k I Rabobank "Jongeren bereik je niet door over ze te praten, maar door mét ze praten" ontdekken welke carrièremogelijkheden er in hun eigen stad zijn, hoeven ze niet richting andere steden te trekken. Dan blijven ze hier werken, wonen en leven. Dat is goed voor de stad, want ook Schiedamse bedrijven staan te springen om personeel." En dat is wat de Rabobank in samenwerking met de Kleine Ambassade doet: een verbinding tot stand brengen en jongeren in gesprek laten gaan met organisaties, bedrijven en beleids medewerkers om te kijken wat ze voor elkaar kunnen betekenen. INSPIREREN Volgens Soesja Boode, directeur van de Kleine Ambassade, zijn die werelden soms nog erg gescheiden. Ze merkt dat bedrijven en organisaties graag met jongeren in contact willen komen, maar ze niet weten hoe ze jongeren moeten bereiken. "Andersom leeft bij jongeren ook niet het idee dat bedrijven op hen zitten te wachten, terwijl ze veel kennis kunnen toevoegen. Zo ging een aantal jaar geleden een groep jongeren tijdens een project van de Kleine Ambassade in gesprek met de Rabobank. Door samen te praten over hoe je schulden kunt voorkomen, kon de bank haar activiteiten op dat gebied heel concreet invullen en omtrent deze vraagstukken veel meer impact maken voor jongeren." Niemand beter dan de jongeren zelf weet waar ze behoefte aan hebben, denkt het drietal. "Jongeren bereik je uiteindelijk niet door over ze te praten, maar door mét ze te praten", zegt Jan-Willem. Volgens Soesja bereik je dan inderdaad meer: "Wanneer jongeren zelf meedenken over thema's waarover ze meer willen weten, zijn ze veel gemotiveerder om ermee aan de slag te gaan." VAN 'JONGEREN' NAAR 'ZELFREDZAAMHEID' "De Kleine Ambassade laat kinderen en jongeren zien dat de wereld om hun heen niet statisch is, dat ze zelf invloed kunnen hebben en dingen kunnen veranderen", zegt Soesja. En dat streven past mooi binnen het kernthema 'jongeren'van de Rabobank. De Rabobank steunt vanuit haar fonds verschillende lokale projecten en activiteiten met haar netwerk, kennis en geld. De vier thema's zijn onder nemerschap, woonaantrekkelijkheid, voedsel- problematiek en jongeren, maar dat laatste thema is uitgebreid naar zelfredzaamheid. "De jongeren vormen nog steeds een doelgroep die wij willen ondersteunen richting zelf redzaamheid", zeg Jan-Willem. "Maar het wordt nu breder getrokken. We willen alle Schiedammers die het nodig hebben, helpen om voor zichzelf te zorgen en zich aan te passen aan veranderende omstandigheden. Jong én oud." SKILLS VOOR DE TOEKOMST Als het aan Jan-Willem en Herman ligt, leren kinderen en jongeren zo vroeg mogelijk bepaalde vaardigheden zodat ze zelfredzaam worden richting de toekomst. "Dat hebben we ook voor ogen met onze mentor- en coachingprogramma's. Je kunt namelijk wel voor iedereen een stageplek regelen, maar je kunt jongeren beter leren een goed gesprek te voeren en zo zelf een stageplek te vinden. En dat leren ze bij'I've got the power': ze leren presenteren, discussiëren, samenwerken, een mening vormen, allemaal belangrijke skills waarmee ze hun eigen leven en dat van anderen in hun omgeving kunnen verbeteren. En zo maken we samen met de Kleine Ambassade de stad Schiedam een stukje sterker." Wil je meer weten over de Kleine Ambassade? Kijk dan eens op hun website: www.dekleineambassade.nl Heb je een financiële vraag, of wil je meer weten over de thema's ondernemerschap, woonaantrekkelijkheid, zelfredzaamheid en voedselproblematiek? Spreek Herman van der Vliet dan gerust aan tijdens een van de evenementen in Schiedam of neem contact op via 010 - 400 3333 of via herman.van.der.vliet@rabobank.nl www.rabobank.nl/rotterdam Samen de stad sterker maken

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 11