TUSSEN DE SINQEL5 66330 VAN RUTTEN Fotovaria KIP VAN HET SPIT - SATe-LEVERSTICKS bij Kantoorboekhandel Modern Laat uw schaatsen vakkundig slijpen fie?!? M. j. KOCKEN - SINGEL III - TEL. 69612 Voor Hout Board en Triplex 2e Jaargang No. 2 17 januari 1963 Verichlfnt eens per 14 dagen Redaktie en adm.Drukkerij A. L. v. d. WATER - van Beverenstraat 1 b-c - Telefoon 0 10-67787 - Schiedam KantoorareoDagelijks van 9-6 oar Bankier: N.V. Siavenburg's Bank Schiedam JSfc Tarief Kaboutertjesper editie 20 woorden f 0.50 - Verschijnen in geheel Schiedam (4 edities) wil Simon deze keer een dubbel beroep op uw mede- werking doen. In de eerste plaats is er de grote nood van de vogels. U leest het dagelijks in de dagbladen, u ziet het op de televisie en u hoort het over de radio. De nood is zeer groot en een ramp dreigt. Steeds weer wordt ge- bedeld om brood voor de vogels. Wij hebben het gezien in het dierenasyl aan de Sint Annazusterstraat. Vanaf 's morgens negen uur af zijn hier vrijwilligers brood aan het snijden. Tegen de avond trekt men er dan op uit om de dieren te gaan voederen. Het is geen prettig karwei in die barre koude. Maar deze mensen die onder leiding van de inspecteur van de dierenbescherming de heer Spermon, deze taak verrichten verdienen alle hulde. Op open vlak- ten waar de eenden en meerkoeten meestal verblijven, waait de ijskoude wind dwars door je kleding. Tevens ziet men dan met eigen ogen de ellende van de dieren. Sommigen zijn te zwak om eten te bemachtigen. Zij hebben de kracht niet om er heen te lopen of te vliegen. Hoe groot het aantal dieren is bewijst het feit dat men twee mudzakken op de voederplaatsen neergooit en dit is in vijf minuten verdwenen. Simon wil nu het volgende aan' u vragen: Steun de aktie tot het voederen der vogels; strooi voedsel in uw eigen omgeving. Maar meer nog: Helpt de dierenbescherming. Geef als het mogelijk is gesneden brood. Op het dieren asyl zijn vijf mensen uren hieraan bezig. Dit vergemak- kelijkt het werk. Is het asyl te ver weg of bent u soms te oud? Geeft niet. Dagelijks passeren in de straten mobi- lofoonwagens van de politie. Geef even een seintje aan de agenten in de auto en zij zullen het brood graag voor u meenemen en zorgen dat het ter bestemde plaatse komt. Want heus de nood is groot. Daar Simon ook de sport een warm hart toedraagt wil hij graag iets schrijven over de gymnastiekvereniging Polyantha. Deze vereniging die is opgericht op 21-4-1955 en afdelingen heeft voor kinderen vanaf vier jaar, jongens en meisjes, dames en heren en nog een onderafdeling volleybal, die ook in de competitie uitkomt, telt ongeveer 225 leden. De leden zijn afkomstig uit Oud-Mathenesse en Rijwielharidel „DE FAV0RIET" Voor Oost: Franselaan 281 - Rotterdam Voor West: Mgr. Nolensl. 696, Schiedam Shciedam-Oost. Men kan er bij het katholieke volksdeel van onze wijken trots op gaan dat er mensen zijn geweest, die het zeer goede initiatief hebben genomen zo'n ver eniging op te richten. De jongsten onder hen waren anders aangewezen op de verenigingen in de centra van de steden Schiedam en Rotterdam. Nu zijn de clubavonden als het ware vlak naast de deur? Op vrijdagavond van half vijf tot elk uur in de gymnastiekzaal aan de Bul- gaarsestraat hoek Engelsestraat en dan zaterdags nog van half twee tot acht uur. Bovendien kan men dan op de woensdagavonden nog terecht in de gymzaal op het Edisonplein van half zeven tot elf uur. Ook schrikt men bij Polyantha niet om mee te doen met een Wandelmars. Zo zijn zij trouwe deelnemers aan de jaarlijkse Koningin Wilhelminamars in Schiedam. U bent er wel van overtuigd door deze summiere opgave die ik u heb gegeven van de aktiviteiten van deze vereniging, dat de penningmeester vaak de bodem van zijn kas ziet. Het is daarom dat Polyantha in samenwerking met de padvinderij uit Oost- en Oud-Mathenesse een groot klaverjasfestijn gaat organiseren in de kantine van de kartonnagefabriek aan de Honnerlage Gretelaan te Schie dam. Dat festijn begint en schrikt u niet, morgenavond al. Laat u niet door de koude afschrikken en ga, het is voor een goed doel, want de opbrengst is voor het jeugdwerk wat ons toch alien dierbaar is. Kunt u niet klaverjassen, geen bezwaar, want op 15 febr. worden bridgewedstrijden georganiseerd. In dezelfde kan tine en voor hetzelfde doel. Vintfi u de afstand te groot, dan neemt u vanaf de Franselaan met bus 44 een over- stapje op bus 40 en u stapt bijna voor de deur uit op de Parkweg. Veel sukses. Simon hoort wel hoe het is gegaan en mocht bij u de gedachten opgekomen zijn, om wat aan de conditie van uw spieren te doen, of uw kin deren nuttige sport wilt laten beoefenen, u weet de club avonden en u kunt ook terecht bij voorzitter Fransen Fahrenheitstraat 19 of bij seer. J. Bergeman, Hogenban- weg 82c, Rotterdam. Zij zullen u graag van dienst zijn. Simon v. d. Singel Is het nummer dat u bellen moet voor reparaties aan uw radio of T.V. Radio Brusse, v. Leeuwenhoeckstr. 64a, Schiedam OOK EEN MANIER! Om de dames het bepalen van hun keuze wat vlotter te doen plaats vinden besloot een groot modemagazijn in Zweden om de vrouwelijke klanten een extra korting te geven van tien procent, indien ze binnen twintig minuten hun keus zouden gemaakt hebben. Dit gold voor het kopen van een nieuwe hoed, japon of mantel. Of dit werkelijk een groot succes was konden we niet achterhalen. Vulpenhouders - Bali-points (ook in 3 en 4 kleuren) Spellen - puzzels - kinderboeken - pockets - romans Uitgebreide leesbibliotheek steedt voorzien van nieuwe uitgaven BOERHAVELAAN 124 TEL. 68415 LANGE SINGELSTRAAT 5 b SCHIEDAM TELEFOON 64478 B.G.G. 65130 d>m Wist u dat? De draad die een spin produceert is, zoals bekend, uiterst dun en licht. Maar wist u dat deze draad, indien dit mogelijk zou zijn, door een spin om de aardbol zou ge- sponnen worden het totaal gewicht van deze draad nog geen 30 gram zou zijn? Wanneer u in 't bezit bent van een doodgewoon boxje zult u misschien zeggen: „ach 't is immers maar een ge- woon dingetje en wat kun je daar van verwachten." Toch is dit beslist een zeer onjuiste opvatting. U kunt wel degelijk zeer goede en scherpe opnamen maken met zo'n boxje, mits u hem goed gebruikt. Het gaat immers allereerst om de persoon aehter de camera - U. Natuurlijk, de mogelijkheden van verschillende diafragma- waarden, belichtingstijden e.d. zijn veel minder, maar ik bedoel de gewone kiekjes waaraan wij de eis stellen dat ze toch op z'n minst scherp zijn. Nu is bij de meeste box-camera's de afstandsinstelling zo, dat men scherpe opnamen maakt van 3 m. tot is oneindig). Kom dus ntooit dichterbij dan 3 m. Wilt u om een of andere reden toch dichterbij' (b.v. een portret opname) gebruik dan uw voorzetlens. Deze zit in de tegenwoordige boxjes in- gebouwd en u kunt deze voorzetlens d.m.v. een hef boompje voor de lens brengen. Wel moet ik er met nadruk op wijzen er vooral op te letten het hefboompje na de opname direkt terug te brengen op de normale afstand. Voor u een opname maakt, draai uw camera gerust eens om zodat u een vertikale i.p.v. horizontale opname maakt. Het gezegd van „het gaat er niet op" wordt dan juist opgevangen. Er is echter nog een zeer veel voorkomende fout, n.l. het bewegen tijdens de opname. Zorg er toch vooral voor de camera stil te houden Lukt het u niet, dan kunt u beter een statief aanschaffen. Dit statief kan djn.v. een schroef- vatting onderin de camera gedraaid worden. Nu de opname. U opent de sluiter d.m.v. een knopje of schuifje maar na b.v. 1/30 sec. sluit deze zichzelf weer. Duw dat hefboompje dus niet weer in de oude stand, anders maakt u een dubbele onscherpe opname! Bekijk uw box en gebruiksaanwijzing nog eens goed. U zal er zeer zeker voordeel van hebben. Aan nagenoeg iedere camera is een instelling aan de sluiter met B aangeduid. Bij deze instelling blijft de sluiter openstaan zolang u drukt. Dit kunt u gebruiken bij avond-opnamen of opnamen binnenshuis, zonder ge- bruikmaking van een flitslampje. Wel moet ik er op wijzen de camera en het onderwerp absoluut niet te bewegen. Ook hierbij is een statief bijna onmisbaar. Ik hoop dat u uw camera nog eens goed wilt bekijken. Tot de volgende keer. Aad.

Mathenesser Nieuws | 1963 | | pagina 1