Julianapark drie avonden betovert met lichtbeelden Hoe heurt het eigenlijk? Van Meurs Concepts nu in de Lange Nieuwstraat Boek van de Week Kerstplein tb Nobelprijs van de Vrede Edward Molenaar neemt brasserie Uniek over De klanten rijden bij ons niet voor in een Porsche Weids wonen in stoer Schiedam 3 WOENSDAG 6 DECEMBER 2017 De brugklassers van Spieringshoek maakten de hoofddeksels. (Tekst: Frank Willemse) SCHIEDAM - Van Meurs Bin nenhuisadviseurs was jaren lang te vinden in Het Glazen Pand en onderscheidt zich met het adviseren en verkopen van meubelen. In de loop der jaren hebben ze zich ontwikkeld tot een allround bedrijf op het ge- SCHIEDAM - Omdat zondag middag 10 december in Oslo de Nobelprijs voör de Vrede wordt uitgereikt is er die dag om 12.30 uur precies een sa menkomst bij het monument "Nooit weer Hiroshima" in Vlaardingen, in het rosarium van het voormalig Holy zie kenhuis. ledereen is welkom om hierbij aanwezig te zijn en -als dat zo is- een witte bloem mee te brengen. PAX Neder land gaat de prijsuitreiking livestream uitzenden via Face- book, zodat iedereen dat mee kan maken: https://www.face- book.com/NoNukesNL/ Voor degenen die willen: PAX Ambassades van Vrede, Vele SCHIEDAM - Binnen de Rot terdamse Ruit, tussen de Schiedamse Wiltonhaven en de eeuwenoude Poldervaart, komt Lets go West, een ge bouw met groene uitstraling bestaande uit twee woonto rens met in totaal 149 wonin- bied van binnenhuisarchitec tuur. Daarom is de naam ver anderd in Van Meurs Concepts, met nieuwe huisstijl én nieuw adres! Sinds kort te vinden op de Lange Nieuwstraat 195. Af gelopen week was de feeste lijke opening. Vlaardingers Eén Huis, leden van voorheen kernen IKV en Vlaardingen tegen Kernwa pens kijken vanaf 13.00 uur samen naar de uitreiking van de Nobelprijs voor de Vrede; op het kerkplein van de Lucas- kerk op de Hoogstraat 26. De Nobelprijs voor de Vrede (Fredspris) is een prijs die wordt toegekend aan men- sen/organisaties die zich uit zonderlijk hebben ingezet bij de bevordering van de vrede. Dit jaar ICAN: International Campaign to Abolish Nuclear weapons, een coalitie van or ganisaties in ruim 100 landen die oproept tot een wereld wijd verbod op kernwapens. gen. 30 appartementen op de bovenste drie lagen zijn be stemd voor de verkoop. De overige 119 zijn huurapparte- menten. Op de begane grond zijn voor zieningen te vinden zoals een brasserie, een versmarkt en SCHIEDAM - Elke week le zen ze bij Post Scriptum een boek. Nu: 'De pelikaan' van Marcel Michael Dries- sen, geen grote naam in het schrijverscircuit, maar daar gaat verandering in komen. Vorig jaar won hij met 'Rivieren' een grote li teraire prijs en ik ga voor spellen dat er voor zijn nieuwe roman 'De peli kaan' nominaties in het verschiet liggen. Dit ver haal begint als een klucht. In een dromerig en suf Kroatisch dorpje aan de Adriatische zee chanteert postbode Andrej de gepen sioneerde Josip die wat bij verdient met het vervoeren van toeristen. Deze Josip zoekt zijn liefde buiten huis en Andrej legt dit met zijn camera vast. Nadat Andrej slachtoffer wordt van een ongeval komt Josip er ach ter dat Andrej post open maakt en geld ontvreemdt. Zonder het van elkaar te weten chanteren zij elkaar. Driessen beschrijft virtuoos hoe de mannen steeds meer bevriend raken totdat de oorlog losbarst. Ook hun dorpje ontkomt niet aan het geweld. Dat de peli kaan een symbool is voor naastenliefde speelt een grote rol in dit verrassend goed geschreven verhaal. hoofd. Een dame meldde zich op een dag bij de receptie van een voormalig werkadres met veel collega's, kon niet zo snel op mijn naam komen en vroeg naar de man met de '2 gaten in zijn hoofd'. Het opmerkelij ke was dat de receptioniste precies wist wie ze bedoelde. Oeps. Ik kon er wel om lachen. Een andere keer was er een meneer die zonder blikken of blozen volhield dat een aantal huurbetalingen wel degelijk waren gedaan richting zijn verhuurder. Tijdens de zitting bij de kantonrechter bleek dat de overmakingen nooit had den plaatsgevonden, omdat zijn bankrekening een be hoorlijke roodstand vertoon de. Buiten de zittingszaal werd meneer boos op mij. Niet zo netjes, toch? Wonde ren kunnen we namelijk niet verrichten. Reactiese-mailadres: har- dam@mhz-advocaten.nl begeleide sportfaciliteiten met onder het gebouw een par keergarage voor bewoners en bedrijven. Op 14 december tussen 19.00 en 21.00 uur is er in het Stads kantoor een informatie-event met interactief karakter. Kinderen die dansen met haar kunstkleed bij de ope ning van Winterlicht. Of de optocht van drumband Julia na met lichtgevende hoofd deksels als afsluiting van het gratis festival in het Juliana park. Kunstenares Yvon Koopman werkt graag samen met scholen of ouderen. Nu dus met majorettes en tam boers. Dat maakt Winterlicht een stuk Schiedamser tussen (inter-) nationale kunste naars. SCHIEDAM - Winterlicht gaat Door Kor Kegel SCHIEDAM - Het voormalige café De Unie gaat uitgebaat worden door Edward Mole naar, eigenaar van café De Babbelaar en snackbar De Knabbelaar. Eerst wordt in ja nuari een serre geplaatst aan het pand op de hoek Lange Haven/Gerrit Verboonstraat. Na het vertrek van de familie Leermakers werd De Unie om gedoopt in Uniek en werd het een brasserie, gedreven door Jolanda Arbouw en Barry Ber nard. Ze hebben er een half jaar gezeten en wisten onder tussen toestemming te krijgen om het terras te vergroten tot en met de vroegere parkeer- Advertentieverkoop en media-advies Heieen Theeuwkens (fjtjj (E) advertising.west@ •ItÏÉ' persgroep.nl (T) 06- 109 29 840 Familieberichten (E) familieberichtenweekbladen@ persgroep.nl (T) (088) 013 72 68 (I) www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties (E) rubriekenweekbladen@persgroep (T) (0900) 674 38 36 Bezorgklachten (I) www.nieuwestadsblad.nl/service Commercieel directeur Dirk Renders Druk De Persgroep Nederland volgend weekend van start. Het lichtfestival strijkt weer neer in ons Julianapark. Het weelderig park wordt door lichtkunstenaars in het zonne tje gezet maar wel bij schaars maanlicht. Overdag zielige bouwwerken verspreid over het park maar 's avonds geven die een betoverende licht show. Kleurrijk en kunstzin nig, maar ook ontroerend. Die combinatie tussen kunst en laagdrempeligheid is de missie van Yvon Koopman. In haar werk zoekt zij samen werking met plaatselijke plaatsen en tot op de kade van de Lange Haven, maar on langs gaven ze te kennen er mee te stoppen. Nadere de tails werden niet verstrekt; ze gingen iets zoeken in Rotter dam. Molenaar spreekt ge ruchten tegen dat hij De Unie overneemt omdat De Babbe laar op de hoek van de Vlaar- d i nge rd ijk/Rem bra ndtl aan gesloopt zou worden. „Nee, hoor, ik ga De Unie naast De Babbelaar doen," zegt hij. „Dat sloopplan is van de baan, we blijven daar gewoon open. Mijn nieuwe zaak zal wel een heel ander concept krijgen, het wordt een grand café. In maart hoop ik open te gaan." Eindredactie www.nieuwestadsblad.nl Twitter @NieuweStadsblad Facebook/NieuweStadsblad Redactiemedewerkers Gerard Verver (sport), Frank Wil lemse, Bart van der Linden, Kathy Huitema, Rob Kamminga (fotografie) Clustermanager Dennis Rijsbergen Algemene voorwaarden Nieuwe Stadsblad is een uitgave van de Persgroep Nederland. Aangeboden kopij kan zowel in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland worden geplaatst. (I) www.depersgroep.nl/adverteren Het Nieuwe Stadsblad is een uit- scholen, bejaarden of clubs. Zoals nu met drumband Julia na die de sjako's of kepies thuis laten om met 'head lights' op van museum naar park te gaan. De brugklassers van Spieringshoek maakten van afval als flesjes de verlich te hoofddeksels. Muziek en lichtkunst in een optocht als afsluiting zaterdagmiddag door de binnenstad. Op 14 december start Winter licht met een twintigtal licht- kunstwerken in het park. Drie avonden een lust voor het oog tot zaterdagavond. SCHIEDAM - Vrijdag 15 de cember is er in Schie- dam-Zuid een Kerstplein, georganiseerd door Stich ting J&S Projecten in sa menwerking met Doek en de gemeente. Van 16.00 tot 21.00 uur is er van alles te zien en te doen. Een greep uit het aanbod: diverse kra men, oude ambachten, Kerstman, live muziek, Oudhollandse kinderspel letjes, een Dickenskoor en warme chocolademelk. Om 19.00 uur komt de burge meester de lichtjes in de kerstboom ontsteken. gave van De Persgroep Nederland Verschijnt in papieren vorm, wekelijks op woensdag en in digitale vorm c De Persgroep Nederland www.nieuwestadsblad.nl JOOP HARDAM Na 6 seizoenen is Jort Kelder gestopt met 4 het etiquette-programma 'Hoe heurt het eigenlijk'. Die serie heeft u wellicht wel eens op TV gezien met verhalen over voornamelijk de rijkste mensen in Ne derland. Dat was best een interessant programma, al zeg ik het zelf. De beken de aardappel in de keel van de presentator paste goed daarbij. In de praktijk van alledag kom ik voornamelijk alleen in aanra king met mensen die, door vervelende omstandigheden zoals een ontslag of echtscheiding, juist weinig of geen geld hebben en met oplopende schulden zijn geconfronteerd. Oftewel een situatie die, arm of rijk, eigenlijk iedereen kan overkomen. Dat laatste wordt nog wel eens vergeten of onderschat. Als het even kan, willen we de deuren van ons kantoor zolang mogelijk open houden voor deze kwetsbare groep mensen. Bij ons komen de klanten niet voorrijden in een Porsche en de bretels heb ik ook nog nooit zien dragen. Hoeft ook helemaal niet, want zelf doen we ook zo normaal mogelijk, althans daar streven we naar. Toch maak je ook als advocaat soms gekke din gen met klanten mee. Al op m'n 30e had ik te maken met een zogeheten terugtrekkende haargrens. De inhammen werden groter en er ontstonden kale plekken aan de achterkant op mijn HELP, IK BEN EEN ADVOCAAT COLOFON HET NIEUWE STADSBLAD

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 3