iff AAN DE HUISVROUWEN! I* I4.U S-CO UK. AMT. 1000 GULDEN dengene te zullen betalen Qm aan de veelvuldig aan ons gedane aanvragen te voldoen, hebben wij besloten bier ter stede, maar slecbts voor korten tijd, een dep6t te vestigen van onzereeds door geheel Nederland zeer gunstig bekende Linnengoederen. Wij kunnen geredelijk aannemen, dat de geachte Inwoners dezer stad ons reeds door de Amsterdamsche Nieuwsbladen kennen; voor hen eehter die ons nog niet kennen houden wij ons verpligt de gronden te ontwikkelen, die ons bewo- gen-hebben van uit Berlijn naar Nederlandte komen en onze Linnengoederen zoo goedkoop aan te bieden. Het is meer dan bekend, dat tegen het einde van gepasseerde jaar het Duitsche Tolverbond met eene to- - tale oplossing bedreigd werd; aan handel en nijverheid werd daardoor een zoo gevoelige slag toegebragt, dat bijna alle Fabrieken stil stonden en dien ten gevolge de werklieden broodlo'os zonder vooruitzigt op verdienste moesten ontslagen worden. Onze fabriek moest evenzeer in dit noodlot deelen en daar wij het niet over ons verkrijgen kondenom onze werklieden, die meestal vaders van huisgezinnen waren, uit onzen dienst de ontslaan, overtuigd dat zij zonder onze hulp in armoede en ellende zouden vervallen, vestigden wij het oog op het Buitenland en wij besloten, ten einde al- tijd in het bezit van de noodige comptante sommen ter voortzetting van onze fabriek te zijn, om 800 kisten Linnen- goed naar Nederland te zenden als zijnde het eenigste land van het Contingent, hetwelk alleen van de politieke be- weging was verschoond gebleven. Wij hebben ons in onze verwachtingen geenszins te leur gesteld gezien. De deugdzaamheid en schoonheid onzer goe- deren, als ook de buitengewoon lage prijzen zijn oorzaak geweest, dat overal waar wij geweest zijn, wij ons met een uitgestrekt debiet mogten verheugen. Daar nu echter het Tolverbond weder tot stand is gekomen en daardoor de staking van het vertier heeft opgehoudenzijn wij voornemens zoo spoedig mogelijk naar Duitschland terug te kee- ren. De liooge ingaande regten in Duitschland verhinderen ons echter, onze goederen weder in te voeren, en het is daarom dat wij besloten hebben, verre beneden den Fabrieksprijs te verkoopenen overal waar slechts voor uitzigt op een willig debiet bestaat voor korten tijd depots te vestigenom zoo spoedig als mogelijk met onze artike- len te kunnen opruimen. Het is daarom dan ook dat wij volgaarne aan de talrijke aanvragen die van uit deze stad aan ons gedaan war den voldeden, en een depbt alhier gevestigd hebben. Wij maken tevens hiermede onze prijzen bekend, tegen welke wij verkoopen. Wat aangaat de goedkoopheidzal onze prijs-courant zeer zeker aan alle verwachtingen kunnen vol doen; om echter elk wantrouwen aangaande de echtheid van onze goederen te voorkomen, daar wij bij onze aankomst in Nederland vernomen hebben, dat vroeger vreemde kooplieden het vertrouwen van het publiek gemisbruikt hebben en katoen voor linnen verkochten zoo maken wij bij dezen daarop opmerkzaam, dat wij den Heer Prof. Baumhauer, Hoogleeraar aan de 111. Hoogeschool te Amsterdam verzocht hebben, ons magazijn te onderzoeken en laten wij het attest ons door dezen heer gegeven, insgelijks volgen; verder beloven wij die in een door ons voor zuiver linnen verkocht stuk linnen het geringste inweefsel van katoen kan aantoonenals ook aan dengenen die tafelgoed van ons heeft ontvangenhetwelk na gewasschen te zijn, het geringste van deszelfs schoonheid van dessin verliest. (Men behoeft slechts een servet van het stuk af te knippen en te laten wasschen om zich dadelijk te kunnen overtuigen). ATTEST. Op verzoek van de Heeren PASSARGE IIIRSCHFELD Cie., uit Berlijn, heeft de Onderge- geteekende, Hoogleeraar der Scheikunde aan de Amsterdamsche Doorluchtige School, in hun Magazijn, op den Nieuwen- dijk, H 239, Negen Stukken Linnen uit eene groote partij van negen verschillende soorten uitgezocht, en vau deze stukken Monsters doen afknippen. De Negen verschillende Soorten zijn in hun Catalogus bekend onder de vol- gende Namen1°. Ordinaire Hausleinwand2°. Zware Leinwand3°. Rasenbleich Leine 4°. Bohmische Hausmacher Leine; 5°. Russische Hanfleinewand6°. Creas Leinewand aus dem Institut der K P. Seehandlung Societat; 7°. Hern - hutter Leine; 8°. IrrliindHche Leinewand; 9°. Konigs Kronen Leine.De Ondergeteekende heeft deze Monsters zoo- wel Scheikundig als Microscopisch onderzochten verklaartdat in geene dezer linnensoorten eenige vervalsching door draden van Katoen is gevonden geworden. E. H. von* BAUMHAUER. (VASTE BEPAALDE PRIJZEN.) Zware Garen Linuens, het Stuk van 32 of 44 Oude Ellen voor 12 Hemden /12, 13, en f 14 fijnere en de fijnste soorten voor fijne Sloopen,/15, 16, 17 en/18. Boheemsch Garen Linnen, geschikt voor Lijf- en Bed- linnen/15, 16, 17, 18 en 20. Boheemsch Eigen Gemaakt Linnen, een zeer aanbevelingswaardig Weefsel voor fijne Manshemden en geschikt voor sterke bedovertrekselshet Stuk /16, 17, 18, 20, 22 en 24. Echt Russisch Heuniplinnen, wegens de bijzondere duurzaamheid zeer geschikt voor Bedlakens en Mans Hemden, ruw, zoo als het van het Weefgetouw komt, het Stuk/13, 15, 17, 19, 23, 26, 28 tot/60. Hernhutters Linnen voor vron- wen Hemden en Kinderlinnengoedhet Stuk /14, 15, 16 en /"18; Koningskroon-Linnen voor extra fijne En- gelsche Hemden voor Heeren, het Stuk/24, 26, 30, 38, 56 tot/60. WITTE ZAKDOEKEN van geimiteerd of nagemaakt Linnen, het dozijn 36 cents, betere soort 60 cents, beste soort 1 Fijne Linnen Zakdoeken voor Kinderen, het '/2 dozijn h 85 cents; insgelijks voor Dames, met breede ran- den, vierkantnaar den nieuwsten smaak, het '/a dozijn 1.50 /2en/2.50; betere soort voor Heeren en Dames het y2 dozijn/3, 3.50, 4 en/5. Fijne Garen Batistlinnen Dames Zakdoeken batiste clairehet l/2 dozijn/3.50/4 en 5. Batistlinnen, zuiver Garen, echt Fransch, tot alle prijzen. PELLE EN DAMAST TAFELGOED. Ontbijt-Tafellakens (half Linnen, meest Linnen) voor 6 Personen het dozijn /3.50 zeer groote voor 10 Personen het Stuk/1.80 en 2. Tafellakens, 4 El groot, per Stuk /8.50; zuiver Linnen het Stuk voor 6 Personen /1.75 en 3. Kleine Ki n der-Ta fel s e r v e tt e n (half Linnen, het dozijn/1.50; grootere soort, in zuiver Linnen, het '/2 dozijn f 3 en f4, geheel groote soort het J/2 dozijn 2 en 2.50. Een Tafellaken en 6 Servetten 3.50. Een dito met dito, grootere soort /4.50 en 5. Een Tafellaken met 6 Servetten, in zuiver Linnen, 6 en 8. Een Groot Tafellaken (half Linnen) met 1 2 Servetten fl en 8. Een dito dito, in zuiver Linnen, 9, /10, /12 en/18. Een Damast Ta fellaken met 6 Servetten/7,/8, f 10 en 12; fijnere en grootere soort /Tl,/12 /14, 16 en /18. Een Groot Damast Tafellaken met 12 Servetten, in zuiver Linnen h /T6 18 en/20; grootere soort van Keper Hennep-Damast, allerfijnste en groote Servetten it /22/24 tot/50. Een Damast Tafelgarnituur voor 18 en 24 Personen, in verhouding tot de Garnituur voor 12 Personen gerekend. Jacquard Tafelgarni tuur, in zuiver Linnen, voor 6 Personen 7 en 10. Handdoeken in alle soorten, half Linnen en in zuiver Linnen, het dozijn 2.25 3 en 4; Damast Handdoeken, in half Linnen en in zuiver Linnen het '/2 dozijn/3,/4,/5,/6, en 7. Witte Damast Ont- byt-Servetten in alle grootten, slechts in zuiver Linnen, het stuk /2,/3,/4,/5 en/6, Theedoeken het V2 dozijn/1.75, /2 en /3. (N°.149. PASSARGEHIRSCHFELD COMP. Adres: Musis Sacrum. Lange Haven te Schiedam. Gedrukt by II. A. M. ROELANTS te Schiedam.

De Maasbode | 1853 | | pagina 8