TU55EN DE 5INQELS Krommenhoek Ook in 1963 voor prima vlees- en vleeswaren naar Haardenpaleis W. J. A. Engering De slager van het Oosten T. NOTENBOOM ,,WASSEftIJTUSSEND[JREN" 1 (M| - - Edisonstraat 58 Tel. 66581 DE HAARDEN- EN KACHELSHOWROOM Swammerdamslngel 11 - Schiedam Tel. 62599 P. A. HEIJNSBROEK Voor uw haard, mica, jenaglas, enz. KSE'S- Wassen, chemisch reinigen en Dry-Cleaning Tel. 38857-38477| Rotterdam B. HOUTHUYSEN - arts Dr. SCHOLL's voetverzorging 2c Jaargang No. 1 4 januari 1963 Verachijnt eens per 14 dagen Redaktie en adua.Drukkerij A. L. v. d. WATER - van Beverenstraat 1 b-c - Telefoon 0 10-67787 - Schiedam KantoorurenDagelijke Tan 9-6 nnr Bankier t N.V. Slavenburg'p Bank Schiedam 6362 Tarief Kaboutertjesper editie 20 woorden f 0.50 - Verschijnen in gebeel Schiedam (4 edities) zal Simon eerst mevr. De Ruiter van de Hogenban- weg Rotterdam, feliciteren met het winnen van de hoofdprijs (een keukenuitzet) van de gratis jubileum- loterij, georganiseerd ter gelegenheid van het twaalf- enhalfjarig bestaan van de Lorentzgalerij. Dit was een mooi afscheid mevr. De Ruiter van het jaar 1962 met het winnen van deze prijs. Wie weet wat de winkeliers in onze omgeving voor het nieuwe jaar nog in petto hebben voor ons. Afwachten maar. Vervolgens komt hier de verwachting voor het nieuwe jaar van de heer Frederiks, voorzitter van de grootste vereniging in onze wijk, met de toepasselijke naam, „Het Singelkwartier". Het eerste wat hij memoreerde is, de voldoening dat het kruispunt Rotterdamsedijk- Boerhavelaan, waar het bestuur jaren op gewezen heeft, thans zijn voltooiing krijgt in de radicale ver- betering van dit gevaarlijke kruispunt. Het bestuur gaat zich al beraden over de viering van het 35-jarig bestaan. Voor de teenagers zullen er, indien mogelijk, meer dansavonden in zaal Marijke in Broersveld georganiseerd worden. Nog meer plan- nen staan op stapel, doch hierover kon hij nog geen nadere mededelingen doen. In ieder geval wil het bestuur zich dit jaar nog aktiever tonen dan het af- gelopen jaar en men hoopt op vergroting van het ledental in het jaar 1963. Voor de winkeliers uit de omgeving van het station is het afgelopen jaar nu niet zo rooskleurig geweest. Veel gezinnen zijn uit de naaste omgeving vertrok- ken in verband met het slopen van hun huizen. In de toekomst zal het natuurlijk wel beter worden, als eenmaal de flats rondom het stationsplein gebouwd en bewoond zijn, maar hoelang zal dat nog duren? In ieder geval zullen het dan meer bewoners zijn dan het aantal dat er gewoond heeft. Het kan volgens WANDELENDE PLANT In Zuid-Amerika kent men een zgn. wandelende plant Wanneer nl. de grond, waarop de plant groeit, te dor wordt, maken de wortels zich van de bodem los, de plant rolt tot een bal ineen en de wind zorgt, dat de „verhui- zing" plaats vindt. Op een andere plek schieten de wortels dan weer de grond in. Dit kan zich zelfs meermaleD herhalen. de winkeliers niet snel genoeg gebeuren. Niettemin hopen wij dat het voor u, winkeliers uit deze om geving, toch een goed 1963 moge worden. Voor ons, bewoners van Oost- en Oud-Mathenesse, zal 1963 veel veranderingen brengen in onze om geving. Kijk maar eens rond naar al die bouw- bedrijvigheid. Ons inwoneraantal zal met sprongen vooruit gaan, dat staat onomstotelijk vast. De toe komst, voor wat betreft het jaar 1963, ziet er dus gunstig uit. Het afscheid van 1962 is een feit geworden en onze hoop is gevestigd op het nieuwe jaar. Wat zal het ons brengen? Ik weet het niet. U weet het ook niet en dat is in zekere zin maar goed ook. Wat wij wel weten is dat wij er zeer zeker iets goeds van kunnen maken, door dat waarin wij in 1962 hebben gefaald, beter te doen. Simon wil dan gaan besluiten om alle winkeliers veel goeds toe te wensen voor gezin en zaken. Alle verenigingsbestuurders veel succes met uw werk in 1963. Juist dat werk wat altijd pro deo voor de leden wordt gedaan en wat in de meeste gevallen bijna niet gewaardeerd wordt. Alle lezers en lezeressen, groot en klein, van ons Mathenesser- en Ooster-Nieuws wil Simon een voor- spoedig 1963 toewensen. Dat u het gehele jaar door, onder goede omstandigheden, ons blad zal kunnen inzien en ik hoop het nieuwe jaar veel prettige dingen te schrijven. Dat de snecuw maar snel zal verdwijnen, is Simon's eerste wens voor het nieuwe jaar. Heeft u uw stoep al schoongemaakt? Doet u dat alvast, dat is een goed begin. Tot de volgende keer. Simon v. d. Singel aan de Komt U eens kijken zonder enige koopverplichting Oe nieuwste modellen Kolenconvectors o.a. Beckers, Davonette, E. M. Jaarsma, Jan Jaarsma, Hoenson, Pelgrim en veie anderen Gasfornuizen en prima Bijverwarmings-apparaten Haarden Kachels - Gasfornuizen WAT LEZEN DE INDIANEN? Bij een onderzoek in de Indianen-reservaten is gebleken, dat in het algemeen de Indianen, voor zover ze iezen kunnen, het liefstIndianenverhalen lezen. Ook voor hen is Winnetou de grote held. Een verschil is er echter met ons, blanken, die in onze jeugd van deze verhalen smulden. Wij geloofden, dat al deze helden echt geleefd hebben. De Indianen evenwel beschouwen het als een mooi sprookje. Orthopaedische maatschoenen voor elke voet le klas reparatie-inrichting Onder Rijkstoezicht gedipl. maatschoenmaker SINGEL 154 TELEFOON 68528 Lorentzlaan 22 SCHIEDAM Tel. 65496 •fa IJzerwaren Gereedschappen Huishoudelijke art. ■yif Elektrische materialen Philips lampen ijMitut/ Dat hielp! Een schatrijke dame liet eens haar portret schilderen bij een heel beroemd kunstschilder. Ze had geregeld op alles wat aan te merken en dit begon de man duchtig te vervelen. „Mevrouw", zei hij toen, „als u niet ophoudt met die vervelende opmerkingen, zal ik u precies schilderen zoals u er uitziet". Dit hielp! Ongestoord kon hij z'n werk toen afmaken. 't Is maar van welke kant je 't bekijkt „Fijne dag vandaag!" zei een huiseigenaar tot een van zijn huurders, die hij beneden op straat ontmoette, ter- wijl het bakstenen regende. „Hoe kunt u dit nu zeggen," antwoordde de huurder. „Omdat het vandaag de le ran de maand is, dan ga ik de huur ophalen." Dankt voor de gelukwensen ontvangen bij de Jaarwisseling en wenst wederkerig een Gelukkig Nieuwjaar EET EENS ANDERS De Italiaan Giacomini Bianchini verdiende te Riva Trigosa met een bijzondere prestatie de „Zilveren vork". Hij at namelijk in 34 minuten een pond spaghetti op. Dat kunt U ook? Dat zal best, maar Giacomini volbracht dit kunst- stukje terwijl zijn handen achter zijn rug waren samen- gebonden. Pinasplein 9a (bij Fransel.) Rotterdam Tel. 52794 Wenst U een Voorspoedig 1963 Slangen gezocht. In Florida wordt op grote schaal jacht gemaakt op ratel- slangen nadat voor het inleveren van een slang anderhalve dollar werd betaald. Vooral jongens zijn tuk op deze bij- verdiensten en schrikken er niet voor terug deze slangen met de blote hand te vangen. Op de munten van de Unie van Zuid-Afrika komt voort- aan niet meer de beeltenis van Koningin Elisabeth van Engeland voor. Vanwege de hevige Engelse protesten tegen de apartheidspolitiek ten opzichte van de kleur- lingen zijn de nieuwe munten geslagen met de beeltenis van Jan Riebeek i.p.v. de Engelse Koningin. Een inspecteur van belastingen ontving van een onbeken- de een postwissel met vijftig gulden. Op de strook stond: Ik stuur u dit geld omdat ik niet meer slapen kan daar ik m'n belastingpapier niet goed heb ingevuld. Als P.S. stond er nog bij: Als ik nu nog niet slapen kan, stuur ik u de volgende maand weer wat.

Mathenesser Nieuws | 1963 | | pagina 1