Tussen de Singels A Ziet wat UNIQUE U biedt Een minderheid W i Schiedamsche Cartonnagefabriek Let op itptettie/t mtJcm. (ifde SO nieuwe VW's zonder chauffeur Open en gesloten bestelauto's 9 persoons busjes en luxe VW's AVO-GARAGE NV 6075 Dit nummer heeft waardelt Bloemsierkunst 'Clematis' 2e Jaargang no. 16 30 juli 1964 Verschijnt eens per 14 dagen Bokelweg 2-8 Tel. 1S0940 Schiedam bij het station Ke.elaarstraat 9 Tel. 1334SO Rotterdam bij de Baan Onderstaandebedrijvenstellen op een aantal nummers van dit blad welke zij in hun etalage vertnelden iets aantrekkelijks beschikbaar U behoeft slechts te vergelijken of uw mourner hiermee overeenstemt Deensestraat 4 5 planten SCHltDAW (EN NOG GOED BETAALD OOK) Gesloten van 17-7-3-8 wegens vakantie mat lienesser nieu ws Het was afgelopen zaterdagmorgen voor 125 kinderen een grote dag. Het weekkamp van Het Singelkwartier ging weer van start en dat betekende voor 125 kinderen een belevenis van de eerste orde. Ook echter voor Het Singelkwartier zelf was het opnieuw de voldoening de zaak weer voor elkaar te hebben gekregen. Er was deze keer een bijzonder tintje aan het vertrek gegeven, omdat het de vijftiende keer was dat men het weekkamp organiseerde. Voor de vijftiende keer trok men er met een groot aantal kinderen op uit. Daarom stond er ook muziek klaar in het Broersveld. Het was de drumband van de gymnastiekvereniging Excelsior die naar zaal Marijke in het Broersveld gekomen was, om de jeugd en leiding met muziek tot aan de grens van de stad te brengen. Drie bussen met kinderen, blijde kinderen met vlaggetjes en feestmutsen op. De week in Voorthuizen was begonnen althans de reis erheen. Maar neen, de drumband met de erachter marcherende mannelijke afdeling van de kampleiding ging richting Dalton-flat. Hier arriveerde men omstreeks half twaalf en hier werd de jeugd een zakje met versnaperingen aangeboden en tevens een goede reis toegewenst met veel plezier. Hier dus een geweldig voorbeeld wat samenwerking vermag. Juist nu het de vijftiende keer is dat het bestuur van Het Singelkwartier dit weekkamp organiseert komt een gedeelte van de middenstand uit ons midden naar voren om dit feit niet zonder meer te laten voorbijgaan. Het was een leuk moment daar voor de Dalton-galerij. Het moet ook voor het bestuur leuk geweest zijn te ondervinden, dat niet alleen de ouders belangstelling hebben voor het weekkamp maar' ook anderen. De heer Freriks, de voorzitter van Het Singelkwartier, kon dan ook niet nalaten alvast via Simon van de Singel in het Oosternieuws de winkeliers hartelijk te danken voor de leuke geste die zij aan de kinderen ten deel hebben laten vallen. Niettemin is ook Simon een klein beetje trots want door zijn artikeltjes is de aandacht van de winkeliers van het Dalton-flat gericht geworden op Het Singelkwartier en met sukses en dat geeft mij toch wel een klein beetje voldoening. Men kan er niet genoeg van doordrongen zijn, dat in onze wijk samenwerking alleen het ideaal kan brengen voor de aantrekkelijkheid van de wijk. Hier hadden dus winkeliers en Het Singelkwartier elkaar g'e- vonden en ik mag wel zeggen tot beider tevredenheid. Wij hopen nu maar, dat de kinderen nog een paar mooie dagen hebben en dan zal het druk zijn bij de terugkeer in ons midden. Dan spreekt men weer kinderen, boordevol indrukken van de prachtige natuur rondom Voorthuizen, want dat het er mooi is, daar twijfelt niemand aan, dat dorp op de Veluwe. Tenslotte kan ik u ook nog mededelen, dat de bewoners van Oud-Mathenesse rondom de Italiaansestraat voor him kinderen ook wat krijgen. In de Italiaansestraat wordt een openbare vrije speelplaats aangelegd voor de kin deren en dat is toch wel prettig nieuws voor de ouders in de omgeving. In ieder geval is het iets, dat het gevaar voor verkeersongelukken vermindert, want buiten spelen voor de jeugd is niet zonder gevaar. Daarom B. en W. van Rotterdam, hartelijk dank voor dit plan, dat de speelplaats maar gauw klaar zal zijn is de wens van Simon van de Singel. (4 ;i» Onze mening over Zuid-Afrika steken we nooit onder Teneinde elk misverstand te voorkomen wijs ik U er ten stoelen of banken, het negerprobleem is voor ons geen overvloede op, dat U kunt volstaan met mij te berichten probleem, maar in ieder geval heeft de zwakke partij het dat U met de huurverhoging van 10 akkoord gaat. grootste gelijk, in dat geval de negers. Waartoe dit buitenlandse aanloopje zult u zich afvragen, ik hoop het u te mogen uitleggen. De Direkteur van de Gemeentelijke Woningdienst Regelmatig kiezen wij Schiedajnmers uit ons midden een gemeenteraad, met de bedoeling, dat zij voor ons aller wel en wee zorgen. Hiertoe geven wij een uit ons midden opdracht om dit naar eer en geweten te doen. Deze direct door ons gekozen burgers kiezen op hun beurt een dagelijks gemeentebestuur, de wethouders. Deze zijn de grote bazen over de diverse gemeentelijke diensten, welke ook weer direkteuren hebben enz. Hiermede wil ik aangeven, dat hetgeen de gemeente door rniddel van een of meerdere ambtenaren aan enkelen op- legt, uiteindelijk van ons alien komt. Hieronder zal ik een brief weergeven, die mij toevallig erg laat in handen kwam. Zij die zo'n brief ontvingen durfden deze niet aan de publiciteit bloot te geven uit angst voor represaille- maatregelen. De gedrukte brief, die aangetekend aan enkele tientallen Schiedammers werd toegezonden luidt als volgt. Schiedam, juni 1964 Hiermede bericht ik U, dat het in het voornemen ligt de krachtens de wet toegestane verhoging van de huur met 10 met ingang van 1 juli 1964 toe te passen op de door U van de gemeente Schiedam gehuurde bedrijfsruimte. Ik verzoek U mij per omgaande, doch uiterlijk 11 juli 1964 schriftelijk te bevestigen, dat U met de genoemde huur verhoging akkoord gaat. Indien uit Uw antwoord of het uitblijven van Uw antwoord mocht blijken, dat U de thans voorgestelde huurverhoging niet aanvaardt, dan zie ik mij genoodzaakt ter voldoening aan de desbetreffende wettelijke bepalingen U namens de gemeente Schiedam de huurovereenkomst bij deze op te zfiggen tegen 1 augustus 1964, onder gelijktijdige aanbieding van een nieuwe huurovereenkomst tegen de oude huur- prijs, vermeerderd met 10 Mocht de aanbieding van deze nieuwe huurovereenkomst door U niet worden aanvaard, dan zal de ontruiming van het gehuurde onder vermelding en herhaling van het ge- dane aanbod worden gevorderd. Wat zou uw reaktie zijn, als u zo'n brief in de bus kreeg, terwijl deze nog aangetekend was bovendien? Als buitenstaanders, moeten we toch wel aannemen, dat als zo'n dreigbrief moet worden verzonden, er toch wel onmenselijke dingen schijnen te zijn gebeurd. Een schrij- ven van een deurwaarder is altijd nog honderd maal men- selijker. Immers, een aanhef zoals „Geachte huurder" kon er niet af, zelfs geen L.S. Het slot is niet minder fraai, zelfs het hoogachtend, of zoals in dit geval benodgide t.a.t. werd niet toegepast. Kunt u zich voorstellen, dat alle ontvangers van deze fraaie aangetekende brief door het dolle heen zijn? Ze voelen zich als misdadiger behandeld en wel door die- gene die als leverancier optreedt van een schaars mono- polistisch artikel, welke er elke willekeurige prijs voor kan vragen, ook al zou het een onverantwoordelijke fancyprijs zijn. Als u dit alles overweegt, kunt u zich voorstellen, dat geen winkelier het waagt officieel hiertegen te ageren. Hij kan zich dat zakelijk niet veroorloven. Er zijn vele zaken die pas drie jaar bestaan, bij aanvang f 130,per week huur moesten betalen, terwijl ze sinds de vorige huurverhoging al een huur van f 7.200,— per jaar moeten opbrengen. Nu wordt dit dus 7.920,en als het hen niet aanstaat vertrekken ze maar, wordt hen gezegd. Ware het niet, dat velen een inventaris van meer dan f 50.000,waardeloos zagen worden, waarvoor zij diep in de schuld steken, dan zou menigeen inderdaad gaan. Nu moeten ze wel zwijgen en ten koste van alles goede vriendjes blijven met hen, die alle macht over hen uitoefenen, immers de huur van zakenpanden is vrij en kan altijd weer opnieuw tot in het verre ongewisse worden opgetrokken. Ten bewijze geldt, dat thans voor de tweede maal in drie jaar de huur omhoog gaat. Ik hoop van harte, dat deze kijk op de zaak geheel fou- tief is en dat volgende week het nodige kan worden verklaard voor de zakelijke rust van velen, die met inzet van al hun energie een zaak opbouwen. Teunisse. (Ingezonden mededeling) STADBLADLEZERS Welk bruidspaar heeft de moed, de lef en de durf de aandacht op zich te vestigen van radio, televisie en in 't bijzonder van de pers om zich voor het sluiten van een wettig huwelijk naar het stadhuis te begeven niet per helicopter, per auto, rijtuig of te voet maar per carrier. Als Bruidegom en wederzijdse familie met alge- mene stemmen hiermede volledig akkoord zouden gaan, dan ben ik bereid om in smoking met hoge hoed als de manager vol verering de bruidsstoet te voet vooraf te gaan. Geescorteerd door tijdelijk aangevraagde politie- geleide om een daardoor te ontstane, zeker te verwachten haast niet te stuiten volksoploop in 't uiterste geval met de gummistok te beteugelen. Voorwaar een unicum, te brengen door het wereldbe- kende Schiedam en door Koos de Kapper in 't bijzonder, als de gek, de paljas en de clown, inzake humor engros en detail. E enmogelijk voorval wat naast bulderende hilariteit en verontwaardiging een groot aantal lezers de wijsvinger naar het voorhoofd zal doen brengen. Maar wie is gek en wat is gek, zonder twijfel zal de volksmassa, de mannen van de krant, zelfs mijn vriend Stipriaan en last but not least de televisie in aktie brengen De drie zware jongens, die uitbraken in Grand-Hotel, links op de Noordsingel hebben een belangrijke bladzijde voor de televisie verstrekt inzake de historie van deze toffe bajes. Mijnheer de redacteur, ik huldig uw intellectuele op- vattingen en gedragingen, begaafd als gij zijt om mijn dikwijls aan waanzin grenzende pennevruchten zelfbe- wust ter perse te doen brengen. Moch gij vastberaden besluiten trots de algemene opinie dit niet alledaagse excentrieke verzoek bij wijze van bulderende hiliariteit in uw gehele wijkbladeditie te doen drukken dan opent gij voor mij de'zekere weg deze te verwachten trouwplechtigheid te zijner tijd schitterend te doen slagen. Met hartelijke groeten ook aan de redaktie bij voorbaat mijn dank, M. Dollee, beter bekend als Koos de Kapper.

Mathenesser Nieuws | 1964 | | pagina 1