°7>So DSW verlaagt eigen risico naar 375 K OSÜJ Liever principieel dan commercieel Waarom eigenlijk? DSW wil een signaal afgeven: het eigen risico kan omlaag en móet omlaag. □suu zorgverzekeraar nieuuis DSW Zorgverzekeraar @DSW_Zorg december 2017 Beste lezer, Wie voor DSW kiest, kiest niet voor de grootste zorgverzekeraar, maar wel voorde meest eigenzinnige. 'Je hebt zorgverzekeraars en je hebt DSW', wordt weieens gezegd. Het verbaast mensen vaak als ik zeg niet de grootste te willen worden. 'Wat willen jullie dan wel?', wordt me dan gevraagd. 'De beste zijn', antwoord ik dan. De beste te zijn en te blijven is alleen mogelijk als je je goed blijft realiseren voor wie je het eigenlijk doet. Voor ons betekent dit dat iedereen in Nederland die zorg nodig heeft, daar tegen dezelfde voorwaarden gebruik van moet kunnen maken. Het betekent ook dat je moet kunnen kiezen naar welke arts je wilt gaan én dat we de kosten samen eerlijk delen. Het is een geruststellende gedachte dat zorg beschikbaar is, want meestal weetje niet van te voren wanneer je er gebruik van moet maken. Wij houden ons niet bezig met het bedenken van acties en collectieve kortingen om mensen ertoe te bewegen naar DSW overte stappen. Wij hebben maar één polis en één premie die voor iedereen gelijk is. Evenmin proberen wij vooral jonge en gezonde mensen aan ons te binden omdat die minder kosten zouden maken. Wij maken geen onderscheid en bevoordelen niemand boven de ander, omdat we daarmee de fundamenten van ons zorgsysteem zouden aantasten. Dat DSW zich hiermee onderscheidt, is veelzeggend. Eind september maakten we alweer als eerste de nieuwe zorgpremie bekend, ledereen rekende op een verhoging, maar onze jaarpremie kon met 6 omlaag. Ook verlaagden wij het verplicht eigen risico met een symbolisch bedrag van 10. In het artikel hiernaast kunt u lezen waarom we dat deden. Zorg verzekeren gaat over het grootste goed van mensen: hun gezondheid. Dat realiseren wij ons heel goed. Wij laten ons rechtvaardigheidsgevoel spreken en richten ons op het belang van goede zorg en een eerlijk zorgstelsel. We zijn dan ook liever principieel dan commercieel. Je zou dus kunnen zeggen dat iedereen in Nederland een beetje DSW-verzekerd is. Obk in het nieuwe jaar kunt u erop vertrouwen dat wij uw belang steeds voor ogen zullen houden. Wij wensen u alvast een gelukkig 2018 toe. Chris Oomen Directeur Op Prinsjesdag werd bekendgemaakt dat het verplicht eigen risico naar 400 zou gaan. Nog net op tijd moest een noodwet die verhoging voorkomen. Het eigen risico bleef 385, maar niet voor DSW verzekerden. DSW besloot het verplicht eigen risico zelfs met een symbolisch bedrag van 10 te verlagen naar 375. DSW wil hiermee een signaal afgeven naar de politiek: het verplicht eigen risico is zijn doel voorbijgeschoten. Het werd ooit ingevoerd om onnodig gebruik van zorg te beperken. Die functie heeft het allang niet meer. Sterker nog: er zijn steeds meer mensen die de zorg die ze écht nodig hebben niet meer durven te gebruiken, uit angst voor het eigen risico. Zo is het nooit bedoeld! Daarom moet het eigen risico omlaag, en het kan ook omlaag. DSW wil dat de verdeling van zorgkosten eerlijker wordt. Daar zijn voor de hand liggende mogelijkheden voor. Eén daarvan is het afschaffen van het vrijwillig eigen risico. Wij begrijpen dat mensen kiezen voor een hoger vrijwillig eigen risico, omdat ze dan een flinke korting krijgen. Die keuze is echter alleen voorbehouden aan de kleine groep mensen die zich gezond voelt. Het afschaffen van de korting voor een vrijwillig eigen risico kan de premie voor iedereen met 20 verlagen óf het verplicht eigen risico met 50 verlagen naar 325! Omdat de gezondheidszorg van ons allemaal is, is het ook logisch om de kosten ervan eerlijk te verdelen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 39