Tussen de Singels Ziet wat UNIQUE U biedt 66330 ZOMER SPEELGOED 18 jull 1963 Rund-, Varkens- SCHIIDAW Voor ten 5m£i.Ja/t)//e rjctwuik. 1/a.h l^ur ~b/rvm.bdJJ:en ruuir,,, BL0£MM46AZUN Uw dichtstbijzijnde opticien is H. A. DIETERICH Prof. Kamerlingh Onneslaan 98, tel. 65768 2c jMagang No. 15 Vcrach^nt eeas ,per 14 dag en mathenesser-nieuuvs is er ook de jaarlijkse opruiming. Het is zelfs een oprui- ming op tweeerlei gebied. Laten we eerst de eerste onder ogen zien en dat schrijf ik welhaast overbodig, omdat de winkeliers in hun advertenties echt wel voldoende tot uiting zullen laten komen wat zij bij hun opruiming voor koopjes te bieden hebben. De opruiming is wel een leuke periode. De winkels lijken dan meestal op ordeloze magazijnen, waar de artikelen opgestapeld liggen en de kopers zo maar, of het voor niets is, kunnen weghalen. Weet u ook wat het betekent, zo'n opruiming? Het is niet, zoals in het woord wel tot uitdrukking komt, dat men de winkel gaat opruimen, nee, dat is het niet. De winkels zouden er dan maar stoffig uit zien als men een of twee keer per jaar opruiming hield. Nee, het zijn de artikelen die betrekking hebben op de voorraad van de winkel. Het zijn de restanten van diverse partijen, die men voor een spotkoopje van de hand doet. In de meeste branches komt dat voor. Een winkelier, die dus een partij zomerjurkjes heeft ingekocht, gaat het restant bij de opruiming tegen opruimingsprijzen verkopen. Simon hoopt, dat het nu enigszins duidelijk is, zo u het nog niet wist wat het woord restant of balansopruiming zeggen wil. Het zijn wel twee verschillende woorden, maar in wezen hebben zij dezelfde betekenis. Bekijk en lees de advertenties deze keer dus eens met extra aandacht: ook voor u is er wel wat voordeligs op de kop te tikken. Ik wens u bjj voorbaat vast veel succes. De andere opruiming heeft betrekking op een groot aantal kinderen uit onze omgeving. A.s. zaterdag om een uur zal vanaf de ingang van de Prinses Beatrixschool aan de Buys Ballotsingel het startsein gegeven worden aan twee tou- ringcars die met een groot aantal kinderen naar Voort- huizen rijden. Zij zullen daar 156 kinderen een week de gast zijn van Het Singelkwartier. 21 leiders en leidsters zullen dan de zorgen van de ouders overnemen en de achterblijvende ouders zullen ook zeggen: ziezo, opgeruimd staat netjes; nu hebben wij ook een weekje rust! Dat dus, wat de tweede opruiming betreft. Overigens schijnt dat werkkamp van Het Singelkwartier wel een goede naam te hebben, want het aantal kinderen dat meegaat, wordt steeds groter. Het zijn er nu al weer 36 meer dan vorig jaar. Simon is er echter ook van overtuigd, dat de vaders en moeders weer dolblij zullen zijn als zij een week later hun kinderen weer terug zien keren met een rode bios op de wangen; vol van die geweldige vakantieweek die zij weer hebben gehad, daar in dat mooie Voorthuizen. Zij zullen dan de eerste uren niet uitverteld raken hoe of het wel geweest is, en misschien brengen zij voor vader en moeder nog een leuk souveniertje mee. Simon wenst Het Singelkwartier met het leidinggevende personeel een prachtige vakantieweek. Uit de jarenlange ervaring, die u heeft, zal dat allemaal wel goed gaan, daar vertrouw ik wel op, maar het gaat om het mooie weer, dat zo belangrijk is voor het geheel. Dat kan ik u helaas niet geven. Was het maar waar! Daarom, van harte: veel succes met het kamp, goede reis en terugkeer in onze buurt tus sen de singels. Simon v. d. Singel. Wagens vakantle gesloten van 22 JULI tot en met 3 AUG. OartMlimtraat boek 'a-Gravanxandeat Tel. 67904 Red. en adm. drukkerij van de Water van Beverenstraat 1 b-c - Schiedam Telefoon 67787-67763 Advertentietarieven op aanvraag. Kaboutertjes voor alle edities p. w., tot 20 woorden f 1.elk woord meer 10 cent, (geldt niet voor za- kenkaboutertips). Onze wijkbladen verschijnen In de gehele gemeente Schiedam en Oud-Mathenesse (R'dam), in een totaal- opl. van ruim 30.000 exemplaren, onder de navolgende namen Kethel-Nieuws, Mathenesser-Nieuws, Nleuw- land-Nieuws, Ooster-Nieuws, Wester-Nieaws en Zul- der-Nieuws. Nieuwland-Nieuws verschljnt wekelijks. Bank: N.V. Slavenburg's Bank, Schiedam //S\ WIELERBAAN IN AANLEG Misschien zullen de meeste van de lezers wel weten dat er achter het Hermes D.V.S.-terrein op Harga een wieler- baan wordt aangelegd. De opening van deze baan heeft men gesteld op het a.s. zomerseizoen. Als de lente van het jaar 1964 in het land komt, wil men zo goed als klaar zijn. U begrijpt dat er echter veel geld nodig is. De rennersclub Schiedam wil hierbjj zelf zoveel mogelijk geld inbrengen, omdat dan de accommodatie van deze baan veel aantrekkelij ker wordt. Om nu aan dat geld te komen heeft men diverse akties op touw gezet. By een van deze akties (het inzamelen van gebruikte postzegels) helpen zelfs de rennersclubs uit verschillende streken van Nederland mee. Een zeer sportief gebaar. Maar kunnen wij mede-stadgenoten ook niet een handje helpen? Dat kunt u doen door het sparen van Persilemmertjes en/of gebruikte postzegels. Het moet toch gemakkelijk zijn om bij u thuis een busje neer te zetten en daar alle postzegels in te doen van de brieven die u krijgt. Iedere postzegel is welkom als hij maar niet beschadigd is. Het kunnen Nederlandse en ook buiten- landse postzegels zijn. Als iedere Schiedammer de postzegels van zijn post die hij ontvangt bewaart en hij doet dat een maand lang en wij zouden dan al deze postzegels in een envellop doen en opsturen naar de voorzitter van de r.c. Schiedam, de heer H. Breur, v. Karnebeekstraat 54, Schiedam, dan kan deze vereniging met de wielerbaan iets groots tot stand brengen. De wielerbaan zal een B baan worden. Dat wil zeggen, dat hij wel niet tot de banen van het grootste formaat zal behoren, maar toch geschikt voor aantrekkelijke wielerprogramma's, zowel voor profs als amateurwiel- renners. Hoe het verder zal worden wat de bijbehorende tribunes, clubgebouwen, kleedkamers en cantine betreft, moet blijken uit de geldmiddelen waarover r.c.-Schiedam zal kunnen beschikken om dit te kunnen verwezenlijken. Moeten wij dan maar afwachten hoe die club dat zal versieren? Nee, wij doen mee door het sparen van wat postzegeltjes. Vooral kantotren hier ter stede kunnen hier een grote bijdrage aan leveren. Als wielerclubs uit het hele land postzegels sparen voor de Schiedamse wieler baan, moeten wij dan achterblijven? Observator HET POPPINHUIS Alt uw voaten knellen 66 3 79 ballon Pedicure mevr. Z.d.Haan-Hoekstra Lorentzpl. 28 Schiedam Komt ook aan huis OOSTSIH6EL89 TEL.63736 SCH IE p AM Is het nummer dat u bellen moet voor reparaties aan uw radio of T.V. Radia Irusst, v. Leeuwenheeclutr. Ma, Schiedam Elvis Presley Elvis Presley is weer met een nieuwe film gestart, ge- titeld „Fun in Acapulco" met Hal Wallis als producer. Zijn tegenspeelster is ditmaal Ursula Andress, de actrice die ook de hoofdrol speelde naast Sean Connery in de Engelse film „Dr. No", die momenteel in Nederland wordt vertoond. In „Fun in Acapulco" zullen wij haar zien als bedrijfs- leidster Van een hotel in Acapulco, waar Presley moet optreden als ..entertainer". De film is ook gedeeltelijk in Acapulco opgenomen. De regie is in handen van Richard Thorpe, een regis- seur met een meer dan 25-jarige Hollywood ervaring. Thorpe was ook de regisseur van Presley in „Jailhouse Rock". Zijn laatste film was ..Follow the Boys". Voorts is voor deze film de Mexicaanse actrice Elsa Cardenas gecontracteerd, die hiermede haar Hollywood debuut maakt. 0/g\ EEN GOEDE BRIL BEHOEFT Vf NIET DUUR TE ZIJN ERKEND LEVERANCIER VAN ALLE ZIEKENFONDSEN „Nevada Smith" Binnen vier maanden nadat tussen Paramount Pictures en Joseph E. Levine van Embassy Pictures een overeen- komst gesloten werd, hebben beide maatschappijen een tweede verbintenis aangegaan. Dit tweede contract staat geheel los van het eerste, dat de verfilming betrof van „The Carpetbaggers", een produktie gebaseerd op de gelijknamige succesroman van Harold Robbins, van welk boek binnenkort een Nederlandse vertaling op de markt zal komen, getiteld „De Duivel als Leidsman". De nieuwe overeenkomst tussen Paramount en Levine betreft de film Nevada Smith" die gebaseerd zal zijn op een van de belangrijkste personen uit het boek „The Carpetbaggers". „Nevada Smith" zal een groots opgezette, kostbare produktie in kleuren worden. Zodra het film- scenario gereed zal zijn, begint men met de opnamen.

Mathenesser Nieuws | 1963 | | pagina 1