Woonplus nieuws 'Woonplus gaat op volle kracht verder' Aedes Benchmark: Woonplus Schiedam scoort 'gemiddeld Jaarplan 2018 Algemeen BilKIKkM. t - ril ff Deze maand verscheen het Jaarplan 2018, met daarin de projecten die Woonplus onderneemt en een financiële doorkijk tot en met 2022. 'Anders kijken, anders doen' was in 2017 het thema. Die leidraad is ook het vertrekpunt voor het komende jaar. Directeur-bestuurder Bob Venhuizen vertelt over de plannen. "We hadden het jaarplan ook 'op volle kracht verder' kunnen noemen. Eén van onze speerpunten is het 'vitaliseren van de vast goedportefeuille'. Net als dit jaar, is dat volgend jaar op diverse plekken in Schiedam goed te zien. We pakken ons bezit aan met groot onderhoud, renovaties, sloop en nieuwbouw. Er staan dus omvangrijke pro jecten op het programma. Tegelijkertijd werkt Woonplus aan duurzaamheid. Dat is trouwens een thema dat de komende jaren in Schiedam nog veel aan bod zal komen. Samen met Gemeente Schiedam, provincie Zuid-Holland, energiebedrijf Eneco en net beheerder Stedin onderzoeken wij in 2018 hoe de wijken Groenoord en Nieuwland de overstap naar duurzame warmte kun nen maken." Nieuwbouw "De plannen voor sloop en nieuwbouw in de Wetenschappersbuurt in Schiedam-Oost liggen op schema. In 2018 leveren wij 29 huurwoningen uit de eerste fase op en starten we met de bouw van de 24 huur woningen uit de tweede fase. We hebben de plannen voor deze woningen nog aan gepast, zodat ze beter passen in onze visie op duurzaamheid. In Schiedam-West slopen we de 72 woningen op het Fabriplein. Daarvoor in de plaats komen 46 eengezins woningen met tuin voor de sociale verhuur. Deze projecten passen bij onze ambitie meer betaalbare woningen voor gezinnen te realiseren. Verder zijn we druk met de herontwikkeling van het gebied Parkweg Midden, tussen de Van Heuven Goedhart straat en de M.C.M. de Grootstraat, waarvoor we volgend jaar veel voorberei dend werk doen." Onderhoud "Aan de Johan de Wittsingel in Nieuwland krijgen 66 woningen een flinke opknapbeurt. We doen dat met een 'ail electric aanpak'. Dat betekent dat de woningen straks geen gas meer gebruiken. In de Alphons Ariëns- straat pakken we 78 woningen aan. Daarbij houdt de aannemer rekening met een toe komstige aansluiting op bijvoorbeeld een warmtenet. Naast deze projecten staat er onderhoud op het programma voor een kleine vijfduizend woningen. Daarbij gaat het om onderhoud aan daken, gevels, klimaatsystemen, liftinstallaties, vloeren en wanden en het ophogen van tuinen en bestrating." Goed contact "Het gaat natuurlijk niet alleen om wat je doet, maar vooral ook om hoe je dat doet. Bij de voorbereiding van grote projecten, is een persoonlijke aanpak essentieel. Daarbij gaat het om een combinatie van goede voorlichting, huisbezoeken en nazorg. In grote projecten kan het altijd gebeuren dat iets niet helemaal volgens plan ver loopt. In zo'n geval is het heel belangrijk dat we goed in contact blijven met onze huurders. Met het programma 'Contact op Maat' werken we aan het nog effectiever bedienen van onze klanten. We streven daarom in 2018 opnieuw naar goede scores op klanttevredenheid." Jaarplan lezen? Bent u geïnteresseerd in de inhoud van het Jaarplan 2018? U vindt het op www.woonplus.nl in de rubriek 'over woonplus' onder 'publicaties/jaarplannen'. CORPORATIES LEREN, HUURDERS PROFITEREN l»AWa#T#6ï AtïHS-IIÏfcCHMMI» 201? Jaarlijks vergelijkt Aedes, de branche organisatie voor woningcorporaties, alle woningcorporaties in een zoge naamde benchmark. Op verschillende onderdelen worden corporaties met elkaar vergeleken: Huurdersoordeei, Bedrijfslasten, Duurzaamheid, Beschikbaarheid 81 Betaalbaarheid en Onderhoud Verbetering. Woonplus levert jaarlijks cijfers aan die worden meegenomen in de benchmark. Dat doen we, omdat we het belangrijk vinden om te weten hoe we ons verhouden tot andere corporaties. Dat geeft ons inzicht in waar we nog verder kunnen verbeteren. Op het gebied van huurdersoordeel scoort Woonplus een B. We scoren op alle onder delen daarvan boven het gemiddelde van de sector. Bij bedrijfslasten zitten we rond het gemiddelde met een score B. Qua duurzaamheid kan Woonplus nog een hoop winst behalen. We scoren op dit moment een C en dat betekent dat we onder het gemiddelde van de sector zitten. Gezien de ambities die op het gebied van duurzaam heid zijn gesteld, verwachten we hier in de komende jaren beter op te scoren. Bij het onderdeel betaalbaarheid beschikbaarheid wordt er op sectorniveau nog niet gescoord. Wel is duidelijk dat Woonplus ruim aan de wettelijke normen voldoet. Het onderdeel onderhoud verbetering is nog in ontwik keling. De cijfers zijn nog niet compleet en kunnen op dit moment dus nog niet goed met elkaar worden vergeleken. Meer informatie over de benchmark en de resultaten van alle andere corporaties zijn te vinden op www.aedes.nl/dossiers/ benchmarken. E Algemeen m Valeriusstraat 3 Postbus 25 j= 3100 AA Schiedam (010) 20 45 100 V) 3 www.woonplus.nl 3 WE Beheer B.V. (010) 20 45 204 Colofon Woonplus verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Aan de inhoud kunnen geen rechten worden ontleend. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt woensdag 31 januari.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 12