Nieuw Maltlmsiaanscli e Bond Mej. G. Ploos v. Amstel „DE MOKER". Haal de Mopjes en Tokotjes, Broersveld 25-27. DANIËL MALTHA Lzn. BET VOLK Sociaal-Democratisclie Arbeiders Partij, Bewuste regeling van het kindertal. Deskundig Medewerkster, Brai voar Arbeidsrecht, DE NOTENKRAKER Vlaardingsche IJzerkoekjes. Onze leestafel. Huishoudelijke Vergadering Arbeiders. Abonneert U op die zijn heerlijk, fijn en licht. (Met Goud bekroond), WP Het beste adres voor Chocolade in vele kwaliteiten en soorten voorhanden, als MOCCA CREME 5 cent per stuk, TURKSCHE BATONS enz. enz. enz. Het beste adres voor yereenigingen en Wederverkoopers, LezersSteunt hen die ons steunen, doet uw inkoopen bij hen, die in ons blad adverteeren DAGBLAD VOOR DE ARBEIDERSPARTIJ 10 cent per week; fl.30 per kwartaal 15 cent per week; fl.95 per kwartaal voor, hetwelk het vermelden wel waard is. De kassier- looper K, welke in dienst was geweest van de firma Jansen Co. en volgens z'n meening onrechtvaardig was ontslagen, had dit voor het kantongerecht gebracht, daar z'n patroon hem z'n loon, schrik niet lezer, groot 500 centenniet had uitbetaald. Het blijkt hieruit hoe die christelijke patroon z'n geloofsgenoot met een hongerloon afscheepte. Is het geen schande Voor iemand met zoo'n verantwoorde- lyke betrekking, welke dagelijksch eenige duizenden guldens onder z'n beheer had en dan zoo'n loon. Nog maals, het is een schande. De man werkte 48 uren per week, dus ongeveer voor een dubbeltje per uur. Toch wordt Mr. W. II. steeds door arbeiders in den Daad gebracht, welke arbeiders zeker nog wel iets van hem verwachten. Dat men van dien man niets ten voordeele van de arbeiders kan verwachten, behoeft verder geen betoog. De Vergadering van den Bestuurdersbond op Zaterdag 16 Juli was vrij goed bezocht. Behalve de bespreking van enkele huishoudelijke zaken werd de steunbeweging voor Enschede besproken en voor zoover nog noodig geregeld. Besloten werd een 6000-tal manifesten van het N. V. V. te verspreiden en indien noodig, pogingen te doen tot het houden van een open bare collecte. Een bestuursvoorstel om bij voldoende deelnemig den volgenden winter een cursus in de Ned. Taal te doen geven voor leden van aangesloten organisaties, werd aangenomen. Een belangrijk punt op de agenda was de besprekingen over het Bureau voor Arbeidsrecht. Zooals ook elders blijkt, blijft de vroegere gesalarieerde bestuurder van de Houtbewerkersbond voor de plaatse lijke kuipersorganisatie werkzaam en kan hy dus Ambte naar van h6t Bureau blijven. Maar het Bestuur begreep dat in deze omstandigheden niet gevergd mocht worden, dat dit werk belangloos werd gedaan en zon daarom op middelen teneinde dat te voorkomen. Het is met het oog daarop, dat besloten werd met ingang van 1 Augustus het Bureau te verplaatsen naar Willem Beukelszstraat 4a, terwyl ook Bartsch zich bereid ver klaarde zich terug te trekken. Door den Voorz. werd dank gebracht aan Bartsch voor de bereidwilligheid omdat te doen, maar vooral voor het vele werk voor het Bureau verricht. Bestuursverkiezing was noodig door het vertrek van v. Staveren. Van de oprichting af was deze Secretaris en het spreekt vanzelf dat ook dank gebracht werd voor zyn werk. In zijn plaats werd Spronkers gekozen, terwyl de verschillende functien onderling zullen worden verdeeld. Voorloopig is het adres van den Bestuurders- bond W. Beukelszstraat 4 a. Vervolgens werd nog besloten een aantal manifesten, over de bouwvakstaking te Amsterdam, uitgegeven door het N. V. V., te verspreiden. Een voldoend aantal verspreiders gaven zich op, waarna de geanimeerde vergadering werd gesloten. De tweede vacature was die van Secretaris, door., benoeming van administrateur der coöperatie van dei Heer W. Noordeman. Door een der aanwezigen weid candidaat gesteld W. Drop, die door enkele bestuurden werd aanbevolen. Hij meende echter voor de candidatnoi te móeten bedanken omdat hy als Secretaris de contro leur zou moeten zijn van de administrateur die mede om die controle zoo vrij mogelijk te doen zijn, moest behooren tot het personeel en niet tot het Bestuur. Over die motiveering door Drop ontstond eenige discus sie, waarbij door den voorz. werd opgemerkt dat Drop ook gesolliciteerd had naar de betrekking van adminis trateur en nu bezwaar heeft tegen het Secretariaat, waarop door deze zeer terecht werd opgemerkt dat dit niets veranderd aan de situatie van het oogenblik. 't Eind was dat de heer Postema als Secretaris werd benoemd, in de plaats van v. Staveren werd aan gewezen den heer A. van Weele. De Coöperatieve Bakkerij en Verbruiksver- eeniging „De Yoorlooper" hield Woensdagavond een algemeene vergadering, die, zooals de Voorz. In zyn openingswoord mededeelde, in hoofdzaak belegd was voor de wisseling in het bestuur. Allereerst was aan de orde de benoeming van een Voorz., door het bedenken van den Heer A. de Witte. Men herinnerde zich dat deze aan het einde der vorige vergadering zyn ontslag nam, als gevolg van de discussie op de mogelijkheid tot beperking van de nachtarbeid. Wij hebben toen al gezegd dat die ontslagname ons inziens, niet gemotiveerd was door het voorgevallene en uit de toelichting van den Voorz. bleek thans, dat hy in enkele uitingen van een der opposanten een be schuldiging van onbetrouwbaarheid zag. Desgevraagd verklaarde hij een benoeming als Voorz. wel wèèr te kunnen aanvaarden als J. Hoogerwerf (de opposant) zijn beschuldiging waar maakte of introk. Deze had kennis gegeven door verplichte werkzaam heden niet aanwezig te kunnen zijn en dus ging dat intrekken of waarmaken niet best. De voorz. stelde zich beschikbaar en werd met groote meerderheid weer gekozen. Heel ernstig werk lijkt het op deze wijze in het geding brengen van persoonlijke zaken ons niet. Ontvangen De Sneeker Meeting, propagandablad van de soc.-dem. arb. party, afdeeling Sneek. Uitgegeven ter gelegenheid van de groote provinciale openluchtmeeting te Sneek op Zondag 31 Juli 191 Het is een frisch en echt propagandablad, bevattende artikelen van onze partijgenooten de Haas, van Wijhe, Spiekman, Leeuwenburg, Gerhard en Jansonins. Het zal zeker zijn doel niet missen en wij wenschen onze Noordervrienden een flink succes. STETJXPESSWfi „De Moker Vorige week A. 9 cent, B. 1 cent. Deze week A. 9 cent, B. 1 cent. „De Moker" 10 centV. 10 cent; verantwoord 4 centeen verk. 3 centS. 204, 25 cent. Verkiezingsfonds. J. W. S. 10 cent; vorige week T. 25 cent. Afdeeling SCHIEDAM. op Zondag 31 Juli '10, 's morgens 10 nnr, in „Constantia". Agenda: 1. Opening en Notulen. 2. Ingek. stukken en mededeelingen. 3. 3-maandelijksch financ. afdeelingsverslag en van het gebouw. 4. Verslag financ. controle-commissie. 5. Voorstel tot toepassing van Art. 3 van het H.H. reglement. 5. Rondvraag en sluiting. HET BESTUUR. Goedgekeurd bij Kon. Besl. van 30 Jan. 1895 Nasuanslraat 61, Schiedam SpreekuurDonderdag van 29 nur. Ook aan huis te ontbieden. YLAARDINGEll, Westhavenplaats 15. nbtenaren W* DK0P en notenaien. c j A BARTSCH. Verstrekt inlichtingen en schrifte- lyke hulp over Ongevallenwet Beroepswet Arbeidswet Veiligheidswet Woning- en Gezondheidswet Militie- en Landweerwet Kieswet Belastingen Arbeidscontract Loon vorderingen Gemeenteverordeningen Vereenigingszaken Geopend 's Maandagsavonds van 8 tot 10 uur. Het Bestuur van den Vlaardingschen Bestuurderskond. 35 cents per 3 maanden. Losse nnmmers 3 cents. Voor IO Gld. bons wordt 40 ct. terugbetaald. ABONNEERT U Op v y --""1 :^Ï^ÉS»r-' "v -VU- of met politiek-satiriek weekblad met teekeningen van ALB. HAHN. Het abonnement op „De Notenkraker" alleen kost 90 ets. per kwartaal. nIUlUBIfL1®rs 7V, ct. Vraagt proefn.8 dagen gratis toezending BUREAUX: KEIZERSGRACHT 378, AMSTERDAM Men kan zich abonneeren by St. KLEPKE, Helenastraat 16. De Zoete J'oko, I I Partijgenooten en Geestverwanten werft abonnees voor „De Moker"

De Moker | 1910 | | pagina 4