ftulde aan de Schiedamse mannen Mag. „de Ooievaar" Th. Engering KRUISWOORDPUZZEL van GELDER'S in de Galileistraat 56 De Ooievaar zegt: Lang genoeg blnnen gezeten en nu met »n pracht van KINDER of WAN DEL wagen naar buiten de zon tegemoet. Laat dlt dan een prima wagen zijn, een van MAG. DE OOIEVAAR SCHIEDAM U weat het tochtli WiJ hebben de alleenverkoop van Keelstra kinderwagens, wandelwagens en kinderstoelen. Kom onze enorme sortering zien de speeiaalzaak van Schiedam Hoogstr. 138-144, Tel. 68097 Voor d**e puzzel ter bcschikkiag gesteld door: Bureau van dit blad 2 waardcbonnen ter waarde van 2,50 epteaatnfen Mnnaa 1 weak aan ait aOraa Oplossing vorige puzzel ABBINK Rund_' Varkens- en Paardevlees Het juiste adrei voor MALSE PAARDEBIEFSTUK Waarom stad en land aflopen als U meubelen wilt kopen de grootste sortering vindt U INDERDAAD als U met van Gelder meegaat direct van fabriek tentoongesteld kost ook altijd MINDER GELD Wij brengen U, en allicht U bent tot niets verplicht Ook voor Board, Triplex en Hout op maat naar Houthandel en Megbilering (achter Boerhavelaan) Tel. 69920 na 6 uur 53145 Engering voor Verf - Vernis - Schuurpapier - Muur- verf - Snelfix - Bisonkit - Gootsteen- ontstoppers - Kruiken - Pitten voor alle oliekachels - Douchecelverwarmingen Kortom alles op het gebied van Huis- houdelijke- IJzerwaren- en Elektrische artikelen. WATERFILTERS NOG STEEDS 3.50 /KtS'lSSS*1 Horizontaal: 1. puzzel; 5. knaagdieren; 8. Scandinavische munt; 9. roem; 10. vallei; 11. bovenkant schip; 13. 3e pers. innen; 15. ligplaats schepen; 17. weggeven; 18. schoeisel; 19. voor vloeistofverplaatsing; 21. knaagdier of rivier; 23. t.o.v. hoger; 25. niet glad; 27. zelfkant; 28. tooi; 29. nauw; 31. roem; 33. angst 34. dichtbij. Vertikaal: 2. iets ronds; 3. plaats in oudheid; 4. aanduiding soort auto; 5. niet mogen; 6. wintervoertuig;7. verl. tijd zeggen; 10. tijdsdeel; 12. eerstvolgend; 14 voor boodschap- pen 15. in de zevende16. dicht erbij; 10. verleden; 20. voorbij; 21. zwaarte bepalen; 22. onderricht; 26. smart; 28. spoedig; 30. deel Fr. onkenning; 32. en andere. Horizontaal: 1. raket; 6. engel; 10. kloosters; 11. boa; 12. ets; 14. plannen; 17. getal; 19. sisal; 21. ee; 22. a.d.; 23. vrees; 26. rieka; 29. brabant; 30. neb; 32. uit; 34. gelovende; 37. donor; 38. roets. Vertikaal: 2. ako; 3. klapt; 4. eo; 5. totalisator; 6. etens- drager; 7. ne; 8. grens; 9. est; 11. begeven; 13. soldaat; 15. la; 16. ei; 18. eer; 20. aak; 24. ebben; 25. er; 2l7j in; 28. etude; 31. ego; 33. iet; 35. l.o.; 36. no. Prijtwlnnaar puzzel de Jong, Voornsestraat A. van Heis Newtonstraat 4 Cartaaiuaatraat hoak 'e-G raven zandeatraat Tel. 67904 Er is in de afgelopen weken in onze stad hard gewerkt. Hard en vaak onder buitengewoon moeilijke omstandig- heden. Velen moesten werk doen dat zij allerminst ge- wend waren, het was extra zwaar en naar. Hebt u dat niet gemerkt? Hebt u dan niet op, de postbode gelet? Die kerels brach- ten ondanks kou en gladheid uw „post" toch maar netjes bij u aan huis. Melkboer en bakker, die het ook zwaar hadden, kregen nog wel eens een „koppie leut", maar de man van de post werkte in alle stilte maar door, urenlang over, zonder merkbare vergoeding. Wat denkt u van die mannen, kerels, van de water- leiding? Zij brachten toen de leiding uitviel het water bij u aan de deur. Was dat voor u niet zo gerieflijk? Nu denkt u dat dat baantje hem zo veel plezier gaf? Hebt u gemerkt hoe de mannen, kerels, van de tech- nische diensten tot zelfs op zondagnacht in het geweer waren om ernstige narigheden te voorkomen? De straten waren niet zo schoon als anders, toegegeven, maar u moet het vele nachtwerk dat gedaan werd om het ergste te redderen toch ook niet uitvlakken. Er is en wordt over deze winter hier en daar nogal wat geklaagd, maar past het ons als burgers nu ook niet eens een woord van hulde en warme waardering te uiten voor al die mannen, die zich hebben ingespannen om het alles toch maar zo goed mogelijk nog door te komen? Natuurlijk zegt u (of anderen), ja maar, als tijdig betere voorzieningen waren getroffen dan Ja dat kan wel waar zijn maar die echte gewone fijne mannen, die kerels, die hebben dat niet gezegd (want dat had u en ons toen en nu toch niet geholpen). Zij pakten beet en aan, deden wat zfj maar konden. Misschien krijgen zij wel een extraatje (waar dan be- lasting etc. van wordt afgehouden) het zij hen van harte gegund. Bovenal meen ik echter dat een woord van dank en waardering voor het vele wat gedaan werd zonder ophef of drukte van ons, burgers, niet achterwege mag blijven. Dat het echt niet alleen maar de gewone mannen waren, die hard werkten in onze stad hebt u in de nieuwsbladen wel kunnen lezen. Tjonge wat pakt men daar in onze stad toch aan. Het ziekenhuis wordt veel groter en beter. Dat het nu er nog niets dan wat vernieling te zien is, al een hele boel meer moet gaan kosten dan beraamd is zullen wij maar voor lief hebben te nemen. Een mens kan toch niet op elk korreltje zout letten. Er komt ook een vergroot politiebureau. Dat is voor onze agenten en onze boeven natuurlijk ook heerlijk. De huisvesting scheen niet erg best te zijn en dus komt er op een prachtige plaats waar alle ruimte voor parkeren Oefenen kleuren invloed uit op de mens? Men beweert absoluut van wel. Zo zouden rood en oranje ons prikkelbaar maken, purper slaafs en violet deprime- rend. Vervolgens zou geel prettig aandoen en groen een volkomen neutrale tint zijn. Wilt u er rekening mee houden als u van plan bent uw kamer een nieuw kleurtje te geven! is en ieder het makkelijk kan vinden wat beters. Dat dat „ding" toch wel wat zonderlinge plaats krijgt, wat moet men daar na een raadszitting nu nog van zeggen? U kunt het misschien ook niet zo goed volgen welke andere dan officiele belangen de politie daar in het zuiden heeft. Er zijn daar heel wat grote bedrijven weliswaar betrekken zij werk en vele arbeiders uit Rotterdam, zijn het in zekere zin echte Rotterdamse bedrijven, maar het rieemt niet weg dat Als straks de randweg om Schiedam in gebruik zal zijn genomen, zal het met het stadsverkeer wel los lopen en mocht er eens iets vast lopen, welnu politie hulp is dan niet ver af. Aan alles kan men toch merken dat Schiedam een van de grootste plaatsen van ons landje is. Hoewel elektriciteit, openbaar vervoer, telefoon, water en wat al niet meer door de grote zusterstad verzorgd wordt hebben onze hogere ambtenaren gebrek aan ruim te gekregen. Dg randstad Holland groeit ook zo geweldig hard. Dat Schiedam wat inwonertal niet toeneemt, re- latief dus sterk achteruit gaat blijkt geen punt van overweging te zijn geweest bij de beslissing over het nieuwe raadhuis. Nu is er hier wel een heel aardig gebouwtje op een historische plaats, maar dat schijnt nu toch echt niet acceptabel meer te zijn, of zou het niet respectabel ge noeg zijn voor onze stad en hare leidslieden? In elk geval er komt iets groots en geweldig mooi ook (naar men zegt). Of dat er in een plaats als de onze er nu wel afkan en verantwoord is, is een aangelegenheid waar u en ik ons niet druk over hoeven te maken. Dat alles schuiven wij gewoon en rustig op ons na- geslacht. Wij laten onze kinders werkelijk een pracht erfenis na. Een stad met brede moderne avenues, parken, pleinen en gebouwen en nu ja een pietsje schuld. Die kinderen moeten dan straks ook maar eens merken in wat voor een moeilijke tijd hun ouders hebben ge- leefd, een tijd dat er geen sou te verdienen viel en ieder alleen maar schuld kon maken (behalve de spaarbanken dan). U kunt rustig aannemen dat wanneer wij in een tijd van hoogconjunctuur zouden hebben geleefd, wij onze kinderen heus wel iets anders dan zware lasten zouden hebben achtergelaten. De geldmiddelen kunnen in de toekomst wel eens minder vlot zijn en daarom dus uit zorg voor die lieve kleinen doen wij nu zo ons best. Resume? Er wordt in onze stad hard, heel hard ge werkt van jong tot oud en van hoog tot laag. Wij burgers slikken het een en het ander, al moeten wij uiteraard in onze respect toch zeker ook de ge wone man, de kerel, niet vergeten. B.C.B. P. J. TftOELSTRALAAN 113 TEL. 63031 PARKWEG 210 TEL. 631S9 RUBENSPLEIN 20 TEL. 69701 WIST U: dat onze bladen in geheel Schiedam, v.m. gem. Kethel en Spaland, Oud-Mathenesse en Witte Dorp (Rotterdam) Worden verspreid in een totaaloplaag van ruim 30.000 exemplaren. dat deze bladen voor elke wijk het bijzondere wijknieuws brengen. dat deze bladen in elke wijk bijzonder door het publiek worden gewaardeerd. dat de individuele aandaoht welke uw advertentie krijgt onovertroffen is. dat hierdoor uw advertentie-budget zeer efficient wordt toegepast en in onze bladen een enorm nuttig effect geeft. dat de tarieven uiterst laag zijn, in verhouding tot het aantal bereikte lezers. dat wy een gunstig kombinatie-tarief hebben, voor adver- tenties over het gehele gebied. dat velen hebben ervaren, dat in een personeelstekort door een advertentie direct wordt voorzien. dat u uzelf benadeelt, indien u van deze voordelen als zakenman of -vrouw niet profiteer!, dat wij met de groei van onze wykbladen, deze nog aan- trekkelijker kunnen maken.

Mathenesser Nieuws | 1963 | | pagina 2