december 2017 mam V Column_ Oud en nieuw Onderhoud. Gemeente Schiedam en Woonplus willen nieuwe, duurzame woningen bouwen Onderhoud| Zorg voor onderhoud en ventilatie Kort Herontwikkeling Parkweg Midden In het gebied Parkweg Midden in de wijk Nieuwland wil Woonplus in samen werking met de gemeente Schiedam duurzame woningen en appartementen voor gezinnen en één- en tweepersoonshuishoudens ontwikkelen. Die vervangen de flat- en portiekwoningen die er nu staan. In september tekenden de gemeente Schiedam en Woonplus hiervoor een intentieovereenkomst. Dat is de eerste stap in de herontwikkeling van het gebied. Het is de bedoeling de nieuwe woningen binnen zes jaar te realiseren. Al sinds de zomer struikel ik tijdens mijn wekelijkse rondje boodschappen over de pepernoten en oliebollen. De afgelopen maanden had ik er echt niks mee. Die lekkernijen horen wat mij betreft bij de gure wintermaand met ijsbloemen op het raam en dikke pakken sneeuw in de straten. Toegegeven, in september heb ik een oliebol geproefd, wat dus haaks stond op mijn gevoel voor traditie. Reikhalzend heb ik uitgekeken naar deze decembermaand. Nostalgie hoort toch eigenlijk wel een beetje bij ons. Of mis schien ook weer niet. De wereld om ons heen verandert rap, veel sneller dan wij beseffen. Daardoor maken we veel nieuwe dingen mee en veranderen of verdwijnen tradities. We denken soms met weemoed terug aan 'die goede oude tijd', maar het is de vraag of het erg is. Laat kinderen een cassettebandje of fotorolletje zien en ze hebben waarschijnlijk geen idee wat dat is. De felgroene telefooncel die vroeger op elke straathoek stond, mis ik geheel niet. Ik ben blij met mijn smartphone, com puter, internet en Netflix. Het is een kwestie van het goede van het oude behouden en mooie nieuwe dingen toe voegen. Ik kan genieten van Chinees eten of een broodje Döner kebab en ook van een (ouderwetse) stamppot boeren kool of zuurkool. Zo zie ik het mooie van het Suikerfeest, het meeswingen tijdens de Marcha di Seü en van het gezellige traditionele Kerstdiner. Nog een paar dagen en dan vieren we 'Oud Nieuw'. Voor mij is dat een tradi tioneel feest waarbij oliebollen helemaal passen. Hoe u het ook viert (of misschien zelfs helemaal niet); namens alle mede werkers van Woonplus wens ik u en uw dierbaren een leuke jaarwisseling en een goed en gezond 2018! Bob Venhuizen Directeur-bestuurder Reacties op deze column zijn natuurlijk welkom. Deze kunt u met mij delen via db@woonplus.nl. In de plannen voor de herontwikkeling sloopt Woonplus 304 flat- en portiekwonin gen in acht complexen aan de Parkweg, de Monseigneur Nolenslaan, de Burge meester Van Haarenlaan, de Van Heuven Goedhartstraat en de M.C.M. de Groot straat. Daarvoor in de plaats komen duur zame nieuwbouwwoningen, die passen in een toekomst zonder aardgas. In de intentieovereenkomst spraken we af dat we nieuwe woningen realiseren voor zowel gezinnen als voor één- en tweepersoons huishoudens. Ongeveer zestig procent van deze woningen verhuurt Woonplus als sociale huurwoningen, veertig procent komt beschikbaar voor de vrije sector. Planning De wens van de gezamenlijke herontwikke ling legden we vast in een intentieovereen komst. Hierin staan de uitgangspunten die nodig zijn voor de volgende stappen. De komende periode werken we de intentie overeenkomst uit. Dit moet leiden tot een herontwikkelingsovereenkomst. De eerste uitverhuizingen verwachten we eind 2018 en de oplevering van de laatste woning eind 2023. Bewonersinformatie De bewoners ontvingen een brief over de plannen. We verstuurden onlangs ook de eerste nieuwsbrief, waarmee we bewoners informeren over de herontwikkeling. In deze eerste nieuwsbrief stond informatie over het uitverhuizen, de fasering en het leegstands- beheer door Adhoc. Op www.woonplus.nl vindt u de nieuwsbrief op de pagina 'ik ben huurder' onder Parkweg Midden. Een geiser voor warm water Veel woningen in Nederland en dus ook bij Woonplus beschikken voor de berei ding van warm water over een gasgeiser (keukengeiser). Een gasgeiser is een zogenaamd open verbrandingstoestel en die heeft een aantal belangrijke aan dachtspunten; goed en regelmatig onderhoud én ventilatie. Noodzakelijk onderhoud De meeste huurders van Woonplus huren een keukengeiser bij Eneco (voorheen Tempus). Eneco verzorgt dan het belangrijke, jaarlijkse onderhoud en eventuele vervan ging als dat noodzakelijk is. Het is belangrijk dat u Eneco de gelegenheid geeft het onderhoud uit te voeren. Meestal vindt u tegen de zijkant van de geiser een sticker waarop de laatste onderhoudsdatum is vermeld. Is de geiser niet van Eneco, dan is het mogelijk dat de geiser eigendom van de vorige huurder was en aan u is 'over gedragen'. In dit geval bent u zelf verant woordelijk voor het laten uitvoeren van het jaarlijks onderhoud. Voor het onderhoud kunt u terecht bij een erkende installateur. Het is belangrijk dat u dit doet; een niet goed onderhouden geiser is levensgevaarlijk. Goede ventilatie is belangrijk Daarnaast is het van groot belang dat de keuken wordt geventileerd als u de geiser gebruikt. Een gasgeiser maar ook het gasfornuis gebruikt zuurstof uit de ruimte waarin deze is opgesteld. Als er te weinig verse lucht wordt toegevoerd, kan het gevaarlijke koolmonoxide ontstaan. Kool monoxide is reuk- en geurloos. Ontstaat er koolmonoxide in de woning dan kunt u bewusteloos raken en zelfs overlijden. Zet ramen open bij gebruik van de geiser maar ook bij gebruik van het kooktoestel. Meer informatie over onder andere geiser- onderhoud, installatie en koolmonoxide is terug te vinden op www.energieveilig.nl. Huisuitzettingen voorkomen in Schiedam Woensdag 29 november startten Stroomopwaarts, de WijkOndersteunings- Teams (WOT's) en Woonplus met de gezamenlijke aanpak om huisuitzettingen in Schiedam te voorkomen. Daarvoor ondertekenden de betrokken partijen een convenant. De aanpak is het vervolg op de pilot die de partijen in 2016 in Schiedam-Noord startten. Het doel was na te gaan welke maatregelen haalbaar zijn om 'aan de voorkant' erger te voorkomen. Deze pilot richtte zich op het voorkomen van uit huiszettingen van gezinnen met kinderen. Omdat deze preventieve aanpak in vrijwel alle gevallen succesvol was, passen de betrokken partijen die nu in alle wijken toe. Gewijzigde openingstijden in januari In januari gelden op een aantal dagen aangepaste openingstijden: Maandag 1 januari: gehele dag gesloten (Nieuwjaarsdag) Dinsdag 2 januari: tot 12.00 uur gesloten Voor spoedeisende reparaties kunt u ons altijd bellen via telefoonnummer: (010) 20 45 100. U wordt dan door geschakeld naar onze wachtdienst. Openingstijden en afspraak maken Ons kantoor is van maandag t/m vrijdag van 08.00 - 17.00 uur geopend. Woonplus werkt op afspraak. U kunt zelf via www.woonplus.nl een afspraak maken op het moment dat het u uitkomt. U kunt ook op werkdagen bellen tijdens ons tele fonisch spreekuur van 08.00 - 11.00 uur. Telefonische bereikbaarheid Woonplus is op werkdagen tussen 08.00 en 11.00 uur telefonisch bereikbaar via (010) 20 45 100. U kunt de volgende keuze maken: 1.Reparatieverzoeken, vragen van de huurders 2.Verhuur, huuropzegging, nieuwe woning, woonruimteverdeling 3.Eindafrekening, afrekening stookkosten, incasso en/of servicekosten 4.Vragen/meldingen over woonomgeving, vervuiling, ongedierte of overlast 5.Overige vragen Website Veel informatie is ook terug te vinden op www.woonplus.nl. Staat het antwoord op uw vraag er niet bij of is het niet het antwoord dat u zoekt? Dan kunt u uw vraag ook stellen door het contactformulier in te vullen. Dit kan 24 uur per dag, op het moment dat het u uitkomt. Reparatieverzoek U kunt uw reparatieverzoek doen via onze website. Aan de hand van uw digitale melding, nemen wij contact met u op voor verdere afhandeling. Ook kunt u maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 11.00 uur uw reparatieverzoek melden via telefoon nummer (010) 20 45 100, keuze 1. Spoedeisende reparatieverzoeken kunt op alle dagen en tijdstippen doen via (010) 20 45 100. Buiten kantoortijden wordt u dan doorverbonden met onze nooddienst.

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 13