Tussen de Ziet wat UNIQUE U biedt 66330 '\SPARTA>] m, !Sr I H I I Speciaal in kleuren fotografie Voor poppen en beren kortom ruime sortering kinderspeelgoed ^ARKWEG2oT/205l SCH1EDAW Uit 131 onderdelen V t J Offlcieel agent Motor Rijwielhand. ENGELEN de s,eutel leven! \SSi ZANDER VAN RUN H. A. DIETERICH 2e Jeargang No. 14 4 juli 1963 Verschljnt cens per 14 dog en mat henesser - nieuws Nu Simon begint aan dit artikeltje, moet een grote gebeurtenis nog geschieden. Als u dit leest is het inmiddels als gebeurd, het nieuwe station is nu ge- opend. Zoals u uit de dagbladen wel hebt vernomen, is het station in Schiedam het modernste in Neder- land, dit is dus wel iets om trots op te zijn. A1 jaren bleek, dat het oude station de dagelijkse stroom van passagiers niet meer kon verwerken. Juist de bewoners van Oud-Mathenesse, die meestal op het Schiedamse station zijn aangewezen, zal dit een zorg minder zijn. Bovendien zal te zijner tijd als de Horvathweg klaar is een nieuwe rechtstreekse verbinding tot stand zijn gekomen. Het was afge- lopen zondag al druk op het stationsplein met wan- delaars die hun blikken langs de nieuwe gebouwen lieten gaan. De plaatskaartenhal ziet er prachtig uit. Zeven loketten zullen de treinreizigers ten dienste staan. Op weg naar de perrons komt men langs een ruime lectuur-kiosk. Bij de ingang Stationsplein komt er rechts een bloemenkiosk en links een versnape- ringskiosk, die ook een klein assortiment rookartike- len heeft. Onvoorstelbaar groot is het verschil tussen het oude en het nieuwe station, juist daarom is er in het stedelijk museum een tentoonstellihg gewijd \aan het heden en verleden van het station Schiedam. Mocht u geen gebruik maken van de trein, dan raad ik u aan om er toch eens te gaan kijken. Simon feliciteert bij deze dan ook van harte de Ne- derlandse Spoorwegen met deze prachtige aanwinst, tevens ook de eigenaars van de nieuwe kiosken met hun opening. BELANGRIJK BESTUURSBESLUIT VAN HET SINGELKW ARTIER Op een bestuursvergadering van de vereniging ,,H.et Singelkwartier" is het besluit genomen een zwarte lijst aan te leggen. Op deze lijst komen namen te staan van de leden die zich voor de vereniging hebben bedankt en die niet meer toegelateni worden op evenementen die de vereniging organiseert. Het is o.a. gebleken dat er op het laatste jaarfeest oud- leden waren, die voor het lidmaatschap hadden be dankt, maar van andere leden kaarten kregen en zo profiteerden. Het bestuur gaat nu de oud-leden weren. Dit is een verstrekkende maatregel en ongetwijfeld zal hier op de eerstkomende jaarvergadering over gesproken worden. Deze maatregel is mijns inziens niet ge- makkelijk uit te voeren. Er zijn immers leden die door omstandigheden hebben bedankt en niet omdat de vereniging hun niet beviel. Bij de aanvang van een jaarfeest zou men dan de situatie kunnen krijgen dat er oud-leden worden toegelaten en oud-leden worden geweigerd. Als buitenstaander weet men dan niets van deze omstandigheden af en krijgt men dan de vraag te beantwoorden waarom hij wel en ik niet. Lastig? Volgens mij is het beter de toegangskaarten voor bepaalde evenementen strikt persoonlijk te stellen en dat derden op deze kaarten dus geen toegang hebben. Het bestuur weet wel of iemand die zijn kaart toont lid is of niet. Dit voorkomt veel ongerief en de leden weten dat zij de kaarten niet af mogen geven, omdat men er toch niets aan heeft. Dit zou tevens inhouden dat leden niet zo snel zullen be- danken. Het aanleggen van een lijst met namen is bepaald niet aantrekkelijk, voor beide partijen niet. Simon meent dat het laatste voorstel aantrekkelijker zou kunnen zijn. Simon v. d. Singel Red. en adm. drukkerij van de Water van Beverenstraat 1 b-c - Schiedam Telefoon 67787-67763 Advertentietarieven op aarivraag. Kaboutertjes voor alle edities p. w„ tot 20 woorden f 1.—, elk woord meer 10 cent, (geldt niet voor za- kenkaboutertips). Onze wijkbladen verschijnen in de gehele gemeente Schiedam en Oud-Mathenesse (R'dam), In een totaal- opl. van ruim 30.000 exemplaren, onder de navolgende namen Kethel-Nieuws, Mathenesser-Nieuws, Nieuw- land-Nieuws, Ooster-Nieuws, Wester-Nieuws en Zuf- der-Nieuws. Nieuwland-Nieuws verschljnt wekelijks. Bank: N.V. Slavenburg's Bank, Schiedam DRUMBAND-CONCOURS 1963 Bij de voorinschrijving welke was opengesteld voor het lustrum Drumband-Concours zijn de verwachtin- gen verre overtroffen, uit het gehele land zijn reeds toezeggingen ontvangen. Wel een bewijs id at het jaarlijks Drumband-Concours een goede naam heeft gekregen. Nog steeds komen er toezeggingen binnen. Door uitbreiding van de jury en een perfecte orga- nisatie hoopt men snel en accuraat te kunnen werken, zo zelfs dat er nog een groots defile zal plaats heb ben van al de deelnemende verenigingen welke on- geveer een uur zal duren. Definitieve aanmeldingsformulieren worden nu ver- zonden, op 1 augustus sluit de inschrijving. Voor de plaatselijke verenigingen een aansporing om snel tot deelname te besluiten. Het comite heeft dan ook de verwachting dat dit een unicum zal worden in Nederland wat betreft de deelname. Wij komen hier nader op lerug. Jerry Lewis Nauwelijks was Jerry Lewis klaar met de laatste op- namen van „The Nutty Professor", waarover hij ook de regie voerde, of hij is alweer begonnen aan een nieuwe rolprent, ditmaal onder de regie van Frank Tashlin. De titel luidt: „Who's minding the store?" Het is een komedie opgetrokken rondom en in een groot warenhuis. Harry Tugend heeft het filmscenario geschreven en Paul Jones is de producer van deze film. Tashlin heeft al meer Jerry Lewis' films geregisseerd, zoals „Jerry als Babysitter" (Rock-a-bye-baby), „The Geisha Boy" en „Jerry als Assepoetser" Cinderf ella Paramount heeft een verhaal gekocht van Norm Lieb- mann en Ed Haas, „The Disorderly orderly". Liebmann en Haas zijn reeds begonnen het verhaal, dat gaat over een uiterst plichtsgetrouwe ziekenbroeder in een groot ziekenhuis, tot filmscenario om te werken. Is het nummer dat u bcllen moet voor reparaties aan uw radio of T.V. Radio Brunt, v. Laauwonhoackutr. Ma, Schiadam BIER ZONDER ALCOHOL Een van Denemarkens grote brouwerijen heeft een idee uitgewerkt, dat door menigeen als „revolutio- nair" wordt bestempeld: alcoholvrij bier. Dit bier, dat in smaak niet voor gewoon bier onder- doet, heeft vele afzetmogelijkheden. Er wordt vooral gedacht aan de jeugd, die ervaring in het bier drinken wil opdoen, zonder nadelige gevolgen ervan te be- hoeven te ondervinden. Vooral voor gelegenheden zonder drankvergunning kan het alcoholvrije bier een ideale uitbreiding van het assortiment betekenen. Ook in fabriekskantines, waar bier niet welkom is, zal het bier zonder alcohol een goed onthaal vinden. DE ESPERANTISTEN Het jaarlijkse Esperanto-wereldcongres, dit jaar het 48ste zal in Sofia circa 3000 esperantisten samenbrengen uit 38 verschillende landen. Er is een gesalarieerde congres- secretaris die ieder jaar naar de volgende congresstad reist. (Het 49ste zal in Den Haag, het 50ste in Tokio plaatsvinden). De congres-secretaris doet een beroep op de plaatselijke esperantisten. Inkomsten en uitgaven hebben elkaar tot dusver steeds in evenwicht gehouden. Ondanks de 38 verschillende naties geen talenprobleem. Celsiusitraat 42 hock Prof. K.O. Lean Tel. 66152 Schiedam DROGISTERIJ - FOTOHANDEL Apoth. an. LORENTZPLE1N 2a SCHIEDAM TEL. 6967B Modetips van Audrey Audrey Hepburn, de hoofdrolspeelster naast William Holden in „Parijs is als champagne" (Paris when it sizzles), staat bekend als een der best geklede vrouwen ter wereld en komt altijd voor op de lijst van „De tien best geklede vrouwen". Audrey geeft hieronder een paar welgemeende advrezen voor die vrouwen, die graag met haar of met andere goed-geklede vrouwen willen wed- ijveren. „Beperking is het geheim van elegantie", zegt zij. Audrey brengt dit zelf altijd in praktijk, want zij heeft een verrassend kleine garderobe voor een ster van haar bekendheid. Zij draagt altijd kleding, die zowel van ontwerp als van kleur zeer simpel en eenvoudig is en zij vermijdt altijd „de kleine extraatjes", waardoor zelfs de duurste japon bedorven zou kunnen worden. Audrey adviseert verder nooit te veel of te opvallende juwelen te dragen. „Als u slechts een paar mooie oor- bellen hebt of een mooi klein parelsnoer bezit, heeft u is een 17 steens volanker chroomof double heren- polshorloge gebouwd. Voor de prljs van i 29.73 Waterproof, uohokvrij en antimagnetisch Met autom. datumaanwijzing f 32.30 en f 35, 2 jaar verzekerd tegen verlies en diefutal HORLOGEMAKEi-OHIClEN Prof. Kam. Onnesl. 98, Schiedam, Tel. 6S7M MAG. „DE OOIEVAAR" - HOOGSTRAAT 138-140-142-144 - TELEFOON 68097

Mathenesser Nieuws | 1963 | | pagina 1