TUSSEN DE SINGELS Ziet wat UNIQUE U biedt Schledamsche Cartonnagefabriek Let op K{ 790 C. VERBOOM LITTEL ^ARKWE^20l7205] SCHIEDAM Meisje gevraagd GRATIS geheel gratis een chocoladeletter gratis boterletter a f 4.SO 2e jaargnag No. 22 7 nov. 1963 Verschijnt eens per 14dagen Dit nummer heeft waardel! Groente- en Fruithandel SINGEL 158-160 - SCHIEDAM Op 10 nr. f 5.- boodschappen FRANSELAAN 194-212 Op 10 nr. f 5.- boodschappen asm Voor uw fruitmanden en -schalen „DE WITTE VINK" Handweverij Mies v. Rossum BOTERLETTERS CHOCOLADE LETTERS bovendien iedere lOOe klant een ALLEEN BIJ mathenesser-nieuuvs heb ik deze week drie onderwerpen. Er is een opening te verwachten van een zelfwas in de Franselaan op de grens van Schiedam. Op nummer 291 is, op het moment dat ik dit schrijf, alles in rep en roer om met een moderne zelfwas te starten. Het plafond en de wanden zijn al voorzien van moderne frisse kleuren en de eerste indruk die ik kreeg was, dat het er wel allemaal piekfijn uit komt te zien. Moderne machines zal het de dames en heren van Oud-Mathenesse makkelijk maken, om dichter bij huis zelf de was even te doen. Simon v. d. Singel gelooft dat de initiatiefnemers hier in de roos hebben geschoten, want in Oud-Mathenesse is nog geen zelfwas. In tegenstelling tot Schiedam waar men in de diverse wijken al zelfwasinrichtingen aantreft. Vervolgens wil Simon aandacht schenken aan radio Aktief. Onder deze firmanaam begonnen vijf jaar geleden de heren van Vliet en Isaaks in een kelder een reparatie- afdeling van radio- en televisietoestellen, en nu zijn zij in Schiedam-Oost in de Corn. Drebbelstraat, vlak bij de Buys Ballotsingel neergestreken. Wist u dat radio Aktief het eerste televisie-reparatiebedrijf hier ter stede is? Hier kon men dus al terecht met alle televisiemerken en alles werd vakkundig gerepareerd. Tenslotte is radio Aktief er helemaal op ingericht om alle voorkomende reparaties aan radio- en televisietoestellen te herstellen. Vandaar dat zij er nu in geslaagd zijn onder de grond vandaan te komen en in een winkelpand de mensen bekend te doen worden met hun aktiviteiten, zoals de naam het al uitdrukt. Wij heten vanaf deze plaats radio Aktief welkom in ons midden en wij hopen dat zij hier een suksesvolle tijd zullen doormaken. Singelkwartier hield jaarvergadering, ongeveer 35 leden van het aantal van honderden was aanwezig bij deze vergadering en voorzitter Frederiks kon dit alleen ver- klaren door te zeggen dat de televisie hier een rol in speelt. Zijn de mensen het Kassie-kijken dan nog niet beu. Moet men dan alles en alles zien wat er op het scherm komt? Nu is het altijd zo dat men zegt, dat op de overige avonden de wegblijvers altijd de meeste kritiek hebben. Het is niet te hopen, want anders zou voorzitter Frederiks met angst en vreze het a.s. jaarfeest in Odeon tegemoet zien. Sekretaris Wolthuis bracht in zijn jaaroverzicht melding van het feit dat o.a. het Ooster-Nieuws het werk van het Singelkwartier vaak onder de aandacht van de lezers brengt, wat bijdraagt tot bekendheid van de vereniging. Simon wil deze dank in feite niet accepteren omdat het zijn plicht is, het nieuws in onze wijk bij ieder onder aandacht te brengen. Een probleem is het ook dat men in Schiedam nog steeds geen grote zaal bezit om het jaarlijkse feest te organiseren voor de bijna duizend leden die men heeft. Hier denkt Simon aan de plannen van de sporthal die mogelijk een oplossing zou kunnen brengen. In het bestuur is de heer van Dijk wegens drukke parti- culiere werkzaamheden vervangen door de heer M. v.d. Sloot. Tenslotte hebben afgelopen zondag de kinderen tussen de tien en veertien jaar van het Singelkwartier in Marijke een filmmiddag gekregen die klonk als een klok. 125 kinderen hebben weer genoten van een teken-, speel- en dierenfilm en dit festijn duurde maar liefst drie uur lang, dit alles onder leiding van de ervaren bestuurders van het Singelkwartier. Wij zijn trots zo'n vereniging in ons midden te hebben. Simon wenst daarom het Singel kwartier voor het nieuw begonnen verenigingsjaar weer veel sukses. Simon v. d. Singel. Red. en adm. drukkerij van de Water van Beverenstraat 1 b-c - Schiedam Telefoon 67787-67763 Advertentietarieven op aanvraag. Kaboutertjes voor alle edities p..w., tot 20 woorden f 1.—, elk woord meer 10 cent, (geldt niet voor za- kenkaboutertips). Onze wljkbladen verschijnen in de gehele gemeente Schiedam en Oud-Mathenesse (R'dam), In een totaal- opl. van ruim 30.000 exemplaren, onder de navolgende namen Kethel-Nieuws, Mathenesser-Nieuws, Nieuw- land-Nieuws, Ooster-Nieuws, Wester-Nieuws en Zul- der-Nieuws. Nieuwland-Nieuws verschijnt wekelijks. Bank: N.V. Slavenburg's Bank, Schiedam WENKEN VOOR HET BRANDEN VAN KAARSEN EN LICHTEN. Plaats kaarsen niet te dicht bij elkaar: 10 cm is een veilige afstand. Als de afstand kleiner is, kunnen de kaarsen gaan druipen door de onderlinge warmte. Een kaars brand goed, als de vlam niet bewogen wordt door tocht of een warme luchtstroom. Dus nooit kaarsen op een schoorsteen boven een brandende haard! Raak bij het opnieuw aansteken van een kaars de pit niet met de hand aan. Deze is bros en breekt gemakkelijk. Een afgebroken stukje pit of luciferresten in de kom gaan meebranden en vernielen de kaars. Als u bij het uitblazen van de kaarsen uw hand achter de vlam houdt, blaast u geen gesmolten stearine weg en beschadigt u de kom niet. Kaarsen moeten rechtop staan, vooral in de kerstboom is dit belangrijk! Theelichtjes mag men niet doven, voor de gehele opper- vlakte van de paraffine vloeibaar is. Ook kunt u het lichtje beter laten opbranden als de paraffine gezakt is onder het metalen steuntje van de pit. Dan brandt het glaasje schoon en is het houdertje gemakkelijk te ver- wijderen, voor u een nieuw lichtje in het glaasje plaatst. Raak de pit van de lichten nooit met vochtige handen aan. Druppels thee in het glaasje doven de vlam. Het lichtje is dan niet meer aan te steken. Kaarsen branden ongeveer 10 gram materiaal per uur op, soms iets meer, soms iets minder; dit laatste is afhankelijk van de diameter van de kaars. Kaarsen zijn goede rookverdrijvers. De beste resultaten bereikt u, als u de kaarsen aansteekt voor er in de kamer gerookt wordt. Voor het passend maken van een kandelaar kunt u over het gat een velletje natte watten leggen. Daarna drukt u de kaars in het gat en kunt u de overtollige watten met een scheermesje wegsnijden. Kaarsvetvlekken in textiel kunt u verwijderen door op de plek absorberend (vloei-)papier te leggen en de plek met een warm strijkijzer te bestrijken. Het kaarsvet wordt door het papier opgezogen. Regelmatig een schoon stukje papier gebruiken tot alle kaarsvet opgezogen is. Probeert u echter eerst op een plaats, waar het geen kwaad kan, of de stof warmte kan verdragen. Zomer '63 ging, in zijn wel en wee, zomers herfstweder, maakte zijn entree. Wederom mocht ik de herfst ook beleven, werd ik beschenen volop door de zon. 'k Mocht mij naar lichaam en geest alweer laven, aan deze onmisbare levensbron, eens door de mensheid zo vurig aanbeden. Weer nieuwe kleuren in veld, bos en wegen, 't Ruisen der vallende bladertooi. Vaak is de menselijke herfst van het leven, in menig geval ook zo wonderbaar mooi. 't Gewoel van de stad te zamen ontvloden. Koosje mijn waakhond hep los van de lijn. Geslachtofferd door des mensen beschaving, zal het voor Koosje een kwelhng steeds zijn. Om opgeleid te worden en als hulp in de handweverij. Geen fabriekswerk Leeftijd plm. 18 jaar. Loon in overleg Aanmelden KORTE HAVEN 44 SCHIEDAM TEL. 66643 vanaf 8 nov. t/ra 5 dec. ontvangt iedere lOe klant die meer dan f 1.besteed VOORNSESTRAAT H0EK HAVENDIJK TEL.61426 SCHIEDAM BLONDE LENIE Ingezonden mededeling. Ertgelsestraat 2 Tel. 154009 Als waarnemend regisseur wachtte mij geen makkelijke taak, temeer daar de voorzitter, welke met een zelf- verzekerde zelfingenomenheid zich zeer gewichtig voelde, met geringschatting tegenover mij stond. Met moeite kon ik mijn lachlust bedwingen. Zijn woede steeg ten top, toen ik een bijzonder geslaagd klucht- nummer uit eigen repertoire, onder bulderende hilariteit voor het voetlicht bracht. De stemming was er, het programma verliep vlot, toen verscheen Bettie, een ruwe diamant. Met haar mooie ongeschoolde stem gaf zij, ,,laissez moi, laissez moi con- templer ton visage." Het klonk en klinkt nog in mijn oren, als het klassieke nummer van deze zeer geslaagde avond. Bettie, hier ontbreekt Joop W., mijn ouwe Cawwer. De voorzitter, welke na afloop van deze zeer geslaagde feestavond als een beteuterde schocljongen voor mij stond, bedankte ik met een hoffelijke buiging. Ik ne- geerde de mij aangeboden auto en ging te voet huis- waarts. Geringschatting ging in deze boven mijn ver- ontwaardiging. Dp mijn verzoek zweeg de pers. Het loonzakje, de ruggegraat van Jantje met de pet, waarop men dan aan de buitenkant heeft uiteengezet, wat Jantje aderlaten moet. Men noemt het vuil en 't schoon. Dat is na aftrek van dat vuil des Jantjes wekelijks loon. 'T zijn sociali-seringen, bestemd voor Kobus Kuch. Maar het zwaartepunt gaat soms moeizaam via Jantjes rug. Een wettental, onmisbaar, te veel om op te noemen. Het voordeel van dees wetten is voorzeker hoog te roemen. De bestemming van mijn grootma was eens het armen- huis. 't Was schrijnend, haast op sehande af, voor oma lang niet pluis. Maar is je ouderdomspensioen uitsluitend AOW, Dan krijg je in een rusthuis heel moeilijk entree. Van 't heden en 't verleden gaf ik een vergelijk, Koos de Kapper, tel. 68587. TEL-®9'6I, na 6 uur tavonds TEL.66459

Mathenesser Nieuws | 1963 | | pagina 1