Uw adverientie in dit blad trekt alter aandacht k de 100 pet verhoging Auto banen KOLEN programmer s handelsdrukwerk boekwerken folders reclamedrukwerk 1 Fir ma De Graaf Visser DRUKKERIJ A. L. VAN DE WATER sets Leesblblotheek Modern hoeft steeds de nieuwste romans. Grote keus In oorlogsboeken Boekhandel MODERN ELEKTRISCHE TREINEN Het Poppenhuis Singel 163 Tel. 66282 60 3 79 bellen Het Poppenhuis Singel 163 Tel. 66282 Vierhavensstraat 75-77 - Rotterdam-West Telefoon 31175-39392 Reeds ca 40 jaar HET ADRES voor Bestelkantoor voor Oud Mathenesse: B. F. v. Aalst - Deensestraat 41a Telefoon ISOOS9 Voor al Uw drukwerk en in iedere gewenste oplage: Van Beverenstraat 1 b-c Schiedam Telefoon 67787-67763 MATHENESSER-NIEUWS Op veler verzoek kom ik nog eens terug op mijn artikel van 23 juli j.l. Onder de kop „Ze hebben ons weer te grazen" heb ik (voorzover mij bekend) aller mening weer- gegeven over de onredelijkheid van onze gemeentelijke verhogingen van servicekosten. De praktijk heeft bewezen, dat wij alien het grootste gelijk van de wereld hebben. Een vlammend protest namens meer dan 5.000 gezinnen in Nieuwland en Kethel tegen de huns inziens onredelijke verhoging van de onderhoudskosten tuinonderhoud, wordt door de gemeente, resp. haar ambtenaren met een schouderophalen afgedaan. Hebt u een nadere verklaring over de noodzakelijkheid van deze verhoging van ge- meentewege gehoord? Onze samenleving is eigenlijk in feite een doorlopende blamage. Doorlopend wordt door de overheid zogenaamd scherp het prijsbeleid in de gaten gehouden. In feite komt het er op neer, dat de overheids- organen doen wat de willekeurige diensthoofden in hun zeer geachte hoofden krijgen en niemand er iets aan verandert. In tegenstelling daarmee worden de onderdanen, (die door hun zure belastingcenten hen moeten onderhouden) stevig onder de duim gehouden. Als voorbeeld diene de pier in Scheveningen. Het Pierewaaien, werd van 50 cent op een gulden gebracht door Zwolsman. Moet hij weten zeggen logisch denkende mensen. Als niemand die gulden wil betalen, doet niemand dat ook. Die pier is geen levensbelang. Of ze onze „beschermers" van 40-45 nu twee kwartjes of een gulden lichter maken, dat zal ons een zorg wezen. Het meer betalen van deze twee kwartjes is een kwestie van vrije wil. Maar de minister in hoogst eigen persoon wordt ervoor gespannen en de verhoging wordt ongedaan gemaakt. Nu hier in ons eigen Schiedam en Kethel. Hier worden we zonder blikken of blozen met elkaar elk jaar zo'n 80.000,— (ja tachtigduizend gulden) lichter gemaakt onder het mom van dure tuinlieden. Dit is geen sprookje, reken maar uit 6.000 gezinnen elke week een kwartje. Wat doet nu de overheid? Tot op heden niets en nog eens niets. Ze weten met z'n alien heel goed dat wij het niet pruimen, verder hebben zij onze artikelen van 23 en 30 juli met grotere aandacht gelezen dan u en ik. A1 was het alleen maar, om ons ergens op ons vestje te kunnen spuwen. Het bewijs van ons grote gelijk wordt geleverd door het volkomen uitblijven van reaktie van gemeentewege. Overigens is er aan reakties geen gebrek. Met het aan- snijden van het probleem service-verhogingen en huur- verhogingen heb ik een lawine van adhaesiebetuigingen laten losbranden. De ene helft wilde mij voor het wagentje van een aktiecomite spannen, de andere helft stelde dat zij het er wel helemaal mee eens waren, maar dat er toch geen p aan te doen was. Die r gemeente doet toch wat ze wil enz. enz. enz. (niet voor publikatie geschikt. Red.). Zo somber neem ik het toch heus niet op. Als u zo praat, moet u de papieren welke u hebt ont- vangen over de verhoging maar aan de minister zenden, aangevuld met uw eigen kommentaar. Ik geloof, dat wij het in Schiedam toch zonder de minister moeten af- kunnen. Ik ben er ook van overtuigd, dat we van de gemeente een verklaring krijgen, nu ze weten, dat enkele duizenden van ons, de overtuiging hebben, gezamenlijk voor zo'n slordige zeventigduizend gulden te veel te worden genomen.. (Om het dan fijner te zeggen dan de vele reakties welke niet voor publikatie geschikt zijn, en welke ik beschouw als persoonlijk ontvangen brieven van adheasie). Binnenkort wordt in de gemeenteraad ook de onredelijke huurverhoging van een aantal bedrijfspanden besproken. Het gaat hier om winkels, welke na 1960 zijn gebouwd en al een zeer hoge huur hadden. Naar veler mening werd deze huur reeds eerder zonder dringende reden flink verhoogd, maar hierover later. Laten we er gezamenlijk op rekenen, dat bij dit debat ook de serviceverhogingen ter sprake komen. Uit deze gemeenteraadsvergadering kan dan ook blijken aan welke kandidaten u in de toekomst het meeste vertrouwen kunt schenken, immers eens komt de tijd weer dat u het alleen voor het zeggen hebt. Dus geen woorden, maar daden. (Ingezonden mededeling) STADBLADLEZERS Welk bruidspaar heeft de moed, de lef en de durf de aandacht op zich te vestigen van radio, televisie en in 't bij zonder van de pers om zich voor het sluiten van een wettig huwelijk naar het stadhuis te begeven niet per helicopter, per auto, rijtuig of te voet maar per carrier. Als Bruidegom en wederzijdse familie met alge- mene stemmen hiermede volledig akkoord zouden gaan, dan ben ik bereid om in smoking met hoge hoed als de manager vol verering de bruidsstoet te voet vooraf te gaan. Geescorteerd door tijdelijk aangevraagde politie- geleide om een daardoor te ontstane, zeker te verwachten haast niet te stuiten volksoploop in 't uiterste geval met de gummistok te beteugelen. Voorwaar een unicum, te brengen door het wereldbe- kende Schiedam en door Koos de Kapper in't bijzonder, als de gek, de paljas en de clown, inzake humor engros en detail. E enmogelijk voorval wat naast bulderende hilariteit en verontwaardiging een groot aantal lezers de wijsvinger naar het voorhoofd zal doen brengen. Maar wie is gek en wat is gek, zonder twrjfel zal de volksmassa, de mannen van de krant, zelfs mijn vriend Stipriaan en last but not least de televisie in aktie brengen De drie zware jongens, die uitbraken in Grand-Hotel, links op de Noordsingel hebben een belangrijke bladzijde voor de televisie verstrekt inzake de historie van deze toffe bajes. Als u een goede sigaar wil kopen, Behoeft u heus niet ver te lopen. Sigarenmagazijn Fabri in het Westen, Daar bekomt u de allerbeste. U weet toch waar die zaak staat? In het Midden van de Fabristraat. Verschillende soorten, komt eens kijken, Ruime keus cigaretten, dat zal wel blijken. Ook souvenirs, aanstekers, tellen ook mee, U kunt ook meedoen met de toto van S.V.V. Bent u 's morgens vroeg, geen bezwaar, Wij staan om zes uur voor u klaar. Boerhsvelaan 124 Sinds 25 jr toonaangevend MUZIEKSCHOOL FULTONSTRAAT 26 TELEFOON 154816 ONDERWIJS IN Piano, Gitaar, Slagwerk, Blaasinitrumenten. ACCORDEON o.a. testcursus van 3 mnd 3.00 per week Accordeon mee naar huis Amhm. dagelijks 10-10 uur Ala uw voetan knellen mevr. Z.d.Haan-Hoekitra medtsch gediplomeerd Pedicure Komt ook aan hula Lorentzpl. 28 Schiedam

Mathenesser Nieuws | 1964 | | pagina 2