Abbink Modehuis E.S.S.I. Bij Vege is het prettig winkelen en... GiLDIEGELS „DE FAVORIET" Cafe Kleine Confiance W. J. A. Engering J 0,99 Tijdens de feestdagen feeeriek verlicht Ruime sort. kerstboom- j verlichting i R iutcS<-, Varkens- Uit 131 ontierdeten H. A. DIETERICH Voor betere suede kleding Speciale kollektie suede kleding Doet uw keus uit onze modieuze sortering dassen, handschoenen enz. EERSTE SCHIEDAMSE SUEDE INDUST. Grote Markt 6 - Telefoon 65344 Schiedam Bij 250 gram koffie een fijne Tulbandcake van 95 voor 0,79 met 16 zegels 1 fles Black-Currants 3,25 hierbij 1 fles Jus d'Orange van 2,10 voor 1.49 met 32 zegels Tuc 2 pakjes 0,69 Zoute Pinda's p.z. 400 gr. 0,79 Nog 1 week Grote pot pindakaas si. 0,49 Reserveer tijdig uw KIP, KONIJN of KALKOEN voor de a.s. Feestdagen Kip reeds v.a. 2,98 En bij aankoop van uw kip, konijn of kalkoen een pakje verse Holl. roomboter v. J. Bisschop K. O. Laan 101 Tel. 67152 J. A. de Kening Lorentzlaan 25a Tel. 154094 C. Hamelink Sinqel 152 Telefoon 65786 VA/IJ hebben een grote sortering Kerstverlichting Kerstballen Zwevende engeltjes met k kaarsjes 3,45 Voor Oost: Franselaan 281 - Rotterdam VoorWest: Mgr. Nolertsi 696, Schiedam Trefpunt voor zakenmensen CUy Hoogerwaard Friedland Gongschellen div, t klanken vanaf f 8,- tot f 30,- MATHENESSER-NIEUWS I Malse Paardebiefstuk Nu Paardebraadlappen p. 500 gr. v.a. 1.59 Cartesluastraat hock 'c-G raven zandctraat Tel. 154629 INGEZONDEN MEDEDELING Antwoord aan Bob in Schiedamse wijkbladen. Schiedam, 22 november 1963 BESTE BOB, Gaarne wil ik je vraag (en is dat leuke of belangrijke van ons nu zo belangrijk?) beantwoorden, vooral nu ik 'n artikeltje in het Parool van donderdag 21 nov. heb gelezen. Daarin las ik: Het hoofdbestuur van de Maat- schappij tot Nut van 't Algemeen heeft zich ook dit jaar weer tot de raden van de grote Nederlandse gemeenten gericht met het verzoek zorg te dragen voor een Sinter- klaasfeest, dat niet te veel aanslagen pleegt op de gees- telijke rust van de kleuters. Het artikel gaat verder: Het hoofdbestuur van Het Nut merkt in de toelichting op, dat in de weken voor 5 december vele neurotische verschijnselen bij de kinderen worden opgemerkt. De rest van het artikel wil ik u besparen. Ten slotte gaat het u om het stadsverkeer en parkeren van grote dingen op vier wielen waar in maar 1 persoon zit als hij rijdt. St. Nicolaas maakt de kinderen neurotisch want hij geeft ze cadeautjes. De voortrazende auto's met hun uitwerpselen van giftige gassen houden de kinderen levenslustig en gezond. Daarom hebben de wijze, grote mensen in het jaar 1900 verboden, dat er meer dan een Sinterklaas mag zijn met 5 december en bevorderen zij meer auto's in de stad door de aanleg van bredere wegen en parkeergelegenheid. is een 17 .teens volanker chroomof double heren- polshorloge gebouwd. Voor de prijs van i 29.75 Waterproof, schok" rtj en antimagnetisch Met autom. datumaanwiizing f 32.50 en f 35, 2 apr verzekerd tegen verliez en diefstal HOS.LOGEM AKER - OPTIClEN Prof. Kam. Onnr<L 98, ScMetfam Tel 151371 Dit geschiedenisstukje, geachte Bob, zullen de kinderen van het jaar 2500 dan moeten leren uit het boekje, de dwaze eeuw van 1900. Beste Bob, je hebt gelijk met je artikeltje, en ik dank de onbekende die de ijzeren hond heeft uitgevonden. Je weet wel die gaan 20 km per uur en zijn voor alles geschikt. Als je als geen-autobezitter eens naar buiten wilt dan moet je toch ook eerst met de bus naar de trein die zijn stopplaats toch ook aan de grens van de bewoonde wijken heeft. Dus geen bezwaar, dat de auto's niet meer in de stad mogen parkeren. Ten slotte doen ze het nog onge- vraagd, dus erg brutaal. Want al is het een openbare weg, dan is dit nog geen stallingplaats en als ik wat te vertellen had dan had ik al lang in de gemeenteraad voorgesteld, stallinggeld te laten betalen. De gemeente is dom om zo'n buitenkansje ter aanvulling van de gemeentekas niet aan te grijpen. Het is volkomen gerecht- vaardigd. Kijk maar bij de kermis, bij sportvelden en op de Koemarkt. Je moet betalen als je met je karretje komt. Bovendien hebben je buren geen recht op smarte- geld? Him uitzicht wordt toch maar belemmert. Er is er niet een die tegen z'n buren zegt, voor het ongerief dat ik je bezorg, door dat mijn wagen je uitzicht belemmert, neem ik je 'n dagje voor niets mee uit. Dan nog niet geschreven over de kinderen. Ze zijn zo lastig en brutaal. De wijze heren, met 'n flink salaris gaan 'n actie voeren van, „Breng uw kind tot het 7de jaar nog naar school". Toe maar, ontneem ze nog meer vrij- heid, daar blijven ze gezond en levenslustig mee. Alleen St. Nicolaas, de goeie man die cadeautjes geeft, maakt de kinderen „neurotisch". Je moet eens 'n kind observeren op de straat hoe anstig en bang dat het is vooral met het oversteken. Hun reactie-vermogen is gering. Alleen M. T. CLARIJS ROTTERDAMSEDIJK 56 TELEFOON 67807 1e klas bediening 3e klas prijzen Vrachtvervoer mag op 'n bepaald aantal uren met vracht- wagens gebeuren. De rest van de tijd alleen ijzeren hon- den. Vrachtwagens na werktijd mogen niet parkeren, ook al zijn ze geladen in de stad. De autobussen moeten voorzien zijn van afgeschermde achterwielen, en tussen voor- en achterwiel, en ze moe ten aan de voorkant voorzien zijn van openklappende schuivers zodat, mocht er soms 'n kind voor hun wielen komen deze automatisch door de druk van het slachtoffer opengaan en tevens de wagen tot stilstand brengt. De chauffeurs moeten zo laag mogelijk bij de straat zitten zodat zij 'n beter gezicht hebben op het verkeer en het kind en hiermede bewust worden dat zij zelf groot gevaar lopen bij 'n aanrijding. Hiermede wordt bereikt dat, het leuke en belangrijke (het kind) zonder angst en nerveusi- teit zich op straat kan begeven, kan spelen op de midden- weg in plaats op 'n speelplaats achter prikkeldraad. De straten schoner en sierlijker zal zijn voor al als men de lantaarnpalen ieder 'n apart gezellig kleurtje geven. Het uitzicht niet wordt belemmert. En de oude van dagen rustig kunnen wandelen en over steken zonder aangereden te worden met het excuus, ze twijfelde, want oude van dagen en kinderen van van- daag zijn angstig en nerveus door het verkeer, hun reactievermogen is er gering door geworden. De kinderen van Urk zijn te benijden want zij kunnen spelen en ravotten op de straat. Geen auto komt in de straat en stadje. De hartelijke groeten, Bob. Afzender Martin. U wilt er de komende feestdagen toch ook graag verzorgd uitzien Brengt u eens een bezoek aan GEDIPL. SCHOONHEIDSSPECIALISTE Gratis advies voor goede huidverzorging FRANSELAAN 283d ROTTERDAM-7 ook 's-avonds na telefonisehe afspraak 153196 de man achter het stuur, ja die hebben reactievermogen, dat werd wel bewezen bij het begin van de grote vakantie met die twee kinderen uit een gezin, wonende Van Swinderenstraat. Ze konden hun vakantie door- brengen in het ziekenhuis. De toenmalige wethouder, nu burgemeester van Rupchen, Albers, riep eens in de raad uit: „breek 'n straat open en de kinderen zijn gelukkig". Welnee, dachten de wijze heren, we gaan ze in de rij naar Hoek van Holland brengen dat is goedkoper. Iedere dag maar weer. Ach, nu zijn ze verbaast, dat het aantal deelnemertjes terug loopt; het is ook zo fijn iedere dag maar weer heen en terug naar de Hoek. Beste Bob. Vraagt niet alleen commentaar maar ook plannen om het ergerlijke en gevaarlijke euvel, auto's in de stad, op te lossen, want die maken de kinderen neu rotisch. Wat die aanrichten voor schade aan het kind is onvoorstelbaar pas merkbaar als ze ouder worden. Zoveel schade kunnen 60 Sinterklazen in een stad nooit aan richten. Zij brengen juist de gezelligheid en de gezonde spanning die we nu zo node moeten missen. Daarom stel ik voor, dat de gemeente, stallinggeld gelijk aan stallinggeld in de garage, de auto-bezitters laat betalen. Dat is 'n bedrag van 25,per maand. Zij die dit niet kunnen betalen moet 'n gratis stalling aangeboden worden aan de grens van de stad. Zij die wel betalen, hebben recht om in de stad tot aan hun woonhuis te rij den met een maximum snelheid van 20 km op vertoon van een bewijs. Woensdagavond 20 november, ongeveer half tien, ver- voegde zich ten mijnent een jongmens, circa 35 jaar, donkerblond achterovergekamd haar, lichte jas, circa 1.70 lang, met rijwiel. Het was een innemende verschijning, ook een echte vrouwendief. „Politie" schreeuwde hij mij toe, niet wetend dat ik in de Lange Nieuwstraat als kind in huis ben, en alle Russen op mijn duimpje ken. (Hen nogmaals dank betuigende, hoe zij in no time, a la Scotland Yard, de dader van een kruimelkraak wisten te achterhalen). Lachend, zwijgend nam ik zijn signalement op. „Doe je niet open", schreeuwde hij 1116 Ice- Ik wees op ons beider voorhoofd en stak mijn tong uit, waarop hij joviaal groetend in de duisternis verdween. Wat een gammer, blijkbaar een zware jongen, die om poen verlegen zat en in „grand hotel Link" op de Noord- singel een tip had gekregen. Als achterbuurtjongen groeide ik op tussen het getijsem en in mijn rijpere leven tot op heden bewoog ik mq tussen de geganteerde schooiers, als ik hen met mijn realistische voordrachten amuseer op de nachtclub. Pseudo politieman, hartelijk dank voor uw bezoek, het gaf mij inspiratie voor bovenstaande copie. Koos de Kapper - Telefoon 68587 Lerentxlaan 12 SCHIEDAM Tek 153151 WIJ GEVEN KES-ZEGELS

Mathenesser Nieuws | 1963 | | pagina 2