Rabobank helpt jongeren met skills voor de toekomst Kinderen en jongeren helpen bij vragen over onderwerpen als arbeidsmarkt, armoede en diversiteit. Hen laten zien dat ze invloed hebben op hun eigen omgeving. Dat doet de Rabobank in samenwerking met de Kleine Ambassade in Schiedam. SAMEN DE STAD STERKER MAKEN De Kleine Ambassade betrekt jongeren bij hun leefomgeving en geeft ze een stem. De stichting wordt door Rabobank Rotterdam gesteund via het RabobankRotterdamFonds. Maar behalve een financiële bijdrage, stelt de Rabobank ook haar netwerk en kennis in. Zo was Herman van der Vliet, marktteamlid en medewerker Dagelijkse Bankzaken, onlangs aanwezig bij het evenement I've got the power. Tijdens dat evenement vertelde Herman over zijn beroep en hoe het is om bij een bank te werken. Ruim 90 jongeren hadden zelf aangegeven te willen praten over tal van zaken met betrekking tot de stad, waaronder de arbeidsmarkt. "Het ging die avond veel over watje nodig hebt om een beroepskeuze te maken", vertelt Herman. "Over hoe je dat doet en wanneer je dat doet. Een van de jongeren kwam er bijvoorbeeld te laat achter datje natuurkunde in je vakken pakket nodig hebt om piloot te worden. Daarom is het belangrijk om nü te praten over allerlei zaken waar je als jongere later mee te maken kan krijgen." VERBINDEN Rabobank Rotterdam werkt al jaren samen met de stichting De Kleine Ambassade. "Dat doen we omdat we zelfredzaamheid onder jongeren een belangrijk item vinden", zegt rayondirecteur en marktteamlid Jan-Willem Vogels. "We leven in een snel veranderende wereld waarin sommige jongeren niet weten of ze straks een baan vinden met de opleiding die ze nu volgen. Dat brengt stress met zich mee. Als jongeren

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 10