Uw huisdier is fotogeniek Horoscoop SUublkuis G BJ K O Special! in kleuren fotografie AUTO- RIJLES J. STEENBERGEN voor de week van 21-7 t.m. 27-7 LOU STOUTHANDEL EN JAN SEY VOOR HUN WERK BELOOND. v««r alle sleutela uw autw, HMtor «n kra 60 3 79 bellen Officieel agent Motor Rij wielhand. ENGELEN ZANDER VAN RUN Het kost deze week nogal wat moeite om de resultaten te be- reiken, welke u zich ten doel heeft gesteld. In hoofdzaak komt dit door tegenwerking van anderen, hoewel grotendeels niet zo kwaad bedoeld, maar meer voorkomend uit zekere naijver. Probeer anderen voor uw doel te winnen. Ram (21/3—20/4). ivirr^TO Uw verlangen naar romantiek is nu wel heel sterk aanwezig. Helemaal niet erg als het maar in goede banen geleid wordt. U zult dan spoedig daarin een heerlijke voldoening vinden. Bij het kiezen van vrienden moet u wel goed uitkijken. Vriendschap moet blijvend zijn. Stier (24/4—20/5). T De omstandigheden brengen u in deze periode wel enige onrust of spanning, gelukkig is het slechts van korte duur als u flink weet op te treden. Men zal zich zo graag met uw zaken bemoeien en dit is niet zo aangenaam. Daarom stemt u dit zo dikwijls erg droevig. Tweelingen (21/521/6). TttrwRPi a Het is opvallend met hoeveel mensen u deze week in aanraking zult komen. De meesten zijn u erg goed gezind en betuigen u op prettige wijze hun meeleven of hulp. Deze spontane hulp en meeleven moet u aangenaam zijn vooral omdat het hartelijk en welgemeend is. Kreeft (22/6—27/7). ™*Mi U moet uw vriend of deelgenoot van roekeloze beslissingen en ondoordachte stappen trachten af te brengen. Uw vriendenraad zal zeker geaccepteerd word en indien u heel tactisch optreedt. Door uw overwicht en invloed zal dit zeker lukken. Maak daar een goed gebruik van. Maagd (24/8—23/9). l*l U leeft in een tijd van rijke ervaringen ei} krijgt volop de gelegenheid uw idealen na te streven. Wee's echter niet te optimistisch of overmoedig, maar ga verstandig te werk. Houd rekening met de nuchtere werkelijkheid. Op deze wijze kunt u nog veel bereiken. Weegschaal (20/9—23/10) 'MWO, Km U is de laatste tijd nogal erg nerveus en dit maakt u soms neerslachtig. Toch maakt u zich bezorgd over niets. Tracht u los te maken van die dingen, die deze nerveuze stemming veroor- zaken. U weet heus wel wat er bedoeld wordt. Ze zijn heus de moeite niet waard om u er zo ongerust over te maken. Schorpioen (24/10—22/11). WCKK Denk eens rustig na welke jmaatregelen het best genomen kunnen worden om tot betere resultaten bij uw werk te komen. Dit is beslist hard nodig. Bega ook geen vergissingen door weer te hard van stapel te lopen. U kunt heus de zaak spoedig en af- doend, zelfs met succes oplossen. Boogschutter (20/11—21/12). 't Is nu de tijd om wat meer afleiding te zoeken. Daardoor zult u innerlijk meer tot rust komen. Dit heeft u beslist nodig. Zet even alle zorgen op zij, maar tracht ook wat vriendelijker en opgeruimder te worden. Uw voorbeeld zal op andere een goede invloed uitoefenen. f 7.00 PER VOL LESUUR TIL. <2212 -II L Steenbok (22/12—20/1). Hoewel deze week alles aanvankelijk naar wens zal gaan, moet u er toch rekening mede houden, dat onverwachts moeilijkheden kunnen opdagen en zelfs teleurstellingen. Laat u daardoor niet uit het veld slaan, maar tracht alles meteen moedig op te lossen. Waterman (21/1—19/2). "Ml. U zult in staat zijn anderen te helpen. Doe dit dan ook en tracht u er niet op een goedkope manier van af te maken. Men heeft recht op uw hulp vergeet dat niet. U zult er later dubbel en dwars voor beloond worden. Natuurlijk moet u met overleg te werk gaan. Vissen (20/2—20/3). S3 Het is nu de aangewezen tijd om uw pnvebelangen eens goed te behartigen en een goede basis te leggen, die vooral voor later van heel groot belang zal blijken te zijn. Ga er gerust verder op in wanneer u zich tot iemand of iets heel bijzonders voelt aangetrokken. Benut de aangeboden kans en gelegenheid. Het is de aangewezen tijd. ICH UTTERSVILO 31 ■J I II II II I L—L- Bij S.V.V. en Hermes D.V.S. heeft men geruime tijd geleden het voorstel aangenomen om op de jaarlijkse ledenvergadering een beker ter beschikking te stellen voor degenen die zich afgelopen jaar uitgesloofd hebben voor het welzijn van hun club. Beide bekers zijn genoemd naar leden die zich zelf bij het uitoefenen van hun werk bij de vereniging zeer verdienstelijk hebben gemaakt. Zo was dat bij S.V.V. het bekwame bestuurslid Hofman, naar wie de beker genoemd is en bij Hermes, Arnold Frank. Jan Sey is nu de bezitter voor een jaar van de Hofmanbeker. Dit is de beloning voor het vele en goede werk wat hij voor de jeugdafdeling van S.V.V. gedaan heeft en blijft doen. Piet heeft een beloning of beter gezegd een stoffelijk blijk van waardering gekregen van zijn club waar hij trots op kan zijn. Een stimulans voor hem zelf en voor de overige leden om met dit prachtige werk door te gaan en voor anderen om er nog een schepje op te gooien zodat hun de eer eens te beurt zou vallen deze erkenning van de vereniging te bezitten. Piet Sey en het jeugdvoetbal zijn bij S.V.V. een begrip. Altijd staat hij voor de jeugd klaar, voor een groot deel dankt de jeugd het aan hem, dat alles gesmeerd ver- loopt en dat zij regelmatig een wedstrijdje kunnen voet- ballen. Met Lou Stouthandel die de Arnold Frankbeker bij Hermes heeft ontvangen is het bovenstaande eveneens van toepassing, alleen verricht Lou werk op ander terrein. Hij maakt bij Hermes deel uit van de contact-commissie. Hij moet trachten met zijn mede-commissieleden het bij Hermes voor de leden zo aangenaam mogelijk te maken, in de vorm van het organiseren van feest-, klaverjas-, tafeltennis- en dergelijke avonden. Bovendien verzorgt hij de redaktie van het blad „Hermes Thuis" bij de thuiswedstrijden. Dit blad, wat er keurig verzorgd uitziet, is van zeer aantrekkelijke inhoud en bijzonder lezens- waardig. Beide heren zijn nu in het zonnetje gezet. Hun werk is door de vereniging beloond met deze onderscheiding. Laat het zo zijn, dat het voor de volgende jaarvergadering voor beide verenigingen moeilijk wordt in verband met de zeer vele candidaten, om een keus te maken, hierbij zouden zowel S.V.V. als Hermes wel bij varen. Deze mensen, die alles over hebben voor hun club en hun vrije tijd gratis ter beschikking stellen, hebben recht t« worden gehuldigd. Ob6ervator. 66k v«or VL A ARD1N QSRSTR. 19 ■CKWDAM - TlhrtOM SNN 1.2.3 deurskaiten v.a. H2.50 Comodes, boxen, ledikantjes stoelen, krukjes, jchoorst* nan achrljfbnrcaus enx. Marlaitraat 13 tal 62959 Sterker veel sterker en voordeliger en direct klaar. Bi) Schoenmaker SIMONS finds 1929 Breeravcld 12-2 Zaterdaga open Tegela voor keukea en douchecel vanaf 12c. Hard- board v.a. f 1.50 m2. Co ovynil tegela. Plaatic pla- fondtegela 50 x 50 f 0.50 Marlaatraat 20 tel. 62959 Schiedam. Alt uw voeten knallen Pedicure mevr.Z.d.Haan-Hoekstra Lorentzpl. 28 Schiedam Komt ook aan huis Mod. elektr. klokken in noten- en Ahornhout, mat en glanzend. v.af f 29.50 1 j. schrift. garantie. H. A. D1ETERICH Prof. (CamOnneslaan 98 Schiedam Celsiusstraat 42 hoek Prof. K.O. Laan Tel. 66852 DROG1STERIJ - FOTOHANDEL Apoth. Est. LORENTZPLE1N 2a SCHIEDAM TEL. 6967* Huisdieren erop na houden is meer dan „hapjes klaarmaken" en „vachtjes bor- stelen". Het is ook: plezier beleven aan een dierenkarakter. Aan zijn kijk op de wereld, z'n manier van doen, z'n trouw en zijn vreemde kuren. Een hond kan vriendelijk en loyaal, boos en wild, speels en dartel, trots en bazig, gedwee en on- handig of gedisciplineerd en gehoorzaam zijn. Het kwispelen van zijn staart geeft aan, in welke stemming hij is. Een kat daarentegen is bezadigd en stijf, teder en hartelijk, ontoeschietelijk en gereserveerd of terughoudend en bedeesd. Deze stem- mingen uiten zich in het versmaden van gezelschap, het besluipen van een kluwen wol of het gezapige spinnen op uw schoot. Huisdieren gaan zorgeloos het leven door, zonder echte problemen maar met heel veel belangstelling voor alles wat er om hen heen gebeurt. Eigenlijk kunnen we, wat dat betreft, veel van onze huisdieren leren. Bij voorbeeld als we op fotojacht gaan. We kunnen ons dan iets eigen maken van hun onverbloemde nieuwsgierigheid en van hun niet te remmen onderzoekings- lust. Het fotograferen van huisdieren is een kostelijke bezigheid. Een dierenvriend met een camera is een jager met vreedzame bedoelingen. Hij vangt het dier op zijn leukste momenten. De fotoseries, die daar het gevolg van zijn, vormen ware attrac- ties. Maar maak dierenopnamen met overleg. Geef huisdieren de eer, die hen toekomt. Fotografeer dieren in hun na- tuurlijke omgeving, zowel binnen als buiten. Binnenshuis is dat't gemakkelijkst met een flitser. We kunnen het o zo be- weeglijke onderwerp dan tot in elk hoekje van het huis volgen. De flitser dient dan bij voorkeur met een verlengsnoertje op afstand van de camera te worden gebruikt. U hebt dan wat meer bewegingsvrijheid en het dier kan op de meest gunstige wijze worden verlicht. Denk wel aan de richt- lijnen, die voor flitsfotografie zijn voor- geschreven: de juiste afstand voor de te gebruiken flitslampjes; een beetje schuin voor het motief staan om zware, harde schaduwen te voorkomen; wat afstand tussen foto-onderwerp en achterwand; geen glimmende achtergrond Ja, de achtergrond is vooral bij het foto graferen van dieren belangrijk. Het beste is een contrasterende kleur. Dus licht voor een donker en donker voor een lichtge- kleurd dier. Het motief komt dan wat je noemt los! Houd de achtergrond overi- gens zo eenvoudig als maar mogelijk is. Vermijd binnen behang met patronen en buiten struikgewas. Dergelijke achter- gronden geven op de foto een rommelige, onrustige indruk. Kies buiten, als u iets naar beneden fotografeert, een effen grasveld. Of gebruik de hemel als achter grond door de camera schuin omhoog te richten (b.y. Hector boven en u met de camera op de grond). Probeer het dier vanuit verschillende standpunten te foto graferen. Benader het zo dicht als maar enigszins mogelijk is. Als het van een te grote afstand wordt opgenomen gaat zo'n beest in een enorme omgeving verloren. Een bewegend voorwerp, om de aandacht van de camera af te leiden, kan heel nuttig zijn. Zo'n afleidingsmanoeuvre zal de stand van het lichaam interessanter maken en aan het dierengezicht meer expansie verlenen. Ook aandachttrekkende geluiden hebben een dergelijk effect. Zij doen de oren spitsen en zorgen ervoor, dat de ogen sterker gaan glanzen. Fotografeer bij voorkeur op de hoogte van het dier zelf. Hierdoor houdt het op de foto zijn juiste proporties. Een dier, van mensen- hoogte uit gekiekt, wordt op de foto aan- zienlijk minder belangrijk dan het in werkelijkheid is. Als we een „snelle" film gebruiken, zoals Tri-X Pan, kunnen we binnen experimenteren. We kunnen dan dierenopnamen met bestaand licht maken. Haal een paar schemerlampen, voorzien van gloeilampen van behoorlijke sterkte in't front of gebruik speciale fotolampen. Hebt u een eenvoudige, niet-instelbare camera, dan hebt u in zo'n geval meestal wel voldoende licht om goede opnamen te verkrijgen mits u genoemde gevoelige film gebruikt. Met een instelbare camera ontstaat dan de mogelijkheid om een kleinere lens- opening (kleiner diafragma) te gebruiken waardoor grotere scherptediepte ontstaat. Of men kan kortere belichtingstijden toe- passen, zodat de kans op bewegingson- scherpte vermindert. Dieren kennende nemen we aan, dat ze nadat deze voorbereidingen zijn gemaakt rustig uit de lichtkring wegwandelen om elders hun vertier te zoeken. Dwing dieren echter nooit! Daar worden ze zenuwachtig van. Ze zijn dan alleen maar weerspannig. Houd ze liever rustig in de gaten. Verschuil u stilletjes achter uw krant. De camera ligt naturlijk kant en klaar binnen handbereik. Het huisdier FotoPeet komt dan vanzelf wel weer terug op de plaats, waar u het wilt hebben. Kinderen en dieren, samen op de foto, hebben altijd erg veel succes. Kleine, groeiende mensen hebben nu eenmaal een speciale belang stelling voor spontaan reagerende dieren. Dergelijke foto's vertederen en worden dikwijls vele malen afgedrukt om iedereen, die zo'n afbeelding wil hebben, tevreden te stellen. Mensen, die van dieren houden, beleven door de fotografie extra plezier aan hun huisdier. En amateurfotografen genieten, dank zij die dieren, nog meer van hun hobby: fotografie!

Mathenesser Nieuws | 1963 | | pagina 4