de daartoe behoorende Registers zullen moeten doen inschrij- venten Raadhuize dezer gemeente Op Donderdag den 5den January 1854, de genen die wonen in de wijken A, B en C, en op Vrijdag den 6den January i854, de genen die wonen in de wijken D EFen G op beide de dagen des namiddags ten Brie ure. Dat, welke aanspraak op vrijstelling iemand zoude ver- meenen te hebben, hij echter verpligt is zich aan te ge- ven en te doen inschrijven. Dat Ouders Voogden en Regenten van Godshuizen hunne Kinderen of Pupillen in persoonof door iemanddaartoe schriftelijk door hen gemagtigdmoeten doen inschrijven, op verbeurte eener boete van f 25 tot 100, en in geval van volstrekt onvermogenop de straffe van eene gevan- genis van e'e'n tot twee maanden. Dat de wettige woonplaats of domicilie voor de inschrij- ving wordt gehonden, voor hen die ongehuwd zijn, de woonplaats der Ouders en, bij overlijden van beiden, die van den eerstbenoemden Voogd, en voor de gehuwden de plaats alwaar zij zich bevinden. Dat zijdie in een vreemd Landuit Ouderster oor- zaak van 's Lands Dienst afwezend, of op reiszijnde, buiten het Rijk zijn geboren, zullen worden ingeschreven binnen de plaats alwaar zij hunne wettige woonplaats hebben. Dat jonge Lieden, door Vader, Moeder, Yoogd of Cu rator achtergelaten en geen bestaan hebbendezullen wor den ingeschreven ter plaats, alwaar hunne Ouders, eerst- genoemden Voogd of Curator het laatst hunne woonplaats hebben gehaden deze niet bekend zijnde, op de plaats alwaar zij zich bevinden. Dat ook op de plaats alwaar zij zich bevinden zullen worden ingeschreven, die geene Ouders, Voogden of eigen bestaan hebben. Dat de Gealimenteerde en Kinderen in de Godshuizen zullen worden ingeschreven in de plaatsen alwaar de Gods huizen zijn gelegen of de alimentatie geschiedt. Vermanende Burgemeester en Wetiiouders voorn., wel ernstig elk en een iegelijk der belanghebbendenzoo wel als derzelver Ouders, Voogden en Curators, om zich ten gestelde tijde, ter inschrijving aan te melden, ten einde niet te vervallen in de boeten en poenaliteiten bij de wet- ten gesteld tegen de genen, welke zich niet hebben laten in schrijven, en welke voor dezulken, die tot de dienst geschikt zijnten gevolge hebben eene dadelijke designatie tot dezelve zonder loting, mitsgaders zoo voor hen als voor de genen, welke voor de dienst ongeschikt zijnof redenen van finale vrijstelling hebben, verwijzing in boeten van 5 en 10 tot 100 en 200 gulden en, bij volstrekt onvermogen tot gevangenis van 4 en 8 dagen tot 6 en 12 weken, onver- minderd de boeten, waarin de Ouders, Voogden en Cura tors vervallen zijn. Zijnde de plaatselijke besturen ten ernsitgste gelast om door alle middelen de nalatigen te ontdekken, en de voorschriften der wet ten hunnen opzigte te achtervolgen. Aldus gearresteerd den lOden December 1853, en afge- kondigd den 12den derzelfde maand. Burgemeester en Wethouders van Schiedam C. A. VAN BOL'ES. De Secretaris VERNfiDE. I I Gedrukt bij H. A. M. ROELANTS, te Schiedam

De Maasbode | 1853 | | pagina 6