Uit Agenda Sf# N J Tommy Wieringa vandaag te gast in Literair Café 'Seks is een lastig onderwerp* Muzikale kerstwensen bij 'Santing Is Coming To Town' Dikkertje Dap KunstKerst: werk voor onder de kerstboom Lunchconcert van Elle Tïio I Met Stand-up het jaar uit 21 WOENSDAG 13 DECEMBER 2017 SCHIEDAM - De kinderfilm Dikkertje Dap draait zondag 17 december vanaf 13.00 uur bij Wenneker Cinema. Dikkertje Dap is op dezelfde dag geboren als zijn beste vriend Raf, een giraf. Dikkertje bedenkt een plan om de giraf mee naar school te nemen. SCHIEDAM - Het laatste Lite rair Café van dit jaar is van daag, 13 december. Van 20.00 tot 22.00 uur is auteur Tommy Wieringa te gast in de biblio theek in de Korenbeurs. Eind oktober verscheen zijn meest recente roman 'De heilige Rita' over een vader en een zoon, en over de nieuwe tijd in een traditioneel grensdorp. Wie ringa schreef onder andere de romans 'Alles over Tristan' en natuurlijk 'Joe Speedboot' het boek waarmee hij in 2005 doorbrak naar een groot lezer spubliek. Wieringa's reisver halen werden gebundeld in 'Ik was nooit in Isfahaan'. Essays en beschouwingen versche nen in de Volkskrant en NRC Handelsblad. Nu heeft hij een wekelijkse column in het AD en in 2014 schreef hij het Boe kenweekgeschenk. In 2015 verscheen een nieuwe bundel reisverhalen 'Honorair Kozak'. Met een bereisde en bekroon de schrijver als Tommy Wie ringa kan het niet anders dan een mooie avond worden. Toegangskaarten a 10,00 euro zijn te koop bij de Bibliotheek en de Schiedamse boekhan dels. Door de verbouwing in de Korenbeurs slechts plek voor tachtig personen. Het Schiedams Boekhuis verzorgt de boekverkoop. SCHIEDAM - In Ruim te in Beweging aan de Boterstraat 81 is het van 15 tot en met 24 december KunstKerst. Dat wil zeggen dat deelnemers van Stichting KunstWerkt kunst tonen voor on der de kerstboom. Klein werk woedt aangeboden voor kleine prijzen. Kun stenaars en belang stellenden kunnen elkaar ook ontmoe ten. De opening is op vrijdagavond 15 de cember om 19.00 uur en zondag 17 decem ber is de ruilbeurs PakjeKunst van 15.00 tot 17.00 uur. Wie meerdere pakjes van dezelfde kunstenaar heeft getrokken uit de PakjeKunstautomaat in het Wennekerpand kan deze ruilen met andere verzamelaars. THEATER AAN DE SCHIE - Het gratis kerstconcert van De Rolanti- no's is zaterdag 16 december vanaf 14.00 uur in wijkcen trum De Erker aan de Jan van Avennesstraat 32. Dit maal wordt opgetreden met shantykoor Happy Days. De Rolantino's, muzikanten met een verstandelijke be perking, brengen een hart verwarmend kerstrepertoi re, om mee te zingen en om bij weg te dromen. FILMSELECTIE EUROSCOOP Dl SCHIEDAM - Een kleine greep uit het filmaan bod van Euroscoop Schiedam: Jumanji: Welcome to the Jungle (3D) Wanneer vier middelbare scholieren een oude videogame genaarpd Jumanji ontdekken waar ze nog nooit van hebben gehoord, worden ze meteen de junglewereld van het spel ingetrok ken. Ze veranderen in de game-personages die ze zelf kozen, gespeeld door Dwayne Johnson, Kevin Hart, Jack Black en Karen Gillan. Star Wars: The Last Jedi (3D) Terwijl ze haar eerste stappen heeft gezet in een grote wereld, gaat Rey verder op haar epi sche reis met Finn, Poe en Luke Skywalker in het volgende hoofdstuk van de saga. Breathe In het waargebeurde liefdesverhaal Breathe heeft de avontuurlijke en charismatische Robin Cavendish (Andrew Garfield) nog een heel le ven voor zich wanneer hij plots verlamd raakt door polio. Tegen alle doktersadviezen in brengt zijn vrouw Diana (Claire Foy) hem van het ziekenhuis in Afrika weer naar huis in En geland. Bad Moms 2 In Bad Moms 2 moeten de drie ondergewaar deerde en overbelaste moeders de uitdagingen en verwachtingen van kerstmis tot een goed einde proberen brengen. En deze keer verwel komen ze de ultieme vijand: hun eigen moe ders. Kijk voor het complete aanbod en alle aanvangs tijden op www.euroscoop.nl/schiedam. SCHIEDAM - Het gratis lunchconcert wordt deze maand op woensdag 20 december gehouden. Elle Trio speelt repertoire uit de Klassieke Periode. SCHIEDAM - Vlam heet de nieuwe voorstelling van caba retier Johan Goossens. Over het vuur van de liefde, de pas sie, en natuurlijk: seks. "Gees tig, gevoelig en persoonlijk." Donderdag 21 december is de voorstelling te zien in het Wennekerpand. "Daar waar je het over seks hebt, heb je het natuurlijk over schaamte", zegt Johan Goossens. En daarom deed hij zijn eerste try-outs in Enge land, waar hij niemand kent. Toen een paar voorzichtige avonden in Amsterdam. Maar de reacties waren zo unaniem lovend dat hij niet meer terug kan. Hij vindt het ook belang rijk: "Seks is een lastig onder werp, waar eigenlijk niemand eerlijk over durft te praten. Dat ga ik wel proberen." Persoonlijk en kwetsbaar Over seks en over schaamte. Over man/vrouw verhoudingen. Over homo's en hetero's en je plek in de maatschappij. En natuurlijk over de liefde. Vol vieze verhalen en mooie lied jes. In 2013 werd Goossens geno mineerd voor de Neerlands Hoop prijs voor de meest veel belovende cabaretier: "Zijn liedjes lijken op het beste van Brigitte Kaandorp en Jaap Fi scher," aldus de Volkskrant. In Vlam wordt Goossens be geleid door pianist Eelco Menkveld. De stem van Mathiide Santing wordt met de jaren alleen maar mooier (Foto: Mark Uyl). SCHIEDAM - Lachend het jaar afsluiten met stand-up comedians Lonneke Dort, Max van den Burg en Bob MacLaren op 29 december. M.C. is Howard Komproe. De liedjes van caberetier Johan Goossens lijken op de beste van Brigitte Kaandorp en Jaap Fischer (Foto: Merlijn Doomernik). Samen met producer Thijs Borsten maakte Mathiide Santing al eerder succesvolle cd's. Ook was ze al twee keer te gast in De Uitdaging, een theatermuziekprogramma waar gastheer Borsten niet-westerse solisten muzi kaal laat kennismaken met Nederlandse zangers. SCHIEDAM - Hun samenwer king kwam tot een muzikaal hoogtepunt met de kerst-cd Santing Is Coming To Town. De Christmas-carols zoals we ze kennen van Frank Sinatra, Dean Martin en Ella Fitzgerald zijn door Thijs Borsten verras send fris en poppy gearran geerd. Aanvullend op dit al bum presenteren Santing en Borsten een uniek kerstcon cert waaraan iedereen zich kan opwarmen. Naast Borsten (piano, video en presentatie) spelen Maarten van de Grin ten (gitaar), Xander Buvelot (bas) en Arno van Nieuwen- huize (drums). En u als publiek bepaalt mede het repertoire van de avond: schrijf uw mu zikale kerstwens op, hang hem in de boom op het podi um en wie weet laat de zan geres uw wens in vervulling gaan. De stem van Mathiide, die met de jaren alleen maar mooier wordt, maakt van dit optreden vol sfeervolle kerst hits een waar eindejaarsca- deautje. Buiten de hartver warmende klassiekers wordt het theaterpubliek getrakteerd op oud en nieuw materiaal van Mathiide. Laat u meevoe ren in beeld en geluid op haar mooie stem. Te beleven op vrijdag 22 december in het Wennekerpand. Aanvang 20.15, toegang 23,00 euro.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 21