Kerst... een Tafel vol Ideeën ^3." Nabestaanden Musici van de toekomst komen naar Schiedam fëettog fan Nabestaanden blijven achter met een grote vraag Leven in de Branderij KW Schiedam d 23 WOENSDAG 13 DECEMBER 2017 FOORT VAN OOSTEN Bijna elke week lees je wel over ver schrikkelijke ongevallen die hebben plaatsgevonden, vaak helaas ook met dodelijke slachtoffers tot gevolg. De nabestaanden moeten leven met het verlies van hun dierbare. En erg genoeg weten zij soms niet eens precies waar door hun geliefde is omgekomen. Als ook de veroorzaker van het ongeluk is ko men te overlijden, kan er een hoop onduidelijk blijven. Zo wordt er dan bijvoorbeeld niet getest op alcohol en drugs. Er is immers geen strafzaak meer, waardoor de noodzaak tot het doen van een onderzoek vervalt. Nabestaanden blijven dan achter met de vraag of er sprake was van een ongeluk door een ongelukkige fout of dat iemand moedwillig teveel drank op had of drugs had gebruikt. Voor de verwerking bij de nabestaanden is het belangrijk dat dit soort vragen worden beantwoord. Ik vind ook dat ze het recht hebben om dit te weten en heb hier een halfjaar geleden dan ook aandacht voor gevraagd. Vorige week bleek dat een dergelijk onderzoek nog steeds niet (altijd) wordt uitgevoerd. En als het wel wordt gedaan, worden de uit komsten niet altijd op een begrijpelijke manier met de nabe staanden gedeeld. Ik wil dat dit verandert en zal daar de komende tijd dus ook aandacht voor blijven vragen. Als het nodig is, moeten we des noods de wet aanpassen om te zorgen dat van een overleden bestuurder bloed en/of drugstesten kunnen worden afgeno men. Alles om ervoor te zorgen dat nabestaanden niet met vragen blijven zitten, maar zich bezig kunnen houden met het verwer ken van het verlies. Schiedam - Van Wijnen Pro jectontwikkeling West B.V., de Schiedamse distilleerderij Herman Jansen Beverages en de gemeente Schiedam heb ben onlangs overeenstem ming bereikt over de realisatie ongeveer 65 woningen in het middenklasse segment op de locaties van de oude brand weerkazerne aan de Breed- straat en een deel van de be- drijfspercelen van Herman Jansen Beverages. Het project krijgt de naam le ven in de Branderij'. Na jaren van ontwikkelen en onder handelen kan aan de Schie damse binnenstad een nieuw woonklimaat worden toege voegd. Tevens zal de distilleer der flink investeren in de ver nieuwing van haar bedrijfsactiviteiten, waarmee een iconisch Schiedams be drijf, dat al generaties lang de kernwaarden van onze stad deelt, behouden blijft. Het doel van de ontwikkeling is het versterken van de stede lijke functie en de levendig heid van de binnenstad door het toevoegen van grotere woningen voor midden- en hogere inkomens in de bin nenstad. Deze ontwikkeling maakt onderdeel uit van de Woonvisie 2030 en de Ont- wikkeiingsvisie voor de bin nenstad. Vrijdag 15 december zal door burgemeester La- mers, de heer Jansen en Rook namens de gemeente, Her man Jansen Beverages en Van Wijnen de ontwikkelovereen- komst worden getekend. Trombonist Pelle van Esch is nog maar 15 jaar, maar een enorm muzikaal talent. SCHIEDAM - Zondag 17 de cember is het podium van de Schiedamse Westvest 90-kerk voor de musici van de toe komst. Trombonist Pelle van Esch (15), altvioliste Anuschka Pedano (17), pianist Florian Verweij (19) en gitarist Viktor Koning (21) wonnen prijzen op het prestigieuze Prinses Chris tina Concours en laten in Schiedam horen dat dit geen toeval was. Pelle van Esch schitterde al eens in het Con certgebouw met een eigen compositie tijdens het Nieuw jaarsconcert van het Neder lands Blazers Ensemble. Hij schreef muziek voor mez zosopraan Tania Kross en trompettist Eric Vloeimans. Kort voor zijn zevende verjaar dag begon Pelle van Esch met muziek maken. Eerst op de tuba maar hij koos al snel voor de trombone. Een jaar later schreef hij zijn eigen muziek. Zijn missie is om met name de bastrombone als solo-instru ment op de kaart te zetten. Pelle studeert compositie en bastrombone aan de School voor Jong Talent van het Ko ninklijk Conservatorium Den Haag. Daarnaast studeert hij compositie bij Reza Namavar en volgt hij trombonelessen bij Pete Saunders en Brandt Attema. In Schiedam wordt Pelle begeleid door pianist Da niël van der Hoeven. Zondag 17 december, 15.00 uur, Westvest 90-kerk, Westvest 90. Toegang: 10,00, t/m 18 jaar 3,50 Tickets Info: www.west- vest90.nl en 010-4260756. Voorafgaand aan het concert zijn er vanaf 14.30 uur ook kaarten in de kerk, tenzij uitverkocht. Coop luxe feeststol met amandelspijs doos 750 gram Hertog Jan bier krat 24 flesjes èi 300 ml Douwe Egberts aroma rood snelfilterkoffie of koffiebonen 2 pakken of zakken k 250 gram alle combinaties mogelijk Alle groentengemak kleinverpakkingen zak 200/250 gram 's-Gravenlandseweg 606-608

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 23