Dijksmans' noodkreet krijgt landelijk aandacht DURONT DOOR DE OGEN VAN DE SCHIEDAMMER E*É4ri!^riiW Koninklijk respect voorYets Foundation Uw droomhuis gevonden? DUPONT Het gemeentebestuur van Schiedam wenst u een gelukkig en gezond 2018! De makelaar voor Aan- verkoop www.dupont.nl 010-473 88 88 9 WOENSDAG 27 DECEMBER 2017 LANDELIJKE AANDACHT Wij nodigen u van harte uit voor de nieuwjaarsbijeenkomst van de gemeente Schiedam op zaterdag 6 januari 2018. De bijeenkomst vindt plaats van 16.00 uur tot 18.00 uur in de foyer van het Theater aan de Schie, Stadserf 1 Het thema van dit jaar is 'Door de ogen van de Schiedammer'. Een expositie met foto's van Schiedammers-toont hoe zij tegen hun stad aankijken. gemeente Schiedam iSlilUlaiilBkiM. SCHIEDAM - In oktober meld de Excelsioreo-jeugdvoorzit- ter Remko Dijkmans het in een open brief aan de leden: hij vertrekt. Niet, omdat hij al 25 jaar voor de club in touw is en een andere invulling van zijn vrije tijd ambieert, maar om dat hij genoeg heeft van het gezeur van ouders, die menen dat het talent van hun kroost onderschat wordt. Zijn verhaal is nu landelijk op gepakt. "Ik ben het gezeur zat", verklaart hij zijn in Thur- lede betreurde vertrek. Nogal wat ouders menen namelijk. dat hun zoon een Ronaldo of Messi is. Ze staan erop, dat dat kereltje in een hoger elftal wordt geplaatst, dreigen weg te lopen als dat niet gebeurt en vragen om een toptrainer, stelt hij uit ervaring wijs ge worden vast. "Door de jaren heen is er veel veranderd. Het kostte geen moeite me aan te passen, als de spelersgroep, de organisatie of veranderin gen in de maatschappij daar om vroegen. Maar de laatste tijd wordt geen aanpassing meer gevraagd: het wordt af gedwongen." De noodkreet is in Nederland neergedaald en alom herkend. Televisie, radio en dagbladen pakten het op. Zijn brief leverde duizenden reacties, zijn verhaal in het AD/RD en interview op Radio 1 voegden er een tigvoud aan toe. "Aanvankelijk dacht ik dat het over zou waaien. Nu lijkt er een vervolg te komen. Het is niet alleen een voetbalpro bleem. Ook andere sporten en het onderwijs kampt er mee." Hij is dus geen roepende in de woestijn. Inmiddels heeft ook de KNVB hem uitgenodigd voor een gesprek. Yets Foundation-voorman Peter Ottens mocht op de jubileumdag van het Oranje Fonds lunchen met Koning Willem-Alexander. (Foto: PR) SW/zo's Dick Tijdeman is de best scorende aanval ler. Met 24 treffers nam hij zelfs bijna de helft van de productie van SW/zo voor zijn rekening. De stand: 1. Dick Tijdeman (SW) 24 doelpunten; 2. Nino Netten (VFC/za) 17; 3. Rollie Oliviera (PPSC) 15; 4. Gert-Jan van der Veen {DVO'32) 11; 5 en 7. Faybian Hertstein (SW/zo), Nick Buuron en Gino Matis (Cion) 9; 8 t/m io. Ricardo Merre- laar (Zwaluwen), Yuri Nooteboom (KetheISp/ za), Remco Wuijster (Ket- helSp/zo) 8. SCHIEDAM - Bescheidenheid siert Peter Ottens, die zich met Yets Foundation ten doel stelt om jongeren zelfredzaam te maken zodat ze een positieve rol in de maatschappij kunnen gaan vervullen. "Voor ons is het veel meer een bekroning om te ervaren wat ons werk met de ontwikkeling van die jongeren doet." Vandaar, dat hij de uitnodiging voor de landelijke dag van het Oranjefonds, als eervol maar niet als beloning voor de inzet en het werk van hem en de medewerkers beschouwde. "De opgetogen verhalen van de jongens, die bij ons spor ten, maken ons pas echt blij en vertellen dat we goed bezig zijn." Die 'we' zijn ook de coa ches, die het succes bepalen. "Zij werken keihard, hebben passie." Bij Yets draait het om sport, onderwijs en sociale in tegratie. Die formule dwingt respect af. Vandaar, dat Ottens op dat feest als één van de drie 'succesverhalen', mocht aan schuiven aan de tafel van Ko ning Willem-Alexander. Dat deed hem wél goed. "Want het is natuurlijk gaaf als je uit zovelen gekozen wordt om met de koning te lunchen." Remko Dijkmans (inzet) trof langs de lijn te vee! vaders en/of moeders, die dachten dat hun telg tekort gedaan werd. "Ze moeten niet zeuren." (Foto: Excelsior'20/Fb) «s. L< e. I <5* «Sv r 5 Rotterdamsedijk 437 3112 AS Schiedam T. 010 473 88 88 info@dupont.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2017 | | pagina 9