t POLITIE RAPPORT Gemeente heeft eigen 'Nordholt-affaire' Bonsai voor beginners MaasstaD Poging diefstal uit woning Stroopwafels te koop Inbraken in auto's Brand op dak Kelderinbraak Diefstal fiets Kranten in brand Aanhouding Winkeldief Inbraak kerk SCHIEDAM - Van zaterdag 17 tot en met zondag 25 Sep tember staat Schiedam weer in het teken van (water) sport, muziek, braderie en bovenal gezelligheid. Zater dag 17 September om 11.00 uur zal burgemeester R. Scheeres vanaf de aak Ma- rieke het startschot geven voor negen dagen branders- vertier en daarmee de Elfde Brandersfeesten voor ge- opend verklaren. De Stichting Brandersfees ten Schiedam heeft weder- om haar best gedaan om een gevarieerd programma sa- men te stellen met allerhan- de activiteiten voor jong en oud, dat Schiedam ook dit jaar weer in het centrum van de belangstelling zal plaat sen. r Terugvinden goederen Diefstal fietsen Stroopwafels te koop Inbraak in schuur Diefstal uit auto van benzine Woensdag 14 September 1994 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 SCHIEDAM Op verschillende plaatsen werd de afgelopen weekin- gebroken in auto's of een poging daartoe: 1. Woensdagavond tussen 22.30 en 00.00 uur. De Velden: slot gefor- ceerd; zonnebril weggenomen. 2. Nacht van woensdag op donder- dag; Mackaystraat; 4 sierdoppen van auto afgehaald. 3. Tussen woensdagmiddag en don- derdagmorgen; De Velden; RCR; portierslot geforceerd. 4. Poging. Tussen dinsdagavond en woensdagmorgen; Delflandseweg; portierslot geforceerd; niets wegge nomen (lag ook niets in) 5. Tussen woensdagmiddag en don- derdagmorgen. Heijermansplein; zonnebril; slot geforceerd. 6. Tussen woensdagmiddag en don- derdagochtend; Wingerdlaan; RCR, boxen; gereedschapskist; sloten ge forceerd. 7. Tussen zaterdagmorgen en zon- dagmiddag; Fahrenheitstraat; stra- tenboek, zonnebril en rcr. 8. Donderdagmiddag; Anna van Burenstraat; RCR; slot geforceerd. 9. Tussen woensdagavond en don derdagmiddag; Dilleveld; Niets weg; Ook getracht de auto helemaal weg te nemen, ging ook niet. 10. Tussen woensdagmiddag en donderdagochtend; Koolwitjeshof; RCR;gereedschap; zonnebril; stra- tenboek e.d. 11. Tussen woensdagmiddag en donderdagochtend; Huis te Vliet- straat; portierslot opengebroken. Niets weggenomen. 12. Donderdagavond; Overschiese- straat; RCR en zonffebril weggeno men. Wijze waarop?? SCHIEDAM Dakbedekkers wa- ren bezig op het dak van een wo- ning aan de Rotterdamsedijk. Er was brandbaar materiaal een stukje naar beneden gegleden en tot ont- branding gekomen. Omstanders waarschuwden de werklieden en politie en brandweer. Het viel ge- lukkig erg mee. Alleen wat mate riaal van het bedrijf ging verloren. SCHIEDAM - Tussen dinsdag- middag en woensdagavond; van Ol- debarneveltstraat; Deur opengebro ken; weggenomen; racefiets; zend- apparatuur en draagbare radio. SCHIEDAM Donderdagavond lag in de Celsiusstraat in een bestel- bus een citybike. De bestelbus was afgesloten en toch had men m.b.v. valse sleutels de fiets uit de bus weggenomen. SCHIEDAM Een stapel Haven- loodsen van 8 September werden op de kinderspeelplaats in brand gesto- ken aan het Noordeinde. Ze brand- den goed. Derhalve de brandweer ter plaatse. De distributeur is in ken- nis gesteld. SCHIEDAM Donderdagavond om 19.00 uur trachtte een 28-jarige vrouw uit Rotterdam trachtte in te breken in een woning aan de Lo- iretzlaan. Door collega's van de mo- tordienst (inmiddels dus een korps) aangehouden en aan district 2 over- gedragen. De vrouw is in verzeke- ring gesteld. SCHIEDAM In Rotterdam Cen trum zagen collega's van Buro Een- drachtplein een 30-jarige man op straat lopen. Zijn lichaam vertoonde hele rare buiten. Een onderzoek door hen ingesteld, het bleek, dat hij 62 lepels en 61 vorken onder zijn kleding had verstopt. Hij vertelde tevens de koopavond in Schiedam te hebben gebruikt om te winkelen zonder te betalen. De goe- deren had hij uit een winkel aan de Broersvest weggenomen. Hij is hier in verzekering gesteld en ingeslo- terh SCHIEDAM Tussen woensdag middag en donderdagmorgen; Dr. schaepmanssingel. Ruiten vernield en binnengeklommen. Een afgeslo ten binnendeur opengebroken. Niet bekend of er al iets weg is. SCHIEDAM In de nacht van vrijdag op zaterdag werd getracht in te breken in een woning in Kethel Tuindorp. Men is niet binnengeko- men. Wei bleken sporen op de ach- terdeur aanwezig te zijn. SCHIEDAM Een man vond een briefje in de brievenbus, dat er deze week stroopwafels te koop werden aangeboden. De opbrengst zou ten goede komen van een Pools meisje met Polio, dat geopereerd moet worden. Uit onderzoek bleek, dat geen ventvergunning door de ge- meente was afgegeven (kosten be- dragen ca f 120,-).Omdat dit in het nadeel van het goede doel zou zijn. Men moest wel de politie laten we- ten, wanneer deze aktie zou begin- nen, en dat is jammer genoeg ver- zuimd. Gezelligheid troef bij Brandersfeesten 1994 De feesten zullen als vanouds van start gaan met het watersportweek- end, waarvan de organisatie in handen is van de samenwerkende Schiedamse watersportverenigin- gen, de Rode Valken, Eldos, Scou ting Schiedam en de Zeekadetten. De mooie waterrijke plekjes en historische havens van Schiedam, die de aandacht van het publiek meer dan verdienen, zullen zich dan hopelijk weer kunnen verheu- gen in een grote belangstelling. Bij de Koemarkt kan men de vlotten- races en het vlotbehendigheidsva- ren aanschouwen, terwijl zon 300 meter verder op de Vismarkt en rond de Appelmarktbrug de jaar- lijkse strijd om de Branderscup weer in alle hevigheid zal losbar- sten. In een doorlopend program ma worden de krachten gemeten bij de onderdelen broodjessjou- wen, touwtrekken, apenbrug, tok- kelen en het pikhaakhangen. In het centrum zorgen de winke- liers voor een gezellige braderie. Tussendoor kan men kijken naar echt straattheater dat verzorgd zal worden door de Dienst Educatie in samenwerking met de Stichting Schiedamse Theaters. Voor de kinderen zal een speciale kin- dertrein gratis rondritten door het centrum verzorgen, zodat zij goed uitgerust zijn voor de lampionop- tocht. Deze gaat om 20.00 uur van 'start op het Edisonplein. Rozen- burgplein en Frans Halsplein en eindigt op de Lange Haven waar dan om 21.00 uur de verlichte gon- delvaart van start gaat. Dit sprook- jesachtige schouwspel van klank en licht. dat elk jaar groter en moo- ier wordt, trekt toeschouwers uit de wijde omtrek en kan gerust ge- zien worden als een van de jaar- lijkse hoogtepunten. De belang stelling van het publiek zal tijdens deze vaart zeker weer uitgaan naar de deelnemers van de watersport- vereniging De Nieuwe Haven, ge- zien het grote aantal prijzen dat de ze vereniging de afgelopen jaren binnen wist te slepen met haar schitterende creaties. De West Coast Jazzband en de Jazzy Rab bits zullen het geheel in een muzi- kaal jasje gieten het publiek alvast in de stemming brengen voor de swingende Heineken Music night die vanaf 23.00 uur losbarst in de diverse cafeetjes. Ook de zondag zal weer voor het grootste deel in het teken staan van de sport. De Dienst Sport en Re- creatie verzorgt op deze dag een afwisselend programma op de Grote Markt met onder meer een aerobungee, klimwand en sportde- monstraties. Sportieve lieden kun nen vanaf 12.30 uur deelnemen aan de brandersloop die in de Lan ge Nieuwstraat van start zal gaan. Tot een kwartier voor de start kan men zich inschrijven voor de 1 km jeugd, 5 km, 10 km prestatieloop of 10 km strijdloop. Na dit loopge- weld zullen om 13.30 uur de spier- bundels worden gespannen aan de Hoogstraat om een zware truck in beweging te krijgen tijdens de fi nale van het Nederlandse kampi- oenschap trucktrekken. s Middags maken de winnaars van de verlichte gondelvaart een para- devaart doorde Lange Haven. Kan men dan nog geen genoeg krijgen van alle botenpracht, breng dan ze ker een bezoekje aan de ruim 15' werries van de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging De Maas uit Rotterdam, die bij het Zakkendra- gershuisje in het water liggen. De muzikale afsluiting van het water- sportweekend vormt het optreden van de band Fast Foot op het po dium bij de Unie, zondag om 17.00 uur. Vast op de dinsdag staat de dzwa- ze brandersdinsdag op het pro gramma. Het is zeker de moeite waard om op deze dag het centrum van Schiedam aan te doen, want de winkeliers van de Hoogstraat, Dam en Broersvest hebben weder- om vele leuke, gekke of dwaze aanbiedingen in petto. Op de don derdagavond zal de koopavond met ruim twee uur verlengd wor den. Op deze avond zal Stadsradio Rotterdam een wervelend pro gramma verzorgen op de Grote Markt met optredens van bekende radio- en tv-artiesten. Tijdens de feesten staat natuurlijk de kermis weer opgesteld waar men van 13.00 uur tot middernacht terecht kan voor een fit in het reuzenrad of een overheerlijke suikerspin. Daar de vaste stek, het Emmaplein, van- wege de bouwwerkzaamheden on toegankelijk is, is gekozen voor de Broersvest als alternatief. Voor de wat oudere inwoners zal deze plek niet helemaal vreemd zijn daar de kermis hier in het verleden ook al tijd haar tenten opsloeg. Het weekend van 24 en 25 Septem ber zal voornamelijk de muziek in al haar facetten de boventoon voe- ren. Op zaterdag vindt er in de Grote of St. Janskerk een inloop concert plaats van de Shell Harmo- nie. Aansluitend kan men op het podium bij de Unie genieten van de Texas Bluesklanken van de Keith Dunn Band. Hoogtepunt van deze muzikale dag is ongetwijfeld de beroemde Heineken Jazz en Blues night, die van 23.00 tot 03.00 uur voor een nacht vol brui- send jazzvertier zorgt. De afslui- tende zondag kan er tenslotte nog worden gesnuffeld op de traditio- nele zondagsmarkt. Vele duizen- den bezoekers weten jaarlijks de weg te vinden naar deze gezellige markt met ruim 300 kramen. Au to's kunnen gratis worden gepar- keerd aan de s-Gravelandsepolder vanwaar R.E.T.-bussen zorgen voor gratis vervoer van en naar de binnenstad. Na optredens van de Amazing Stroopwafels, Harry Slinger en niemand minder dan Marco Borsato zullen de elfde Brandersfeesten om 21.00 uur feestelijk worden afgesloten met een groots vuurwerk vanaf het Stadskantoor. Karin van der Knaap VLAARDINGEN Vlaardingen blijkt haar eigen 'Nordholt-affai re' te hebben. Het betreft niet het riante salaris van de directeur van het Holy-ziekenhuis maar wel zijn dure dienstauto waarover hij de beschikking heeft gekregen. De fractie van de GPV-RPF-SGP heeft over deze kwestie schriftelijk vragen gesteld aan het College van B&W. In de Nieuwe Vlaardingse Courant van 30 augustus j.l. werd in een arti- kel aangegeven dat de directeur van het Holy-ziekenhuis buiten zijn riante salaris ook de beschikking heeft gekregen over een dienstauto terwaarde vanca. f. 85.000,—. Omdat alleen collega-partijen in het ziekenhuisbestuur zitting hebben en deze informatie nu ook naar buiten is gekomen wil de GPF-RPF-SGP- fractie graag geinformeerd worden over de juiste gang van zaken. Gerrit Wim van Veelen heeft nu na- mens de fractie de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist dat, in een tijd van be- zuinigingen, reorganisaties en drei- gende ontslagen, het ziekenhuisbe stuur besloten heeft de directeur een dienstauto ter waarde van ca. f. 85.000,ter beschikking te stellen 2. Is het juist dat het personeel hier- over woedend heeft gereageerd en hoe denkt u deze woede te stillen? 3. Kunt u ons aangeven hoe de ont- wikkeling van de arbeidsvoorwaar- den van de directeur sinds zijn in- diensttreding zich verhoudt ten op- zichte van de arbeidsvoorwaarden van het overige personeel? Hierbij denken wij niet alleen aan de finan- ciele kant van de zaak doch ook aan de taakverzwaring welke bij het ge- hele personeel zich heeft voorge- daan. 4. Kunt u ons inzicht geven in de primaire en secondaire arbeidsvoor waarden van de directeur, alsmede hoe deze zich verhouden tot het overige personeel. 5. Indien de arbeidsvoorwaarden van de directeur zich gunstiger heb ben ontwikkeld dan die van het ove rige personeel welke mogelijkheden heeft u om het overige personeel een gelijkwaardige arbeidsvoor waarden ontwikkeling te geven en bent u daartoe bereid? SCHIEDAM - In het aktiviteitensei- zoen 1994 in de Blauwe Brug is een cursus voor beginnende bonsailief- hebbers van start gegaan. Wegens grote interesse waarmee deze is gevolgd, zal de cursus her- haald worden. De nieuwe cursussen starten op woensdag 21 September tot 12 okto- ber (4 lessen). Aanvang 19.30 tot 21.00 uur. De deelnamekosten bedragen fl. 40,00 inkl. bonsaiboompje per per- soon. Belangstellende kunnen voor meer informatie over deze en andere akti- viteiten en cursussen terecht aan de info-balie'receptie van de Blauwe Brug (tel. 010 4701049) waar te vens het programmaboekje ver- krijgbaar is. SCHIEDAM Een eigenaar, die op 3 September aangifte had gedaan van diefstal uit zijn auto van o.a. kentekenbewijs, belde naar het buro met de volgende mededeling. Hij werd opgebeld door de vinders(?) van de bescheiden en die wilden hem ontmoeten achter de Hema, zo dat hij de spullen terug kon krijgen. Man ging daarheen en men zei, dat Programma Brandersfeest 1994 ZATERDAG 17 SEPTEMBER 11.00- Vanaf de Wieringeraak "Marieke" geeft burgemeester Scheeres het startschot ter opening van de 1 le BRANDERSFEESTEN 1994. 11.30 - Bij de Oude Sluis wordt het startsein gegeven voor de Oldtimer mo- tortoer. Oude tot zeer oude motoren vertrekken voor een tocht in en rond Schiedam. Om 14.00 uur eindigt bij de Oude Sluis de Oldtimer motortoer met een Tour d'Elegance, waarna de motoren ter bezich tiging worden opge steld bij het Zakkendragershuisje. 11.00-OPENING WATERSPORTWEEKEND. De organisatie is als vanouds in handen van de Samenwerkende Schiedamse Watersport Verenigingen. De Rode Valken, Eldoe, Scouting Schiedam en de Zeekadet ten. Rond de Lange Haven vinden de volgende aktiviteiten plaats: 11.00 - tot 16.00 uur: Vlottenraces en Vlotbehendigheidsvaren: bij de Koe markt. 11.00 - tot 16.00 uur: De strijd om de BRANDERSCUP een aanslag op het uithoudingsvermogen wordt gepleegd op de Vismarkt en rond de Appel marktbrug. In een doorlopend programma worden de volgende spelonderde- nen afgewerkt: Broodjessjou wen - Tou wtrekken - Apenbrug - Tokkelen en Pikhaakhangen. 11.00 - Op de Lange Haven staat de GROENBUS waarin alle informatie wordt gegeven over GROEN ZUID-HOLLAND. 11.00- 17.00 uur:De Brandersbraderie. De winkeliers in de binnenstad zorgen voor een gezel lige braderie met theatervoorstellingen in de Hoogstraat en op de Broersvest en bovendien op de Grote Markt de verbluffende prestaties van het Coca- Cola Ski-team op de springschans. Alle kinderen kunnen gratis een rondrit maken met de kindertrein. Op het Hemaplein presenteert de Spaanse Vereniging een programma van muziek en dans, aangevuld met lek kere hapjes en drankjes. 12.30-tot 16.00 uur: strooien "The Jazzy Rabbits" hunklanken uit over de Lange Haven. 12.30 - tot 14.30 uur: Op de Koemarkt zorgt cafe Proosje voor het optreden van "Off the Record". Wanneer en Waar?? Ergens in het centrum van de stad komt u ze tegen: het Straattheater. De Dienst Educatie en de St.Schiedamse Theaters zorgen er voor dat u hen niet kunt missen. 13.00 - 24.00 uur: KERMIS - In verband met alle bouwaktivitei ten nu op de Broersvest een week plezier en ontspan ning bij de vele attrakties. 15.00 - tot 18.00 uur: op het podium bij cafe De Unie: "The incontinentals" -Ritm Blues. 20.00 - tot 21.00 uur: Lampionoptocht voor alle kinderen onder begeleiding van de drumbands Juliana, OBK em Ambrosius. Startpunten zijn: Edison plein, Rozenburgplein en Frans Halsplein. De tocht eindigt op de Lange Ha ven 21.00 - De verlichte gondelvaart van start gaat. Zoek bijtijds een plaats langs de Lange Haven om dit schouwspel van licht en klank goed te kunnen zien. Alle bruggen van Koemarkt tot Ooievaarsbrug zullen tot 22.00 uur geopend zijn. Het muzikale deel wordt verzorgd door de West Coset Jazzband, en de Jazzy Rabbits. 23.00 - tot 03.00 uur:HEINEKEN MUSICNIGHT - vele cafe's in het centrum zorgen samen met Heineken voor een swingende sfeer. 't Stappertje Van putten De Dam Disco All-in Music Service 't Sterretje De Drie Wijzen 't Gouden Glaasje Belinda Podium Volume Time De Unie Livin' Blues Proosje Molley Foster and Peter Vlietstra De Mallemolen What Next De Windmill Janny en Wim Van Diggelen live music Het Vierkantje Sander Bossink t Maantje 't A-Sociale Orkest De Passant Background music "t Paard Shot from the Saddie Klein Thalia Surprise De Stal Paul Bradley ZONDAG 18 SEPTEMBER 12.00 - tot 16.00 uur: De strijd om de BRANDERSCUP wordt voorgezet op de vismarkt en rond de Appelmarktbrug. Wie wordt de winnaar 1994? in een doorlopend programma worden de vol gende spelonderdelen afgewerkt. Broodjessjou wen - touwtrekken - Apenbrug - Tokkelen en pikhaakhangen. 13.00 - tot 24.00 uur: Kermis op het Broersvest. 19.00 tot 23.00 uur:"VERLENGDE KOOPAVOND" met medewerking van Radio Stad Rotterdam die een wervelend programma brengt op de Grote Markt met optredens van bekende radio- en t.v. artiesten. VRIJDAG 23 SEPTEMBER 09.00 - tot 16.00 uur: zoals elke vrijdag de gezellige weekmarkt in het cen trum van Schiedam. 13.00 - tot 24.00 uur:Kermis op het Broersvest. VRIJDAG 24 SEPTEMBER 13.00 - tot 14.30 uur: Op het terras aan het water hoek Koe markt/Lange Ha ven zorgt de Surprise Band voor een muzikale verrassing. 12.30 - tot 16.00 uur: ondersteunt "The West Coast Jazzband' mers aan de spelen met hun gezellige jazzyklanken. de deelne- 13.00 - tot 24.00 uur: Kermis op het Broersvest. 13.00 - tot vanavond laat weer Kermis op het Broersvest. Bij het Zakkendra gershuisje liggen 15 "werries" van de Kon.Roei en Zeilvereniging "De Maas" uit Rotterdam. 12.30 - Sportieve mensen kunnen deelnemen aan de Brandersloop die start in de Lange Nieuwstraat Starttijden: 12.30 uur - 1 km jeugd 13.00uur-5 km 13.45 uur-10 km prestatieloop 13.45 uur-10 km wedstrijdloop Voor inschrijven: tot 10 September 13.00 uur bij: Sporthuis Ritman, West- vest 2: Sportarcade, Botersloot 40/44: Sportinstituut Jacob Bijsterstraat 2. Op de dag zelf tot een kwartier voor de start bij het vertrekpunt. 13.30 - tot 16.00 uur: zorgt de Dienst Sport en Recreatie voor een afwisse lend programma op de Grote Markt. Beleef de sensatie van een acrobaat aan d4e ACROBUNGEE de nieuwe ra ge, rechtstreeks uit Amerika Op de klimwand leren klimmen: niet alleen leuk maar ook een goede oefening alvorens het echte werk in de bergen te beoefenen. Verder demonstraties en presentaties van diverse sporten, o.a. in samenwerking met Fuji Yama en Sportinstituut Schiedam karate, aerobics, ai—ki-do, judoen nunchaku-do. 13.30 - tot 17.00 uur: Trucktrekken - De Finale van het Neder- lands Kampioenschap. Aan het eind van de hoogstraat worden de spierbundels gespannen om de zware truck in beweging te krijgen. 14.00- tot 15.00 uur: De winnnaars van de Verlichte Gondelvaart maken een PARADE VAART door de Lange Haven. 14.00 - tot 16.00 uur: Bij het terras op de Koemarkt/Lange Haven het optre den van "Endatiene Joy Band". 17.00 - tot 20.00 uur: Op het podium bij de Unie een optreden van: "Fast Food". MAANDAG 18 SEPTEMBER 13.00 - tot middernacht:KERMIS op het Broersvest. DINSDAG 20 SEPTEMBER 09.00 - tot 17.00 uur: leuke gekke of dwaze aanbiedingen en koopjes bij de winkeliers op de Hoogstraat, de Dam en op de Broersvest op dezq "Dwaze Brandersdinsdag". 13.00 - tot 24.00 uur: Kermis op het Broersvest. WOENSDAG 21 SEPTEMBER 13.00 - tot middernacht: Kermis op het Broersvest. DONDERDAG 22 SEPTEMBER 13.00 - tot 14.30 uur: Een heel bijzonder VSB - "Inloopconcert" vindt plaats in de Grote-of St. Janskerk. Het optreden wordt verzorgd door de SHELL harmonie. Het programma is in de kerk aanwezig. De toegang is vrij. (De kerk is ter bezichtiging geopend van 10.00-16.OOuur) 15.00 - tot 18.00 uur: op het podium bij cafe de Unie klinken de Texas-Bluesklanken van de Keith Dunn Band. 23.00-tot 03.00 uur: "Heineken Jazz Bluesnight". In de nacht dat u de klok een uur moet terugzetten wordt in onderstaande ho- reca-bedrijven de Jazz Bluesnight gehouden. Het programma: Juan les Pins Jazz Surprise 't Stappertje Blues indications 't Sterretje Dazzlin Jazz Dixieland Podium Heidecker Pacha Wild Bunche De Unie Arie Kult Quintet Proosje Tail Draggers De Mallemolen Blues Attraction De Amstelbron Dr.Bock Blues De Windmill Swinging Notes Van Diggelen Live Music Het Vierkantje Bonus-Rythn and Blues 't Maantje Get Back De Passant Background Music 't Paard Merels Blackbirds TapasVicic-Novd Klein Thalia The Urn De Staf Duo Piere Le Blanc Het Weeshuis De Baronnen De Branderskelder The Original Jazzband ZONDAG 25 SEPTEMBER 12.00 - tot 17.00 uur: de ZONDAGSMARKT, bekend tot in de wijde omtrek van Schiedam. Meer dan 300 kramen staan op deze sfeervolle markt die jaarlijks weer tienduizenden bezoekers naar de Brandersstad trekt. Auto's kunnen gratis geparkeerd worden in de 's-Gravenlandsepolder, vanwaar RET-bussen zorgen voor gratis vervoer van en naar de binnenstad. 13.00 - tot 15.00 ur: Op het terras Koemarkt/Lange Haven het optreden van THE AMAZING STROOPWAFELS 13.00 - Kermis op het Broersvest. 13.00 - tot 17.00 uur: Op het grote podium op de Koemarkt treden voor u op- MARCO BORSATO EN HARRY SLINGER: 15.00 - tot 18.00 uur: Op het podium bij de Unie speelt "Volume Time" en vanaf 18.00-tot 20.00 uur: "De Eigenwijzen". 15.00-tot 18.00 uur: Op het terras op de Koemarkt "Footloose". 21.00 uur De Brandersfeesten worden zondagavond om 21.00 uur afgeslo ten met een vuurwerk nabij het Stadskantoor. Het vuurwerk werd mogelijk gemaakt door sponsoring van MAASPOST WEEKBLADEN. de spullen in de bosjes waren ge- vonden. De vinders bleven zo lang wachten, dat de eigenaar besloot hen een tientje te geven. De vinders gristen het geld uit de vinders zijn handen en verdwenen met de noorderzon. De aangever/eigenaar loopt nu met de gedachte rond, dat de vinders wel eens de dieven ge- weest konden zijn. SCHIEDAM Vorige week werd aangifte gedaan van vermissing van de volgende fietsen: 1. PKO-laan: maandagavond: ATB 2. Nieuwlandplein: dinsdagmiddag: herenfiets: Vergeten af te sluiten. 3. Julianalaan: maandagmiddag: Even iets afgeven bij een vriendje, fiets niet op slot gezet: vijf meter weggelopen en weg mountainbike met schoolboeken. Mensen uit Spangen hebben de benadeelde gebeld, dat ze een deel van de schoolspullen hebben gevonden, maar niet alles. 4. Rotterdamsedijk: vrijdagmiddag: damesfiets. Thuiswerk?? SCHIEDAM In een winkel in de Gorzen was een advertentie aange- bracht op het advertentiebord. In de advertentie werd thuiswerk van de PTT aangeboden. Mevrouw rea- geerde middels een briefje. Twee dagen later kreeg zij bericht, dat ze in aanmerking kwam. Ze moest een formuliertje invullen en f 25,-opstu- ren naar een postbusnummer in Schiedam. Hierop belde mevrouw de politie omdat zij het e.e.a. wan- trouwde. De p.t.t. bleek bij navraag nergens van te weten. Men is dus gewaarschuwd. Poging diefstal uit woning SCHIEDAM In de nacht van vrijdag op zaterdag werd getracht in te breken in een woning in Kethel Tuindorp. Men is niet binnengeko- men. Wel bleken sporen op de ach- terdeur aanwezig te zijn. SCHIEDAM Een man vond een briefje in de brievenbus, dat er deze week stroo|jwafels te koop werden aangeboden. De opbrengst zou ten goede komen van een Pools meisje met Polio, dat geopereerd moet worden. Uit onderzoek bleek, dat geen ventvergunning door de ge meente was afgegeven (kosten be dragen ca f 120,-).Omdat dit in het nadeel van het goede doel zou zijn. Men moest wel de politie laten we ten, wanneer deze aktie zou begin- nen, en dat is jammer genoeg ver- zuimd. SCHIEDAM Tussen woensdag 31 augustus en maandag 5 Septem ber. Muiderslotstraat. Een fiets en 2 boormachines weggenomen. SCHIEDAM Bagastraat: tussen maandagavond en dinsdagochtend. Men knipte, tussen vorige week maandagavond en dinsdagochtend, de benzineleiding in de Bagastraat van een auto door en tankte voor zo'n kleine honderd gulden. Toen de benadeelde een nieuwe slang ging halen, hoorde hij dat hij al de tweede was die dag.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 9