Topslagerij KROMMENHOEK Laat uw schaatsen vakkundig slijpen bij L JONAS Kant U cle vooruitgang bijhouden zelfbediening halen bij van Gelder in de Galileistraat 56 Voor vlees en fijne vleeswaren is Uw adres in het Oosten DIEPVRIES: GROENTEN, VIS, KIP Ook in glas en blik een ruime sortering GROENTEN Rijwielhandel „DE FAVORIET" Voor Oost: Franselaan 281 - Rotterdam Voor West: Mgr. Nolensl. 696, Schiedam Snelliussing. 2, hoek Boerhaveiaan U BELT, WIJ BEZORGEN Grote Gemberkoek 69 Grote pot Wortelen 75 150 gr gev. choc. Mokka Boontjes 79 2 pakjes Stroopwafels 55 1 kg. droogkokend Siam Rijst 89 2 fl. Puddingsaus 49 Varkensvlees per blik 59 500 gr. Macaroni 49 Literblik Appelmoes 79 Grote Roomboter Cake 98 Schelvis p. pak 169, Kabeljauw 159 2 grote blikken Melk 105 Hoera, het water weer te drinken, de kou en vorst verdreven het kan niet lang meer duren of wij gaan weer timmeren, schaven, schuren beitsen, verven, lijmen en lakken hardboard tegen deuren plakken die oude schoorsteen zo niet laten zonder metselen onze schoorsteen platen hout, board, triplex, veel meer op maat (achter Boerhaveiaan) Tel. 69920 na 6 uur 53145 telefoon 66576Schiedam KORT EN BONDIG „Hoe wilt u dat uw vrouw zich kleedt voor een bezoek aan het theater?" luidde de prijsvraag van een grote Amerikaanse krant aan haar mannelijke lezers. De ant- woorden moesten zo kort en bondig mogelijk zijn, De eerste prijs werd gewonncn door een Amerikaan, die het volgende antwoord gaf: „Quickly!" (Vlug!) OVER TWEELINGEN GESPROKEN! In de noordelijke landen worden meer tweelingen gebo- ren dan in de zuidelijke landen, zoals b.v. Frankrijk, Italie etc. Dit heeft men aan de hand van statistieken kunnen vaststellen. DAMES, EVEN NOTEREN! Wilt u er om denken, dat 29 januari een van uw beste huisvrienden verjaart? Het is uw trouwe stofzuiger, 57 jaar geleden te San Francisco geboren met als geestelijke vader William Noe. Een gewa&rschuwd meisje telt voor twee! Een z.g. „slangemeisje", jong, knap, en bijzonder Lenig, had geselliciteerd bij een circusgezelschap. Ze werd direct aangenomen, alleen zei de directeur tegen haar: ,,'t Is hier een nette beweging, maar voor een ding moet ik je waar- schuwen: KJeed je nooit uit in het bij zijn van de vrouw met de baard." Tien jaar geleden liep half Holland onder water. Zaterdag j.l. stond half Rotterdam in de rij voor een litertje drink water. Honderd jaar geleden werd de Waterweg feestelijk ge- opend. En wat waren wij vorige week allemaal blij dat het Noord- zeetje zo dicht bij Rotterdam is gekomen. Vroeger moest zout uit verre landen worden aangevoerd. Sinds wij zout in eigen bodem vonden, kun je dat goedje in geen winkel bekomen. In de goede oude tijd kocht men zout netjes in zakjes, nu draai je eenvoudig de kraan van de waterleiding open. Eens was er een vrije handel, kocht je wat je maar wilde. De branche-vervaging laat de overheid, als je water ver- langt, zout geven en de zelfstandige middenstander ver- strekt water. Zo'n tweeduizend jaar geleden kwamen de vaten bier de Rijn afzakken. Nu. nog geen litertje schoon water! In de tachtigjarige oorlog waren er geen bruggen en moest een leger door verraad een overgang over de rivie- ren vinden; tegenwoordig rijden wij met auto's zonder bruggen of gidsen zo'n hindernis over. Onze ouders deden zout in de aardappelen; nu doen wij de aardappelen in het water om het zout er uit te krijgen. Om een raket naar de maan te sturen vinden wij geen kunst maar olie of kolen vervoeren In de middeleeuwen was het gevaarlijk 's avonds over straat te gaan vanwege de slechte bestrating. Nu is het overdag zelfs levensgevaarlijk! In de vorige eeuw werd Schiedam beroemd vanwege het kostelijke vocht dat binnen haar muren werd verstrekt. Toen was Schiedam een zeehaven. Nu is Rotterdam een zeehaven en wordt het koele heldere vocht ons van daar geleverd. Doch laten wij er maar over zwijgen; een mens zou zich gewoon gaan schamen over zoveel veranderingen. Trouwens, mopperen helpt al net zo weinig als klagen en in de inderdaad heel onprettige situatie was toch ergens nog een lichtpunt te ontdekken. I OOK WEER WAAR! Alleen gave en edele karakters tonen hun ware aard. Alle anderen spelen komedie, hun leven lang, zelfs tot aan hun dood! Ook een Schot! Een rasechte, zuinige Schot had voor z'n vrouw een paar nieuwe schoenen gekocht. Onderweg naar huis, ze had de schoentjes meteen al aangetrokken, zei hij tegen haar: „Neem toch niet zulke kleine pasjes, anders slijten de zolen zo vlug". Wat Is snetheid? De topsnelheid van een mens bedraagt hoogstena 400 meter per minuut. Een goed renpaard kan zelfs per minuut 1 km. afleggen. Een valk kan dit zelfs 4 maal vlugger. Een race-auto kan zelfs daarvan nog ge- makkelljk het dubbele halen. Het geluid gaat daar van rulm tweemaal zo snel. Straalvliegtuigen gaan zelfs nu nog sneller en rakettenweer snelier (n.l rulm 2500 km. per uur). Dit Is echter nog maar wet- nig in vergelijking van de jaarlljkse eirkelgang van de aarde om de zon. Deze snelheld bedraagt 30 km. per seconde of meer dan 100 000 km. per uur. Kan er nog wel lets sneller gaan. Ja ,het licht b.v. Dit gaat met een snelheld van300.000 km. per second* Wij alien waren weer eens gelijk. Wij alien hadden pech, narigheid, strop, verlies, verlet, kou en een heleboel narig- heid. Maar het anderen helpen, het geholpen worden, het in toepassing brengen van het gebod de naaste lief te hebben, was in al onze narigheid toch wel hartverwar- mend. Hopelijk zijn de grootste moeilijkheden nu voorbij en wij zijn daar alien erg blij en dankbaar mee. Toch is alle narigheid onze stad nog lang niet uit, ook al zullen velen van ons dat niet zo direct merken. Er zijn in onze stad heel wat moeilijkheden, die er ook zullen zijn als de winter weer voorbij is, tenzij Hoe zou u het vinden als wij nu even dachten aan de narigheid van die anderen? Denken aan de meer dan duizend afwijkende kinderen in onze stad, die nu en voor altijd gehandicapt zijn? Er bestaat een prachtig plan, dat best is te verwezen- lijken: een plekje scheppen, waar die kinderen al is het maar eens per week eens een middag vrij en fijn zullen kunnen spelen. Wat zou dat heerlijk zijn, voor hen en voor hun ouders! Men zegt nogal vaak dat Schiedam in vele opzichten bij andere steden achterblijft. Welnu, dat hoeft toch echt niet zo te blijven. Ook u kunt meehelpen daarin een gunstige verbetering te brengen. Het aantal guldens dat in de verandering te brengen. Het aantal guldens, dat in de afgelopen weken extra werd uitgegeven om de eigen moeilijkheden te bestrijden, is moeilijk te schatten, het zal niet weinig zijn. Als dat nu niet meer nodig is, zou dan een guldentje van ons alien voor het gehandicapte kind in onze omgeving er niet meer af kunnen? Dan zou ook daar veel narigheid worden opgelost. Dat zou toch wel heerlijk zijn en u zult daar echt nooit spfjt van heb ben. Maar ach, dat weet u zelf toch ook wel. Het gironummer van de initiatiefneemster is: 62 0127; motto: hulp voor de speelplaats voor Schiedamse kin deren. B.C.B. EDISONSTRAAT 58 TEL. 66581 SCHIEDAM

Mathenesser Nieuws | 1963 | | pagina 2