Wat zijn de wijzigingen de feestdagen? Superwinst Juventus SW/zo was niet klein te krijgen Naar buiten sporten Dammers koploper Fianchetto ongeslagen Tot vrijdag stemmen DWS-ers bij Jong Oranje 'Felheid en bezieling' o www.schiedamcentrum.nl 8 WOENSDAG 20 DECEMBER 2017 - Of de 115-58 winst van Juventus' mannen een all-time clubrecord is, durft voorzitter Marieke Snel niet te bevestigen. "Maar het is wel een gigantische uitslag", gnuift ze. Dave de Held, die met Peter Snel de regie over de basket ballers voert, plaatst wel de kanttekening, dat tegenstander BOB met vooral junioren naar sportzaal Oost kwam. "Maar", laat hij er op volgen, "het was voor onze jongens best wel lekker om zich uit te leven. Het is ook goed voor het zelfver trouwen." De mannenhoofdmacht van Juventus staat in de steigers, beschreef de technische staf de stand van zaken bij de start van de competitie. Progressie is aantoonbaar aanwezig, maar leidt nog niet tot een klassering in de top van de regionale eerste klasse. "Daar staan een aantal teams, die nog een maatje te groot zijn", vindt De Held. "Dergelijke wedstrijden vormen een leer school. Jammer, dat sommige spelers uit de starting-five ge blesseerd zijn. Maar we hebben een brede selectie, die de kwaliteit heeft om vacatures goed op te vangen." De winst op BOB was de derde competitie-zege, die de Schiedammers op de ranglijst (in een poule van 9) de zesde plaats bezorgd. SCHIEDAM - Het was me het seizoen wel voor SW/zo. Het opende met 0-28 winst op Blankenburg. Die monsterze ge werd later, nadat de tegen stander uit de competitie ge haald was, weliswaar geschrapt, maar het denderde gewoon door. Het dolde te genstanders, schoot 131 maal raak, werd Waterweg Topsco rer, bleef ongeslagen, werd kampioen en vervolgde zijn succesreeks met bekerwinst en het Schiedams kampioen schap. (Foto: Persgroep/gsv) door Gerard S. Verver Nee, ik adoreer dat goede oude vroeger niet. Toch gaan mijn herinneringen op de dag dat ik dit tik - dinsdag 12 december - terug in de tijd. Ik mis het vrolij ke getuid van kinderen op het schoolplein tegenover mijn huiskamer. Ze zitten thuis, om dat de juffen en de meesters staken. Te grote klassen, te hoge werkdruk en een te laag salaris. Zal wel. Toch moet ik u er even aan herinneren, dat wij in de goede oude tijd met zijn veertigen in de klas zaten. De bovenmeester stond gewoon voor de klas en zat niet zoals nu in een kantoortje de regeltjes van de overheid te bestuderen en uit te voeren. En wat deden die door de staking op een dag ijsvrij getrakteerde leerlingen. Sporten? Buiten spelen? Nee, ze gameden, WhatsAppten. Op Facebook circuleert een prent met de tekst "Kinderen klein kinderen op bezoek bij oma om even bij te kletsen." En dan zit de hele kluit, behalve oma, naar het mobieltje te staren. Daarmee ben ik aanbeland bij mijn stelling. Veel gemeenten zijn bezig 55-piussers in bewe ging te krijgen. Zou het niet be ter zijn om die sportpromotie ook op de jeugd te richten. Te meer omdat de statistieken aantonen, dat steeds minder jongeren sporten. SCHIEDAM - Damvereni ging VST/Schiedam over wintert op de hoogste po sitie van de ereklasse. De tiental won in de zesde competitie-ronde met 14-6 van Amsterdam020 en klopte zaterdag WSDV met 12-8. De Schiedammers zijn nog ongeslagen en hebben twee punten voorsprong op Huissen, Hijken/DTC en Denk-en-Zet. Na de jaar wisseling volgt de ontkno ping met confrontaties te gen de drie achtervolgers. SCHIEDAM - Fianchetto voert na drie wedstrijdron des de eerste klasse A van de Rotterdamse Schaak bond aan. De Schiedam mers bleven ongeslagen door 4,5-3,5 winst op SO Rotterdam 2. Blankenstein, Van Toor, Mersch en Riksen wonnen en Smeekes scoor de een remise. Van der Vaart, Sion en Van Driel verloren. SCHIEDAM - Nog tot en met vrijdag 22 december is het mogelijk om een stem uit te brengen voor de ver kiezing van sportman/ vrouw, sportteam en talent van het jaar. Dat kan via een link op de site www. schiedam.nl SCHIEDAM - De DWS-jeugdspelers Jelle Hamerslag en Jordan Beuk- man zijn door bondcoach Edwin Klippers geselec teerd voor Jong Oranje U18. Beukman speelt vanaf 27 december op het 8-lan- dentoemooi in het Duitse Merzig. Hamerslag gaat op trainingsstage en" maakt deel uit van de Jong Oran je-selectie, die begin janu ari tweemaal tegen Dene marken speelt. SCHIEDAM - In de vierpun tenwedstrijd tegen Vrien denschaar heeft Nexus zich met 18-13 winst een mooi kerstcadeau bezorgd. Trai ner Erik Speijer wilde fel heid en bezieling zien en werd op zijn wenken be diend. Via 2-0, 5-5 en 5-7 werd met 11-8 gerust. Daar na maakten de Schiedamse korfballers het karwei af, vergrootten de voorsprong en haalden winnend het eindsignaal. Op de ranglijst deelt Nexus de vijfde plaats met Weidevogels en Vrien denschaar. Minicontainers Maandag 25 december (gft) verschuift naar zaterdag 23 december. Dinsdag 26 december (gft) verschuift naar woensdag 27 december. Maandag 1 januari (restafval) verschuift naar zaterdag 30 december. Maandag 1 januari (plastic verpakkingen) verschuift naar dinsdag 2 januari 2018. Zet uw container op de wijzigingsdag tussen 5.00 en 7.30 uur op de vaste aanbiedplaats. Milieustraat l.v.m. de sluiting op 25 en 26 december is de ®mmeustraat op woensdag 27 december open van 8.00 tot 16.00 uur. Dit is een uitzondering. Verzamelcontainers Vanwege brandgevaar, wordt op zondag 31 december een aantal verzamelcontainers voor papier, textiel, plastic en drankenkartons afgesloten. Kijkt u voor de exacte locaties op onze website. Maandag 1 januari zijn ze weer open. Plaats geen afval naast de container, om brandjes, overlast en een boete te voorkomen. Graag gedaan. SCHIEDAM CENTRUM *Zondag 24 december is Winkelcentrum Nieuwe Passage al vanaf 10.00 u open! "sau- «.rauw De handjes kunnen omhoog. PPSC MO15-2 won met 0-9 bij Overmaas en hoorde dat concurrent Velo niet verder gekomen was dan 1-1. Dat maakte het verschil en bezorgde de Schiedamse meiden het kampioenschap. (Foto: PR)

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 8