Tussen de Sin gels J. W. LENOS DE TOERIST N.V. SLAVENBURG'S BANK - SCHIEDAM Uit 131 onderdelen Groente- en Fruithandel billijke prijzen en Animo-zegels 2e Jaargang No. 5 28 febtuaH 1963 V«r*cbljRt eeaa per 14 dagea Redaktie cr adm.Drukkerij A. L. v. d. W ATER - van Beverenstraat 1 b-c - Telefoon 0 10-67787 - Schiedam Tarief Kaboutertje#per editie 20 woorden f 0.50 - Verschignen in geheel Schiedam (4 edities) H. A. DIETERICH HORLOGEMAKER-OPTIC1EN Prof. Kam. Onnesl. 98, Schiedam, Tel. 65768 REIZEN VOOR IEDERE BEURS Per Bus - Trein - Vliegtuig - Boot Ook reizen in Katholiek verband Tevens Jeugdreizen ROTTERDAMSEDIJK 401 b TEL. 66735 14 DAAGSE REKLAME Peen en uien per kg0.35 Pracht Cox orange appelen per kg. 0.89 De beste sinaasappelen 6-7 en 9 a 1.00 Grote Jaffa's 5 a1.10 Alle soorten limonade 3 flessen limonade Gazeuse a 0.99 Puik beste Eigenheimers poters 10 kg. 1.65 Dagelijks verse groente van de veiling Het adres voor gesneden groenten Sperziebonen blik0.95 Diepvries groenten van de IGLO 1 literblik perziken1.15 3/t literblik ananas0.89 BOERHAVELAAN 2 Wij gaan door met hartelijk dank LANGE NIEUWSTRAAT 167 TELEFOON 69255 VERZEKERINGEN CREDIETEN SPAARBANK (3'/a rente) AUTO FINANCIERING - VREEMD GELD - SAFE - EFFECTEN Kaiitoorurea: Dagelfjkt v»n 9-b not - Bunkier i N.V. Sl«venbarg'« B»nk Schiedam JST° 8414 wil Simon eerst aan een verzoek voldoen. Van mijn col- lega uit het Zuidernieuws, genaamd Zuiderling, heb ik bericht gekregen om u het een en ander met te delen omtrent een actie die mevrouw Verniers uit de Amalia van Solms'traat heeft ondernomen. Het is namelijk zo, dat zij samen met een groot aantal medewerkers(sters) het plan heeft opgevat om op verschillende zaterdagmiddagen met gehandicapte kinderen bij elkaar te komen om speel- middagen te organiseren. Het betreft hier kinderen van alle gezindten, die lichamelijk of geestelijk gebrekkig zijn. Men heeft zich al verzekerd van een zaal. Dat zal de zaal van de Bethdkerk in de Nieuwe Maasstraat zijn. Ook zijn er al kundige leiders en leidsters beschikbaar. Waar mevrouw Verniers nu gebrek aan heeft dat is speelgoed. Maar het moet stevig 'speelgoed zijn! Op de tweede plaats wil ik een beroep doen op de auto- bezitters. Men zou graag weten wie er op zaterdagmiddag in de gelegenheid is om met zijn auto beschikbaar te zijn om een of meer kinderen naar de zaal en na afloop van het spelen weer naar huis terug te brengen. Wie zorgt er voor speelgoed en wie wil eens een keertje met zijn auto het gebrekkige kind behulpzaam zijn zodat dit eens een keertje kan spelen en zijn ouders het genoe- gen schenkt him zorg te helpen verlichten? Het adres van mevrouw Verniers is: Amalia van Solm- straat 27b. Stuur een kaartje of ga er eens langs en maak een afspraak met haar. Zij zal er u erg dankbaar voor zijn. In cafe De Kleine Confiance aan het Boerhaveplein is het groot feest geweest: men heeft er met een honderdtal genodigden carnaval gevierd. De eigenaar van het cafe, de heer C. van Vliet, liep in Tiroler costuum rond en had de leiding van het geheel. Het was dus niet een of andere Prins Carnaval. Bij de ingang hield een vooroorlogs ge- klede politieagent met sabel uitgerust, de wacht. In de zaak zelf trof men Indianen, Arabieren, Cowboys en Spaanse danseressen aan. De kellner was in oud-Hollands costuum gestoken. Kortom, het is een in alle opzichten geslaagde carnavalsviering geweest. Succes met hun carnavalsfeesten hadden ook de vereni- gingen Het Singelkwartier en Polyantha met de jeugd- societeit Oud-Mathenesse, die het verkleden als parool namen voor een goed geslaagd carnaval. Over carnaval gesproken. Zouden wij het feest hier net zo goed ingevoerd kunnen krijgen als de zuiderlingen? Als men zo de reportages op het televisiescherm ziet, dan kunnen zij er toch wel wat van. Wij noorderlingen zijn, geloof ik, in die dingen te nuchter. Van de vereniging Het Singelkwartier, waarvan ik regel- matig het maandorgaan toegezonden krijg en dat ik van a tot z helemaal lees, verneem ik, dat de vereniging in het bezit gekomen is van een filmapparaat. Nu is men in staat om in hun zaaltje Marijke aan het Broersveld zelf filmavonden te organiseren. Voor een luttel bedrag kunnen de leden nu in verenigingsverband films gaan zien, die de toets der kritiek ruimschoots kunnen door- staan. Bij de eerste film die werd vertoond, Twee in een auto met in de hoofdrol Hans Moser, betreurt men het, dat de opkomst zo gering was. Nu, geacht bestuur, Simon denkt dat het koude weer hier ook wel debet aan is geweest. Men verneemt dat ook de bioscopen hierover klagen. Hiervoor zou ik me dus maar niet ongerust maken. De televisie is wat dat betreft geen concurrent. „Kassie- kijken" is ook niet alles. Ieder lid weet dat, als hij zich opgeeft voor een vereniging, dat hij wel eens televisie- avonden moet overslaan. Juist als men zo graag televisie wil zien, geeft men zich toch niet op als lid van een vereniging. Op 5 maart houdt de klaverjasafdeling van Het Singel kwartier weer een contactavond in zaal Marijke. Voor klaverjassen in competitieverband kan men zich opgeven bij de heer C. Zonneveld, Buys Ballotsingel 13a. U bent dan tevens in de gelegenheid om' deze oer-gezeilige con- tactavonden mee te maken. Wat zegt u van de zaak van de heer Lenos in de Boer- havelaan 2? Is het geen prachtige winkel geworden? De eigenaar heeft er alles aan gedaan om het winkelen bij hem zo aangenaam mogelijk te maken. Hij had toch im- mers al een goede naam tussen de Singels. Familie Lenos, vanaf deze plaats van harte gefeliciteerd met het bereiken van deze, mijlpaal en ik wens u goede zaken toe. Zo, dat was het weer, en tot over veertien dagen. Allen gegroet van Simon v. d. Singel. is een 17 steens volankar chroom of double heren- polshorloge gebouwd. Voor de prijs van f 29 75 Waterproof, schokvrij en antimagnetisch Met autom. datumaanwijzing f 32.50 en f 35,- 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefstal Ter ere van Beethoven! Op 26 maart 1927 herdacht men over de hele wereld de honderdste sterfdag van de geniale Ludwig van Beet hoven, een van de grootste muzikale genieen van de klas- sieke tijd, die door de kracht van z'n uitbeeldings- vermogen een muziek heeft geschapen, die zal blijven voortleven, zelfs wanneer andere stijlen en richtingen reeds lang tot het verleden behoren. Hij is er in geslaagd het tijdelijke met het eeuwige te verbinden. Zijn grote scheppingen getuigen van een geest, die de mensheid in liefde wil omvatten. Geen wonder dat men dit eeuwfeest over de hele wereld wilde vieren ter nagedachtenis aan zulk een groot man. De regering van Mexico vaardigde zelfs een decreet uit, dat bepaalde, dat er op die dag in het openbaar gben jazzmuziek mocht worden gespeeld. Zou men zulk een pieteit heden ten dage ook nog kunnen opbrengen? Een pracht reclame! In elk boek komt op een of andere bladzijde wel een drukfout voor. Een uitgever in Amerika liet laatst een boek verschijnen, waarbij hij bekend liet maken, dat ieder, die er een drukfout in zou ontdekken, een beloning zou ontvangen van 25.000 dollars (of gedeelte ervan als er meerdere inzenders waren) op voorwaarde, dat bij de inzending ook de omslag zou ingeleverd worden. 't Gevolg was: een enorme verkoop en grote leeswoede. (De man had zich trachten te dekken door de drukproeven tot vijfmaal toe heel nauwkeurig te laten corrigeren. Het extra geld daaraan gespendeerd, haalde hij er honderd- voudig uit!) —i i n ii ii ii n n ii n~ o i 11 11 i Lezers en lezeressen, gevers en geefsters, hartelijk dank voor uw spontane reactie op het vorige maal in dit blad voorgestelde plannetje. Fijn dat u iets gegeven hebt, geven kon, helpen wilde, dankbaar kon zijn. Bent u er ook niet van overtuigd, dat een enkele glim- lach op het gezichtje van een van die 1000 misdeelde kinderen uit onze stad niet de beste kwitantie is? Zij moeten zoveel, zo heel veel missen. Zo'n klein steun- tje van u en van al die anderen helpt, helpt ook die ouders, die het toch al niet zo heel gemakkelijk hebben. Zij houden zo ziels veel van hun kinderen, zouden juist hen zo veel extra's willen geven, maar dat alles kost toch al zo veel. U hielp (en helpt) hen met uw gaven misschien meer dan u vermoeden kunt. Voor hen, die het goede en vaste voornemen hadden ook iets af te zonderen voor het misdeelde kind in onze stad, hier nog even het gironummer 620127; motto: dag- verblijf kinderen Schiedam. B.C.B. W. Buurman. procuratiehouder

Mathenesser Nieuws | 1963 | | pagina 1