Bedankt! Samen zijn met Kerst, dat wil toch iedereen? -CORDAAD- Heeft u goede voornemens? BOSCHZICHT Werkgevers van onze vrijwilligers Rouw verwerking Hardlopen Bridge Pi 5 Expositie Kinderkerst- nachtdienst Stark Linnemann Quartet 5 WOENSDAG 20 DECEMBER 2017 j Projecten jjJongeren en Senio Bouwen s»'zani J Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond SCHIEDAM IN 'T KORT Dankzij de werkgevers van onze vrijwilligers en de vele onder nemers die zelf vrijwilliger zijn, kunnen wij dag en nacht paraat staan voor de inwoners, bezoekers en bedrijven in onze regio. De Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond bedankt de werkgevers van haar brandweer- en NoodhulpteamPiusvrijwilligers en hoopt ook in de toekomst op hun steun te mogen blijven rekenen. Wij wensen hen en alle inwoners van de regio prettige feestdagen en een voorspoedig en veilig 2018! Samen staan wij voor een veilige samenleving www.betrokkenvrijwilligers.nl Voor de cursus 'Rouwverwer king na mantelzorg', die op 18 januari van 10.00-11.30 uur van start gaat, zijn nog enkele plekken beschikbaar. Je leert ervaringen te delen en vindt herkenning bij anderen. De cursussen van Minters Man telzorg zijn gratis te bezoeken en worden gegeven aan het Burg. Van Lierplein in Vlaar- dingen. Meer info: 06- 51694096. Zaterdag 13 januari starten ze bij de loopschool weer met een hardloopdinic. Deze is be doeld voor mensen zonder of met weinig hardloopervaring, die behoefte hebben aan loopscholing (houding/tech niek) of in het nieuwe jaar een uitdaging willen aangaan. Voor slechts 75,- ontvang je zo'n 45 trainingen. In de eerste 6 weken wordt er getraind op woensdagavond en zaterdag morgen. Na week 6 wordt daar de maandagavond aan toegevoegd. Doel van de cur sus is een afstand van 10 km te behalen. Inschrijven via hard- loopdinic@loopschool.nl Vanaf maandag 15 januari start Bridgeclub Kethel weer met een bridge-cursus. Af- J.W. Barends en L.J.Barends-Hengeveld Willem de Zwijgerlaan 33 3116 HW Schiedamtel; 010-4736623 Ouddandseweg 13 3194AR Hoogvliet 010-4167476 10 m. OPEN MIDDAG EN VOORLEZERS GEZOCHT hankelijk van de aanmeldin gen wordt het een beginners- of vervolgcursus. Locatie: gebouw van de Wijk- en Be wonersvereniging Tuindorp aan de Perenlaan 5. Deze cur sus wordt gegeven op maan dagmiddag van 13.30 - 16.00 uur. Aanmelden; per e-mail joop41@caiway.net of telefo nisch 010-4271982. In inloophuis De Wissel is tot en met eind januari een expo sitie te zien van de schilders bende met als thema geluk. De Wissel is te vinden aan het Broersveld 123b. Stichting Me- redia organiseert twee keer per maand samen met Juan Heinsohn van stichting Zona Franca een schilderworkshop in De Wissel. Ze beginnen over een onderwerp dat ze na aan het hart ligt, dan gaan ze schilderen en soms ook ge dichten lezen of zelfs schrij ven. Van deze werken is nu een expositie gemaakt. Op zondag 24 december om 19.30 uur is er een speciale kinderkerstviering in de Ark. Door en voor kinderen, jong en oud, wordt de humorvolle kerstmusical 'De moeite waard' opgevoerd en worden er bekende kerstliederen ge zongen. SCHIEDAM - Transcending Chopin is een muzikale ode aan de Poolse pianist/com ponist Frédéric Chopin. De muziek van Chopin heeft een tijdloos karakter. Emo ties van alle tijden zoals spijt, heimwee, verdriet, woede of angst zijn door hem op ongeëvenaarde wijze vertaald naar muziek. Het StarkLinnemann Quar tet is daarom de uitdaging aangegaan zijn muziek te transformeren naar de mo derne tijd. Ook elementen uit de wereldmuziek zoals Cubaanse en Braziliaanse invloeden zijn aan de mu ziek toegevoegd. Grenzen tussen muziekstijlen ver vagen waardoor sprake is van ware Universal Cross over Music. Onlangs heeft StarkLinne mann een contract gete kend bij het Amerikaanse label Odradek Records en hoopt daarmee internatio naal door te breken. Maar voor het zover is, zijn ze zondag 14 januari eerst nog te zien in het Wenne- kerpand. Vanaf 15.00 uur. Kaarten kun je nu al bestel len via: kassa@theateraan- deschie.nl of bel (010) 2 467 467 "...Chopin krijgt meer kleur op de wangen..." Muziekwereld STARTMOTOREN EN DYNAMO'S BV Bij aanschaf van een nieuwe accu ontvangt u geld terug voor uw oude accu! Testen en montage gratis I Actie loopt t/m 31-03-Z018 Voorbeeld: Inlevering accu U betaalt Accu 44 Ah v.a. €64,- Korting €5,- €59,- Accu 55 Ah v.a. €79,- Korting €10,- €69,- Accu 74 Ah v.a. €99,- Korting €12,- €87,- Accu 100 Ah v.a. €149,- Korting €17,- €132,- de Voorleesbrigade worden er workshops gegeven. Bent u enthousiast? Bel bij interesse naar wlrma Metaal: 010-7146300. Aanmelden kan nog bij Mieke via: 06-53283235 ofcontact@jsprojecten.nl. "Desnoods schuiven wat in en maken we extra plek aan tafel. Niemand hoeft deze Kerst alleen thuis te zitten1" (Foto: Bart Bos) Kerst, een feest van plezier en samen zijn, maar die mooie kerstgedachte is niet voor iedereen weggelegd. Stichting J&S projecten uit de Gorzen wil daar dit jaar ver andering in brengen met een gezellige 'gratis' kerstbrunch voor senioren uit de wijk op Tweede Kerstdag. SCHIEDAM - In het pand van de stichting aan de Groene- laan treffen we drie hardwer kende vrijwilligers aan, om ringd door stapels verpakkingen. "Allemaal ver rassingen die zijn geschonken door lokale ondernemers en wijkbewoners", legt vrijwilli ger van het eerste uur, Lenie, uit. Samen met haar collega's Diana en Hennie is zij al dagen bezig met het inpakken van de ruim 130 geschenken. "Alle maal leuke verrassingen voor de deelnemers aan de kerst- brunch", legt Lenie uit, terwijl ze onvermoeibaar het zoveel ste pakketje voorziet van een feestelijk lintje. Mieke Wigmans, oprichter van stichting J&S: "Al twee jaar zet onze stichting zich in voor bewoners uit de wijk. Dat gaat van een praatje met een seni or, tot een knutselmiddag voor de allerjongsten, maar ook ge zamenlijke activiteiten. En juist dat laatste is zo belangrijk om de banden tussen jong en oud te versterken. Zo motive ren we jongeren om ouderen te helpen met bijvoorbeeld een klusje in huis of af en toe boodschappen te doen met iemand die weinig buiten komt." Het enige wat de deel nemers mee hoeven te bren gen naar de brunch is een goed humeur. Ik kan blij zijn met het moment, dit moment! En anders heb ik altijd een keuze...! Wat kan ik veranderen? Praktijk voor fysiotherapie, psychosomatische fysiotherapie, manuele therapie en acupunctuur. Prettige kerstdagen en een Gelukkig en Gezond 2018 OPEN MIDDAG IN DE 5 MOLENS. Weet u niet goed voor welke cursus u zich wilt aanmelden of wilt u eerst meer informatie? Tijdens de gratis Open Middag op vrijdag 12 januari (13.00 -16.00 uur) krijgt u informatie over het cursusaanbod van de bibliotheek en over de inhoud daarvan. U maakt kennis met de docenten en u kunt zich direct aan melden voor een cursus. Open inloop. VOORLEZERS GEZOCHT! Geniet u ervan om voor te lezen? De Voorleesbrigade van de Bibliotheek Schiedam zoekt vrijwilligers, omdat zij nog meer de wijk in willen. Er wordt voorgelezen op diverse locaties aan kinderen, (demente) ouderen en mensen met een verstandelijke beperking. Voor DE BIBLIOTHEEK SCHIEDAM T 010-7146300 I www.debibliotheekschiedam.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 5