Tussen de Singels Radiov/d Vlies w. Let op Tuingereedschap J. A. Engering oes Cafe Kleine Confiance ATs 8431 C. VERBOOM PARKWEG 201/205 SCHIEDAM^ N? 1 0P GEBIED VAN Dit nummer heeft waarde!! Groente- en Fruithandel SINGEL 158-160 - SCHIEDAM stelt op 1 nr I pop beschikbaar w. f 15.- ta!») Rotterdamsedijk 2 - Schiedam - Tel. 68592 Radio Televisie Bandrecorders Grammofoons Huishou-delijke artikelen Sigen technische Dienst Voor al uw Ook KOELKASTEN Een partijtje Biljart Een spelletje kaart Een gezellig borreluurtje dat vindt do zakenman elke dag in 1e klas bediening 3e klas prijzen Hag. „De Ooievaar" voor Koelstra-, Hutsaerts en Pedigree kinder- en wandelwagens MAG. „DE OOIEVAAR" - HOOGSTRAAT 138-140-142-144 - TELEFOON 68097 2ejaargang No. 13 20 Juni 1963 Verschflnt eens per 14 dag en mat henesser-nieuws heeft de jeugdsocieteit Oud-Mathenesse afscheid genomen van het seizoen 19621963 met een grandioze balavond in Musis Sacrum. Dit was dus niet tussen de onze Sin- gels. Helaas heeft men in Schiedam-Oost en Oud-Mathe nesse niet de beschikking over een feestzaal. Met ditzelfde euvel kampt de vereniging Het Singelkwartier. Ook zij moeten voor hun avonden steeds een zaal in Rotterdam huren. Zoals de omstandigheden nu zijn, ziet het er niet naar uit dat hier in de naaste toekomst verandering komt. Wat mij ook nu weer opgevallen is, dat de kinderen weer spelen langs de spoorlijn. Het is hier wel ideaal voor de kleuters om in het zand te spelen waarin de toekomst de Horvathweg aangelegd wordt, maar het is levensgevaar- lijk, want de afstand tot de spoorlijn is minimaal. Laten de ouders toch opletten op deze omstandigheden. Het draad wat gespannen is, is geen waarborg dat zij daar niet door kunnen kruipen. Kinderen zijn nu eenmaal gewend om juist datgene op te zoeken wat verboden is. Wat de verandering betreft bij de afrit van de Rotter- damsedijk naar het Boerhaveplein zult u toch met mij eens zijn dat dit een goede verbetering is. Zoals ik in het verleden al had geschreven is hier de veiligheid gelukkig toegenomen. Het gevaarlijke kruispunt is nu opgeheven en hier zijn stoplichten geplaatst. De bewoners van het stuk Rotterdamsedijk bij muziekhandel Van Krogten zullen nu wel bevrijd zijn van het geluid van krachtig remmende auto's. De omgeving van het Stationsplein is echter op dat moment een chaos. Simon is het echter niet duidelijk waarom men het eindpunt van bus 41 en 39 aan het eind van de Boerhavelaan geplaatst heeft. Dit is wel voorlopig, maar waarom zo ver van het station? Boven- dien kan men als vreemdeling niet eens zien waar de bussen opgesteld staan. Er zijn geen borden geplaatst waar de bussen te bereiken zijn en bovendien staat er niemand bij de enige bushalte op het plein zelf om de reizigers eventueel van dienst te zijn. De bus die van Oud-Mathenesse komt rijdt nog wel langs het plein. Laten wij hopen dat hier snel verandering in komt. Verder wil ik nog even excuses aanbieden van de drukker over het feit, dat er in de vorige uitgaaf van Ooster- Nieuws -een lastige fout is ontstaan doordat er meerdere kranten met hetzelfde nummer waren. Door deze technische storing, die uiteraard mogelijk is, had geen der nummers enige waarde. De terbeschikking- stelling op enigerlei wijze, was hierdoor dus ongeldig. In dit nummer wordt dus hetzelfde van 14 dagen geleden herhaald. De redactie van dit blad hoopt, dat de onaangenaam- heden welke op de Singel zijn voorgekomen in de toe komst zich niet meer zullen voordoen. Simon van de Singel Wij brachten een bezoek aan de autorijschool van de heer Oudshoorn, Pupillenstraat 63 (tel. 38620). Wij moch- ten een lesuurtje (achterin de nieuwe wagen) meerijden en kunnen werkelijk zeggen, dat de heer Oudshoorn alles in het werk stelt een zo prettig mogelijke (en zeer vak- kundige) opleiding te geven. Heer Oudshoorn, veel succes! Red. en adm. drukkerij van de Water van Beverenstraat 1 b-c - Schiedam Telefoon 67787-67763 Advertentietarieven op aanvraag. Kaboutertjes voor alle edities p. w., tot 20 woorden f 1.elk woord meer 10 cent, (geldt niet voor za- kenkaboutertips). Onze wijkbladen verschijnen in de gehele gemeente Schiedam en Oud-Mathenesse (R'dam), in een totaal- opl. van ruim 30.000 exemplaren, onder de navolgende namen Kethel-Nieuws, Mathenesser-Nieuws, Nleuw- land-Nieuws, Ooster-Nieuws, Wester-Nieuws en Zul- der-Nieuws. Nieuwland-Nieuws verschijnt wekelijks. Bank: N.Y. Slavenburg's Bank, Schiedam Div. voedingsmiddelen zijn in deze maanden on- derhevlg aan bederf KOM KIJKEN NAAR ONZE KOELKASTEN Inruil en financiering mogelijk Reparatia zo mogelijk binncn 24 uur geread. Heeft U ons chequeboekje al Nog niet Kom dan even langs het wordt u gratis verstrekt HET IS DE MOEITE WAARD MUZIKALE LUCHTVAART Sinds een paar maanden is een aantal DC-8 vliegtuigen van de K.L.M. uitgerust met een bandrecorder, die in de passagierscabine voor sfeervolle achtergrondmuziek zorgt. Gemiddeld blijft de geluidsband een week in het vliegtuig om dan verwisseld te worden voor andere muziek. De bandrecorders, die door de purser met een knop te be- dienen zijn, worden alleen in werking gesteld gedurende de periode voor de start en na de landing. Ook tijdens wachtperiodes op de tussenstations zal zachte muziek ten gehore worden gebracht. Het ligt in de bedoeling de gehele DC-8 en Electra II- vloot van de K.L.M. van deze bandrecorders te voorzien. BIJ EEN JUBILEUM Op 22 juni heeft de bouwvereniging „Eendracht'' met een receptie zijn vijftigjarig bestaan gevierd. Deze vereniging speelde in het verleden en ook nu nog hier een belangrijke rol in de woningbouw. Het begon met enkele arbeiders, die het plan hadden op goedkope wijze arbeiderswoningen te bouwen. Er moesten vanzelfsprekend heel wat moeilijkheden worden over- wonnen alvorens zij, die helaas niet meer in leven zijn, getuigen waren, dat door hun initiatief op de Maasdijk de eerste woningen werden gebouwd. Het waren er 186 met een badhuis erbij in de Eendrachtstraat. Het be- nodigde geld kwam binnen via de steun van enkele bedrijven en particulieren die aandelen kochten van vijftig gulden. De huur van deze woningen was f 2,50 en f 3,15 per week. De vereniging heeft zich hoofdzakelijk bepaald tot het bouwen van woningen in Schiedam-Zuid maar ook in Schiedam-West in de Huysmanstraat staan woningen van vereniging „De Eendracht". Dat het bestuur niet op zijn lauweren rust bewijst het feit dat zij ook nu in Nieuwland hun aandeel hebben geleverd, in de Jan v. Zutphenstraat en de Alfons Arienstraat. Uiteraard hebben deze woningen een moderner aanzien als de oude, maar voor de wijze waarop de oprichters, de heren A. van Schelven, A. Ligthart, W. den Ouden, M. Achterberg en A. de Keizer, in de bres zijn gesprongen om hun mede- arbeiders aan (voor die tijd) goede woningen te helpen, verdienen zij een posthume hulde. Moge dit werk en dit initiatief, dat vijftig jaar geleden is begonnen, aan het huidige bestuur onder voorzitterschap van H. de Ronde de kracht geven, om met nog meer energie door te gaan. Ook een extra vermelding verdient het werk van de secretaris de heer Nieuwstraten, die bij dit jubileum ook zelf een jubileum viert. Hij is ook 35 jaar lid van het bestuur. Ongetwijfeld zal de Nationale Woningraad van zijn erkenning blijk geven door ver- tegenwoordiging op de receptie. Dat het de vereniging gegeven moge zijn nog vele plan- nen tot uitvoering te brengen, waar wij gezien de ruime ervaring niet aan behoeven te twijfelen. Observator zoals Grasmaaimachines, spaden, harken. schoffels, plastic tuinslang, kippen- en horregaas naar Lorentzlaan 22 SCHIEDAM TaL 6X496 Jack Rose heeft een nieuwe titel bekend gemaakt voor zijn produktie, die reeds eerder aangekondigd werd als „Eevery Wednesday Night". Deze nieuwe titel luidt „Who's been sleeping in my bed?" De hoofdrollen in deze komedie worden gespeeld door Dean Martin en de Broadway- en TV-actrice Elizabeth Montgomery, dochter van acteur Robert Montgomery. Miss Montgomery, die kortgeleden een rol in Peter Law- ford's produktie „Johnny Cool" voltooide, speelt in deze film de rol van Dean Martin's grote „boezem"-vriendin. ROTTERDAMSEDIJK 56 TELEFOON 67807

Mathenesser Nieuws | 1963 | | pagina 1