Ruim 10.000 knuffels voor bijzondere kerstproductie Kerstbingo Kerstfeest Lichtjestocht Getuigen gezocht Koopzondag Passage Partij voor ouderen Nieuw: Het Taallokaal 17 WOENSDAG 13 DECEMBER 2017 Vrijdag i december stond de knuffelteller nog op ruim B.ooo knuffels - de knuffeloptocht naar Theater aan de Schie was het begin van een spectaculaire eindsprint. (Foto: Roel Dijkstra) M Zoals elke derde woensdag van de maand is er weer een gezellige bingo. Maar nu is er een speciale kerstbingo. Wanneer: woens dag 20 december van 13.30- 15.30 uur in De 4 Molens. Kos ten 4,10. Ontmoetingscentrum De 5 Molens, Nieuwe Damlaan. Op de Mgr. Nolenslaan wordt zaterdag 16 december van 10.00 tot 17.00 uur een kerst feest georganiseerd. Het Dickenskoor treedt op en kinderen kunnen zich hier la ten schminken. Natuurlijk ook volop aanbiedingen bij de winkeliers en de kerstman komt langs. Zondagmiddag 17 december is in Schiedam de Kerstlichtjes- tocht voor kinderen van onge veer 4 t/m 10 jaar. Start: molen De Nolet om 17.00 uur. De kinderen krijgen een kerst lichtje en gaan op pad. Op hun tocht komen ze figuren uit het kerstverhaal tegen. Alle kinderen wordt gevraagd een speelgoedje mee te ne men. Dit gaat via Actie Schoe nendoos naar kinderen in noodgebieden. Volwassenen worden uitgenodigd een houdbaar artikel mee te ne men ten bate van De Voedsel- bank. Zie ook: www.heilig- hartkerk.nl Op dinsdag 13 december rond 11.45 uur vond op de Nieuwe Damlaan ter hoogte van de sportschool een ongeluk plaats tussen een elektrische fiets en een fiets. De fietser in deze kwestie komt graag in contact met mensen die het ongeluk hebben zien gebeu ren. Bruikbare tips over dit in cident kunnen gemaild wor den naar: rafik_lazem@ hotmail.com. Zondag 17 december is het kerstkoopzondag in de Nieu we Passage. Ondernemers openen hun deuren vanaf twaalf uur en zijn geopend tot vijf uur. Het centrum is sfeer vol versierd en verlicht. Deze zondagmiddag wordt het extra gezellig want De Speuleman en Theemadam komen op bezoek. De Speule man draait en tovert prachtige muziek uit het buikorgeltje, terwijl de Theemadam vrolijk met de theepot en dito muts zwiert. Parkeren op deze zondag na tuurlijk weer gratis in de gara ge- SCHIEDAM - Met de inzet van de Spellenfabriek, Schiedam- se basisscholen en het I-Punt S'DAM als extra inzamelloca- ties, is het ambitieuze plan geslaagd en staat de knuffel teller op 10.569 knuffels. Re gisseur Koen Wouterse: "On gelooflijk wat er de afgelopen weken is gepresteerd, heel Schiedam helpt mee!" Met vijf professionele acteurs, zeventien amateurspelers, 45 basisschoolleerlingen, de mu zikanten van Nieuw Niks, lo kale muzikanten en onderne mers, wordt de familievoorstelling Kleine So- fie en Lange Wapper van De Stokerij Schiedam en Theater aan de Schie een groots Schie dams spektakel. Een feelgood kerstvoorstelling inclusief spectaculair decor met 10.000 knuffels. Het inzamelen van de knuffels startte op Ko ningsdag, op initiatief van drie jonge meiden. Jessie: "Toen ik hoorde over de voorstelling en dat er voor het decor minstens 3.000 knuffels nodig waren, bedacht ik samen met mijn vriendinnen de inzamelactie 'Knuffel je mee?' waarbij we de ingezamelde knuffels na de voorstelling doneren aan een goed doel. Super dat het ge lukt is!" Hoofdrolspeelster Anne Rats: "Drieduizend knuf fels is al veel, maar door het enthousiasme van alle betrok kenen durfden we de lat nog hoger te leggen. Theater aan de Schie en inmiddels onge veer alle Schiedammers heb ben ons ontzettend gehol pen." Van 20 t/m 23 december speelt De Stokerij Schiedam Kleine Sofie en Lange Wapper. Info: www.theateraandeschie.nl SCHIEDAM - Sinds begin december kent Schiedam weer een echte ouderen partij. Nu AQV en Leefbaar zijn gefuseerd, bestaat die niet meer in Schiedam. De onrust over de ophef fing van de Argosmobiel was reden voor de versnel de lancering van de partij, die naast een Coördinerend Wethouder Ouderenzaken juist uitbreiding van de mobiliteit van ouderen wil. SCHIEDAM - Met ingang van 12 januari start 'TaalLO- KAAL Noord' in Wijkcen trum De Brug. Hier zijn voor iedereen gra tis lessen Nederlands te volgen. Je kunt er mensen ontmoeten en je netwerk uitbreiden. Rob en Leo staan wekelijks klaar om vragen te beant woorden. De bijeenkomsten zijn ie dere vrijdag van 10.15 -12.15 uur. Aanmelden en info bij Adelina Carty: acarty@ dock.nl Of kijk op www.buurtvlin- der.nl/taallokaal voor meer informatie Wijkcentrum De Brug is te vinden aan het Heijer- mansplein in Schie- dam-Woudhoek.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 17