Statiegeld op blik ra Met de weekend metro rijden we later naar huis 0O Lever je kerstboom in Dansfeest Eigen kersttruck 3E Diner Voedselbank 1 Goed om te weten OCCASION KOPEN? CHECK 'M OP CARFAX.NL 5 WOENSDAG 27 DECEMBER 2017 Net als voorgaandejaren organiseren de ge meente Schiedam en Irado weer een inza- melactie voor kerstbomen. Daarmee is een leuk zakcentje te verdienen. Voor elke kerst boom die wordt ingeleverd krijg je €0,50. Verzamel na de feestdagen dus zoveel mo gelijk kerstbomen en breng ze naar één van de negen inzamellocaties. Dat kan op 28 en 29 december 2017 en op 2,3 en 8 januari 2018. Op de website van Irado staan de pre cieze locaties en tijden. Groen Links-fractievoorzitter ieroen Ooijevaar heeft in de raadsvergadering van dins dagavond een motie inge diend, waarmee het college opgedragen wordt de ge meente aansluiting te laten zoeken bij de recent gelan ceerde Statiegeldalliantie. Het grootste deel van het zwerfvuil dat Schiedam ont siert bestaat uit plastic flesjes en frisdrankblikjes. De ge meente probeert op allerlei manieren het zwerfafval terug te dringen. Een bewezen pro baat middel om zwerfafval te voorkomen is statiegeld. Daar om wordt er al langere tijd aangedrongen op het in stand laten van de statiegeldrege ling voor PET-flessen en uit breiding daarvan met kleine PET-flesjes en blikjes. De Schiedamse gemeenteraad vroeg op 27 mei 2015 via een GroenLinks-motie aan het col lege er bij de VNG op aan te dringen te lobbyen voor die uitbreiding. Dit jaar werd een Statiegeldalliantie gelanceerd waarin vele maatschappelijke organisaties, bedrijven en ge meenten samen ijveren voor statiegeld op kleine PET-fles- jes en blikjes. GroenLinks vraagt de raad nu Schiedam ook te laten aansluiten bij dit samenwerkingsverband. Ooijevaar: "Zwerfaval is slecht voor het milieu én is ook een grote ergernis van veel men sen. De gemeente steekt daar om veel geld in het opruimen van zwerfafval en in zaken als afvalbakken op allerlei plek ken in de stad. Dat is goed en nodig, maar we zouden een hoop zwerfafval kunnen voor komen als er statiegeld op de plastic flesjes en frisdrankblik jes komt. Daarom zou het goed zijn als ook de gemeente ijvert voor invoering daarvan." Houdt u van dansen en gezelligheid? Kom dan zondag7januari naar het muzikale Mag ik deze dans van u? Van 14.30 tot 17.00 uur is de dansvloer geopend in DrieMaasStede, Voorberghlaan 35. Dansen is niet alleen leuk, maar ook nog eens gezond! Mag ik deze dans van u? is een uitnodiging aan alle senioren om gezellig te komen dansen tij dens de gezellige dansmiddagen onder lei ding van allround zangeres Rita Young. Een kaartje kost 3,50 euro, in de zaal verkrijgbaar. Dirk van den Broek bedankt in het jubileum jaar op bijzondere wijze de klanten voor hun trouw: met een online commercial met een knipoog naar die andere rode vrachtwagen. Het is de eerste keer dat Dirk van den Broek een online commercial maakt. Daarin is te zien dat ook de eigen bakkers en chauffeurs zich van 's ochtënds vroeg tot 's avonds laat inzetten om klanten een smakelijke en voordelige kerst te bezorgen. Directeur Mar cel Huizing: "Meteen een mooie kans om iedereen een mooi 2018 te wensen." Dinsdag 9 januari is het ein delijk zover: dan wordt het nieuwe schoolgebouw op Singel 5 in gebruik geno men. Dat doet De Singel sa men met partner Kinderop vang Mundo en dan is Schiedam een prachtig IKC rijker! Er is de afgelopen maanden heel hard gewerkt om alles op tijd af te krijgen. Vrijdag 12 januari wordt de opening samen met ouders, buren en andere belangstellenden gevierd. Een dag eerder met genodigden. Afgelopen week vond weer het jaarlijkse di ner voor de cliënten van de Voedselbank plaats in de Grote Kerk. Inmiddels is dit al een aardige traditie geworden. De tafels in de Grote Kerk en de couverts die hierop geserveerd worden, worden gespon sord door bedrijven en particulieren. Schie dammers die afhankelijk zijn van de Voed selbank, wordt zo vlak voor kerst een heerlijk avondje uit aangeboden. Voor de kinderen was er een aardigheidje. EF Vanaf 29 december rijden onze metro s in de weekenden een uur langer door. Vanaf 29 december gaat de pilot van de weekendmetro van start. Dit betekent datje in de nacht van vrijdag op zaterdag en de nacht van zaterdag op zondag een uur langer kan reizen met de metro. De weekendmetro rijdt op alle lijnen, maar met lijnen B en E rijden we ingekorte trajecten. Lijn E rijdt tussen Slinge en Pijnacker Zuid en lijn B rijdt tussen Nesselande en Schiedam Centrum. De weekendmetro rijdt een jaar lang op proef. Meer goed nieuws; gratis metro tijdens oud en nieuw! Tijdens oud en nieuw rijden de metro's elke 10 minuten gratis tussen 22:00 en 02:00 uur. We rijden op een ingekort traject tussen Schiedam Centrum en Capelsebrug en Melanchthonweg en Slinge. Plan je reis en kijk op ret.nl/oudennleuw voor meer informatie. De CAR FuX weet vee! over de historie van gebruikte auto's; APK reparaties en historie, ongevalsindicatoren, terugroepacties, vorige eigenaren en nog veel meer. Dus check voor je beslist eerst het CARFAX-rapport. ret.nl/weekendmetro

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 5