GEMEENTE-RAAD T E SCHIEDAM. Gratis uitgegeven aan de geabonneerden van De Maasbode Zitting van Vrijdag3 JuniJ. VAN DEN Voorzitter, de heer Burgemeester. Opening ten 10 ure. Tegenwoordig 14 leden. Afwezig de heer van der Schalk, uit lioofde van voortdurende ongesteldheid. I. De notulen van het verhandelde in de zitting van 12 Mei jl. worden gelezen en goedgekeurd. II. Is ingekomen eene resolutie van Ged. Staten, liou- dende goedkeuring van het besluit van den Raad tot het beschikken over den post van onvoorziene uitgaven der begrooting over 1852, en wel door middel van af- en over- schrijving. Aangenomen voor kennisgeving. III. Ingekomen gelijke resolutie tot hetzelfde einde. Gelijk besluit. IV. Eene derde gelijke resolutie tot hetzelfde einde is ontvangen en wordt mede voor kennisgeving aangenomen. V. Is ingekomen eene resolutie van Ged. Staten, hou- dende goedkeuring van het raadsbesluit tot onderliandsche verhuring van stads grond aan P. S. Engering. Aan genomen voor kennisgeving. VI. Is ontvangen eene resolutie van Ged. Statenbe- trekkelijk den tijd van inzending der gemeente-rekening over 1852. Aangenomen voor kennisgeving. VII. Is ingekomen eene resolutie van Ged. Statenwaarbij bedenkingen worden voorgedragen op de wijze van inzen ding der vastgestelde verordening regelende de breedte en diepte der wateringen en hein-slooten in het West- en Oost- Frankenland, het Zuidergors en het Galgoordmoetende die verordeningals betrekking hebbende tot eene aange- legenheid van het watersehaps-bestuuraan dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland gezonden wordendie ze aan de goedkeuring van Ged. Staten moeten onderwerpen. In handen gesteld van de commissie voor plaatselijke ver- ordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd ten fine van consideratie en rapport. VIII. Is ontvangen eene resolutie van Ged. Staten houdende goedkeuring van het kohier voor de stedelijke belasting op de huurwaarde der vaste pan dendienst 1853. Aangenomen voor kennisgeving. IX. Is ontvangen eene circulaire van den Commissaris des Konings houdende intrekking der vroegere aanschrijving betreffende de vaststelling eener verordening nopens de uitroeijing van rupsen-nesten. Aangenomen voor ken nisgeving. X. Is ingekomen het rapport van de commissie van fabrikagie over de uitgifte in huur van stads-grond aan H. J. Plant en P. W. van Dijk. Uit dat rapport blijkt, dat de commissie zich met belanghebbenden en met den architect onderhouden en de verdeeling van den grond ge- regeld heeft. Zij stelt mitsdien voor, dat er op de gedane verzoeken gunstig moge worden beschikt; dat de grond tegen zekeren prijs hoogstens voor den tijd van ddn jaar, worde verhuurden dat de goedkeuring van Ged. Staten daarop gevraagd worde. Dit voorstel is met algemeene stemmen aangenomen. XI. Nog wordt door de commissie van fabrikagie haar rapport aangeboden op het adres van G. Duijser, strekkende tot het afstaan in eigendom van stads-grond tot het vesti- gen van eene koperslagerij. Bij de commissie bestaan geene bedenkingen tegen de inwilliging van het gedaan verzoek en zy stelt alzoo voor daarop gunstig te beschikken. Een der leden vraagtof er niet eenige zwarigheid tegen de inwilliging van het gedaan verzoek bestaatnamelijk dat de grond, waarover men thans beschikken willater tot een ander nuttig einde zou kunnen worden gebruikt. De Voorzitter antwoordt, dat, wanneer om die reden de grond moest geweigerd worden alle dergelijke aanvragen zouden behoren te worden afgewezen, omdat men nimmer zou kunnen beweren, dat een verlangde grond niet later tot een ander nuttig doel zou kunnen dienenen dat voor het overige de grondwelke het hier geldtvan zoo wei- nig belang en zoo klein in omvang is, dat er geene zwa righeid bestaat het verzoek in te willigen. Gemeld lid merkt op, dat zoo de stad daar ter plaatse veel beschikbare grond hadhij zich dan met het gedane voorstel zou kunnen vereenigendoch dat hij anders in bedenking geeft, om het stuk grond te behouden met het oog op de uitbreiding van de in de nabijheid gelegen asch- schuur en vuilnisstal. De Voorzitter antwoordtdat zoo het verzoek wierd ge weigerd men toch onder Mathenesse zou bouwen. De zaak is ook niet van dat groote belangdaar het slechts een stukje grond van 44 vierkante ellen betreft. Met algemeene stemmen wordt besloten op het adres gunstig te beschikken. XII. Door de commissie van fabrikagie wordt haar rapport aangeboden over den afstand in eigendom van een stads gebouw en grond aan A. Voogd enC. van Wagtendonk tot het bouwen van eenen paardenstal. Het is der commissie voorgekomendat er geene bezwaren tegen de inwilliging van het gedaan verzoek bestaan. Zij meent alzoo tot de uit- gifite in eigendom te moeten adviserenen tevenszoo adressanten zich nader tot den Raad mogten wenden ook tot het nemen van een gunstig besluit ten aanzien der uitbreiding van den aangevraagden grond. Een der leden van de commissie merkt op dat zij ge- oordeeld heeft, dat er aan de adressanten zonder nadeel voor de stad meer zou kunnen worden afgestaan dan zij gevraagd hebben. De stad heeft aan dien meerderen grond niets en het bezit daarvan is voor de adressanten van we- zenlijk nut. Een lid ziet er bezwaar in bij de omschrijving van het te nemen besluit, dat de Raad meer grond zou ver- leenen dan er gevraagd is. Hij wil dat meerdere stukje grond den adressanten volstrekt niet onthouden, maar zij moeten er ten minste om vragen. En om hen daartoe in de gelegenheid te stellenkomt het hem voor, dat het wenschelijk ware, dat deze zaak tot eene volgende zitting wierd aangehouden. De Voorzitter kan zich met dat voorstel gereedelijk ver eenigen. Dienovereenkomstig wordt tot aanhouding van dit punt besloten. XIH. Wordt ter tafel gebragt een rapport en nader voorstel van de gecombineerde commissie van curatoren der Latijnsche school en directeuren van de stads-teeken- school, betrekkelijk de benoeming en aanstelling van eenen stads-onderwijzer in de wiskunde. Uit dat rapport blijkt, dat na onderzoek acht personen in de termen gevallen zijn om tot het vergelijkend examen te worden toegelaten. Slechts vijf hebben aan de oproeping tot dat einde gedaan beantwoord. Bij het geliouden examen heeft niet een dier sollicitanten getoond de vereischte kundigheden te bezitten. Het is der commissie alzoo onmogelijk geweest een be- paalden kandidaat aan den Raad voor te stellenveel min aan te bevelen. Deze uitkomst schrijft zij voornamelijk toe aan het te lage cijfer van het vastgestelde tractement (van 700). Zij stelt mitsdien voor, dat de Raad bepale, dat de aan te stellen onderwijzer in de wiskunde onderrigt zal moeten geven, behalve de Latijnsche school, en de stads- teekenschoolook in de zeevaartkunde aan minvermogen- den van wege den Raad aangewezen. Daarentegen zou het tractement dan worden verhoogd tot f 1000. De heer Schade van Westrum herinnert, dat, toen den vorigen keer deze zaak behandeld werd, hij zijne verwon- deringbetuigdedat een tractement, hetwelk vroegernaar hij meent, slechts /150 of /250 bedroeg, op /700 zou ge steld worden. Het bevreemdt hem nu nog veel meerdat men voor dat verhoogde honorarium nog geene bekwame en geschikte personen heeft kunnen vinden. Kwam hem /700 reeds te hoog voor, nog veel meer is dit het geval met het voorgesteld cijfer van /1000. Hij brengt gaarne

De Maasbode | 1853 | | pagina 3