Schiedam op weg naar een schone stad Komst Maaspost weekbladen opvallend en moedig" Coppens Slaapcomfort heeft bed gespreid staan MaasposT KORT MaasposI deZHitUfSfor MaasstaD Basisschool De Gorzen opent documentatiecentrum Bellen over kinderen met Radio Schiedam Programma Radio Schiedam Dierendag in aantocht Kleding- en speelgoed- beurs Thuiswerk?? Burgemeester R. Scheeres: In September staat Schiedam bol van de kunst-aktiviteiten. De- ze maand doet de Zuidhollandse kunst-estafette namelijk Schiedam aan. Het thema is dit jaar 'beeldende kunst in de ste- delijke openbare ruimte'. In Schiedam is een programma ge- maakt dat aan de inwoners en bezoekers van de stad niet onop- gemerkt voorbij gaat. MaasstaD weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM Schiedam is schoner dan ooit. Dit hebben is te danken aan een uniek wijkproject dat in april van start is gegaan in het centrum, daarna in het zuiden heeft ge- draaid en nu in Schiedam- Oost aan de gang is. SCHIEDAM Op woens dag 21 September wordt op basisschool De Gorzen een nieuw eigentijds model docu mentatiecentrum geopend. De openingshandeling wordt verricht door de wethouder van onderwijs de heer A.G. Wiegman. Tramlijn 1 Estafette Tramplus Flower Power Artotheek Zo moet het niet Getuigen gezocht Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijkop stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijkopstaden wijk Kijk op stad en wijk SCHIEDAM „Voor Schiedam een prima zaak en van de uitgever een opval lend en moedig besluit", noemt burgemeester R. Scheeres de komst van Maaspost weekbladen. „We hebben hier in Schiedam nu het Rotterdams Dagblad en als huis-aan-huisbladen Het Nieuwe Stadsblad, De Ha- venloods en het Schiedams Nieuwsblad. Deze laatste is verdwenen terwijl De Ha- venloods en Het nieuwe Stadsblad door een en de- zelfde redactie wordt ver- zorgd. Met Maaspost week bladen komt er nu een derde bij. Het betekent meer infor matie voor de burgerij met vermoedelijk een wat ander soort berichtgeving in de huis-aan-huisbladen, die doorgaans toch goed wor den gelezen. Voor wat be- treft de verscheidenheid aan kranten hebben ook hier in Schiedam fusies tussen uit- gevers hier hun sporen ach- ter gelaten." Centrum Vergrijzing Cultuur Geschiedenis HOEK VIDEOMEUBEL MONICA als het om wonen gaat I Woensdag 14 September 1994 r MAASPOST SCHIEDAM XQ7.5i Personeel en materieel worden in de strijd geworpen tegen de vervuiling van de stad. SCHIEDAM Vanaf 20 Septem ber gaat Radio Schiedam verder met haar serie over kinderen en opvoe- den, in het programma Lunchradio. Jan de Haan, mederwerker bij de jeugdafdeling van de RIAGG Nieu- we Waterweg Noord en Chrit Wils- haus van Radio Schiedam, praten over onderwerpen kinderen en op- voeding betreffende, waarop luiste- raars telefonisch kunnen reageren. Onderwerpen die o.a. aan bod ko- men zijn: echtscheiding, fabeltjes in de opvoeding logeren en grootou- ders. Iedere dinsdag omstreeks 10.45 uur horen luisteraars het onderwerp en de vraag waarop zij dan telefonisch kunnen reageren. Dat kan tussen 11.00 en 12.00 uur. Bellers komen niet in de uitzending en met de reac hes zal zorgvuldig omgegaan wor den. Anonimiteit is gewaarborgd. De readies worden diezelfde dag tussen 13.40 en 13.55 uur bespro- ken in de uitzending. Radio Schiedam zendt uit op 106.7 FM of 96.1 kabel Schiedam. Het te- lefoonnummer is 010-426.36.00. maandag tot en met vrijdag 7.00-9.00 Ochtendmagazine Aad van der Wol 9.00-12.00 Koffieprogramma Mar co Donkersloot 12.00-14.00 Lunchradio Sissi Oost- veen 14.00-16.00 Muziekmuseum Rob van der Heiden 16.00-1S.00 Schiedams Nieuws Chrit Wilshaus woensdag 18.00-20.00 Muzikale Massage Aad Ouweneel en Arie van Wingerden donderdag 18.00-19.00 Non-stop Muziek Mi- cha Ingenkamp 19.00-21.00 Jazz Melodies Jaap Wapenaar 21.00-22.00 Groove Garden Menna Sprang vrijdag 18.00-20.00 Marokkaans Program ma Hassan Aissati 20.00-22.00 Turks Programma Hu- seyen Cayir zaterdag 9.00-10.00 Non-stop muziek Micha Ingenkamp 10.00-12.00 Passage 12 JanWillem de Boer en Laurette Lankester 12.00-14.00 Muzikale Omloop 1 Per Voorburg 14.00-16.00 Muzikale omloop II Lennard de Bles 16.00-17.00 Muzikale afloop Stefan de Ruiter/Paul de Jongh 17.00-18.00 Sport Jan Fels en Henk Groenewegen zondag 9.00-10.00 Kinderradio Chrit Wils haus 10.00-11.00 5 Kwartier in 1 Uur Bas Barendregt 11.00-12.00 Goedemorgen Schiedam Paul de Jongh 12.00-14.00 Muzikale Omloop I Ed van Dommelen 14.00-16.00 Muzikale Omloop II Jolande van der Zee en Stefan de Ruiter 16.00-18.00 Sport Patrick de Boer 18.00-19.00 Gospel Channel Mar- cello Stewart 19.00-20.00 KOERS Mies den Har- tog 20.00-21.00 De Klassieken Cees van Giezen KANTOOR: Westblaak 180 3012 KN Rotterdam Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010-4004400 Telefax 010-4182986/4128449 (commercie) Telefax 010-4116454 (redaktie) Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: W. J. de Kok Telefoon 010-4004291 Prive 078-162943 VERTEGENWOORDIGER: H. Theeuwkens Prive 010-4115184 R. de Hoog Prive 010-4663691 I. Ruijgrok Prive 01751-12382 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur VERKOOPLEIDER: C. Kersbergen Prive 070-3864264 ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Prive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4004400 Telefax: 010-4116454 chef-redakteur L.M. Hartman Prive 010-4522293 Redactie: L.G.H. van der Sande Prive 010-4225277 FOTOGRAFIE: en voor fotobestellingen Willem de Bie Media Produkties Pelgrimsstraat 5B 3029 BH Rotterdam 010-4774010 010-4778066 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Schiedamse straten onder handen nemen. „We zijn in april begonnen en hopen in april volgend jaar klaar te zijn met Schiedam-West. Dan pas kunnen we weer in het centrum beginnen'.' „Het gaat er eigenlijk om dat de bewoners in de tussentijd zelf hun straat schoonhouden. Dit wordt hun uitgelegd in folders van het wijkbeheer en/of de be wonersverenigingen',' aldus Anton Mol. De secretaris van de Bewoners Vereniging Schiedam-Oost, Jan Klijn, vertelt dat de bewoners hard meegewerkt hebben met de schoonmaakactie. „Een hoop mensen hebben lijstjes met klachten' naar ons gestuurd, zodat wij precies wisten waar wat gemaakt of gedaan moest worden. Zeker 95 van de auto's zijn uit de straat verwijderd. Daarna hebben we van de mensen gehoord dat ze tevreden waren'.' De auto's die niet verwijderd waren, waren van mensen die niet in de buurt wonen en geen weet hadden van het project, zoals bezoekers van het ziekenhuis',' verklaart Mol, „maar verder is het project heel goed verlopen en doen wij het graag volgend jaar weer'.' Dit project gaat uit van de Dienst Gemeentewerken, de N.V. Openba re Nutsbedrijven, de verschillende bewonersverenigingen in Schiedam en het Instituut Ondersteuning Be woners in Stadsvernieuwingswij- ken. Hun doel is om alle Schiedam se straten, speeltuinen, pleinen en overige plekken in de wijk, zo goed mogelijk op te knappen in een zo kort mogelijke tijd. En dat is goed gelukt tot nu toe. De bewoners van de wijken worden van te voren gewaarschuwd om hun auto's te verwijderen zodat de bor- stel- en veegwagens, plantsoenwer- kers en stratenmakers hun straatje van boven tot onder kunnen op- knappen. Ze verwijderen onkruid, hondepoep en zwerfvuil, snoeien planten en bomen, repareren straten en riolering en maken speeltuinen schoon. De bewoners reageren over het al- gemeen positief. Je ziet duidelijk het verschil. de bijbehorende herrie nemen we maar voor lief,' zeggen de heer en mevrouw Meijer, eigenaars van de wassalon in de Newton- straat. Bewoonster Post uit de Newton- straat 40b zegt: „Het onkruid is weg en dat ziet er goed uit, maar die plantenbak is er niet mooier op ge- worden. Ze hebben die planten te kort gesnoeid'.' Zowel bewoonster Post als bewoon ster Meijer vinden het jammer dat de schoonmaakactie maar eens per jaar gehouden wordt. Wij houden zelf ons straatje goed schoon, vegen wanneer het nodig is, maar dat onkruid vergaat niet en komt altijd weer terug'.' Volgens Anton Mol, coordinator van het project, kan de gemeente niet meer dan eens per jaar de Een documentatiecentrum is een hulpmiddel bij het onderwijs. De behoefte aan een documentatiecen trum komt voort uit een andere wij- ze van werken met kinderen. Niet de kennisoverdracht via de monde- linge les of het boekje, maar het zelfontdekkend leren staat meer en meer centraal. In de praktijk kan dit leiden tot groepswerk, uitwerken van the ma's, spreekbeurten enz. Het gebruik maken van het docu mentatiecentrum vergt scholing en oefening. Hulp van ouders bij op- zet, inrichting en toepassing van het documentatiecentrum is welhaast onmisbaar. Eind jaren 70 werd op de toenmali- ge Thorbeckeschool een model-do- cumentatiecentrum ingericht door de schoolbibliotheekdienst in sa- menwerking met het team van de school en het toenmalige bureau on- derwijsconsulent. De doelstelling toen was: een voorbeeldfunctie voor andere scholen, zowel wat be- treft de inrichting van een documen tatiecentrum (en de daartoe te ne men stappen) als het gebruik van een documentatiecentrum (en de daarin te onderscheiden fasen). In 15 jaar is niet alleen de techniek in en van het documentatiecentrum (het werken met de computer) dras- tisch veranderd, ook de hoeveelheid op school beschikbare informatie is fors gegroeid en welhaast on- toegankelijk geworden. De biblio- theek is uitgegroeid tot een "multi- mediatheek". Naast het "klassie- ke" boek zijn er tal van andere in- formatiedragers: video's, audiocas- settes. cd-rom en tal van concrete en aanschouwelijke materialen. Dit pleitte voor een geheel nieuw voor- beeld-documentatiecentrum. Zo'n voorbeeld documentatiecen trum kon (ruimtelijk gezien) niet in de SBD worden opgesteld. Daar- naast heeft het grate voordelen om het model documentatiecentrum in een levendige setting (een school dus) te plaatsen. In overleg met ba sisschool De Gorzen is voor de lo- katie De Gorzen gekozen. De school is een eind gevorderd met een documentatiecentrum (inclusief doco doorkijk) en is ook bereid tijd te investeren. SCHIEDAM Nog steeds vraagt opvang, verzorging en plaatsing van zwerfdieren veel geld, meer dan Dierentehuis De Harga Hoeve ter beschikking heeft. Daarom is de jaarlijkse collecte rond Dierendag (4 oktober) zo belangrijk. Veel van de vaste collectanten zul- len ook dit jaar weer van de partij zijn. Maar er zijn nog steeds veel te veel 'witte' wijken en straten. Afdeling Schiedam van de Dieren- bescherming doet daarom een be- roep op stadgenoten om zich als collectant op te geven. Voorname- lijk Nieuwland, Woudhoek. Spa- land en Oost. Maar ook in West, Groenoord en Centrum is nog plaats. Als men wilt helpen met collecteren in de eerste week van oktober, neem dan contact op met Vaz Dias, tel. 47.11.295. Zo worden de gebruikers van tram lijn 1 verrast met kuntzinnige ingre- pen in het openbaar gebied langs deze tramlijn. Tijdens de Open Mo- numentendag op 10 September, stond de Plantage centraal, werden door drie kunstenaars plannen ge- presenteerd voor de mogelijke in richting van dit stadspark. Er zijn thema-exposities bij de Schiedamse galeries en in de Grate Kerk, en de Artoteek organiseert een speciale cursus. De kunst-estafette ging van start op zaterdag 3 September. Dan overhan- digde het provinciale statenlid P.W. van Baarsel de estafette-staf aan Schiedams wethouder voor cultuur, Luub Hafkamp. De estafette-staf is een glazen kunstwerk van Winnie Teschmacher dat tijdens de estafette van stad aan stad wordt doorgege- ven. In de weken voor September had Schiedam al een opwarmertje voor kunst-estafette gehad. De reclame- zuilen die in de stad staan, de zgn. mupi's waren voorzien van affiches van de Schiedamse kunstenaar Frits Kloppers waarin het bloemmotief een rol speelde. Bloemen en landschap zijn ook in de andere onderdelen van de kunst- estafette belangrijk. Hedendaagse kunstenaars haken daarmee in op een eeuwoude, vooral Nederlandse, traditie van het schilderen van land- schappen en bloemstillevens. Op 3 September ging 'Tramplus 94' SCHIEDAM Chris Coppens Slaapcomfort is na precies twaalf jaar te zijn gevestigd aan de Schiedamse Hoogstraat, per 8 Sep tember verhuisd naar het monumen- tale pand aan de Oranjestraat 64. Voor de slaapvoorlichter is daarmee een droom uitgekomen want in deze nieuwe winkel kan hij zijn klanten maar liefst drie keer zoveel slaapka- mers laten zien als in zijn vorige winkelpand. Het pand aan de Oranjestraat is on- danks het feit dat het er spiksplinter- nieuw uiziet, al bijna twee eeuwen oud. De uit 1803 stammende mou- terij De Oliphant is in 1977 geheel verbouwd. Chris Coppens heeft de ze zomer de togen aan de voorzijde vervangen door glazen puien. Een ingreep die bijna niemand opvalt omdat de voormalige mouterij er SCHIEDAM Donderdag 22 Sep tember a.s. organiseert Klubhuis Zuid een beurs voor najaarskleding en natuurlijk speelgoed. Belangstellende kunnen kleding en speelgoed dat zij niet meer gebrui- ken te koop aanbieden. Gezien de tijd van het jaar wordt ge- adviseerd met name najaarskleding en speelgoed te koop aan te bieden. De aan te bieden kleding moet schoon en heel zijn. De deelnemers stellen zelf de prijs vast van de kle- dingstukken en het speelgoed dat zij aan de man/vrouw willen brengen. Van de verkoopprijs komt 20% ten goede aan de aktiviteiten van het klubhuis. Deelnemers kunnen vanaf heden tij dens kantooruren naar Klubhuis Zuid bellen. Zij ontvangen een deelnemersnum- mer en de noodzakelijke informatie. Op donderdag 22 September bren gen de deelnemers van 09.00 tot 10.00 uur de te verkopen kleding naar Klubhuis Zuid. Kopers en andere geinteresseerden zijn van 10.30 tot 14.00 uur wel- kom. Nadere inlichtingen zijn te verkrij- gen bij Klubhuis Zuid, Dwarsstraat 42, Schiedam tel. 4267297. van start. Langs tramlijn 1 vanaf de HEMA tot in Spaland werden in- richtingsideeen van twaalf Schiedamse en twee Rotterdamse kunstenaars voor het gebied langs de tramlijn gerealiseerd. Vanuit de tram zijn dus veertien kunstwerken te beleven. Op de Open Monumentendag, za terdag 10 September, werd een boekje gepresenteerd met de ideeen van drie kunstenaars voor de inrich ting van de Plantage. Dit oude stadspark met zijn statige huizen, staat tijdens de Open Monumenten dag centraal. Het werk van deze drie kunstenaars werd op 10 September ook geexposeerd in huizen rond de Plantage. In de galerie van Martin Moesman (Lange Haven 50), bij Galerie Bot- hof Modern Art (Schie 94) en in de Grate Kerk zijn sinds 3 September tentoonstellingen met als thema 'Flower Power'De exposities in de galeries duren tot en met 2 oktober, die in de Grote Kerk tot en met 18 September. De artoteek organiseert een cursus van drie avonden met de titel 'Kunst in de openbare ruimte'. In de cursus wordt 'Tramplus 94' geplaatst in het kader van de geschiedenis van de kunst in de openbare ruimte in Nederland. De kunst-estafette was een inititatief van de Provincie Zuid-Holland en de Culterele Raad Zuid-Holland. De kunst-estafette werd dit jaar voor de derde keer gehouden. Er doen elf middelgrote steden aan mee. ooit zo heeft uitgezien. Wat wel op valt zijn de ruim vijftig slaapkamers waar men door de uitgekiende inde- ling van de zaak, vanaf de straatkant al zicht op heeft. De ruim 800 m2 showroom biedt behalve ruimte aan slaapkamers in alle soorten en maten, plaats aan boxsprings, lattenbodems, matras- sen, dekbedden en bijvoorbeeld bedtextiel. De slaapvoorlichters hel pen als vanouds bij de keuze van een bed op maat. Vakmanschap staat voorop bij Chris Coppens. Dat is ook de reden waarom de eigenaar van de nieuwe winkel onlangs een werknemer die al 35 jaar in het vak zit, aannam. Zo combineert Chris Coppens op alle mogelijke manie- ren de voordelen van oud (vakman schap, monumentaal) met die van nieuw (ergonomisch, ruime keus). SCHIEDAM Een 34-jarige man had zich wat moed ingedronken en ging toen naar de GSD. Hij wilde wel even geld hebben om zijn huis- huur te betalen. Men dacht er daar (gelukkig) anders over en de politie werd gebeld. Hem werd de raad ge- geven de dag op een nuttiger wijze door te brengen. SCHIEDAM bfa.v. de overval, vrijdagmiddag 2 September op de drankenhandel aan de Rembrandt- laan wordt aan getuigen verzocht zich te melden bij de Politie van Schiedam tel.010—4494499 toestel 244. SCHIEDAM In een winkel in de Gorzen was een advertentie aange- bracht op het adyertentiebord. In de advertentie werd thuiswerk van de PTT aangeboden. Mevrouw rea- geerde middels een briefje. Twee dagen later kreeg zij bericht, dat ze in aanmerking kwam. Ze moest een formuliertje invullen en f 25,-opstu- ren naar een postbusnummer in Schiedam. Hierop belde mevrouw de politie omdat zij het e.e.a. wan- trouwde. De p.t.t. bleek bij navraag nergens van te weten. Men is dus gewaarschuwd. „Voor wat de media betreft is hier nog een lokale omroep actief die steeds beter beluisterd wordt Op de kabel hebben we voorts dan nog Stadstelevisie Rotterdam waarop incidenteel Schiedamse onderwerpen aan bod komen. Een eigen televisiekanaal voor Schiedam blijft toekomstmuziek; de televisie leent zich beter voor regionale aanpak omdat het een kostbare zaak is", aldus Scheeres. Ruim tien jaar is Scheeres nu bur gemeester van Schiedam. „De ja ren zijn omgevlogen. Ik heb geen concrete plannen om te solliciteren voor het burgemeesterschap bij een andere gemeente of een andere functie. Zekerheid hierover kan ik niet geven; nieuwe mogelijkheden dienen zich altijd per verrassing aan." Overigens geeft Scheeres te ken- nen dat Schiedam een heel plezie- rige stad is om in te wonen: „Je be- zit het voordeel hier dat je tegen een grote stad zit maar er niet echt in woont." In Schiedam wordt momenteel hard gewerkt aan de ontwikke- ling van het centrum.Eind jaren zeventig heeft de ontwikkeling hier even stil gestaan. Besloten werd Schiedam niet meer uit te breiden. In die jaren ook liep het aantal inwoners gigantisch terug; van 83.000 kelderde het aantal naar beneden tot onder de 70.000 inwoners. Om deze achteruitgang een halt toe te roepen werd uit- eindelijk besloten de stad in het noordelijk deel uit te breiden. Be gin jaren tachtig werd weer met bouwen begonnen en werden de wijken Woudhoek en Spaland aangelegd. „We zijn nu bezig met de ontwikkeling van Spaland oost en het vullen van gaten in de stad zelf. Dan is Schiedam vol en denken we ons te stabiliseren op zo'n 75.000 inwoners", geeft Scheeres te kennen. „Veel mensen hebben het idee dat Schiedam een vergrijsde stad is. Een aantal jaren is dat zo geweest; de gemiddelde leeftijd is echter pijlsnel aan het dalen. In de wijk Groenoord is de leeftijd nog wat aan de hoge kant: maar in alle an dere wijken vestigen zich steeds meer jonge mensen; ook in de bin- nenstad waar steeds meer wonin- gen bij komen." Vooral sinds de komst van Scheeres als burgemeester is de stadsontwikkeling in een sneltrein- vaart gegaan. In het centrum is de ze ontwikkeling momenteel zelfs op een hoogtepunt en wordt er ge- bouwd aan grote projecten. Zo wordt het ABC-complex (Albert Heijn, Blokker en C&A) Over en- kele dagen opgeleverd en wordt er druk gebouwd aan de nieuwe Pas sage. „Ook het winkelbestand is de afgelopen jaren achter geble- ven. De verwachting is dat dit snel wordt ingehaald. „Onderzoek heeft uitgewezen dat er ruimte is voor meer winkels.Volgend jaar September komt er maar liefst 12.000 vierkante meter aan vloer- oppervlakte bij. Ook hier bij het Emmaplantsoen wordt volop ge werkt", zegt Scheeres terwijl hij naar het raam loopt in het stads- kantoor om het te tonen. „Op deze plek komt een ondergrondse par- keergarage met daarbij bebouwing o.a. voor een nieuw theater, biblio- theek, gemeentelijk archief en uit- breiding van het stadskantoor. Verschillende diensten van de's- Gravenlandseweg komen hier naar toe. We willen hier de loketfunc- ties bundelen zodat we bezoekers niet steeds van het ene naar het an dere pand moeten sturen. De raad gaat dan ook in de nieuwbouw vergaderen. Nu moet voor iedere vergadering de raadszaal in orde gemaakt worden met o.a. het plaat sen van de stoelen op de juiste plek omdat de ruimte eigenlijk als kan- tine wordt gebruikt." Vervolgens toont de burgemeester nog de lo- catie waar nu de Hema is geves tigd: „Als de nieuwe passage klaar is gaat de Hema naar deze nieuw bouw verhuizen en komt deze lo- catie leeg. Hier is dan ruimte voor nieuwbouw die bestaat uit een mengeling van kantoren, wonin- gen en winkels." Voor wat betreft het culturele le- ven zit de stad momenteel in een moeilijke periode. Overde uitbrei- ding van de Passage wordt op poli- tiek niveau al tien tot twintig jaar gesproken. Te lang werd in zee ge gaan met het onmtwikkelingsbe- drijf MPO. Nadat hier afscheid van werd genomen werden nieuwe plannen gemaakt. In dit nieuwe plan was de sloop van het Passage theater essentieel. Met moeite werd besloten hier goedkeuring aan te geven. Het gevolg was dat de stad in een vacuum terecht is gekomen voor wat betreft een ruime accommodatie voor theater- voorstellingen. Wanneer het nieu we theater wordt geopend is deze leemte opgevuld. „Zonder kunnen we niet. Schiedam bezit veel ama- teurverenigingen op het gebied van o.a. zang en toneel waar nu geen geschikte accommodatie voor is. Het nieuwe theater kan biedt volop mogelijkheden; eigen lijk kan het alles aan behalve de top zoals grote musicals. Zeker voor werk van niveau is het nieu we theater geschikt. Met enigszins gepaste trots zegt Scheeres dat Schiedam eigenlijk een geweldige geschiedenis heeft: „Veel dingen zijn hiervan nog zichtbaar en weinig steden kunnen tippen aan hetgeen onze binnen- stad te bieden heeft. Kijk naar de Lange Haven met de pakhuizen en panden met de historische gevel- tjes. Onze molens zijn uniek. Het is bovendien prettig om te merken dat het verleden weer wat begint op te leven. Momenteel trachten we het toerisme weer wat op te peppen. Leiden, Dordrecht, Delft, Gouda en Schiedam bundelen hun krachten om het verleden op een toeristische wijze uit te buiten." We staan aan de vooravond van de Brandersfeesten die ik meestal mag openen. De traditionele gon- delvaart trekt volop publiek en dan is pas goed te zien hoe mooi Schiedam eigenlijk is. UITGEVOERD IN DONKER EIKEN MET RUIMTE VOOR UW VIDEO EN VITRINEKAST VAN 449,- VOOR 298- MEENEEMPRIJS Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel, Tel 010-45 18844 Hillelaan 30 - 39 t.O metrostation Ri|nhaven Rotterdam Zuid Tel 010 -48 52273

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 5