•i- Uit Agenda QPétfet0 E' Vier kerst bij het Stedelijk Museum Schiedam Ode aan fantasie en vriendschap Stand-up het jaar uit met Master of Ceremony Howard Film: The Beguiled vVNL Superieure ironie Poppy kerst concert m Stuiter je mee tijdens Crazy Spring Paradijs? Manifesto 19 WOENSDAG 20 DECEMBER 2017 FILMSELECTIE EUROSCOOP O Een kleine greep uit het filmaanbod van Euro- scoop Schiedam THEATER AAN DE SCHIE Persoonlijk en onweer staanbaar grappig. Dat is cabaretier Johan Goossens in zijn nieuwe voorstelling Vlam. Donderdag 21 de cember, Wennekerpand. Mathilde Santing zingt Christmas-carols in frisse en poppy arrangementen van pianist en componist Thijs Borsten. Vrijdag 22 december, Wennekerpand. SCHIEDAM - Woensdag 20 tot en met zaterdag 23 december speelt De Stokerij Schiedam de lang verwachte familie voorstelling Kleine Sofie en Lange Wapper, in en in sa menwerking met Theater aan de Schie, met onder andere Kenneth Herdigein en Rogier in 't Hout. Anne Rats bewerkte het ver haal van Els Pelgrom tot een warme en humorvolle voor stelling en speelt zelf de rol van kleine Sofie. Regisseur Koen Wouterse: "De waarde van vriendschap, dat je altijd en overal vrienden kunt maken als je jezelf durft te zijn, dat is voor mij de kern van het verhaal. Waar ik op hoop? Dat het publiek dat voelt." Betrokkenheid "Naast het verhaal dat we wil len vertellen betrekken we de stad op allerlei manieren. Van het inzamelen van knuffels voor het decor tot het samen werken met lokale onderne mers. Zo begint de voorstel ling direct al bij binnenkomst met muziek, lokale hapjes en spelletjes voor de kinderen. Tijdens de pauze gaat de voor stelling door in de foyer en ook na afloop is er nog van al les te doen. Het theater dicht bij de mensen brengen. Dat is wat we willen", aldus de regis seur. De kern van het verhaal? Dat je altijd en overal vrienden kunt maken. (Foto: Hans Anderson) Howard Komproe is presentator en gastheer. Dan kan je avond eigenlijk al niet meer stuk! Met stand-up pionier Ho ward Komproe als presenta tor en gastheer kan uw avond al niet meer stuk: In nachtclubsetting presenteert hij vervolgens stand-up co medians Lonneke Dort, Max van den'Burg en Bob MacLa- ren. SCHIEDAM - Een line-up om u tegen te zeggen! Vrijdag 29 december in het Wenneker pand. Lonneke Dort won dit jaar het Amsterdams Kleinkunst Festi val: "De grootste ellende luch tig en hilarisch maken, dat kan Dort als geen ander." Haar soms grove, behoorlijk cyni sche teksten zijn de ene keer grappig - zoals in een aan klacht tegen extraverte men sen - en de andere keer in dringend - zoals in een lied over vluchtelingen. "Ik ben niet zo'n pleaser" zegt ze over zichzelf. Ik doe gewoon mijn ding." Explosief en theatraal. Max van den Burg is een podium beest. Behalve op het theater podium is hij regelmatig te zien in films, commercials en televisieseries. Zijn thema's? Het moderne leven als aan eenschakeling van burgerlijk heid en hipstertaferelen. Ook Bob MacLaren geeft een frisse onorthodoxe kijk op het leven. Scherp en origineel. In Am sterdam heeft hij zijn eigen comedydub. De vier cabaretiers zorgen voor een ontspannen afslui ting van het jaar. Na afloop is er muziek in de foyer. Reserveren via de website van Theater aan de Schie, www.theateraandeschie.nl SCHIEDAM - In de kerstvakantie zal Sport- en Evenemen tenhal Margriet (Op- tisport) omgetoverd worden in een Crazy Spring paradijs. Daar ploppen tientallen luchtkastelen, storm banen en klimmuren op. Het wordt hét grootste spring- en luchtkussenparadijs van de regio. Een heerlijke uitlaatklep voor basisschoolkin deren van elke leef tijd. Kom op woens dag 3 januari, donderdag 4 januari en/of vrijdag 5 januari naar Sport- en Evene mentenhal Margriet. Crazy Spring Paradijs wordt elk voor- en najaar georganiseerd door Crazy Air en Op- tisport. Er is een spe ciale peuterhoek voor de allerkleinsten. SCHIEDAM - Vier kerst op het plein van het Stedelijk Muse um Schiedam. Met dit jaar een tien meter hoge boom, ijssculpturen, een levende kerststal en in het museum een tentoonstelling met kerst stalletjes uit de hele wereld, en. Eet poffertjes voor het goede doel en mis 'm niet, de kameel op 23 en 24 december. Zaterdag 23 en zondag 24 de cember staat er een levende kerststal op het plein. Met ver schillende dieren, waaronder een kameel. Bij het museum is ook de hal te van de arrenslee met ren dieren en paarden. Even de kou ontvluchten? Ontdek in het museum unie ke, handgemaakte kerststal len. De kerststallen zijn vanaf 1942 verzameld door Elisabeth Houtzager, oud-directeur van Centraal Museum Utrecht. Ook staan de drie mooiste kerststallen uit de regio te pronken. Praktisch Levende kerststal op het plein voor het museum: 23 en 24 december van 11.00-16.00 uur. Expositie van kerststallen, waaronder de drie mooiste uit de regio, te zien tot en met 07 januari. Star Wars: The Last Jedi (12+) The saga continues... Jumanji: Welcome to the jungle (actie, avon tuur, i2+)ln het gloednieuwe avontuur Jumanji: Welcome to the Jungle zijn de rollen omge keerd wanneer vier tieners de wereld van het spel Jumanji binnengesleurd worden.Met o.a. Dwayne Johnson en Jack Black. Huisvrouwen bestaat niet (komedie, 12+) Twee zussen en hun moeder worden gedwon gen om hun verschillen aan de kant te schuiven en na te denken over het leven en huishouden dat ze voeren. Met onder andere Jim Bakkum, Jelka van Houten, Loes Luca en Waldemar To renstra. Op woensdag 20 december is deze film te zien als voorpremière tijdens ons Ladies Night! Er zijn nog kaarten verkrijgbaar! Cate Blanchett verbluft en schittert in maar liefst dertien rollen (van zwerver, poppen speler tot directeur en choreograaf) in dit eerbetoon aan de schoonheid van het kun stenaarsmanifest - een manifest van mani festen. Wennekerpand, 21,23/12 20.30 uur. Coco (familie, animatie 6+)Disney Pixar's Coco is één groot muzikaal en kleurrijk spektakel, dat families uit alle generaties met elkaar verbindt. Ga samen met Miguel en zijn hond Dante op een onvergetelijk avontuur naar een wereld vol knotsgekke buitenbeentjes. K3 Love Cruise (AL) K3 gaat mee op een cruise waar ze een optre den moeten geven. Kijkt u voor het complete aanbod en alle aan vangstijden op www.euroscoop.nl/schiedam De nieuwste film van regis seur Sofia Coppola is een beklemmende thriller die zich afspeelt tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. In een afgelegen meisjesin ternaat in het zuiden van de VS leven zeven vrouwen af geschermd van de buiten wereld, tot ze in het bos een gewonde soldaat (Colin Far- rell) vinden. Op 22/12 20.30, 23/12 21.00 en 24 en 27/12 15.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 19