als cul turele professionals en per sonen met een specifieke deskundigheid. Meer info: peter-paul.elshof@cees.nl, 06-51136478. t jé sms ONDERWIJS naar 4333 2,50 per bericht axel. telefoonkosten ADVERTORIAL VjCZ.UFMUnC.IU Pijnlijke gewrichten of pijn door reuma, zo'n 2 miljoen Nederlanders hebben er dagelijks mee te maken. Veel mensen hebben baat bij een natuurlijke behan deling met extracten van de Harpagophytum procum- bens plant. In Duitsland en Zwitserland wordt deze plant al veelvuldig gebruikt als natuurlijke oplossing om deze pijn te verlichten. Extracten van de plant bevatten namelijk stoffen die helpen om reuma tische pijn te verminderen. Chronische gewrichtspijn Gewrichtspijn komt vaak voor in handen, vingers, polsen, rug, nek en knieën. Lichaamsdelen die we bij zo'n beetje iedere beweging gebruiken. Met pijn lijke gewrichten is iedere be weging onprettig en dit kan de kwaliteit van leven beïnvloe den. Extra ondersteuning en verlichting van de pijn kan dan gewenst zijn. Natuurlijke ondersteuning Atrosan tabletten1 van A.Vogel is een natuurlijke pijnstiller bij milde gewrichtspijn en bevat een hoge concentratie van 480 mg Harpagophytum. Dit is een bewezen effectief ingre diënt bij reumatische pijn zoals door artrose en artritis. Gebruik Het advies is Atrosan tabletten minimaal 4 weken achtereen te gebruiken. Ze kunnen ge bruikt worden naast reguliere geneesmiddelen2. De tabletten zijn verkrijgbaar in een ver pakking van 60 stuks (maand- verpakking) en in 120 stuks. Gebruikers beoordelen het product met een 9,2. Persoonlijk advies Reuma verloopt bij iedereen an ders. De A.Vogel gezondheids- lijn kan u persoonlijk advies geven over natuurlijke on dersteuning bij reuma en het gebruik van Atrosan tablet ten. Bel 0900 - 246 46 46 of mail naar info@avogel.nl. Kijk voor meer informatie op avogel.nl. Milde gewrichtspijn Reumatische pijn Adviesprijs vanaf 19,99 Traditioneel kruidengeneesmiddel De toepassing is uitsluitend ge baseerd op traditioneel gebruik. Lees voor gebruik de bijsluiter. Ver krijgbaar bij drogist, apotheek en gezondheidswinkels. 2 Overleg eerst met uw arts.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 7