Eigen school voor nieuwkomers Echte sneeuw! Je zal maar de pech hebben datje in die situatie zit Schiedamse sportprijzen IWee ton in Schiedam gevallen Kerststallen 3 WOENSDAG 13 DECEMBER 2017 Sinds kort hebben de kinderen een eigen school. De Wereld- school voor leerlingen uit het buitenland op één locatie in Nieuwland. Waar nieuwkomers in één jaar Nederlands leren. 'Van ons individueel onderwijs kan menig basisschool nog leren'. SCHIEDAM - "Jarenlang op zitten wachten en maanden lang verbouwen", verzucht de directeur, maar nu staat de school als een huis. Met een modern vernieuwd gebouw waar nieuwkomers met wel 30 nationaliteiten snel en doeltreffend de Nederlandse taal leren. Tot voor kort 'inwo nend' op verspreide locaties als De Peperklip en Het Start blok. Maar nu eindelijk als zelfstandige school midden in de wijk Nieuwland. Waar ba sisschool 't Meesterwerk leeg kwam en de Centrale Opvang Nieuwkomers (CON) een ei gen onderkomen heeft. Taal Zo'n 80 leerlingen en 20 leer krachten en assistenten ma ken de leerlingen vooral weg wijs in onze taal. "Met persoonlijke aandacht in plaats van grote klassen zoals op menig basisschool", vertelt de trotse directeur Dennis de Rouw. "Hier leren ze in de bouw- of poppenhoek van el kaar in een veilige ongedwon gen sfeer." In een warm taai- bad waar ze spelenderwijs Nederlands leren om na één jaar in te stomen naar het ge wone onderwijs. "Een misver stand is dat deze nieuwko mers een groep zijn die vooral uit vluchtelingen bestaat. Nee, het overgrote deel komt uit Europese landen en van wie de ouders hier komen werken. Zo hebben wij veel Oostblok- kinderen maar ook Spaanse of Franstalige kinderen die wij Nederlands leren. Soms kin deren, die nooit eerder op school waren en die leren om goed met elkaar om te gaan." Kleurrijk Geen grauwe school, die We- reldschool, maar eentje met kleurrijke lokalen en voor elke groep een eigen kleur. Volgens de directeur is het moeilijk, maar dankbaar werk om die kinderen snel te zien opbloei en. Zoals laatst nog met Sin terklaas met een eenvoudig doosje Lego. "Stralende kindergezichtjes kregen we als dank", vertelt hij enthousiast. Helden Bouwpastoor en directeur De Rouw roemt het passende on derwijs van zijn team. 'Zijn helden', die zich extra inzetten voor kinderen uit andere cul turen. Kinderen die flexibel en leer gierig zijn en zo vaak al na een jaar een plekje kunnen vinden op een 'gewone' basisschool. Want dat is en blijft het grote doel. En van nieuwkomer Schiedammer worden. Prachtig. BERICHTEN UIT HET BLAUWHUIS JOKE BALLIJNS Als ik dit schrijf is het flink aan het sneeu wen. En merk dat het ook hier blijft lig gen. Eerlijk gezegd vind ik sneeuw alleen maar mooi op een plaatje of op de win tersport, want dan ben ik ervoor ge kleed met speciale schoenen. Meteen denk ik aan die mensen die slecht ter been zijn en er ook doorheen moeten. De bood schappen voor de komende Kerst moeten ook gehaald worden en juist de senior heeft niet altijd de beschikking over internet om boodschappen te bestellen. Trouwens voor mensen met een smalle beurs is dit nu net niet de tijd om duur in te kopen. Net als vorig jaar ga ik dit jaar geen kerstkaarten versturen, sorry als u er mij wel één stuurt. Ik maak weer een bedrag over naar de Voedselbank in Schiedam op NL16INGB0006508238. Terwijl ik het nummer nog even controleer zie ik inkomensbe dragen voorbijkomen waarvan ik rillingen krijg, je zal maar de pech hebben datje in deze situatie zit. Nee, dan is mijn en uw bijdragen aan hen, beter besteed dan aan kaarten. De Voedselbank is een noodhulp als aanvulling op hun weke lijkse boodschappen en als u nu zeifin uw eigen winkelwagen tje kijkt dan denk ik dat er best wel ruimte is voor een donatie. Een mens mag toch ook wel een beetje dromen en mijn droom is dat deze mensen één keer per jaar eens een cashbedrag- je in handen krijgen waar zij zelf iets voor kunnen kopen, waar zij het aan gaan beste den zal mij worst wezen, het is hun eigen geld, alleen de droom al maakt mij gelukkig. Vrijdag is onze sociëteit weer afgeladen met eigen leden die gaan genieten van hun kerst- lunch en diner. Zeker in deze tijd slaat de eenzaamheid toe en menig mens zou graag deze periode overslaan. Kijk eens goed om u heen of u hulp kunt bieden met bood schappen, een praatje of een uitnodiging. Wij bij Soos Blauwhuis maken de Kerstperiode in ieder geval weer goed door twee sessies, meer ruimte hebben wij he laas niet. Ik wens u vanaf deze plaats hele fijne Kerstdagen toe, mijn volgende bijdrage is 27 de cember! SCHIEDAM - Bij de Staatslote rijtrekking van zondag 10 de cember is een prijs van 200.000 euro gevallen op een lot dat verkocht werd bij Tabac Gifts Janse aan de Broers- vest. De gelukkige winnaar wordt uitgenodigd om zich met het winnende Staatslot te melden op het kantoor van Neder landse Loterij in Rijswijk, om het lot te controleren en het geldbedrag over te kunnen maken. De identiteit van de winnaar SCHIEDAM - Tot en met vrij dag 22 december kunnen alle Schiedammers weer Via www. schiedam.nl hun stem uit brengen voor Sportman of Sportvrouw, Sportploeg en Talent van het jaar 2017. Tij dens de feestelijke Sportver- kiezingen op vrijdag 26 janua ri worden bij HC Schiedam (Sportpark Harga) de prijzen uitgereikt. De jury heeft ook dit jaar drie ploegen, drie individuele sporters en drie talenten ge nomineerd. Met vertegen woordigers van de lokale sportpers, de Schiedamse sportwereld en een jongere is de jury een goede mix van ge degen kennis, jarenlange er varing en nieuwe inzichten. De genomineerden En nu is het aan Schiedam mers om te stemmen via www.schiedam.nl. Hun stem bepaalt samen met het oor deel van de juryleden wie er met de prijzen vandoor gaat. Stemmen kan tot en met vrij dag 22 december. De genomi neerden voor Sportploeg 2017: Ventura Dames 1 (handbal), Excelsior'20 Heren 1 (cricket) en SW Heren 1 (voetbal). Sportman/vrouw: Deroy Duar- te (voetbal), Wessel Keemink (volleybal) en Kelly Dulfer/Jas- mina Jankovic (handbal). Talent van het jaar 2017: Aaron de Groot (honkbal), Thomas Baart (tafeltennis en Süheyl Uyar (judo). COLOFON HET NIEUWE STADSBLAD wordt niet bekendgemaakt. De eerstvolgende trekking van de Staatsloterij is de Oude- jaarstrekking op 31 december, zonder de Jackpot maar met een hoofdprijs van 30 miljoen euro. Zou die ook in Schiedam vallen? Advertentieverkoop en media-advies Heieen Theeuwkens (E) advertising.west@ -è persgroep.nl (T) 06- 109 29 840 Familieberichten (E) familieberichtenweekbladen@ persgroep.nl (T) (088) 013 72 68 (I) www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties (E) rubriekenweekbladen@persgroep (T) (0900) 674 38 36 Bezorgklachten (I) www.nieuwestadsblad.nl/service Commercieel directeur Dirk Renders Druk De Persgroep Nederland Eindredactie (E) redactie.ns@persgroep. www.nieuwestadsblad.nl Twitter (ffiNieuweStadsblad Facebook/NieutveStadsblad Redactiemedewerkers Gerard Verver (sport), Frank Wil- lemse, Bart van der Linden, Kathy Huitema, Rob Kamminga (fotografie) Clustermanager Dennis Rijsbergen Algemene voorwaarden Nieuwe Stadsblad is een uitgave van de Persgroep Nederland. Aangeboden kopij kan zowel in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland worden SCHIEDAM - Het Stedelijk Museum Schiedam neemt drie kerststalletjes van par ticulieren op in de tentoon stelling met internationale kerststalletjes. Lya Mertens, Hetty Noordhoek en Theo Roelofs reageerden op de oproep om 'de mooiste kerststalletjes van de regio' in te sturen. Hun exempla ren zijn te zien in het mu seum op de Kerststallen- show met unieke, handgemaakte kerststalte- tjes uit Afrika, Azië, Zuid-Amerika en Europa. Te zien tot 7 januari. gave van De Persgroep Nederland Verschijnt in papieren vorm, wekelijks op woensdag en in digitale vorm c De Persgroep Nederland www.nieuwestadsblad.nl (I) www.depersgroep.nl/adverteren Het Nieuwe Stadsblad is een uit- Dennis de Rouw is trots op de leerlingen en zijn team, de "Helden". (Foto: Frank Willemse)

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 3