Uit Agenda Workshop Kunstklassen kinderen en volwassenen LÏJJj Kleine Sofie en Lange Wapper Ook in nieuw seizoen: Harrie Jekkers en Klein Orkest Tragikomedie Hilipani Kunstlezing Mondriaan in De Stadhouder Comedy uit het hart Orgelconcert Chris Powell 23 WOENSDAG 6 DECEMBER 2017 SCHIEDAM - Bij Wenrieker Cinema is 7,8 en 9 december vanaf 21.00 uur en woensdag 13 december vanaf 15.00 uur de film Tulipani van regisseur Mike van Diem te zien. Tulipa ni is een sprookjesachtige tragikomedie over een romantische Zeeuwse boer. SCHIEDAM - Samen kunst kij ken en daarna zelf aan de slag. Kom het ervaren tijdens de gratis proeflessen van de Kunstklassen op zaterdag 9 december in het Stedelijk Mu seum Schiedam. In de ochten duren zijn er twee workshops voor kinderen van verschillen de leeftijden. Volwassenen komen 's middags aan de beurt. Kinderen van 4 tot 7jaar gaan van 11.00 tot 12.00 uur aan de slag, 8 tot 12-jarigen van 12.30 tot 13.30 uur en vol wassenen van 14.00 tot 16.00 uur. Aanmelden kan via info@ stedelijkmuseumschiedam.nl onder vermelding van gratis proefles en tijdstip. Werken op en met papier, dat is het the ma van de workshopreeks voor volwassenen. Museum docent Jules van der Vuurst de Vries laat de deelnemers on der andere experimenteren met pastel en Oost-Indische inkt. De lessenreeks voor kin deren staat in het teken van verhalen. Museumdocent Ju lia Radowitz laat hen kennis maken met de verhalen achter de kunstwerken en nodigt uit verhalen te scheppen. Kunst klassen zijn een idee van Pier re Janssen, oud-conservator van het museum die landelij ke bekendheid kreeg door zijn televisieoptredens. SCHIEDAM - In De Stadhouder van GGZ Delfland aan de Stad houderslaan 98 in Schiedam is donder dag 14 december een kunstlezing over Mondriaan en de Ex positie Hollandse meesters in De Her mitage. Dit als afslui ting van het Mondri aan jaar. In deze lezing neemt Ge meentemuseum do cent Hoo Man Chan de aanwezigen meer op een kleurrijke ont dekkingsreis door het veelzijdige oeuvre en dimensionale artistie ke leven van de Ne derlandse wereldbe roemde kunstenaar. Aanvang: 21.30 uur. Kaarten: 10,00 euro. Opgeven voor de le zing kan bij Sari Valstar: s.valstar@ ggz-delfland.nl. - Een kerstmu sical door 23 kinderen voor kinderen én voor iedereen die nog als kind kerst wil beleven. Kijk en luister op zondagavond 24 december vanaf 19.30 uur in de Ark op Hargplein 101. Deze musical vol humor neemt het pu bliek mee in het eeuwenou de verhaal van het kindje in de kribbe. De band van PG Morgenstond zorgt voor de muzikale begeleiding. FILMSELECTIE EUROSCOOP 03 SCHIEDAM - Een kleine greep uit het filmaan bod van Euroscoop Schiedam: Gek van Geluk (komedie, 12+) Plien van Bennekom kruipt in de rol van single moeder Lena. Ze schrijft liefdesliedjes, maar door een gebrek aan romantiek komt er weinig meer uit haar pen. Dan verzint de zangeres en haar beste vriendin Valerie (Carly Wijs) een op lossing: ze huurt een werkloze acteur in om Lena's hoofd ter inspiratie op hol te brengen. De Familie Slim (familie, AL) In het uitvindersgezin voelt de jongste zoon Max zich het buitenbeentje van de familie, zijn uitvindingen mislukken altijd. Cast: Harry Piekema, Tatum Dagelet, Matheu Hinzen, Sara Dol, Precious Bostelaar, Najib Amhali. Paddington 2 (familie, 6+) Het leukste beertje is terug in een gloednieuw avontuur. Escape Room (thriller, 16+) Om zijn 30e verjaardag te vieren neemt Kristen haar vriend Tyler en twee andere bevriende stellen mee naar de nieuwste Escape Room. De groep wordt in een kamer opgesloten en ter wijl de tijd wegtikt moeten ze allerlei crypti sche raadsels en puzzels oplossen om eruit te komen. Maar al snel hebben ze door dat er iets niet in de haak is. De bioscoop met elf zalen is te vinden aan de Noorderweg 20. Kijk voor het complete aanbod en alle aanvangs tijden op www.euroscoop.nl/schiedam THEATER AAN DE SCHIE SCHIEDAM - Internatio naal optredend organist Chris Powell speelt 10 de cember op het Standaart Theaterorgel in de grote zaal van Theater a/d Schie. Nog voordat de tournee officieel start zijn alle optredens in het huidige theaterseizoen uitverkocht. Reden voor Theater aan de Schie de voorstelling Later is allang begonnen, nog een keer te boeken voor het nieuwe seizoen. SCHIEDAM - De kaartverkoop voor vrijdag 7 december 2018 is afgelopen weekend gestart. Onder leiding van Harrie Jek kers, staat het Klein Orkest na 32 jaar weer op het podium. Want voordat hij cabaretier werd, was Jekkers tussen 1978 en 1985 de zanger van de suc cesvolle nederpopband Klein Orkest. Hits als 'Laat mij maar alleen', 'Koos Werkeloos' en de evergreen 'Over de muur', staan nog altijd hoog geno teerd in de top 2000. Voor de lp 'Roltrap naar de maan', met dertien prachtige kinderlied jes, kreeg de band een Edison. Na een sabbatical van 14 jaar, gevolgd door de zeer succes volle voorstelling Jekkers en Jeroen, heeft Harrie Jekkers de smaak weer te pakken. "Jekkers is een verhalenvertel ler. De directheid, de woord spelingen, het is bepaald geen simpele rijmelarij", zei Bart van der Weide (42, zanger van Racoon) over Harrie Jekkers in DWDD. Harrie Jekkers vertelt op zijn eigen cabareteske wijze over het ontstaan en het einde van de band. Hij wordt daarbij be geleid door twee oorspronke lijke bandleden: Chris Prins (bas), Niek Nieuwenhuijsen (drums) en de nieuwe aan winst Henk Jan Heuvelink (toetsen). Kaartverkoop via www.theateraandeschie.nl. Harrie Jekkers vertelt op cabareteske wijze over het ontstaan en het einde van de band. (Foto: Jaap Reedijk). Samen met haar knuffels Lange Wapper, Meneer Beertje, Terror en Annabella gaat Sofie op ontdekkingsreis (Foto: Hans Anderson). SCHIEDAM - De Stokerij Schiedam speelt woensdag 20 tot en met zaterdag 23 decem ber de familievoorstelling Kleine Sofie en Lange Wapper, in coproductie met Theater aan de Schie, naar het succes volle jeugdboek van Els Pel- grom. De voorstelling is een ode aan de fantasie, vriend schap en liefde. Een feelgood kerstvoorstelling voor ieder een vanaf 8 jaar. Samen met haar knuffels Lan ge Wapper, Meneer Beertje, Terror en Annabella gaat Sofie op ontdekkingsreis naar wat het leven allemaal te bieden heeft. Anne Rats bewerkte het verhaal voor het theater: "Het is een van mijn lievelingsboe ken, het laat zien hoe mooi het leven is als mensen van je houden en je vrienden er voor je zijn. In voor- en in tegen spoed. Dat verhaal wil ik graag vertellen." Kleine Sofie en Lange Wapper is een echt stadsspektakel: naast de pro fessionele acteurs Anne Rats, Yorick Zwart, Rogier in 't Hout (0.3. Klokhuis, Welkom In de Gouden Eeuw), Kenneth Her- digein (o.a. Vechtershart), Roos Drenth en de muzikan ten van Nieuw Niks spelen ook 17 amateurspelers uit de regio mee en 45 basisschool leerlingen. Het decor bestaat uit 10.000 knuffelbeesten die na de voorstelling worden ge doneerd aan een goed doel.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 23