Dier v/d Week: Bij wie 0 mag Dikkop Kerst vieren? Beleef 't bij Loopuyt nieuwe S'DAM Tour Ben Snel's beweegtip: spelletjes Zeemeerminzwemmen Het Boek van de Week ZELDZAAM MOOI WONEN IN DE PARADIJSVOGEL fweboma 29 WOENSDAG 13 DECEMBER 2017 SCHIEDAM - Met de nieuwe S'DAM Tour ga je op avontuur met woordkunstenaar Jack Kerklaan. Je luistert naar hele bijzondere verhalen en je komt van alles te weten over een zeer geheime bar. Je maakt een korte wandeltour SCHIEDAM - Naast de "gewo ne" zeemeerminzwemlessen organiseren ze in zwembad Zuid in de kerstvakantie twee workshopdagen Zeemeer- minzwemmen. Er kan geko zen worden uit twee dagen namelijk donderdag 28 de cember of donderdag 4 janua ri. Op deze twee dagen wor den de kinderen bezig gehouden van 11.00 - 14.00 uur. Tijdens deze workshop gaan ze de kinderen kennis laten maken hoe het is om als een zeemeermin te zwemmen in het water. Elegant te water gaan, zelfstandig uit het water komen, op buik en rugzwem- door het oude, historische centrum van Schiedam naar de geheime Loopuyt-bar in de krochten van een voormalige kruidenopslag. Zaterdag 13 ja nuari van 15.00 tot 17:30 uur, 42,50. Voor alle info en reser veringen check SDAM.nl men en door poortjes gaan zijn onder andere de onderde len die aan bod gaan komen. Inschrijven voor deze work shop is wel noodzakelijk. De kosten bedragen 25,— voor de gehele workshop inclusief gebruik zeemeerminpak, foto, hapje en drankje en certificaat van deelname. Let wel even goed op: mini male eis is het hebben van een B-diploma. Inschrijven kan per mail (deel name pas na bevestiging) zb- zuid-receptie@optisport.nl of 010-4261682 Kijk op de web site www.optisport.nl/zwem- badzuid voor meer informatie en de openingstijden. SCHIEDAM - Deze week la zen ze bij Post Scriptum 'Gouden Bergen' van Fran cis Spufford. Halverwege de 18e eeuw arriveert mr Smith vanuit Groot-Brittannië in New York, op dat moment een kleine stad. Hij heeft een wisselbrief bij zich, met een enorme waarde. Maar is die wisselbrief echt? En met welk doel is Smith naar New York gekomen? Hij blijft ei; ook naar de le zer, steeds onduidelijk over. Voor de kleine samenle ving is er een nieuwsgierig makende figuur geland. Al snel ontvouwt zich éen ro man vol vaart en verwikke lingen. Smith denkt met de kleinburgerlijke gemeen schap te kunnen spelen, maar al snel is hij juist de speelbal van verschillende partijen en belandt hij meermaals in de gevange nis. Hij maakt vrienden en vijanden, die aan hem hun verhaal doen. Hij vindt ook de liefde, maar dat is nu juist de dochter van degene bij wie hij zijn wisselbrief wil inleveren en die ver trouwt hem dus niet. Dus: verwikkelingen! Aan het eind blijkt dat hij niet al leen de New Yorkers, maar ook de lezer op het ver keerde been heeft gezet. SCHIEDAM - Beweegcoach Ben Snel geeft wekelijks een beweegtip in het Nieuwe Stadsblad. "Bewegen is essen tieel voor de gezondheid maar ook gewoon leuk. De kerst na dert dus menigeen maakt zich zorgen tijdens die dagen te weinig calorieën te verbran den. Vaste prik om het kerstdi ner te verteren, is het maken van een wandeling maar er zijn meer beweegtips voor tij dens de kerst. Doe. bijvoor beeld een actief gezelschaps spel zoals Twister of pak de Wii weer eens uit de kast. Kom wekelijks, ook tijdens de feestdagen, twee en half uur in actie en vergeet de krachtoefeningen niet." jg - Dikkop, een gevonden kater van ongeveer een jaar, was het leven op straat zat. Dat is geen leven voor een kat, zeker als je erg sociaal bent. Het is nog een jonge kater. Een bundel energie en heel speels. Hij houdt van kroelen en veel aandacht. Zou het niet fijn zijn als Dikkop de feestdagen mag doorbrengen in een nieuw thuis? Een thuis waar hij voor de rest van zijn leven mag blijven. Informatie: 088-34 37112 (Schiedam). De verkoop van de Paradijsvogel heeft een flinke vlucht genomen. Vooral de luxe rijwoningen zijn gewild. Begrijpelijk: officieel zijn het rijwoningen maar in werkelijkheid voelen ze als geschakelde twee-onder-een-kapwoningen. Ze zijn echt ruim en hebben bijzondere kenmerken: Woonoppervlakte: 137 rti2. Afmetingen: 5.70 meter breed en 11.30 meter diep! Kaveloppervlakte 161 m2: een grote tuin van 9,4 m x 5,7 m. Grote keuken voorzien van allerlei gemakken ter waarde van 4500,- inclusief BTW. Geen achterburen. Eerste etage grote kamers en luxe afgewerkte badkamer. Zolder 25 m2 vrij indeelbaar. Zonnepanelen. Parkeren op eigen terrein. Diverse opties om er helemaal uw eigen paradijs van te maken. VON prijs C 334.500,- Mogelijk is zo'n luxe, grote rijwoning ook iets voor u. Kijk dan even op de website www.paradijsvogelwonen.nl of neem contact op met de makelaar. verkoop@weboma.nl T 0174 22 56 00 www.paradijsvogelwonen.nl bouwt aan gtiuk T 010 474 37 71

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 29