Tussen de Ziet wat UNIQUE U biedt KLEUR IN UW LEVEN Let op ALL:_L Rund-» 4iet w ptettif wtftken, fy'de Schledamsche Cartonnagefabriek Kt 9483 C. YGRBOON LITTEL j. Hamelink Open Deursantenkomsf op zondag 29 sept. a.s. 2e jaanosta#! Na 19 26 sept. 1963 Dit nummer heeft waardet! Groento- en FruithandeJ SINCEL 158-160 - SCMfBBAM stellen op lOnrs f 5.- boodschappen beschikb. SCHItDkW MDDinK an Pni Speciale weekaanbiedingen van uw VeGe kruidenier Grote fles slaolie 1/1 blik Appelmoes 1/1 blik Sperciebonen 1 flac. Oploskoffie 0.79 0.59 0.69 1.39 200 gr. lichte chocalaadjes 0.98 Rookworst vacuum verp. 250g 105 J. Bisschop K. O. Laan 101 Tel. 67152 Singel 152 Telefoon 65786 C. A. de Koning Lorentzlaan 25a Tel.154094 GELDIG T.M. DINSDAG 1 OKT. is bet onderwerp van de Voor uw fruitmanden en -schalen „DE WITTE VINK" .per 14 dm'fen mat henesser nieuws wil Simon op de eerste plaats beginnen om al die bezit- ters van fietsen, die deze dagelijks tegen de muur van het station zetten, te waarschuwen. Het is daar verboden uw fiets neer te zetten. De politie brengt iedere dag min- stens tien fietsen naar het bureau in de Lange Nieuw- straat. Het is ook feitelijk overbodig om daar uw fiets neer te zetten. Nu weet Simon wel dat het erg gemakke- Ujk is om wanneer men met de trein mee gaat de fiets naast de ingang van het station tegen de muur te zetten, maar het mag nu eenmaal niet. Op de duur zou men van al die stunen tegen deze pui een lange streep gaan zien in het steen en dat is het nieuwe station onwaardig. Tussen de Stationsstraat en de Ka- merlingh Onneslaan heeft men speciaal klemmen in het trottoir aangebracht en bovendien is er onder het station een ruime fietsenstalling gemaakt. Wees er echter van overtuigd dat de politie geen pardon gebruikt en alle fietsen meeneemt. U bent dus nu niet alleen door mij, maar al herhaaldelijk gewaarschuwd door da politie, hun geduld is nu ten einde. Toen de lente in aantocht was heb ik de hoop uitgespro- ken dat de gemeente in Rotterdam iets zou doen aan dat plein in de Italiaansestraat; vele ouders met mij hadden gehoopt dat op het plein in verband met het naderende zomerweer hier wat speelwerktuigen geplaatst zouden worden en dat die vieze zandmassa zou verdwijnen. Helaas het heeft niet zo mogen zijn. Onze verwachtingen zijn niet in vervulling gegaan. Integendeel, het plein is er tot op heden niet op vooruitgegaan. Het is daar nu een grote zandwoestijn geworden en wat gaat er gebeuren als dade- lijk het natte weer aanbreekt en de kinderen in de bagger gaan spelen? Deze mogelijkheid biedt dit plein en kinde ren voelen er zich altijd toe aangetrokken. Hopenlijk zal gemeentewerken er spoedig aan beginnen en het plein verbeteren. Het viadukt onder de spoorlijn bij de Pasteursingel is zo goed als klaar en dan kan ook het verkeer hier gebruik van gaan maken. Het zal een druk gebruik worden, daar ben ik van overtuigd. Immers dit viadukt verbindt het industrieterrein met de bewoners aan de andere zijde van de spoorlijn. Daar was in het verleden die onbewaak- te overweg, met aan biede kanten een tamelijk steile hel ling van kinderhoofdjes, die nu bepaald niet vlak gepla- veid lagen. Zo langzamerhand is het daar aardig veran- derd. Het viadukt gaat de verbinding vormen met de Matlingeweg, deze loopt welhaast gelijk met de Thurlede- weg, de Spaansepolder wordt dan goed ontsloten. Simon is er echter nog niet achter kunnen komen of na het viadukt nog een oprit komt, die een verbinding gaat vormen met de Beneluxweg via Rijksweg 20. Men zou dan met een auto vanaf het midden van de Spaanse polder in ongeveer een klein kwartiertje bij de ingang zijn van de Beneluxtunnel, die men tussen Schiedam en Vlaardingen vlak naast Wilton aanlegt. Maar dan zijn wij weer wat jaartjes verder. Dit moet dan weer het einde zijn van het artikeltje van mij en over veertien dagen hoop ik weer bij u terug te komen. Allemaal gegroet van Simon v. d. Singel. Red. en adm. drukkerij van de Water van Beverenstraat 1 b-c - Schiedam Telefoon 67787-67763 Advertentietarieven op aanvraag. Kaboutertjesvoor alle edities p. w., tot 20 woorden f 1.elk woord meer 10 cent, (geldt niet vaor aa- kenkaboutertips). Onze wijkbladen verschijnen in de gehele gemeente Schiedam en Oud-Mathenesse (R'dam), in een totaal- opl. van ruim 30.000 exemplaren, onder de navolgratde namen Kethel-Nieuws, Mathenesaer-Nieuws, K'reew- land-Nieuws, Ooiter-Nieuws, Wetter-Nieaws en Zul- der-Nieuws. Nieuwland-Nieuws verschijnt wek«Hjks. Bank: N.V. Slavenburg't Bank, Schiedam FR ANSEL A AN 194-212 Oni telefoonnr. wordt met ingang van 5 sept. a.s. 15 46 29 ■a-erav T®1. 67904 f In de grote zaal van gebouw IRENE, aan- vang 10 30 uur. Spreker dr. P. L. SCHOONHEIM herv. pred. te Leiden waarvoor wij LI harie'.ijk uitnodigen. Open Deurwerk SCHIEDAM BLONDE I.EM Jij bent mijn opstaan en mijn naar bed gaan. Alles op zijn tijd zei Jaan de boeremeid. Wat zou mijn vriend en letterkundige geestverwant Sebastiaan er van zeggen. Die gozer dringt door in ieders brein. Zijn schrij- verstalent dringt door in iedere groep. Het was koddig hoe Dick Bos hem had weergegeven in het onvolprezen stadsblad (ons aller Bas gezeten in zijn strandstoel). Als Dick Bos voornoemd, dat postzegel van mij eens in de olieverf zou willen zetten en zulks tentoonstellen op een in het oog lopende plaats, dan zou de massa het met hilariteit begroeten, als daarnaast mijn karikatuur even- eens werd geexposeerd. Maar de nieuwe generatie geeft uiting aan het expressio- nisme. Wij ontwaren allerwege de strakke lijn. Mocht het Dick of een zijner begaafde kollega's van de veelbelovende Schiedamse kunstenaars behagen, mij in crayon of olieverf weer te geven, dan zie ik bovenstaande vol blijdschap en verering tegemoet. Te koop 2 panden, oude noorden Rotterdam, huuruitkomst f 3.600,per jaar, opslagruimte 50 m2, f 30.000,k.k., geen kooplui. Koos de Kapper, telefoon 68587. PERMS ^nc|elsestrcicit^_ Tel. 154009 BLONDE LENI In de rechtszaal Lange Haven heb ik incognito mijn entree gemaakt als verslaggever van onze Schiedamse wijk bladen. De mooie gerestaureerde rechtszaal is een lust voor het oog. Het koperen hekje heeft afgedaan en plaatsgemaakt voor een hekwerk a la strakke lijn, waar de eed (en niet te vergeten, meineed) weer massaal zullen worden afgelegd. Het bostbeeld van koningin Juliana, hetwelk neerkijkt op de edelachtbare heren rechters in toga (oftewel overall), welke ieder rechtsgeding naar eer en geweten rechtvaar- dig straffen met een zeer mooie, dikwijls komische woor- denkeus. Die van de officier in het bijzonder deed mij hartelijk lachen, dit moest ik gezien de sfeer met moeite onder- drukken. Aangezien ik nog geen perskaart had ontvangen, betrad ik de rechtszaal met een diepe buiging mijn keppeltje in mijn hand en bracht met ontbloot hoofd de verschuldigde groet op onderdanige wijze aan de zeer geleerde dragers van de toga. Het was een zeer vermakelijke zitting ik herhaal dat het me moeilijk viel het lachen te onderdrukken. Noch de heren rechters noch de pesmannen wisten wat ze aan mij hadden. Beiden liet ik tot het laatste moment in het onzekere. Kwam ik ii mijn hoedanigheid van „would be" advokaat? Als bezoeker voor de openbare zitting? Of als beklaagde? (het laatste is mij het liefste). Toen ik na afloop v9n de zitting deze artistieke rechts zaal met een diepe buiging verliet steeg er een bulderend gelach, zowel van de zijde der rechtelijke macht als van de persmannen op. Groot ontzag heb ik voor de parketwachter, welke tijdens de zitting vlak voor mij zat, zijn revolver in de aanslag, om zonodig onbehoorlijke beklaagden in hetu iterste geval een paar weken onderdak te verschaffen in een van onze hoogstaande ziekenhuizen. Een gruwel, een schande is het grote, totaal doelloze eeuwenoude van gaas voorziene anaplakraam, wat met de zeventiendeeeuwse entree naar de griffie een schreeu- wend onrecht vormt met de gemoderniseerde rechtszaal. Koos de Kapper, telefoon 68587. TEL. 69161, ntSuurtivondi TEL.66459

Mathenesser Nieuws | 1963 | | pagina 1